27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


WORKSHOP+PR: Chcete se stát spisovatelem?

13.1.2011

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Každý z nás si pod tím slovem představí něco trošku jiného: spisovatel je ten, kdo se psaním živí? Ten komu vyšly knihy? Ten, kdo umí psát? Nebo prostě jenom ten, pro koho je psaní koníčkem… Ať tak či onak, pokud patříte k těm, kteří by se spisovatelem rádi stali, máme pro vás jednu špatnou a jednu dobrou zprávu.

Ta dobrá zní, že pokud máte zájem psát, baví vás to a chtěli byste se naučit víc, máte možnost. Ta špatná je, že i když vám nabídneme hodně rad a získáte zkušenosti, stejně to vždycky bude jenom na vás.

V Městské knihovně v Praze zahájíme v únoru 2011 již pátý cyklus literárního SFaF workshopu "Mistři písmen, učni slov". Jaké jsou naše výhody? Dozvíte se řadu důležitých věcí, které vám třeba pomohou zvítězit v literárních soutěžích nebo prostě jenom o trochu lépe zvládnout řemeslo. Seznámíme vás s "důležitými" lidmi, jako jsou nakladatelé, redaktoři či vydavatelé. Stačí pětkrát v průběhu půl roku zajít do knihovny a bude to!

Nevěříte? Někteří z našich účastníků již dosáhli nemalých úspěchů: jedno vítězství v Ceně Karla Čapka, otištěné povídky v Ikarii (nyní XB-1) a Pevnosti a "objevení" autorů, kteří se díky tomu ocitli v některých antologiích (např. Legendy: draci).

Literární dílna začne v únoru 2011 (přesný termín bude přihlášeným včas upřesněn). Počet míst je omezen a přednost dostanou ti nejrychlejší. Podmínky účasti jsou jednoduché: stát se čtenářem knihovny, mít připravenou povídku cca 5-10 stránek dlouhou, na níž budete ochotni během půl roku pracovat, a mít odvahu postavit se čelem ke kritice ostatních účastníků a lektorů.Chcete-li se zúčastnit, napište na email lincm@mlp.cz a dostane se vám všech potřebných informací.

Míla Linc


Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...