23.5.2022 | Svátek má Vladimír


WEB: SFF.cz – nová brána do světa fantastiky

15.4.2008 0:05

SFF.czTOPlistExistuje mnoho bran do světa fantazie skrytého v naších myslích. Každá poskytuje něco zvláštního a originálního, ale špatně se hledají. My vám ukážeme cestu, nakreslíme mapu a poskytneme zcela novou dálnici, ze které je to stejně daleko do všech koutů žánrů science fiction a fantasy. To, o čem tu tak abstraktně píšu, je nový vznikající informační portál SFF.cz a projekt SFF ring – chtěli bychom vám poskytovat ty nejdůležitější a nejaktuálnější informace o fantastice v celé její dokonalé komplexnosti i diverzitě.

Ze stránek www.sff.cz vám budeme pravidelně vnucovat až k vám do domu (nebo alespoň do paměti RAM) zpravodajství o filmech, seriálech, literatuře, významných osobnostech i důležitých událostech ze světa fantastiky. Každému poupěti trvá než rozkvete – rozkvétáme pozvolna, ale jsme pilní jako včeličky. Z tohoto pohledu by vás mohl rozhodně zaujmout projekt, který server SFF.cz zaštiťuje (i kvůli kterému vlastně vznikl) – SFF ring. A právě on by měl našim čtenářům poskytovat zcela unikátní spektrum kvalitních informací.

Partnerská síť webů SFF ring si klade za úkol vytvořit přehledný zdroj novinek a zajímavostí o všech tématech, která by mohla správného fana zajímat. Pomáháme začínajícím stránkám v jejich rozjezdu – stabilnější hosting a lépe vypadající adresa přinese více návštěvníků než nechvalně proslulé freehostingy, snažíme se o spolupráci v propagaci i vydávání článků a především – pomáháme se samotným rozjezdem a fungováním stránek všem, kdo moc netuší, jak to s tou tvorbou webu vlastně je.

Pokud se přihlásí kdokoliv, kdo by chtěl publikovat na internetu o science fiction, fantasy nebo hororu, my mu pomůžeme s tvorbou designu stránek i integrováním redakčního systému. I když se soustředíme především na pomoc zcela novým nebo teprve rozjíždějícím se projektům, nebráníme se spolupráci i s většími weby. Momentálně dobíhá tvorba či přestavba několika webů, ale už v červnu mohou začít práce na nových. Máte-li zájem o spolupráci, pište na sffring@sff.cz. Umístění webů na adresách subdoména.sff.cz považujeme za jakýsi inkubátor a ty nejúspěšnější stránky od nás dostanou zdarma doménu druhého řádu ve formě název-stránky.cz .

Členové SFF ringu

 • SFF.cz – informační portál o sci-fi a fantasy
 • Farscape-World.cz – seriál Farscape
 • Deti-Noci.cz – hororový informační portál
 • Stargate-SG1.sff.cz – seriál Stargate SG1
 • Stargate-Atlantis.sff.cz – seriál Stargate Atlantis
 • Supernatural.sff.cz – seriál Supernatural (Lovci duchů)
 • Firefly.sff.cz – seriál Firefly
 • Xena.sff.cz – seriál Xena (Hercules v přípravě)
 • Invaze.sff.cz – seriál Invaze
 • Sliders.sff.cz – seriál Sliders (Cesta do neznáma)
 • eFcon.sff.cz – setkání fanoušků eFcon na Festivalu fantazie
 • Mysterycon.sff.cz – setkání fanoušků Mysterycon na Festivalu fantazie
 • Vampcon.deti-noci.cz – setkání fanoušků Vampcon na Festivalu fantazie
 • Dozorcon.deti-noci.cz – setkání fanoušků Dozorcon na Festivalu fantazie
 • StarWars.sff.cz – právě se rozjíždějící (nejmladší) projekt o Star Wars

Nyní připravujeme o literárních velikánech, o záhadách a dokonce i o jídle a bylinkách. Další jsou na obzoru… Více o SFF ringu čtěte přímo na SFF.cz.

Doufáme, že se vám tento nový unikátní projekt zalíbí – my se budeme snažit vám ho nenápadně podsouvat všude, kde to jen půjde. Své případné postřehy či připomínky můžete psát na info@sff.cz. A přestože se naše snažení nyní upírá hlavně na SFF.cz a SFF ring, už nyní pro vás chystáme další překvapení. První vějičkou by mohla být organizace eFconu a Mysteryconu, dvou programových linií Festivalu fantazie (www.festivalfantazie.cz), na kterých se SFF.cz podílí.

Beneficus


Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...