Neviditelný pes

VYŠLO: Stephen Baxter, Mike Resnick a další

27.1.2006

 

 


Mamutsci-fi

Mamut
/Mammoth/
Baxter, Stephen

Nakladatel: Laser-books
Překladatel: Hana Bumbová
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová, Jolana Čermáková, Olga Štefánková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 256
Rozměr: 105 x 165
Provedení: paperback

První kniha trilogie Behemoth.

Mamut. Dokázali přežít.
Měřili pomalý tep ročních období střídajících se v rytmu majestátního tance planety Země. Jejich paměť se táhla zpět cykly milionů ledových let.
Jejich příběhy vyprávějí o stvoření světa a velkých hrdinech a hrdinkách mamutích legend. Zmiňují se i o příchodu člověka. Legendy jim v průběhu tisíciletí mnohokrát ukázaly cestu.
Až dosud. Do chvíle, než lidstvo ve vzdáleném útočišti sibiřského ostrova objevilo posledních pár mamutů a rozhodlo se dokončit dávno započatá jatka.
Pro Šedivku je to osudová výzva.

cena 179.00 Kč
www.daemon.cz


Návrat Santiagasci-fi

Návrat Santiaga: Mýtus daleké budoucnosti
/The Return of Santiago: A Myth of the Far Future/
Resnick, Mike

Nakladatel: Wales
Překladatel: Filip Klausner
Obálka: Jody A. Lee
Redakce: Robert Pilch
Rok vydání: 2005
Počet stran: 424
Rozměr: 115 x 175
Provedení: paperback

Volné pokračování románu Santiago: Mýtus daleké budoucnosti.

Uběhlo více než sto let od chvíle, kdy se na Vnitřní Hranici naposledy objevil Santiago. Mnoho lidí si oddechlo, ale Demokracie toho využila a zase o trochu víc povolila uzdu vykořisťování hraničních planet. Je zvláštní, že na Vnitřní Hranici se bez krále zločinců žilo hůř, než s ním. Zdá se, že pomalu uzrává čas, aby se Santiago zase zjevil. Nebo to alespoň tvrdí nový Černý Orfeus...

Říká se, že jeho otcem byla kometa a matkou kosmický vítr, že žongluje planetami, jako by to byla pouhá peříčka a zápasí s černými dírami jen z hravosti, aby dostal lepší chuť k jídlu. Říká se, že jeho oči planou zářivěji než nova a že pouhým výkřikem dokáže srovnat se zemí horský masiv.
Říkají mu Santiago...

cena 269.00 Kč
www.daemon.cz


Modrý kámensci-fi

Modrý kámen
/The Blessing Stone/
Wood, Barbara

Nakladatel: Euromedia Group - Ikar
Překladatel: Petra Klůfová
Obálka: Ivan Brůha
Redakce: Ivana Parkmanová, Martina Adlová
Rok vydání: 2003
Počet stran: 576
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback
Stav: dotisk

V osmi strhujících, volně na sebe navazujících nevšedních příbězích, jež spojuje motiv krásného modrého drahokamu, se před námi plasticky odvíjejí klíčové okamžiky historie.
Od chvíle, kdy tento kámen, který v podobě meteoritu proplul galaxiemi a přistál na rodící se Zemi, zvedne pračlověk a s jeho pomocí dospěje k převratnému pochopení vzájemného vztahu příčiny i důsledku, a poté člověk z prvobytně pospolné společnosti dokáže díky němu čelit nevysvětlitelným přírodním živlům, putuje magický kamenný svědek dalšími etapami - přes dobu bronzovou, antiku, středověk, renesanci, osvícenství, osidlování amerického Západu - až po naši současnost. A není jen pasivním pozorovatelem... v lidech, do jimž na své pouti vývojem zkříží cestu a zasáhne do jejich života, naopak probouzí vnitřní sílu, dodává jim odvahu a víru, učí je moudrosti, aby jim umožnil stát se skutečnými pány svého osudu...

cena 239.00 Kč
www.daemon.cz


WarCraft 1 - Den drakafantasy - dotisk

WarCraft 1 - Den draka
/WarCraft 1 - Day of the Dragon/
Knaak, Richard A.

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Jan Netolička
Obálka: Sam Didier
Redakce: Jiří Popiolek, Libor Marchlík
Rok vydání: 2003
Počet stran: 400
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback
Stav: dotisk

V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci - až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného WarCraft.

Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit - hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce.

cena 219.00 Kč
www.daemon.cz


Perry Rhodan: Hvězdný oceán 002 - Arkonidský lovecsci-fi

Perry Rhodan: Hvězdný oceán 002 - Arkonidský lovec
/Perry Rhodan: Der Sternenozean 2201 - Der Arkonidenjäger/
Kneifel, Hans

Nakladatel: Moba
Překladatel: František Ryčl
Obálka: Dirk Schulz
Redakce: Lukáš Kratochvíl, Z. S. Krejčí
Rok vydání: 2006
Počet stran: 64
Rozměr: 155 x 225
Provedení: paperback

Kantiran se dostává na Arkon, do centra impéria, a absolvuje školní dráhu kadeta. A také se dozvídá, kdo jsou jeho skuteční rodiče: Pozemšťan Perry Rhodan a Ascari da Vivo, admirálka impéria.
Od té doby, co v zoufalé situaci napadl svou matku, je mladý muž na útěku. Po jeho stopě jde Arkonidský lovec...

Kantiran je sirotek, své rodiče nikdy nepoznal. Přesto však tento mladý muž, vyrůstající na planetě Creiff, pokryté divokou džunglí, ví, že jeho matkou byla žena z planety Arkon a otcem jakýsi pozemšťan, přímo ze Země. Je tedy míšenec - a to v době, kdy se mezihvězdné říše Arkonidanů a Pozemšťanů navzájem podezíravě hlídají.
V této době, na začátku 14. století nového galaktického letopočtu - to odpovídá konci pátého tisíciletí „našeho letopočtu" - se obydlené planety Mléčné dráhy nacházejí před velkými, ba revolučními změnami. Perry Rhodan, jenž v 21. století přivedl lidstvo do vesmíru, hodlá chránit svobodu Ligy svobodných Pozemšťanů. A Bostich I., imperátor Arkonu, chce stále více rozšiřovat svou moc.
V této napjaté epoše vyrůstá Kantiran, coby potomek dvou světů nedůvěřivě sledován svými současníky. Pro mnohé není víc než hvězdný bastard...

cena 35.00 Kč
www.daemon.cz


pagi


zpět na článek