29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Děti bez minulosti

Nepochybuji o tom, že po uzákonění manželství pro homosexuální páry bude následovat tlak na uzákonění manželství pro všechny, kteří po něm zatouží. Právo na manželství se stane „základním lidským právem“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Rajninec 5.6.2021 11:47

Tisíce detí žije v otrasných podmienka , každý rok skončí nejaké nechcené dieťa v kontajner na smeti.

Možno by bolo pre ne/ tie deti / naozaj lepšie , keby ich vychovávali manželia Honza a Petr .....

J. Kostelanský 5.6.2021 0:26

Velice pěkně vyargumentovaný článek.

Já bych jen dodal, že největší zrůdnost vidím v tom, že dítě je pro tyhle aktivisty ne subjektem (právním i osobnostním), ale pouhým objektem ke splnění jejich cílů a toužeb. Něco na úrovni pejska a kočičky nebo chaty či víkendové chalupy.

Práva a svobody jednich končí tam, kde začínají práva a svobody jiných lidí. Bohužel v tomhle případě děti žádná práva nemají. Vždyť jsou jen objektem.

J. Kanioková 4.6.2021 21:17

Manželství pro homosexuály (a další) je sice logicky KRAVININUM, ale horší je neodvratný následek, a to výroba dětí na zakázku ex lege.

Dítě NAPROSTO NUTNĚ, ke svému vývoji potřebuje DVA DRUHY lásky - mateřskou a otcovskou !!!

A adopce dětí homosexuály - to je šílenství a zrůdnost !

Děkuji paní autorce za skvělý článek R^

Š. Hašek 4.6.2021 22:39

Velice trefná poznámka.

D. Rajninec 5.6.2021 11:50

Naozaj je Kravininum legalizovať diviké manželstvá doch gayov ?

Ešte pred 60-70 rokmi bola slobodná matka s dieťaťom označená tie za prašivú vyvrheľku spoločnosti ! A čo ? Zvykli sme si !

J. Jurax 4.6.2021 19:53

"Jelikož pohlavní buňky jako živý materiál kódují emoční, motivační a vztahové klima při početí a během těhotenství, celoživotně nás ovlivňuje, jestli nastalo nehodou, z lásky, znásilněním, inseminací nebo pod mikroskopem"

No, nevím, nejsem přes to guru, ale nějak se mi to v úplnosti nezdá. Neměla by autorka nějaký seriózní odkaz, jenž by tohle tvrzení doložil?

V. Braun 4.6.2021 19:21

"Na hardu máme geneticky a epigeneticky nahrané nejen fyzické parametry ..., ale i mnohem subtilnější obsahy psychologické, sociální, kulturní a spirituální povahy."

Tam se dá souhlasit snad jen s nějakými základními osobnostními charakteristikami, což rozhodně nepokrývá všechny psychologické charakteristiky. Ty se získávají až zkušenostmi, zejména v dětství, sociální, kulturní a spirituální náležitosti už nejsou vrozené vůbec. Tolik k tomuto zasvěcenému článku.

J. Kostelanský 5.6.2021 0:31

Ono je to tak půl na půl. Ale jak se říká, geny neoklameš.

Ś. Svobodová 4.6.2021 18:17

Super, skvěle zpracované.R^R^

B. Havel 4.6.2021 16:03

R^

M. Valenta 4.6.2021 11:28

Celkově souhlas s "drobnou" poznámkou. Kdybych měl jako malý klučina na vybranou, tak raději dvě matky nebo taťky než děcák.

Š. Hašek 4.6.2021 11:37

Problémek bude asi v tom, že rozhodnutí malých klučinů bývají právě na mozkové úrovni malých klučinů. A tisíce generací nenechali určitá rozhodnutí na nich.

Je tady několik stran, které by dali hlasovací právo od šestnácti.

Beru samozřejmě, že jste napsal ten příklad klučiny jako "poznámku, aby řeč nestála".

Š. Hašek 4.6.2021 12:41

-nenechaly-, -daly-

Věnuj se jedné činnosti!!!

M. Valenta 4.6.2021 13:24

Fakt jste z toho vydedukoval, že se opuštěný klučina bude rozhodovat sám kam se vrtne?

T. Hraj 4.6.2021 12:52

Celkově souhlas i pochopení s drobnou poznámkou, ačkoli ta otevírá pandořinu skříňku. Zakázat výchovu dětí homosexuály systémově by bylo necitlivé vzhledem k různorodosti reálných situací a lidských osudů (a stejně by si homosexuálové nějaké cestičky nacházeli), na druhou stranu udělat z ní pravidlo (zákonné právo) je opovržením právy dítěte.

J. Kostelanský 5.6.2021 0:33

Z vaší strany je to podobný moudro jako tohle:

Kdybych si měl vybrat, tak bych chtěl být raději bohatý a zdravý nežli chudý a nemocný.

I. Klepáček 4.6.2021 11:07

Perferktně napsáno. Ale nevzdělanost spojená se suverénní drzostí bude bohužel běžná, a proto se budou pořád rodit neziskovky, které nebudou respektovat přirozené biologické postupy a budou je modifikovat a ́zlepšovat ́..

J. Kanioková 4.6.2021 21:05

R^R^R^R^R^

Z. Lapil 4.6.2021 10:10

Mňo... Nějak se mi to celé nelíbí, spíš pocitově, na můj vkus je tam až příliš mnoho magie...

Ale rozhodně jsem to přečetl celé, někde se mi to nějak uložilo (ach, ta magie) a děkuju autorce, že článek sepsala. Moji technokratickou bublinu to spíš zamlžilo než propíchlo, ale aspoň nepřehlídnu, že tady ta bublina je.

J. Pankovic 4.6.2021 12:48

Kličové je najit rozdil mezi "pràvo na dite " a "pràvo vlastnit jiného človeka ".

Jà ten rozdil najit nemohu !!!!!!

Š. Zemek 4.6.2021 9:22

Silný, dobře napsaný článek. R^R^

A. Renjascu 4.6.2021 9:08

Na to, aby názor autorky, že homosexualita je porucha orientace, zatímco pedo, zoo, nekro filie jsou uchylky by bylo potřeba dodat relevantní údaje vycházející z vědeckého výzkumu. Takové ovšem nejsou k dispozici a ani po mnoha letech zkoumání nebyl nalezen žádný gen homosexuality či nějaké xxxfilie. Proto zůstává tento názor dál pouze názorem jehož jediná hodnota spočívá v sympatii či antipatii k jednotlivým skupinám.

T. Hraj 4.6.2021 13:04

Ano, je to jen názor. Ale to neznamená, že je to jen nějaký vrtoch a už vůbec ne, že nemá důležitost.

Fenomén homosexuality možná není přesně vysvětlen genetikou, ale expertní názory v jiných (třebaže měkčích) disciplínách samozřejmě existují.

Stejně tak existuje celospolečenský postoj, který se v průběhu let (staletí) posunul z "hřích" přes "zločin" přes " perverze" přes "úchylka" k "porucha" a v současné době jsou tlaky na "normalita" nebo dokonce "ctnost".

A. Renjascu 4.6.2021 14:58

Expertní názory čili teorie či častěji spekulace opravdu existují, ale to samo o sobě nezakládá právo na sociální experimenty s dětmi či homosexuální rodinou. Použití slova manželství pro tento druh vztahů ani neřeším, protože ze sémantického i faktického hlediska je to nesmysl. Kriminalizace těchto vztahů (a nejen těchto) již spoustu let neexistuje. Problém je v tom společenském posunu, protože už generace před námi věděli, že otevírání různých tabu nikdy neudrží pod kontrolou, když se Pandora jednou otevře, tak už je nemožné jí zavřít. Takže na řadě jsou pedofilové, kdy pokus o legalizaci a akceptataci probíhá již několik let. Už byly natočeny filmy ukazující pedofily jako milé lidi, kteří podobě jako homosexuálové za svoji úchylku nemohu a že mnozí mají děti opravdu rádi a pokud je ten vztah oboustranný, tak není čeho se bát. Legalizace je jen otázkou času... U dalších skupin to bude obdobné.

J. Jurax 4.6.2021 19:47

No, homosexualita je taky úchylka stejně jako pedofilie, zoofilie či nekrofilie. Ale ty filie nemají řvoucí aktivisty, kteří by dosáhli změny názvu na poruchu. Porucha líp zní než úchylka, jinak je to jednou.

Růže jinak zvána voněla by stejně ...

E. Korbelová 4.6.2021 7:45

Pánové tu div neslzí nad nebohými dětmi, co nemají tatínka a maminku, jenže potom si nabalí nějakou mladou kost a na vlastní děti se vykašlou. Jako bývalá učitelka vím, co s takovým puberťákem provede, když ho milovaný táta opustí. Nad tím ,pánové, slzete a spravedlivě se rozhořčujte, homosexuální rodiny jsou okrajový problém, jenže tady z toho každý dělá, jakoby byl konec světa.:-/

J. Pokoutný 4.6.2021 8:23

A co s ním udělá, když má mámu děvku?

J. Hejna 4.6.2021 8:29

Každý konec má svůj začátek.

A "slzete" není česky, paní učitelko.

Š. Hašek 4.6.2021 8:39

Není to okrajový problém! A Vy "to" (homosmlouva o kámošení a výhodách) dokonce nazýváte rodinou!!!

Jděte do háje.

Neznáte posloupnoust dějů, neznáte základní pohádky (jen prstíček strčíme), jste tutově slabá v matematice a logice.

A. Renjascu 4.6.2021 9:16

Chcete tím snad říct, že ženy jsou ve vztahu tak nějak morálně na výši a jedinou příčinou rozvodů či rozchodů jsou muži? Četla jste někdy statistiku o nevěře či promiskuitě obecně, slyšela jste někdy něco o falešném obviňování mužů ženami, kterému se soudci často jen zasmějí a ženu ani neobviní i když si chlap hodí mašli, četla jste někdy statistiku o přidělování dětí do péče, kdy ani po letech není muž i umožněno setkat se se svým potomkem, natož jej vychovávat? Není to tak jednoduché a přímočaré jak zde sdělujete a nezodpovědnost je dnes dosti vyvážená.