21.10.2021 | Svátek má Brigita


VYŠLO: Stáčení temného piva, Footbal Faust, Heinleinův Job a další

17.3.2006

 

Stáčení temného pivafantasy
- nové vydání -

Stáčení Temného piva
/The Drawing of the Dark/
Powers, Tim

 Nakladatel: Laser-books
Překladatel: Richard Podaný
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 384
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Příběh z Turky obléhané Vídně, kde se vedle boje o město odehrává ve skrytu ještě jedna bitva - boj magických sil o záchranu oslabené moci Západu. V sázce je pivovar produkující jednou za sedm set let kouzly doslova prosycené pivo, základní kámen západní civilizace. Příběh samotný čerpá rovněž z artušovských motivů a jeho postavy, svérázný irský žoldnéř Brian Duffy a jeho zaměstnavatel Aurelius jsou mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Přičtěte si k tomu Powersův smysl pro humor a dostanete ohromující výbušnou směs historicky realistického prostředí s nadpřirozenými událostmi, prostě knihu, která vás nenechá ani na chvilku vydechnout.

cena 189.00 Kč
www.daemon.cz


Footbal Faustsci-fi

Football Faust
Tuma, Paul

 Nakladatel: Triton
Obálka: Paul Tuma
Redakce: Marie Semíková, Jiřina Vepřeková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 296
Rozměr: 145 x 210
Provedení: hardback

Nejen Pentagon a zpravodajské služby několik let trápí předpovědi o nekontrolovatelném vzestupu moci skupin či jednotlivců. Moci, o jaké se nesnilo velkým státům ještě před padesáti lety. Paranoidní realita, nebo snad děsivá fikce proroka Erika? Syn německé archeoložky a amerického důstojníka svádí vnitřní boj sám se sebou, neboť od útlého mládí trpí schizozfrenií, alespoň tak mu to tvrdí lékaři. Okolí je hluché a slepé k jeho schopnostem, umožňujícím mu vidět záblesky budoucnosti. Vizionářský chlapec tak tráví část dětství v ústavech a léčebnách. Šokuje předpovědí o narození geniálního fotbalisty, který o sobě na vrcholu kariéry prohlásí, že je vyvoleným.
Mezitím se Erik, neprávem odsouzený k trestu smrti, po letech strávených ve vězeních a na invalidním vozíku osudově s tímto bohem setkává. Do poslední chvíle však nedokáže rozlišit, zda je to opravdu syn boha, rozhodnutý usmířit rozhádané lidstvo, nebo jen geniální manipulátor schopný rozpoutat válku.

cena 229.00 Kč
www.daemon.cz


Job: Komedie spravedlnostisci-fi
- nové vydání -

Job: Komedie spravedlnosti
/Job: A Comedy of Justice/
Heinlein, Robert A.

 Nakladatel: Wales
Překladatel: Martin Novák
Obálka: John Harris
Redakce: Robert Pilch
Rok vydání: 2006
Počet stran: 360
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Během výletu na Tahiti se Alec Graham se svými spolucestujícími vsadí, že dokáže stejně jako domorodci projít ohněm - je to přeci otázka víry a jeho víra v Boha je silná! Po absolvování rituálu se bohužel pan Graham pomátl. Myslí si, že je někdo úplně jiný a že pomatený je svět kolem něj - například ta srážka jeho výletní lodi s ledovcem uprostřed Mexického zálivu nebo ty nesmyslné aeroplanos, které z ničeho nic poletují po obloze namísto důvěrně známých, moderních cestovních vzducholodí...
V biblických dobách podrobil Bůh víru nic netušícího Joba těžkým zkouškám. Nyní evidentně zkouší sílu víry Alexe Hergensheimera - ta je ovšem pevná jako skála, a to i ve chvíli, kdy konec světa opravdu nastane!
A jeho víra jej vede i napříč Nebem až za brány Pekelné, protože jeho Margrethe není tam, kde by měla být - a nikdo neví, kde vlastně je... (ani vševědoucí Bůh!)

cena 289.00 Kč
www.daemon.cz


Thraxas a bojovní mnišifantasy

Thraxas a bojovní mniši
/Thraxas and the Warrior Monks/
Scott, Martin

 Nakladatel: Leonardo
Překladatel: Robert Čapek
Obálka: Zdeňka Boušková
Redakce: Jiří Pilch
Rok vydání: 2006
Počet stran: 232
Rozměr: 110 x 160
Provedení: paperback

Druhá kniha série Thraxas.

Jmenuji se Thraxas, a když není vedro tak strašlivé, že se člověk nedokáže pohnout, vydělávám si na živobytí jako soukromý vyšetřovatel.
Nejlepší čarodějnický vyšetřovatel ve městě Turai - tak to stojí na tabulce, kterou mám na dveřích. No dobře, přiznávám, že moje čarodějné schopnosti jsou omezené a postupem času s zmenšují, ale i když nedokážu nadělat takovou paseku jako prvotřídní palácoví čarodějové, pořád ještě nějaké to kouzlo znám. Ještě pořád mám ostře vyvinuté smysly tak jako nikdo, kdo nestudoval magii. A když se pustím do případu, hned tak toho nenechám. Takže počítám, že ta tabulka je dost přesná...

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Diablo - Černá cestafantasy
- dotisk -

Diablo - Černá cesta
/Diablo - The Black Road/
Odom, Mel

 Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Jan Netolička
Obálka: Bill Petras
Redakce: Jiří Popiolek, Libor Marchlík
Rok vydání: 2003
Počet stran: 199
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback
Stav: dotisk

Od počátku všeho času mezi sebou válčí andělští obyvatelé Nebeských Výšin a démonické hordy Planoucích Pekel o vládu nad tím, co bylo stvořeno. Nyní však tento boj zasáhl i svět smrtelníků... a ani člověk, démon nebo anděl nebudou ušetřeni...

Darrick Lang se vrací domů. Před lety odešel z Bramwellu, aby se zkusil nějak protlouct jako žoldák nebo námořník. Ale Bramwell už není tím městem, které kdysi opustil. Mezi jeho obyvatele se vplížilo něco temného a strašlivého. Je to velmi staré a hlavně trpělivé, připravené vlákat nevinné do sítí zášti, nenávisti a zla, aby to skrze ně mohlo ovládnout celou zem. Ta stejná moc nyní volá i Darricka a jeho možná jedinou nadějí je projít cestou zatracení přímo do Horoucích Pekel.

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Spider-Man: Utrpeníkomiks

Spider-Man: Utrpení
/Spider-Man: Torment/
McFarlane, Todd

 Nakladatel: Crew
Překladatel: Jiří Pavlovský
Obálka: Todd McFarlane
Redakce: Filip Gotfrid
Rok vydání: 2006
Počet stran: 112
Rozměr: 170 x 260
Provedení: paperback

Scénář a kresba: Todd McFarlane
Barva: Bob Sharen

Monstrum je na svobodě. Ulice New Yorku rudnou krví.
A další obětí má být Spider-Man.
Mezi mrakodrapy i skrz kanály, po celém New Yorku pronásleduje Spider-Man krvežíznivého maniaka, nebezpečnou bytost, která kdysi byla jeho přítelem. Jenže... na tom všem je něco hodně divné. Co pohání Lizarda a dělá z něj vraždící monstrum? Proč se Spideymu zjevují protivníci, kteří jsou už dávno mrtví... a v hlavě mu duní zvuk vzdálených bubnů?
A především... dostane Spider-Man Lizarda dřív, než jeho samého dostihne šílenství a smrt?

Komiks Utrpení ponořil Spider-Mana - a s ním i čtenáře - do temnoty. Je to děsivý, ponurý, strhující a akcí nadupaný příběh, který se stal základní součástí komiksové historie. Není také divu - právě jím totiž zahájil svou vlastní spidermanovskou sérii jeden z nejslavnějších komiksových malířů, legendární Todd McFarlane.

cena 299.00 Kč
www.daemon.cz


Astérix IX - XIIkomiks

Asterix IX - XII
/Astérix IX - Astérix et les Normands / Astérix X - Astérix Légionnaire / Astérix XI - Le bouclier Arverne / Astérix XII - Astérix aux jeux Olympiques/
Goscinny, René - Uderzo, Albert

 Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Růžena Steklačová, Kateřina Vinšová
Obálka: Albert Uderzo
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 188
Rozměr: 220 x 290
Provedení: hardback

Scénář: René Goscinny
Kresba: Albert Uderzo

Asterix - malý válečník bystrého rozumu, všemi mastmi mazaný. Bez váhání mu může být svěřeno jakékoli nebezpečné poslání. Asterix čerpá svoji nadlidskou sílu z kouzelného nápoje druida Panoramixe.
Obelix - nerozlučný Asterixův přítel, je povoláním dodavatel menhirů a miluje divočáky. Je kdykoli připraven všeho nechat a následovat Asterixe do nových dobrodružství, hlavně když v nich budou divočáci a pořádné rvačky.
Je rok 50 př. Kristem. Celá Galie je obsazena Římany... Celá? Ne! Jedna vesnice, obývaná nepoddajnými Galy, ještě stále odolává nájezdníkům. Posádky římských legionářů v opevněných táborech Grogarum, Akvarium, Laudanum a Malobonum nemají snadný život...

Příběhy:
Asterix IX - Asterix a Normani
(Astérix IX - Astérix et les Normands)
Normani, neohrožení a nebojácní lidé severu, neznají pojem strach. Rozhodnou se tedy od někoho strachu naučit, neboť zaslechli, že strach dává křídla. Přistávají však ke své smůle u nám dobře známe vísky kde žije Asterix a ostatní udatní Galové. Nicméně jeden Gal strach zná - Majestatixův synovec Zničehonix, nedávno přicestovavší z Lutécie na prázdniny. Normani si jej tedy odchytnou, ať je toho strachu naučí. To se mu samozřejmě nedaří a ani Asterix s Obelixem, kteří si pro něj přijdou nejsou úspěšní. Asterix má v zásobě náhradní, nakonec úspěšný, nápad - předvést Normanům barda Trubadixe...

Asterix X - Asterix legionářem
(Astérix X - Astérix Légionnaire)
Do vesnice se vrátila ze studií v Condatu mladá Halabala. Vzápětí zjišťuje, že její snoubenec Tragikomix byl násilím naverbován do legií. Obelix, i přes to, že se do ní zamiloval, se rozhodne ho jít osvobodit. A tak vyrazí s Asterixem na cestu. V Condatu zjistí, že Tragikomix byl převelen do Afriky a tak se také nechají naverbovat, mírně naruší morálku ostatních legionářů a výcvikový systém, nakonec se, nečekaně, do Afriky dostanou. César bojuje proti svým politickým nepřátelům, takže se Římané perou s Římany, což samozřejmě našim Galům vyhovuje.

Asterix XI - Asterix a slavný štít
(Astérix XI - Le bouclier Arverne)
Náčelníka Majestatixe začal zlobit žlučník. Panoramix a hlavně jeho žena ho donutili (brutálním způsobem) jít na léčení do lázní. Jako doprovod s ním jdou samozřejmě Asterix, Obelix a Idefix. Netolerantnost ostatních pacientů donutí oba Galy opustit náčelníka a porozhlédnout se po kraji Arvernů. Dojde k drobnému incidentu - zmlátí Tulliuse Posucusa, Césarova vyslance. César se rozhodne předvést se Galům na štítu poraženého náčelníka všech Galů - Vercingetorixe. Začíná horlivé pátrání. Historie štítu mizí u neznámého Gala, který si štít odnesl neznámo kam.

Asterix XII - Asterix a Olympijské hry
(Astérix XII - Astérix aux jeux Olympiques)
Obelix zcela připraví o sebevědomí římského sportovce připravujícího se na olympijské hry - bezdůvodně ho zmlátil. Jeho velitel si postěžoval Majestatixovi, který se pak rozhodl místo čestného sportu preferovat doping a s pomocí kouzelného nápoje hry vyhrát. Římané po tomto propadnou trudomyslnosti a přestanou trénovat. Ovšem poté, co se o kouzelném nápoji dovídá olympijský výbor a Galům, představovaným Asterixem a Obelixem, zakáže jeho použití, nestačí Římané trénink dohnat a celé hry zatím vyhrávají Řekové...Anotace převzata ze stránek http://asterix.comics.cz/

cena 399.00 Kč
www.daemon.cz


Experiment GNkomiks

Experiment GN
Novák, Jakub

 Nakladatel: Jakub Novák
Obálka: Lemka Otáhalová
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 64
Rozměr: 145 x 210
Provedení: paperback

Filosofický traktát o gumové noze od panenky...

cena 140.00 Kč
www.daemon.cz


Stan 1 - Stan vítězí nad světemkomiks

Stan 1 - Stan vítězí nad světem
Zikmund, Ladislav - Bretl, Jan

 Nakladatel: Stanův koutek
Obálka: Ladislav Zikmund
Redakce: Ladislav Zikmund
Rok vydání: 2006
Počet stran: 28
Rozměr: 150 x 210
Provedení: paperback

Scénář: Ladislav Zikmund, Jan Bretl
Kresba: Ladislav Zikmund

I když na to Stan nevypadá, je vlastně nepovedeným chemickým pokusem. Tedy pokusem o vtip v sešitu Ladislava Zikmunda nudícího se při jedné obzvláště nezáživné hodině chemie a kreslícího si do svého sešitu. A tak se zčista jasna mezi chemickými vzorci objevil kaktus.
Dalším stupněm stále ještě studentské legrace bylo umístění figurky do tří okének klasického komiksového stripu. V té době bavil Stan jen hrstku spolužáků a jeho budoucnost byla nejistá.
Když pár prvních stripů viděl Honza Bretl, řekl, že dobrý nápad by neměl zůstat jen salátech sešitů a krom přispění mnoha nápady na Stanovy příběhy a nové postavy komiksu, navrhl Láďovi prostor na svých internetových stánkách. Tak vznikl projekt Stanův koutek, který je umístěn na stejnojmenné internetové adrese. Od září 2004 tak Stan vychází s železnou pravidelností každý den po heslem Každý den - nový Stan. Do roku 2006 uspořádal Stan dvě výstavní turné po celé republice, jako brožura pro poslance parlamentu podporoval v rámci oficiální kampaně schválení zákona o registrovaném partnerství, vychází ve speciálních dílech pro fanoušky Star Treku v oficiálním fanklubu a nyní je dalším milníkem "knižní" vydání. A to určitě nebude všechno...

cena 25.00 Kč
www.daemon.cz


Proroctví - Vodní říše & Ostrov pokladůhra - stolní

Proroctví: Vodní říše & Ostrov pokladů
Chvátil, Vladimír

 Nakladatel: Altar
Obálka: Milan Vavroň
Redakce: Jiřina Vorlová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 0
Rozměr: 310 x 310

Rozšíření ke hře Proroctví.

Najdeš odvahu vydat se do cizích světů, kde neplatí pozemské zákony, do světů obývaných tvory a národy, které oko smrtelníka nikdy nespatřilo? Máš dost sil, abys zvládl nástrahy a nepřátele, které tam na tebe čekají?
- Vodní říše
Ve druhém rozšíření najdeš další z astrálních světů - Vodní říši. Ponoř se do nezměrné hlubiny a pokus se získat artefakt ukrytý až na samém dně. V cestě ti budou stát strašlivé víry a podmořské proudy, bájné obludy i tajemné bytosti z těch nejdávnějších legend. Vypravíš-li se do Vodní říše, vrátíš se silnější, moudřejší a obtěžkán poklady - pokud se ovšem vrátit dokážeš.
- Ostrov pokladů
Na pustém ostrově uprostřed herního plánu před staletími nejslavnější pirát všech dob ukryl ty nejúžasnější předměty, které kdy lidská ruka vytvořila. Porozhlédni se během svých dobrodružství po útržcích starých map, a pokus se některý z těchto předmětů najít. Svatý grál, Kámen mudrců či Křišťálová koule osudu ti mohou pomoci ve tvé cestě na královský trůn více, než co jiného.

Krabice obsahuje:
- 1 barevný herní plán
- 35 karet pro Vodní říši
- 5 podmořských schopností
- 14 nových karet příhod, strážců a náhod
- 20 nových karet předmětů
- 10 karet pokladů
- 12 karet map
- 30 čirých skleněných žetonků
- přesná a podrobná pravidla hry

Věk: od 10 let

V rozšíření najdeš jako obvykle nové předměty, nestvůry a další dobrodružství, které obohatí základní hru, a především sadu pěti zcela nových artefaktů, které můžeš volně kombinovat s těmi ze základní hry.
Hra se nedá hrát bez základní hry Proroctví!

cena 390.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...