28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Dezinformace a modely svobody

Skupina našich poslanců žádá dopisem Kongres USA, aby zamezil zneužívání sociálních sítí, třeba Facebooku či Twitteru, k šíření dezinformací, které považují naši poslanci za vážné ohrožení demokracie nejen u nás, ale v celé Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 10.12.2019 16:22

Jestliže někdo chce "třídit a škrtat informace" - je to Goebbels II.

Samozřejmě, že on to dělá "z lásky k vyšším cílům"!!! A pro dobro těch dole.

Připomenu, že "ten čurbes, co je možno číst" se nelíbil komunistovi/novodemokratovi Rychetskému. A nebál se to říci veřejně, jako předseda Ústavního soudu ČR. Docela na pováženou.

M. Němcová 10.12.2019 15:08

proč přesně je ruské nebo čínské pojetí lidských práv pro nás nepřijatelné: jaká jsou tam a jaké tady? a jak to lze doložit? a od kdy vlastně svět zná pojem "lidská práva"?

proč je nepřijatelné znárodnění majeku, na který reálně pracovaly generce občanů, ale patřil jen některým, ale obhajitelná privatizace toho, co vytvořila většina a bez náhrady se to vydalo všanc několika?

nemáme se ptát proč než se pustíme do hodnocení?

J. Schwarz 10.12.2019 16:13

No třeba proto, že když poradíte stovce sousedů jak při vynaložení stejné námahy vyrobí dvojnásobek výrobků a řeknete si za to o dvacet procent "nadproduktu" vyděláte naprosto zaslouženě dvacetkrát víc než původně jeden každý ze sousedů, a to "bez práce". A sousedi budou mít 180% toho co předtím. I když byste mohla říct že vlastně odedřeli "všechno". Pojem "lidská práva" je ovšem divný, nanejvýš se může jednat o práva člena skupiny ve které žijete.

M. Němcová 10.12.2019 21:43

no ale tak to v realitě není, že, v realitě je to tak, že se nejprve privatiozovalo to, co patřiolo skupině , pak se chopili ti nejbezohlednější, ne nejvynalézavější nebo nejlepší nebo nejchytřejsí, ale nejbezohlednější moci a přivlastnili si většinu z toho, co jiní vytvořili, i toho, co oni vymysleli, nikdy nešlo o zasloužený skvělý zisk, vždy šlo jen o krádež a věděl to i de Balzac.

L. Písařík 10.12.2019 10:54

Pane Křečku, dovedete si představit, že politikovi svazuje ruce to, že je demokrat a proto nemůže eliminovat někoho, kdo prezentuje svůj názor, i když očividně pochybný. Myslím, že být demokratem do morku kostí se třeba příkladně neosvědčilo v případě dr. Beneše, tehdy prezidenta republiky. Dodnes nevím, zda to jednání plynulo u Beneše z hlubokého přesvědčení, nebo bylo jen zástěrkou člověka, který měl rozsáhlé diplomatické zkušenosti. Ale neosvědčilo se a nepřeji si, aby se kolo dějin otočilo opět do té polohy.

J. Jurax 10.12.2019 12:17

Očividně pochybný ... průser je, že jen velmi málo názorů je pochybných natolik očividně, aby se na jejich pochybnosti shodla aspoň nadpoloviční většina.

M. Němcová 10.12.2019 15:09

jak se zjistí, že jě nektrý názor na rozdíl od jiného očividně pochybný? a jak zjistíme, že je politik jinak než slovy?

L. Písařík 10.12.2019 18:30

Pochybný proto, že o jeho názoru pochybuji, že je správný.

M. Němcová 10.12.2019 21:22

to nezní příliš objektivně

K. Salajka 10.12.2019 8:48

Anglické fake prodělalo stejný významový posun jako latinské dementi v předchozí době. Oproti původnímu významu jde o potvrzení pravdivosti zprávy. Právní řád u nás těžko vybudujeme, budeme-li se domnívat s EU, že existuje právo 0.4. Ta část římských právních principů, která je stále použitelná, protože respektuje realitu mezilidských a společenských vztahů je jasně definovaná. Nakonec i římský občan měl víc právních povinností ke svému otroku, než dnešní zaměstnavatel. V socialistických zemích se budovalo revoluční právní vědomí a svědomí na jeho konci mělo být odumření práva v důsledku smíření tříd a dobrovolného plnění povinností všemi.

Do této epochy nás vrací představa, že právní stát založí nikým nevolený chvilkař , transparentně financovaný filantropem, který ožebračil britské střádaly. Tento chvilkař práva nikdy nestudoval, protože znalosti v této bezvýznamné humanitní oblasti nahradil počítačovou , finanční a organizační gramotností . Vznešené právní ideje v jeho mysli asi vznikly intuicí a pro lidstvo pracuje, na rozdíl od úplatných právních nádeníků, nezištně.

L. Písařík 10.12.2019 10:57

Velmi dobře, jen stále nevím, jaký může mít Soros zájem na dezorientaci lidí v naší zemi a převratu od demokracie k diktatuře.

J. Krynický 10.12.2019 14:55

Jakákoli taková změna silně zahýbe s měnovým kurzem a cenou akcií a dluhopisů. Pokud jste na tu změnu připraven a víte, kdy k ní dojde, dá se na tom velice slušně vydělat. A ano, i v případě, že jde o pohyb směrem dolů.

L. Písařík 10.12.2019 18:31

Nevím.

J. Pokoutný 10.12.2019 17:29

Třeba jen proto, že ho to baví a může?

J. Krásenský 10.12.2019 2:28

Čínský model nesvobody nám tu zavádí EU. Vědomě, ale ne veřejně. To jsou paradoxy.

P. Dvořák 10.12.2019 8:40

Nechtěl jste obecně říct, že to co nám tu zavádí EU, v žádném případě nemůže být jakýkoliv model nesvobody?

Tím pádem pokud totéž uvádíte jako čínský model nesvobody, jedná se o dezinformaci, protože ani v Číně stejně jako v Evropě se nemůže jednat o jakýkoliv model nesvobody.

Jinak řečeno, to co je v Evropě model svobody, nemůže být v Číně model nesvobody.

:-)