26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

ABSURDITA: Stojí STK nad lidským životem?

Během koronavirové krize se dělalo maximum pro zabránění šíření viru. Hranice se téměř neprodyšně uzavřely a bylo omezeno i vycházení. Ale na STK se do Česka muselo, i když jste byli třeba na Maltě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. M. 4.6.2020 0:07

Šejno, pokud pan Zdechovský není vlastníkem vozidla, pak takovou "drobnost", jako že si STK můžete nechat udělat kdekoli v EU (jen vás to přijde "trošku" dráž), vědět nemusí. Pan Zdechovský zcela oprávněně tepe ouřady na MV nejen za to, že nedokázali dotyčnému pánovi dát fundovanou a vyčerpávající odpověď, ale hlavně za to, že se vůbec s odpovědí nenamáhali. MMCH, bylo by zajímavé zjistit, kolik řidičů a vlastníků motorových vozidel o té "všeobjímající" eurounijní STK ví.

K. Salajka 3.6.2020 21:24

Zdechovský prošel určitým vývojem. Jeho články o možnostech Europoslance byly docela zajímavé. Pak začal kritický tón k EU oslabovat. Vaše řešení STK je samozřejmě rozumnější, poslanec EU ovšem musí být schopen libovolnou záležitost zkomplikovat a najít škůdce ve vlastním národě. (Pravděpodobně si ani neuvědomuje, že u něho k této mentální proměně došlo).

F. Navrátil 3.6.2020 18:31

Zdechovský měl tento problém podle svého zvyku řešit na platformě Evropské unie. Byl by vyřešen během jednoho dne k jeho spokojenosti nebo by musela být k tomuto problému zřízena speciální komise, případně by sem byl pozván dozorující bruselský úředník, aby udělal pořádek?

Š. Hašek 3.6.2020 17:52

Děkuji.

Já si myslel, že jsem s bídou miliontina jednoho poslance štrasbrusele. A miliardtina komisařky Jourové.

Odlehlo mi.

A vodteďka tady budu psát:

Š.Hašek,1/5 poslance brusele, PT. A nebude si na mě kdekdo vyskakovat!!!

Ale malinko se naučte slušné mluvě. Jste jak opilý dlaždič.

Š. Hašek 3.6.2020 17:47

Marné, marné, marné, pane Šejno.

Pro zajímavost - Policie ČR, oddělení zbraní, rozeslalo příslušným občanům email, kde sdělilo (volně): Pokud nějaká lhůta běží a něco by propadlo/nenahlásilo se, tak to propadne/bude se hlásit až po lhůtě, která zas bude běžet po karanténě. Samozřejmě, že občan si nemohl dělat co ho napadne, např. se zbraní bez průkazu. Atd. A posléze byl rozeslán email, že "zas všechno běží a občan se má dostavit". Protože "už malinko virově odlehlo".

M. Šejna 3.6.2020 13:58

lepší nějaký Hašek, než jedno pako Sta.

Zdechovský totiž v té Bruseli hlavně prudí, a místo toho, aby v tomto případě poradil svým voličům, ať zajedou na nejbližší STK v zemí, kde se právě vyskytují, tak jako správný euro-vocas trolí a prudí české úředníky.

M. Šejna 3.6.2020 13:55

pane Juraxi,

ohledně STK je kupodivu zákon promyšlený docela dobře. Dává možnost člověku, který žije dlouhodobě v cizině, aby si STK zařídil v jakémkoli členském státě EU.

M. Šejna 3.6.2020 13:54

Pakosto,

když to ví takový Šejna, měl by to tuplem vědět i takový europosranec Zdechovský a poradit svým nesečtělým voličům, jak si mají zajistit STK v členské zemi EU.

Jenže to by nebyl Zdechovský zajímavý, protože by v takovém připadě neprudil české úředníky debilním dotazem na mimořádnou situaci ohledně neexistence STK.

M. Šejna 3.6.2020 13:51

Ministerští úředníci nezblbli nic.

To jen Zdechovský a jeho parta krajánků netuší, že STK si muže člověk nechat udělat v kterémkoli státě EU.

Chybou úředníka je tedy jen to, že na to Zdechovského neupozornil. Nejspíš předpokládal že nejchytřejsí europoslanec ve vesmíru Zdechovský toto ví.

J. Jurax 3.6.2020 13:37

A po čase si ho už ani nebere domů ...

A. Pakosta 3.6.2020 13:35

Pořád lepší jeden Zdechovský, než pět nějakých šhašků. On totiž v té Bruseli opravdu aspoň něco dělá, a čím širší má záběr, tím lépe. Vy, na druhé straně, si o něj jen zbůhdarma otíráte svou nevymáchanou klábosnici.

J. Jurax 3.6.2020 13:35

Ale jo, jeden den smíte jezdit a na druhý den je auto už nezpůsobilé.

Nicméně zajímavé bylo, kdybyste byl s propadlou technickou účasten dopravní nehody. Auto by bylo formálně nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a pojišťovna by zájásala nejen že nemusí platit, ale ještě se může na Vás hojit.

A. Pakosta 3.6.2020 13:32

Člověk a občan by však v takové situaci očekával, že když už z Lucemburska zavolá na české ministerstvo a ptá se co má dělat, tak že mu možnost absolvovat STK v cizině ouředníci předloží jako nejsnazší možnost. Pokud to neudělali (jako že ne), pak je to od nich opravdu trestuhodné, když to ví i takový Šejna. A článek pana Zdechovského chtěl právě na to poukázat. Úředníky - všechny, včetně předsedy vlády a prezidenta - si jako občané z daní platíme proto, aby nám sloužili a pomáhali, nikoli proto, aby nás šikanovali, ať už záměrně, nebo z neschopnosti.

J. Jurax 3.6.2020 13:26

No jo no, on furt někdo naivně čeká, že všeliké zákony, předpisy a nařízení z sněmovny i státu prýštící budou promyšlené a logicky provázané a ještě že budou k užitku i sprostnému lidu.

M. Šejna 3.6.2020 13:14

STK lze podle zákona učinit v jakémkoli členském státu.

Tim je nezbytnot vyřešena.

Chápete to?

M. Šejna 3.6.2020 13:10

Ano, idiote Bubiku,

při horlivém opisování zákona jste si ho ani neprečetl.

STK si můžete nechat udělat v kterémkoli členském státě.

Tedy i na Maltě, nebo ve Zdechovské bruseli. Nemusíte se kvůli tomu vracet do Česka.

J. Bubik 3.6.2020 10:20

A Vy jste si také té hlouposti s nezbytností mít STK všiml?

Jestli jo, pak chápu, že jste přesvědčen, ho platíte zbytečně......

J. Anděl 3.6.2020 10:01

Tenhle dotaz směřujte na pana Šejnu :).

J. Kadeřábek 3.6.2020 9:55

Po skončení naložit na přívěs a nechat si auto dovézt do ČR nebo to risknout s tím, že Vám se nemůže nic stát a každé bouračce se geniálně vyhnete?

J. Kadeřábek 3.6.2020 9:53

Pokud by jste se stal účastníkem dopravní nehody, kterou jste třeba ani částečně nezavinil tak by jste zjistil jak naivně ba přímo pitomě uvažujete o následcícjh jízdy s vozidlem, které není technicky způsobilé provozu.

Š. Hašek 3.6.2020 9:47

Jste nadšen? Nadšen, že "maká"?

Vadí. Nějak stále mám na paměti, že toho pána platím.

P. Staronový 3.6.2020 9:44

Jo.

Na ministerstvu něco zblbli, Zdechovský na to upozornil a vynadáno dostává Zdechovský. Já mám lidovce obecně v oblibě co osinu v prdeli, ale proč nadávat někomu, kdo upozorní na blbost, kterou způsobili jiní, to je na mne moc.

P. Staronový 3.6.2020 9:42

Normální člověk se vyhýbá situaci, ve které se může i náhodně dostat do velkého průseru. Platnost řidičáků byla prodloužena do doby, kdy bude lze je řešit, když byly úřady zavřené. Platnost STK ne.

Ministerští úředníci něco zblbli a snaží se to okecat ještě větší pitomostí.

J. Bubik 3.6.2020 9:29

občané si s tím poradí ale je to za hranou zákona.

Nikde pak nemáte jistotu, že stát nevyužije zákonné příležitosti Vám napařit pokutu v řádu desetitisíců. Protože za to, když vyjedete byť metr na veřejnou komunikaci lze uložit pokutu až 50 tisíc Kč. Viz výše

Což asi nevadí panu Šejnovi a rád zaplatí.

J. Bubik 3.6.2020 9:26

Vadí Vám to?

J. Bubik 3.6.2020 9:19

zákon 56/2001 Sb

§38 odst.1) Provozovatel silničního vozidla nesmí provozovat na pozemních komunikacích vozidlo

.........

e) jehož technická způsobilost nebyla ověřena pravidelnou technickou prohlídkou provedenou v členském státě....

§83 odst.1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že

......

o) v rozporu s § 38 odst. 1 písm. e) provozuje na pozemních komunikacích vozidlo, jehož technická způsobilost nebyla ověřena způsobem uvedeným v § 38 odst. 1 písm. e),

§38 odst.2/ Za přestupek lze uložit pokutu do

........

c) 50 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a) až h), Takže pane Šejno, Vaše rady si strčte víte kam.........obávám se, že za idiota je tu někdo jiný.

Š. Hašek 3.6.2020 9:15

Oddechl jsem si ......

Až to vezme Zdechovský z brusele řádně do ruky, určitě nebude ani plevel mezi hlávkovým salátem.

Ten chlap má opravdu široký záběr a je vidět, že se věnuje lidu!

M. Krátký 3.6.2020 9:13

státní = stádní - hezký den

M. Krátký 3.6.2020 9:11

Mě taková situace zastihla vloni uprostřed léta v Praze - měl jsem skoro rok propadlou TK a spravila to pokuta 500,-kč - ti policajti byli úžasní a ještě mi doporučili si tu pokutu schovat - taky jo - ještě ten den mě chytili další a byli strašně zklamaní ( = na§raní ), že mě nemůžou pokutovat v jednom dni za dvě stejné věci. Lítalo nade mnou celé hejno andělů strážných - jak jinak si vysvětlit, že jsem před půl rokem byl s touto propadlou TK na otočku v Istanbulu - ještě dnes bych šel domů pěšky, kdyby Turci na to kápli - hezký den

M. Šejna 3.6.2020 9:06

Kdo vymyslel pitomost?

Zdechovský?

Jen idiot požaduje po ministerstvu, aby STK byla označena za mimořádnou událost, a on se pak mohl na ni dostavit v termínu.

Normální člověk se na to vykašle a dostaví se na STK až po otevření hranic.