10.12.2023 | Svátek má Julie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
fox 25.8.2008 15:03

Sovětský generál a 21. srpen

ČLÁNEK SE MI LÍBIL,JEŠTĚ VÍC VŠAK CELÁ DISKUZE K NĚMU-DÍKY!

Dan 22.8.2008 23:31

Hvížďalo, Hvížďalo

Ježišmarjá Hvížďalo, přece nešlo o to mu něco dokázat, ale zachytit jeho názor (tehdejší a současnej)........ ty jsi teda novinář.....

Jurajda 22.8.2008 21:14

Já se divím že se s tím dementem vůbec bavil!

A to rozstřílené muzeum bylo proto že se celé Václavské náměstí plné lidí posmívalo a chechtalo sem tam někdo pískal,ruskému důstojníkovi který pravil:Soudruzi když jsme se tu sešli tak uděláme mítink na podporu vojsk která přišla porazit kontrarevoluci!!!Vždyť jsem stál u Václava!

stardust 22.8.2008 19:54

Přes 60 let bez světového konfliktu, jak dlouho ještě?

Nezdá se vám, že kotel už nebuble ale přímo poskakuje? Já to tipuju do 5 let...;-(

Snowy White 22.8.2008 20:21

To už tvrdil Schweik

Válka bude, vic vám neřeknu ;-D

Optimista 22.8.2008 22:03

Re: To už tvrdil Schweik

Po olympiádě. Irán. :-/

Wojta 22.8.2008 22:51

Re: To už tvrdil Schweik

Moje řeč, páč s mladejma lidima šijou roupy a potřebujou srazit hřebínek. ;-€

Magor Milda, Mgr. etc. 22.8.2008 19:28

Ten generál představuje v Rusku pouze minoritu, ale velmi vlivnou

bábuška na trhu mu jistě věří, vždyť ten geroj přemohl Gitlera! Kdyby nebyl skalním bolševikem, nikdy by se nestal generálem, generálem se stane pouze příslušník nomenklatury. Moc generálů je závislá na moci státu, proto se všichni tak snaží, ruský imperialismus udržet a rozbudovat. Dnes je Rusko samo už rozděleno, nomenklatura už ovládá veškeré národní bohatství, takže je nutné, hledat nové zdroje. Začíná ovládnutí ruského okolí, bývalých satelitů a metody zůstávají ty staré. Arijskou lest se naučili naši gerojové od Gitlera, každý útok lze znázornit jako nutnou obranu. Jenomže odrbaný vtip přestává být vtipem a to tito gerontové nedokážou realizovat.

novaz 22.8.2008 18:49

Ruští generálové

žili celý život ve lži a ve lži také zemřou. Kdo sledoval televizní rekonstrukci událostí z noci 20. na 21.8., ten jistě nikdy nezapomene na vystoupení ruského generála, přímého účastníka srpnové okupace. Zuřivý bolševik s vážnou tváří prohlásil a jako důkaz tehdejší kontrarevoluce označil skutečnost, že když přijel do Prahy a vystoupil z auta, obklopila ho skupina žen, která mu hrozila poškrábáním. Jako další důkaz kontrarevoluce uvedl, že jednomu z ruských důstojníků někdo odřízl z ramene koženou tašku s mapami a mapy jsou přece tajný vojenský materiál. Kontrarevoluce podle toho starého chudáka se na kontrarevoluci u nás již dlouho připravovala, neboť není možné tak rychle odstranit ve městech cedule s názvy ulic a náměstí a otočit směrovky a ukazatele opačnými směry. Prý se s čistým svědomím může podívat každému Čechovi do očí, neboť vstupem Rudé armády do Československa zabránili třetí světové válce. Když toto člověk slyší, neví má-li se smát, nebo brečet. Je bezpodmínečně nutné zbavit se za každou cenu energetické závislosti na Rusku, nenechat bez povšimnutí rejdit na našem území tajné ruské agenty a velice dbát na to, aby se k moci nedostal puchejř Jyřyk, který společně s bolševikem Zaorálkem znovu by nás rádi viděli ve smrtícím objetí ruského medvěda.

Ondras 22.8.2008 18:41

Jako v koze

Nijak mě to nepřekvapuje (i v souvislosti s Gruzií). Proto mi nevadí Rusové - docela milí a velmi přátelští a pohostinní lidé, ale nesnáším Rusáky - velmocensky nenažrané moskalské tlamy, ve kterých je "dočasnost ztracených gubernií" jako v koze. Vlivem státní propagandy se pak bohužel většina zmíněných Rusů snadno opět mění v Rusáky.

Za Gorbiho a Jelcina se v tomto ohledu jakoby blýsklo na lepší časy, ale teď už je zas masový vrah Stalin "tatíček", jenž vyhrál II.WW a prostě jednička... Mimochodem, také velká zásluha právě kágébáka Putina. Tak co se divíme.

liberal shark 22.8.2008 21:01

Re: Jako v koze

přesně R^

Wojta 22.8.2008 23:26

Re: Jako v koze

Nakonec člověk zjistí, že jsou všichni stejní. .

richard 22.8.2008 18:14

Stará okupantská opice

lže, OK, zas to tak neprožívejme, stojí už nad hrobem, nekopejme do něj.

Leč podívejme se na srpen 2008:přepadení Gruzie, jaderné výhrůžky Česku a Polsku, v ničem se Rusové nepoučili, jsou stále stejní, stále stejná politika i stále stejné lži, stále stejní bratři z krve Kainovy, synové Lucifera.

historik amatér 22.8.2008 18:32

Re: Stará okupantská opice / Poláci a Hitler - Pakt o neútočení z roku 1934

Hitlerovým druhým tahem byl pakt o neútočení s Polskem z ledna 1934.

Antimarxistická kampaň, která byla základem nacistické volební propagandy, se přeměnila v antiboševické křižácké tažení.

Možnost, že by se Polsko file://posko/ mohlo stát partnrem v takovém tažení, zůstala otevřená až do roku 1939 (Hitler záměrně nechal tuto otázku otevřenou).

Otevřená otázka - zda se má Posko stát partnerem v antibolševickém tažení, nebo zda by mělo být zničeno třeby i s dělením s Rusy  -  jako předkrm před invazí do Sovětského svazu. 

PS  Mnichovská dohoda  -  zločin proti Evropě. Hitler získal v roce 1938 bez komplikací zbraně a munici z ČSR( tehdy  to bylo 25 % světového obchodu).

richard 22.8.2008 22:31

Re: Re: Stará okupantská opice / Poláci a Hitler - Pakt o neútočení z roku 1934

To takový pakt o neútočení mezi hitlerovským Německem a komunistickým Ruskem ze srpna 1939 byl mnohem zajímavější, soudruhu, v září 1939 Německo a Rusko rukou společnou a nerozdílnou přepadli, dobyli a rozdělili si Polsko, v listopadu 1939 Rusové zaútočili na Finsko a anektovali velké části jeho území, 1940 Rusové zaútočili na Estonsko, Lotyšsko, Litva a anektovali je, téř zaútočili na Rumunsko a anektovali velké části jeho území, v téže době jejich němečtí spojenci dobyli Dánsko, Norsko, Belgií, Nizozemí a Francií, byla zahájena bitva o Británií, Rusové dodávali armádě německých dělníků a rolníků zvané Wehrmacht naftua starategické suroviny obě spojenecké země si vzájemně gratuloval k úspěchu svých zbraní, v Polsku si uspořádali i společné vojenské přehlídky k oslavě vítězství nad Polskem, moc jim to klukům slušelo a moc si bratři ve zbrani rozuměli, na jůtubě jsou tak klááásné fóóótečky ( a byli rošťáci, co si schovávali staré noviny pro poučení budoucím generacím...), komunisté v nacisty okupované Evropě se rovněž předháněli v podpoře Hitlerovi, pečlivě sledovali  a udávali protinacistický odboj, dojemná shoda.

A snad by i vydržela, nebýt komunistické ruské Stalinovy nenažranosti a touhy připojíit k Impériu Rudého Ďábla i západní Evropu, pečlivě se připravovali, tisíce tanků nepoužitelných na ruském teritoriu a ideálních pro silnice západní Evropy nachystali, plány sepsali - jenže ouha - nacistický abwehr své spojence monitoroval - měl k tomu skvělé příležitosti nikdy žádný stát něměl v Rusku tolik konzulátů, včetně měst jako Taškent a Novosibirsk - a Hitler se rozhodl své spojence předejít - viz Suvorov. A Rusko si zahrálo na oběŤ ;-D

Tohle je mnohem lepší než nějaký německopolský pakt o neútočení z roku 1934, ten byl totiž opravdu jenom o neútočení...takových v tehdejší Evropě existovalo...

nezaujatý 23.8.2008 8:26

Re: Re: Re: Stará okupantská opice / Poláci a Hitler - Pakt o neútočení z roku 1934

Vedle Svorova jsou i další zdroje informací -   historici z Anglie, Francie , Ruska a dalších zemí.  

nezaujatý 23.8.2008 8:28

Re: Re: Re: Re: Stará okupantská opice / Poláci a Hitler - Pakt o neútočení z roku 1934

opravuji " Suvorova ", omlouvám se

Wojta 22.8.2008 23:30

Re: Re: Stará okupantská opice / Poláci a Hitler - Pakt o neútočení z roku 1934

Nic proti amaterizmu .., ale toto? Sprcha někdy dělá divy, už jsi ji vyzkoušel?

nezaujatý 23.8.2008 8:30

Re: Re: Re: Stará okupantská opice / Poláci a Hitler - Pakt o neútočení z roku 1934

vadí Vám informační zdroj světových historiků  ?

JaS 22.8.2008 17:32

Ten blbý generál

je klasický vygumovaný mozek, tak jako většina Rusů. Jejich normální argument by, že "když to píše Pravda, tak to přece je pravda!" Je třeba jen obdivovat KGB (a všechna její jiná jména), jak se jí podařilo zblbnout tolik lidí, jak se jí podařilo, aby lidi milovali svého vraha.

Schumacher 22.8.2008 15:34

Že někoho nenapadlo ty negramotné mameluky poslat k americké ambasádě.

Když se ptali, kdě amerikáncy.   Že tohle je jejich velitelské stanoviště začínající imperialistické invaze.  Pokud by ambasádu vzali útokem, byl by z toho sakra mazec.....

Ladislav N. 22.8.2008 15:48

Re: Že někoho nenapadlo ty negramotné mameluky poslat k americké ambasádě.

Víte dobře, že nebyl.... :-)

Pete Brich 22.8.2008 14:09

Češi Rudou armádu vítali házením květin na jeji tanky, auta a hlavy.

Jen je předtím zapomněli vyndat z květináčů.;-)

PB

Je to takhle......... 22.8.2008 13:55

Mrkněme se, my Češi do zrcadla...

Odsuzovat druhé - v tom jsme my Češi kabrňáci. Co se takhle podívat do zrcadla a připomenout si dobu Husákovy normalizace?  Nestačí jenom nadávat na Rusy, kteří tu neměli co dělat a někteří z nich dodnes obhajují neobhajitelné. 

Byli to přece čeští zrádci, kteří šli okupantům na ruku, byli to čeští policisté, kteří mlátili Čechy, čeští prokurátoři, kteří posílali Čechy do kriminálů, čeští soudci, kteří Čechy odsuzovali,  čeští papaláši, kteří Čechy vyhazovali z práce,  čeští estébáci, kteří nad Čechy „bděli“, čeští novináři, kteří Čechům lhali… atd. Ano, Češi jsou „různé"… Češi na Češích se dopustili více křivd a zločinů za doby Husákovy normalizace - kterou osobně dobře pamatuji - než oni "sověti".  Smutná pravda!

PS:  A i nyní a i tady na diskusních stránkách jsou to Češi, kteří se snaží umlčovat, ironizovat, urážet  a napadat druhé. Podle zásady: jedna pravda, jedna cesta, jedna strana, jeden vůdce...  A to jsme na diskuzních stránkách, kde se výměna názorů předpokládá. Kdy se Češi poučí a pochopí, že pravda nejlépe vykvete z výměny názorů, ze sporů, z diskuzí..., kdy pochopí, že nositel jiného názoru není nepřítel ?

dino 22.8.2008 15:13

Re: Mrkněme se, my Češi do zrcadla...

Až jich převážná část (protože někteří to nedokážou nikdy) nabyde sebevědomí, sebeúcty a občanské statečnosti, podivný nicku "je to takhle..."  Ale neptejte se mě, kdy to bude a co všechno se pro to musí stát. Možná bude muset přejít pár generací. NEVÍM.

Ladislav N. 22.8.2008 15:51

Re: Mrkněme se, my Češi do zrcadla...

Takový Kapek dostal náhle záchvat svědomí po pádu režimu. Spáchal sebevraždu, šmejd jeden. Ale do roku 1989 patřilo Československo ve světě mezi špičku v počtu sebevražd na počet obyvatel. Nějak to tady lidé samou radostí z vlády komunistů nemohli vydržet.... A utéct nebylo tak snadné.

JaS 22.8.2008 17:25

Re: Re: Mrkněme se, my Češi do zrcadla...

Svědomí? Spíš strach.

Karel K 22.8.2008 22:31

Re: Rusové by přišli i bez zrádců

Je totiž jasné, že invazi už připravovali skoro rok předtím. Jistě, zrádce jsme měli po sametu hned pověsit, ale neodpoutávejte debatu od Rusáků.  Zkusil jste tehdy nimi diskutovat? Asi ne, protože kdo má kvér, ten má pravdu.

Wojta 22.8.2008 23:44

Re: Re: Rusové by přišli i bez zrádců

Po únoru 48 jsme okupovaní nebyli a přesto se udávalo, likvidovaly se  rodiny, mučilo se a vraždilo, jak na běžícím pásu. To dělali Češi Čechům. Dokud tato zvěrstva budeme ignorovat, nebude to lepší.

Jirka Stejskal 22.8.2008 13:54

Jo dobry, jen by me zajimalo,

skutecne si myslite, ze to je dneska v Gruzii jine? Ja si predstavuju, ze ramcove to funguje uplne stejne. Ergo - Rusaci se od 68 vubec nezmenili.