27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

ANALÝZA: Islám z hlediska principů manipulace

V České republice zatím mnoho zkušeností s islámem nemáme, ovšem některé již přece. Hodně se mluvilo o případu muslimského šátku ve škole.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ticháček 2.1.2018 17:44

Re: Souhlas s hodnocením islámu.

Páně Fridrichu, myslím, že se mýlíte. Dospělé nelze vychovávat, tím méně lze vychovávat celé společnosti. Ti státníci dělali něco jiného. Využili toho, že značná část společnosti měla z domova (z dětství) nějakou výchovu a tuto použili.

V. Chrastina 2.1.2018 13:11

Re: Souhlas s hodnocením islámu.

Pane Rychlý, pregnantní dovětek k článku pana Votruby. Děkuji, s lidmi jako jste vy, máme snad naději na vybřednutí z toho našeho zbabělého ztrnutí a zahájení protiútoku. Už kvůli našim potomkům.

R. Langer 2.1.2018 13:40

Re: Souhlas s hodnocením islámu.

Kde se bere? Je to strach. Obyčejný strach, navíc podporovaný oficiálními autoritami a jejich politicky korektní rétorikou a zákony.

Z. Lapil 2.1.2018 17:29

Re: Souhlas s hodnocením islámu.

Nikoliv strach. Víra, že ten naproti je slušný (= vychovaný stejně jako já) člověk. Někdo tu použil pojem "je členem naší společnosti".

M. Jandáková 2.1.2018 1:21

.

clanek: Tyto úkony a rituály jsou demonstrovány veřejně a neustále konfrontují nemuslimské okolí. To musí reagovat buď přizpůsobením se, nebo odmítnutím. V druhém případě je ale pasováno do role agresora a islám do role oběti:

Muslims pray in the streets of France

https://www.youtube.com/watch?v=j9vm4bv6zk4

Ano. Vymahani zakonu sekularni spolecnosti muze byt interpretovano jako utlak vericich. Primereny utlak. Prave existence primerenych omezeni jednotlivcu a skupin, v jejich skupinovych narocich, garantuje svobodu vsem. Co vidime na videu, je rezignace na vymahani zakona anebo nevule jej vymahat.

M. Jandáková 2.1.2018 0:34

rozum

Co tedy říci člověku, který prohlašuje: Nemůžu vaše pravidla dodržovat, protože mi to nedovoluje má víra?

HUMANISTICKA verze:

Z respektovani pravidel nasi spolecnosti plynou prava, ktera tato spolecnost garantuje. Tvrdis-li, ze se citis byt spise kanibalem, nez humanistou, nestal jsi clenem humanisticke spolecnosti, protoze jsi k tomu nedal svuj souhlas. Odmitl jsi ji - a nase spolecnost to respektuje. Neceka Te za to smrt - jsme humaniste, pouze musis nasi spolecnost neprodlenne opustit.

PERVERZE:

Sice jsi odmitl byt clenem spolecnosti, v niz stoji lidsky zivot na prvnim miste, ale budeme delat, ze jsme to neslyseli, kanibale. V globalizovanem svete totiz nema zadna kultura vymezene vlastni teritorium, takze te nemame kam vyhostit. Nejak to zvladneme, kanibale. Jsme humaniste. Nabidni si.

R. Langer 2.1.2018 13:43

Re: rozum

Třetí verze - zapíchnout ho, naporcovat a nabídnout ostatním kanibalům k snědku. Podle něho je to takhle přece správné. A my se kvůli němu jeho pravidlům humálně přizpůsobíme a dopřejeme mu je. ;-)