28.3.2024 | Svátek má Soňa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 23.5.2011 11:01

Ano, blbé školy s blbými učiteli jsou zdrojem blbosti lidských generací. S tím je nutné něco dělat... Dzp.

V. Novák 23.5.2011 11:57

SŘLI to zařídí!

Spontánně...

J. Kočí 23.5.2011 9:28

Já to vidím trochu jinak

Ač ekonom, znám poměrně dost technických inženýrů, strojařů, stavařů, chemiků atd. Mají jedno společné, jsou chudí. Jedině Ti, kteří začali podnikat, většinou zbohatli a žehrají, že mají špatné ekonomické a hlavně právnické znalosti. Zde tkví podle mě podstata problému. Inženýři jsou prostě jen další kolonka v zaměstnaneckém pavouku a nemůže se jim dát dostatečná odměna, protože by byla firma nekonkurence schopná. Z těchto perfektně fungujících firem stát odčerpá tvrdými daňovými odvody velké finanční prostředky (u nás 55% !!!) a rozdá to na různé humanitární projekty, např. studium štředověké literatury a pod. Tím se dosahuje zásadního efektu, že při rozhodování kam umístit děti každý soudný člověk vidí, že technické obory jsou vstupenka do chudoby. Normální ekonom či právník se uživí všude.  A vzhledem k narůstání funkcí státu to bude stále lepší.

R. Langer 23.5.2011 9:41

Re: Já to vidím trochu jinak

No, tak on schopný ekonom nebo právník také musí mít něco nastudováno, na rozdíl třeba od takových sociálních ekologů a podobných "vědců"...

R. Gramblička 23.5.2011 6:48

ach jo

je to smutné, ale autor vystihol realitu, která panuje všude na západe, kde vědu buď ignorujeme nebo nechápeme, protože nejsme sami vzdělaní. Děláme ze sebe jen stádo blbců, které zblbne sebemenší "chytrák". Proto se tak bojíme jádra, GMO, klimat. alarmismu a jiných "problémů", necháme se ovlyvňovat rudozelenými absolventy historie, umění, sociologie, marketingu a jiných neužitečných pseudověd. Svůj světonázor si tvoříme na podkladě balastu z bulváru a drbů, typu jedna paní povídala. A přitom stačí tak málo, dát si tu námahu a přečíst si jak to všechno ve skutečnosti je. Oddělit zrno od plev, pokusit se problémy pochopit, vždyť těch hodnotných informací je kolem nás spousta, akorát je nedokážeme najít a rozpoznat. Kam sme se to jen dostali? A ani nechci vědět kam se dostaneme, když se to nezmění.

R. Langer 23.5.2011 9:37

Re: ach jo

Ono to není tak, že ze sebe "děláme blbce". Člověk prostě JE BLBEC od přírody, je líný, hloupý a k dosažení svých cílů se vždycky snaží vynaložit minimální úsilí. Ti, kteří takto nepostupují jsou divní a tudíž podezřelí a není radno se s nimi stýkat. No a pak se divte (nebo spíš nedivte) kdo vyhrává volby... :-P

M. Halúzka 27.5.2011 16:56

Re: ach jo

řekl bych, že vše se vztahuje k přísloví "bez práce nejsou koláče". Lidé jsou od přírody líní a nechce se jim přemýšlet o složitých problémech a tak raději dají dotace na propagaci obnovitelných zdrojů energie na středních školách vystudovanému filozofovi, který tvrdí, že "stand by" režim se na spotřebě domácností podílí 25%. Ono to zní hezky, že se stačí trochu uskromnit,sem tam něco dotovat.. a planeta bude zachráněna.