30.11.2021 | Svátek má Ondřej


WEB: SFF.cz – nová brána do světa fantastiky

15.4.2008 0:05

SFF.czTOPlistExistuje mnoho bran do světa fantazie skrytého v naších myslích. Každá poskytuje něco zvláštního a originálního, ale špatně se hledají. My vám ukážeme cestu, nakreslíme mapu a poskytneme zcela novou dálnici, ze které je to stejně daleko do všech koutů žánrů science fiction a fantasy. To, o čem tu tak abstraktně píšu, je nový vznikající informační portál SFF.cz a projekt SFF ring – chtěli bychom vám poskytovat ty nejdůležitější a nejaktuálnější informace o fantastice v celé její dokonalé komplexnosti i diverzitě.

Ze stránek www.sff.cz vám budeme pravidelně vnucovat až k vám do domu (nebo alespoň do paměti RAM) zpravodajství o filmech, seriálech, literatuře, významných osobnostech i důležitých událostech ze světa fantastiky. Každému poupěti trvá než rozkvete – rozkvétáme pozvolna, ale jsme pilní jako včeličky. Z tohoto pohledu by vás mohl rozhodně zaujmout projekt, který server SFF.cz zaštiťuje (i kvůli kterému vlastně vznikl) – SFF ring. A právě on by měl našim čtenářům poskytovat zcela unikátní spektrum kvalitních informací.

Partnerská síť webů SFF ring si klade za úkol vytvořit přehledný zdroj novinek a zajímavostí o všech tématech, která by mohla správného fana zajímat. Pomáháme začínajícím stránkám v jejich rozjezdu – stabilnější hosting a lépe vypadající adresa přinese více návštěvníků než nechvalně proslulé freehostingy, snažíme se o spolupráci v propagaci i vydávání článků a především – pomáháme se samotným rozjezdem a fungováním stránek všem, kdo moc netuší, jak to s tou tvorbou webu vlastně je.

Pokud se přihlásí kdokoliv, kdo by chtěl publikovat na internetu o science fiction, fantasy nebo hororu, my mu pomůžeme s tvorbou designu stránek i integrováním redakčního systému. I když se soustředíme především na pomoc zcela novým nebo teprve rozjíždějícím se projektům, nebráníme se spolupráci i s většími weby. Momentálně dobíhá tvorba či přestavba několika webů, ale už v červnu mohou začít práce na nových. Máte-li zájem o spolupráci, pište na sffring@sff.cz. Umístění webů na adresách subdoména.sff.cz považujeme za jakýsi inkubátor a ty nejúspěšnější stránky od nás dostanou zdarma doménu druhého řádu ve formě název-stránky.cz .

Členové SFF ringu

 • SFF.cz – informační portál o sci-fi a fantasy
 • Farscape-World.cz – seriál Farscape
 • Deti-Noci.cz – hororový informační portál
 • Stargate-SG1.sff.cz – seriál Stargate SG1
 • Stargate-Atlantis.sff.cz – seriál Stargate Atlantis
 • Supernatural.sff.cz – seriál Supernatural (Lovci duchů)
 • Firefly.sff.cz – seriál Firefly
 • Xena.sff.cz – seriál Xena (Hercules v přípravě)
 • Invaze.sff.cz – seriál Invaze
 • Sliders.sff.cz – seriál Sliders (Cesta do neznáma)
 • eFcon.sff.cz – setkání fanoušků eFcon na Festivalu fantazie
 • Mysterycon.sff.cz – setkání fanoušků Mysterycon na Festivalu fantazie
 • Vampcon.deti-noci.cz – setkání fanoušků Vampcon na Festivalu fantazie
 • Dozorcon.deti-noci.cz – setkání fanoušků Dozorcon na Festivalu fantazie
 • StarWars.sff.cz – právě se rozjíždějící (nejmladší) projekt o Star Wars

Nyní připravujeme o literárních velikánech, o záhadách a dokonce i o jídle a bylinkách. Další jsou na obzoru… Více o SFF ringu čtěte přímo na SFF.cz.

Doufáme, že se vám tento nový unikátní projekt zalíbí – my se budeme snažit vám ho nenápadně podsouvat všude, kde to jen půjde. Své případné postřehy či připomínky můžete psát na info@sff.cz. A přestože se naše snažení nyní upírá hlavně na SFF.cz a SFF ring, už nyní pro vás chystáme další překvapení. První vějičkou by mohla být organizace eFconu a Mysteryconu, dvou programových linií Festivalu fantazie (www.festivalfantazie.cz), na kterých se SFF.cz podílí.

Beneficus


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...