21.5.2022 | Svátek má Monika


WEB: MFantasy.cz uvádí: Cesty Osudu

9.5.2008 0:05

MFantasy 5/2007TOPlistUž několik týdnů je v chodu nový projekt literárního serveru MFantasy.cz: Cesty Osudu! Jedná se o povídku na pokračování (nyní dokonce ilustrovanou), kde si z pozice hrdiny volíš, co v dalším díle uděláš. Ty jsi hrdinou. Ty rozhoduješ o svém osudu, a proto neseš i následky svých činů! Můžeš kdykoliv zemřít v nebezpečném dobrodružství, nebo naopak nečekaně získat slávu a bohatství…

Od pondělí do pátku hlasuješ v anketě, jak chceš, aby příběh pokračoval. Přes víkend redaktoři napíšou další díl, aby tvá cesta mohla pokračovat. Je to jen na tobě, tak si zvol svůj osud! A vybírej opatrně!

Hawk:

Když mi Marcus napsal o svém nápadu na povídku, kterou by řídili čtenáři, zaujalo mě to. Nejdřív jsme museli vyřešit, jak bude celý projekt fungovat. Základní otázka byla, kdo bude povídku psát. Marcus vymyslel většinu příběhu, a tak to zůstalo celé na mně, také proto, aby byl veškerý text v češtině, protože česko-slovenský mix by působil divně. Poté, co jsme se rozhodli, jak bude projekt vypadat, mohlo všechno začít.

Od začátku se přidává k hlasování čím dál víc lidí. Doufám, že tento počet bude jen stoupat. Vymýšlení a psaní jedné části týdně (včetně různých variant, kudy by se mohl příběh vydat) zabere v součtu poměrně hodně času. Zatím se nám ale daří dodržovat pondělní vydání nového dílu (musím zaklepat).

Do budoucna bych viděl jako cíl vypilovat systém interaktivních příběhů a nasbírat zkušenosti k příštím projektům. Pokud to půjde dobře, neskončí u této povídky. Už teď by se našly nápady na další…

Marcus:

Cesty Osudu, kedy ma to vôbec napadlo? Bohužiaľ, moja študentská pamäť, ktorá je nastavená na krátkodobé ukladanie údajov, si tento dátum nedokázala zapamätať. Dôležitejšie však je to, že sa to po dlhých odkladoch rozbehlo. Človek by si povedal, že spísať niečo také nie je problém. ( áno, povedal som si to aj ja ). Teraz viem, že to trošku problém je. Stačí malá ukážka.

Každá časť má tri rôzne konce, každý z nich má opäť tri pokračovania atď. Takže ak by ste chceli napísať dej na tri kolá dopredu, museli by ste vymyslieť 39 možnosti, ktorými by sa dej uberal. A to je fuška. (hlavne to dostať do nejakej prehľadnej podoby, čo sa mi do teraz ešte nepodarilo)

Po pár týždňoch som mal spísaný dej, dokonca aj ukončený, (to ma osobne najviac prekvapilo), takže posledným problémom bolo zohnať blázna (sorry Hawk J ), ktorý by sa pridal a bol ochotný pravidelne písať scény vybrané hlasujúcimi.

Prešli ďalšie týždne, počas ktorých sme sa mi dvaja, Hawk a Ja, dohadovali, ako to vlastne bude fungovať, kedy a v akom rozsahu sa budú jednotlivé časti uverejňovať. Nakoniec, bez toho aby tiekla krv, sme sa zhodli na modely, ktorý je zatiaľ funkčný a šlape bez chyby.

Cesty Osudu mohli začať. Všetko bolo pripravené, dej napísaný, prvá časť uverejnená, aj druhá, pri tretej som pridal štvrtú možnosť. Iróniou je, že to bola moja osudová chyba. Od tohto momentu všetko to, čo sme mali pripravené, padlo. Všetky zákony zapracovali a ľudia odhlasovali práve tú poslednú možnosť. Možno to bol skutočne osud, pretože sa teraz uberáme novým, podľa mňa aj pútavejším, smerom, ktorý sme boli nútení na rýchlo vymyslieť.

To, kde sa Cesty Osudu budú ďalej uberať, netuším. Ako dlho sa po ich prašnom povrchu budú prechádzať nohy hrdinov, tiež nie je isté, pretože smrť číha všade... Jediná istota je tá, že sa budeme snažiť tvoriť dej čo najpútavejší, aby si sa TY, čitateľ a hlavný hrdina v jednej osobe, bavil a bol spokojný.

Nerád by som písal, čo bude keď Cesty Osudu skončia, pretože sa len teraz začali, ale ako už Hawk naznačil, ak všetko dobre pôjde, Tvoja noha možno znova vykročí na nebezpečné a zradné cesty, ktoré ti napísal sám Osud.

Miroslav Kaleta


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...