19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Výbuch sociální nespokojenosti na fotbalu v Rýmařově

Prvoligový fotbalový klub Baník Ostrava prohrál pohárový zápas s divizním Rýmařovem. Fanoušci po zápase napadli fotbalisty Baníku, naštěstí je policejní těžkooděnci včas odehnali a tak se nikomu nic vážného nestalo. Poškozen byl ovšem autobus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 1.9.2015 22:09

Je pozoruhdné

jaká moudra se dají vyprodukovat na základě faktu, že se někde porvala nějací fotbalová buranská luza ...

P. Selinger 31.8.2015 22:56

Chcete nápravu?

Bojkotujte fotbal. Nechoďtě na zápasy, nekoukejte na tu pitomost v televizi. Zbyde jen těch pár blbů, ale nebudou mít s kým se prát......

P. Maleček 31.8.2015 10:55

Fotbal - koncentrát společenské bídy

Omlouvám se jistému % skvělých lidí(např.nedávno zemřelý p. Masopust) ve fotbale, ale i oni vědí, že na celém světě fotbal koncentruje lidskou a společenskou bídu. Nejen tu v podobě sociálně a existenčně frustrovaných fanoušků, ale i tu kulturně morální naopak kluby vlastnící či řídící.

Týká se to nejen velkoklubů - viz slavná FC Chelsea, žijící z toho co Abramovič ukradne obyčejným, často v bídě žijícím Rusům, ale i řady malých či středně velkých českých obcí, kde vládnou-kradou místní mafie, maskující se fotbalovým klubem.

Fotbal je pro místní mafie ideálním zázemím. Fotbalistů (a tudíž voličů) je hodně a co si budeme povídat koncentrují se v něm lidé s poněkud nižším IQ, za to s přehnanou agresivitou a touhou být členem silné tlupy.

A s takovým koncentrátem se manipuluje mnohem líp než se standardním společenským vzorkem. A tak nakecat lidem okolo fotbalu - hráčům, jejich rodinám a známým, že zrovna šéf místního fotbalu a jeho nohsledi budou nejlépe spravovat město obec je velmi snadné. Zvlášť když se k tomu přidají kecy o "sportem proti drogám, kriminalitě a za fér-plej". To přesto, že každý ví, že málo kde se tak chlastá, hulí a pěstuje bezohlednost a agresivita vč. normality kupování zápasů a vědomého zraňování soupeřů.

A tak se fotbalové mafie zmocňují radnic, aby pak pod maskou péče o sport a mládež obec nemilosrdně dojily do kapes místních fotbalových bossů.Což nám v praxi ukazuje i současné trio v čele českého fotbalu Pelta-Berbr-Chládek. Prostě fotbal je odspoda nahoru koncentrátem společenské bídy - čest a omluvu skvělým, ale bohužel mlčícím jedincům!

M. Krátký 31.8.2015 12:47

Re: Fotbal - koncentrát společenské bídy

Naprostý souhlas

Ś. Svobodová 31.8.2015 10:50

Jen hry nepostačí,

dříve se dával ještě chléb. Jen tak dal "lid" pokoj.

J. Jurax 1.9.2015 22:11

Re: Jen hry nepostačí,

Chléb a hry se nedávaly lidu, nýbrž plebsu, spodině, luze.

K. Janyška 31.8.2015 8:42

Nejsou to násilnosti na fotbale. Jsou to násilnosti.

Tak je nutno k nim přistupovat a nezakrývat je fanouškovstvím.  Jenže fotbalu fandí až příliš mnoho lidí a tak to zlehčují... Dzp.

J. Milota 31.8.2015 8:04

Proč policie?

Nechápu, proč by mají daňoví poplatníci  prostřednictvím policie ČR asistovat na fotbalových stadionech při zápasech, coby soukromé akci. A si pořadatelé a kluby seženou peníze ze vstupného nebo od sponzorů. Například město Jablonec údajně sponzoruje tamní fotbalový klub v řádu desítek milionů. To jsou de facto také peníze daňových poplatníků

S. Kalužík 31.8.2015 11:50

Re: Proč policie?

Ano, naprosto správný dotaz, v tom je meritum věci. Jen malá poznámečka, rozpočtové peníze jsou penězi daňových poplatníků nejen de facto, ale i de iure :) Prostě jsou to penízhe daňových poplatníků a za ty peníze má policie pomáhat a chránit veřejný pořádek a ne pořádek na soukromých hřištích. A případné "pochody fanoušků" má tvrdě potrestat a nikoliv je obklopovat a provázet městem - viz třeba dlouhá léta v Brně.

Tož tak.