9.12.2021 | Svátek má Vratislav


VÝZVA: Hledáme film a Vilímkova vydání J. Vernea

15.5.2008 0:05

Černá Indie Romány Julia Vernea Jos. R.VikímekTOPlistDva naši čtenáři nás požádali o pomoc a protože bychom jim rádi vyhověli, nezbývá nám, než do hledání zapojit také vás, milí čtenáři. Podaří se nám společnými silami odpovědět?

Obracím se na vás s prosbou. Po letech jsem přišla na chuť ruským filmům, dostal mě Stalker, stejně jako denní i noční hlídka. Přitom jsem si vzpomněla na film, který jsem viděla snad jestě na základní škole.
Výrobu tipuji tak na 70. nebo 80. léta a bohužel jediné co si pamatuji je, že film je sci-fi a odehrává se nejspíš na kosmické stanici, kde kosmonauty napadá virus skelný. Ještě si pamatuji, že kosmonauti na sobě měli krystaly skla, tehdy to vypadalo velmi efektně. Bohužel už ani nevím, jaký přesně byl děj filmu, ale vím, že jsem do kina šla na "povinnou ruskou kravinu" a nakonec odcházela nadšená.
Prohledala jsem internet křížem krážem a bohužel na nic co by mi připomnělo název filmu jsem nenarazila.
(O. Zlámalíková)

Prosím čtenáře sci-fi, jestli by někdo nevěděl o antikvariátu, ve kterém by měli verneovku od nakladatele Jos. R. Vilímka, vazba "červená s okřídleným zlatým brkem". Zkoušel jsem to v různých antikvariátech, ale zatím neúspěšně. Všude měli verneovky od nakladate Vilímka, ale jinou vazbu. Za případnou odpověď předem mnohokrát děkuji. (P. Šulc)

Panu Šulcovi jsme zatím zkusili pomoci násl. odkazem na Antikvariátech.cz. Pokud byste mohli svými vědomostmi pomoci, určitě se ozvěte v diskuzi nebo na náš redakční e-mail: sarden@pagiserver.cz (z pochopitelných důvodů nechceme zveřejňovat e-maily žadatelů o radu).

redakce


Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...