20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

ABSURDITA: Stojí STK nad lidským životem?

Během koronavirové krize se dělalo maximum pro zabránění šíření viru. Hranice se téměř neprodyšně uzavřely a bylo omezeno i vycházení. Ale na STK se do Česka muselo, i když jste byli třeba na Maltě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 3.6.2020 18:31

Zdechovský měl tento problém podle svého zvyku řešit na platformě Evropské unie. Byl by vyřešen během jednoho dne k jeho spokojenosti nebo by musela být k tomuto problému zřízena speciální komise, případně by sem byl pozván dozorující bruselský úředník, aby udělal pořádek?

J. Jurax 3.6.2020 13:26

No jo no, on furt někdo naivně čeká, že všeliké zákony, předpisy a nařízení z sněmovny i státu prýštící budou promyšlené a logicky provázané a ještě že budou k užitku i sprostnému lidu.

M. Šejna 3.6.2020 13:55

pane Juraxi,

ohledně STK je kupodivu zákon promyšlený docela dobře. Dává možnost člověku, který žije dlouhodobě v cizině, aby si STK zařídil v jakémkoli členském státě EU.

Š. Hašek 3.6.2020 9:15

Oddechl jsem si ......

Až to vezme Zdechovský z brusele řádně do ruky, určitě nebude ani plevel mezi hlávkovým salátem.

Ten chlap má opravdu široký záběr a je vidět, že se věnuje lidu!

J. Bubik 3.6.2020 9:26

Vadí Vám to?

Š. Hašek 3.6.2020 9:47

Jste nadšen? Nadšen, že "maká"?

Vadí. Nějak stále mám na paměti, že toho pána platím.

J. Bubik 3.6.2020 10:20

A Vy jste si také té hlouposti s nezbytností mít STK všiml?

Jestli jo, pak chápu, že jste přesvědčen, ho platíte zbytečně......

M. Šejna 3.6.2020 13:14

STK lze podle zákona učinit v jakémkoli členském státu.

Tim je nezbytnot vyřešena.

Chápete to?

Š. Hašek 3.6.2020 17:47

Marné, marné, marné, pane Šejno.

Pro zajímavost - Policie ČR, oddělení zbraní, rozeslalo příslušným občanům email, kde sdělilo (volně): Pokud nějaká lhůta běží a něco by propadlo/nenahlásilo se, tak to propadne/bude se hlásit až po lhůtě, která zas bude běžet po karanténě. Samozřejmě, že občan si nemohl dělat co ho napadne, např. se zbraní bez průkazu. Atd. A posléze byl rozeslán email, že "zas všechno běží a občan se má dostavit". Protože "už malinko virově odlehlo".

A. Pakosta 3.6.2020 13:35

Pořád lepší jeden Zdechovský, než pět nějakých šhašků. On totiž v té Bruseli opravdu aspoň něco dělá, a čím širší má záběr, tím lépe. Vy, na druhé straně, si o něj jen zbůhdarma otíráte svou nevymáchanou klábosnici.

M. Šejna 3.6.2020 13:58

lepší nějaký Hašek, než jedno pako Sta.

Zdechovský totiž v té Bruseli hlavně prudí, a místo toho, aby v tomto případě poradil svým voličům, ať zajedou na nejbližší STK v zemí, kde se právě vyskytují, tak jako správný euro-vocas trolí a prudí české úředníky.

K. Salajka 3.6.2020 21:24

Zdechovský prošel určitým vývojem. Jeho články o možnostech Europoslance byly docela zajímavé. Pak začal kritický tón k EU oslabovat. Vaše řešení STK je samozřejmě rozumnější, poslanec EU ovšem musí být schopen libovolnou záležitost zkomplikovat a najít škůdce ve vlastním národě. (Pravděpodobně si ani neuvědomuje, že u něho k této mentální proměně došlo).

Š. Hašek 3.6.2020 17:52

Děkuji.

Já si myslel, že jsem s bídou miliontina jednoho poslance štrasbrusele. A miliardtina komisařky Jourové.

Odlehlo mi.

A vodteďka tady budu psát:

Š.Hašek,1/5 poslance brusele, PT. A nebude si na mě kdekdo vyskakovat!!!

Ale malinko se naučte slušné mluvě. Jste jak opilý dlaždič.

M. Krátký 3.6.2020 9:11

Mě taková situace zastihla vloni uprostřed léta v Praze - měl jsem skoro rok propadlou TK a spravila to pokuta 500,-kč - ti policajti byli úžasní a ještě mi doporučili si tu pokutu schovat - taky jo - ještě ten den mě chytili další a byli strašně zklamaní ( = na§raní ), že mě nemůžou pokutovat v jednom dni za dvě stejné věci. Lítalo nade mnou celé hejno andělů strážných - jak jinak si vysvětlit, že jsem před půl rokem byl s touto propadlou TK na otočku v Istanbulu - ještě dnes bych šel domů pěšky, kdyby Turci na to kápli - hezký den

D. Polanský 3.6.2020 8:07

A což tak něco z Bruselu? Tam žádné blbosti neděláte?

P. Staronový 3.6.2020 8:49

Jistěže dělají.

Ale tenhle článek je o místní blbosti, páchané těmi, na které bychom měli dosáhnout snáze, než na soudruhy a soudružky v Bruseli.

J. Nevrkla 3.6.2020 7:23

Tým ministerstva vnitra označil STK za mimořádnou událost To mě podrž. Dá se v uvažování klesnout hlouběji?

M. Šejna 3.6.2020 8:29

Ve chvíli, kdy se zavřely hranice, bylo možné je překročit jen při mimořádné události.

Pokud se nějaký iniciativní blb společně se Zdechovským ptají ministertva, zda mohou do Česka kvůli "strašně důležité" STK, tak samozřejmě jim úředníci vyhoví a označí to za mimoradnou událost, aby se ten dokazující se iniciativní blb mohl do Česka přesunout.

J. Nevrkla 3.6.2020 8:35

Aha, to mi nedošlo.

P. Staronový 3.6.2020 8:52

Vymysleli pitomost a snaží se z ní vybruslit ještě větší pitomostí.

M. Šejna 3.6.2020 9:06

Kdo vymyslel pitomost?

Zdechovský?

Jen idiot požaduje po ministerstvu, aby STK byla označena za mimořádnou událost, a on se pak mohl na ni dostavit v termínu.

Normální člověk se na to vykašle a dostaví se na STK až po otevření hranic.

J. Bubik 3.6.2020 9:19

zákon 56/2001 Sb

§38 odst.1) Provozovatel silničního vozidla nesmí provozovat na pozemních komunikacích vozidlo

.........

e) jehož technická způsobilost nebyla ověřena pravidelnou technickou prohlídkou provedenou v členském státě....

§83 odst.1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že

......

o) v rozporu s § 38 odst. 1 písm. e) provozuje na pozemních komunikacích vozidlo, jehož technická způsobilost nebyla ověřena způsobem uvedeným v § 38 odst. 1 písm. e),

§38 odst.2/ Za přestupek lze uložit pokutu do

........

c) 50 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a) až h), Takže pane Šejno, Vaše rady si strčte víte kam.........obávám se, že za idiota je tu někdo jiný.

M. Šejna 3.6.2020 13:10

Ano, idiote Bubiku,

při horlivém opisování zákona jste si ho ani neprečetl.

STK si můžete nechat udělat v kterémkoli členském státě.

Tedy i na Maltě, nebo ve Zdechovské bruseli. Nemusíte se kvůli tomu vracet do Česka.

A. Pakosta 3.6.2020 13:32

Člověk a občan by však v takové situaci očekával, že když už z Lucemburska zavolá na české ministerstvo a ptá se co má dělat, tak že mu možnost absolvovat STK v cizině ouředníci předloží jako nejsnazší možnost. Pokud to neudělali (jako že ne), pak je to od nich opravdu trestuhodné, když to ví i takový Šejna. A článek pana Zdechovského chtěl právě na to poukázat. Úředníky - všechny, včetně předsedy vlády a prezidenta - si jako občané z daní platíme proto, aby nám sloužili a pomáhali, nikoli proto, aby nás šikanovali, ať už záměrně, nebo z neschopnosti.

M. Šejna 3.6.2020 13:54

Pakosto,

když to ví takový Šejna, měl by to tuplem vědět i takový europosranec Zdechovský a poradit svým nesečtělým voličům, jak si mají zajistit STK v členské zemi EU.

Jenže to by nebyl Zdechovský zajímavý, protože by v takovém připadě neprudil české úředníky debilním dotazem na mimořádnou situaci ohledně neexistence STK.

O. M. 4.6.2020 0:07

Šejno, pokud pan Zdechovský není vlastníkem vozidla, pak takovou "drobnost", jako že si STK můžete nechat udělat kdekoli v EU (jen vás to přijde "trošku" dráž), vědět nemusí. Pan Zdechovský zcela oprávněně tepe ouřady na MV nejen za to, že nedokázali dotyčnému pánovi dát fundovanou a vyčerpávající odpověď, ale hlavně za to, že se vůbec s odpovědí nenamáhali. MMCH, bylo by zajímavé zjistit, kolik řidičů a vlastníků motorových vozidel o té "všeobjímající" eurounijní STK ví.

P. Staronový 3.6.2020 9:42

Normální člověk se vyhýbá situaci, ve které se může i náhodně dostat do velkého průseru. Platnost řidičáků byla prodloužena do doby, kdy bude lze je řešit, když byly úřady zavřené. Platnost STK ne.

Ministerští úředníci něco zblbli a snaží se to okecat ještě větší pitomostí.

M. Šejna 3.6.2020 13:51

Ministerští úředníci nezblbli nic.

To jen Zdechovský a jeho parta krajánků netuší, že STK si muže člověk nechat udělat v kterémkoli státě EU.

Chybou úředníka je tedy jen to, že na to Zdechovského neupozornil. Nejspíš předpokládal že nejchytřejsí europoslanec ve vesmíru Zdechovský toto ví.

V. Vaněk 3.6.2020 7:19

Dobrý den , pane Zdechovský pište častěji . Ta produkce blbostí zvedne po ránu náladu . Dokonce uvažuji , že vás navrhnu / až Piráti otevřou ČURDŮV INSTITUT / jako přednášejícího.

V. Církva 3.6.2020 6:31

Není obsurdní? Je. A čo to znamena to absurdne?