15.6.2021 | Svátek má Vít


WORKSHOP+PR: Chcete se stát spisovatelem?

13.1.2011

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Každý z nás si pod tím slovem představí něco trošku jiného: spisovatel je ten, kdo se psaním živí? Ten komu vyšly knihy? Ten, kdo umí psát? Nebo prostě jenom ten, pro koho je psaní koníčkem… Ať tak či onak, pokud patříte k těm, kteří by se spisovatelem rádi stali, máme pro vás jednu špatnou a jednu dobrou zprávu.

Ta dobrá zní, že pokud máte zájem psát, baví vás to a chtěli byste se naučit víc, máte možnost. Ta špatná je, že i když vám nabídneme hodně rad a získáte zkušenosti, stejně to vždycky bude jenom na vás.

V Městské knihovně v Praze zahájíme v únoru 2011 již pátý cyklus literárního SFaF workshopu "Mistři písmen, učni slov". Jaké jsou naše výhody? Dozvíte se řadu důležitých věcí, které vám třeba pomohou zvítězit v literárních soutěžích nebo prostě jenom o trochu lépe zvládnout řemeslo. Seznámíme vás s "důležitými" lidmi, jako jsou nakladatelé, redaktoři či vydavatelé. Stačí pětkrát v průběhu půl roku zajít do knihovny a bude to!

Nevěříte? Někteří z našich účastníků již dosáhli nemalých úspěchů: jedno vítězství v Ceně Karla Čapka, otištěné povídky v Ikarii (nyní XB-1) a Pevnosti a "objevení" autorů, kteří se díky tomu ocitli v některých antologiích (např. Legendy: draci).

Literární dílna začne v únoru 2011 (přesný termín bude přihlášeným včas upřesněn). Počet míst je omezen a přednost dostanou ti nejrychlejší. Podmínky účasti jsou jednoduché: stát se čtenářem knihovny, mít připravenou povídku cca 5-10 stránek dlouhou, na níž budete ochotni během půl roku pracovat, a mít odvahu postavit se čelem ke kritice ostatních účastníků a lektorů.Chcete-li se zúčastnit, napište na email lincm@mlp.cz a dostane se vám všech potřebných informací.

Míla Linc


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...