27.9.2021 | Svátek má Jonáš


VYŠLO: Šerá hlídka Sergeje Lukjaněnka, Honor Harringtonová, komiks Sandman a další...

8.11.2005

Informace o nových knihách patří k těm částem Sardenu, které hledají svůj nový výraz. Neslibujeme vám, že obnovíme původní formát (zahloubenou rubriku s individuálními články pro každou novou knihu zvlášť), ani že podoba, kterou právě máte na obrazovce, je definitivní. Obsah a rozsah, který pro nás (podobně jako pro další weby věnované SFFH) připravuje Woyta Běhounek z knihkupectví Daemon, by ale měly zůstat takové, na jaké jste zvyklí.


 

fantasyŠerá hlídka

 Šerá hlídka
 /Sumerečnyj dozor/
Lukjaněnko, Sergej

Nakladatel: Triton, Argo
Překladatel: Libor Dvořák
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: Tereza Majerová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 408
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback

Všemocný šéf má své tajemství. A Anton je odhalí. Je to dobře, nebo špatně? A pro koho?
Síly Světla a Tmy se opět střetávají v odvěkém souboji...

Šerá hlídka je závěrečnou částí trilogie Noční hlídka, Denní hlídka a Šerá hlídka.

cena 298.00 Kč

www.daemon.cz


 

fantasy Rok naší války

 Rok naší války
 /The Year of Our War/
Swainston, Steph

 

Nakladatel: Laser-books
Překladatel: Milan Žáček
Obálka: Edward Miller
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 328
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

První kniha pentalogie Hradební mýty.

Jant je Posel, jeden z členů Kruhu, sboru padesáti nesmrtelných sloužících Císaři. Je jediný nesmrtelný, vlastně jediný živý člověk, který umí létat.
Císař se snaží ochránit lidstvo před hordami obřího Hmyzu, který už celá staletí pustoší zemi, ničí města svými krásnými hnízdy a požírá všechno a všechny, jež mu stojí v cestě. Musí se však také potýkat se spory a malichernými hádkami svých vybraných nesmrtelných. Jde o nesváry, které zanedlouho vyústí do otevřené občanské války.

Steph Swainstonová napsala úžasně originální, vyspělý fantasy román. Jeho smyšlený svět vyniká strhující, někdy až surreálnou krásou a je zalidněn naprosto exotickými nesmrtelnými postavami charakterizovanými odzbrojující lidskostí. Tímto románem se Steph Swainstonová zařadila do literární tradice reprezentované Mervynem Peakem, M. Johnem Harrisonem a, v poslední době, i Chinou Miévillem. Úchvatný debut té nejvyšší kvality.

cena 269.00 Kč

www.daemon.cz


Ikarie 11/2005

 Ikarie 11/2005
Link, Kelly - Duncan, Andy - Štěpánek, Miroslav W.

 

Nakladatel: Mladá fronta
Překladatel: Dana Krejčová, Milan Žáček
Obálka: -
Redakce: Vlado Ríša, Jaroslav Jiran
Rok vydání: 2005
Počet stran: 64
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník science fiction, fantasy a hororu.

Povídky:
- Kelly Link: Divotvorná kabelka
- Andy Duncan: Zora a Zombie
- Miroslav W. Štěpánek: Pásmo - Dlouhán Martens

cena 49.00 Kč

www.daemon.cz


 

fantasyRajský plyn

 Rajský plyn
 /Laughing Gas/
Wodehouse, P. G.

 

Nakladatel: Plot
Překladatel: Radka Edererová
Obálka: Lucie Němcová
Redakce: Magdalena Wagnerová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 192
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Všechno začalo kdesi v Hollywoodu v nevlídné čekárně zubní ordinace, kde seděli dva pacienti. Oba s opuchlou levou tváří. A zakrátko si oba dva měli čichnout rajského plynu: v ordinaci doktora Zvrtala to byl malý hoch, ve vedlejší ordinaci doktora Schlofieka dospělý muž. V tu chvíli, aniž by kdo z přítomných odborníků nebo laiků tušil, jak k tomu došlo, se stalo cosi podivného. Dětský miláček filmového plátna získal tělo anglického šlechtice a upjatý třetí hrabě z Havershotu vstoupil do těla malého, zhýčkaného amerického lotra. Nádavkem k chlapeckému tělíčku rázem získal nechtěné zástupy zfanatizovaných fanoušků, nekompromisní zákaz kouření, jednu příšernou guvernantku, nestravitelnou zdravou výživu, povinnost odhalit jakýsi pomník, skupinu závistivých konkurentů, ohrožujících jeho zdraví a život, a v neposlední řadě možnost přiblížit se k milované ženě z opačné strany a šanci pohlédnout na svět zcela jinýma očima.

cena 249.00 Kč

www.daemon.cz


 

sci-fi Popel vítězství

 Popel vítězství
 /Ashes of Victory/
Weber, David

 

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Jiří Engliš
Obálka: David Mattingly
Redakce: -
Rok vydání: 2005
Počet stran: 624
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Devátá kniha série Honor Harringtonová.

Lidová republika Haven se dopustila drobné chybičky, když oznámila popravu Honor Harringtonové. Zpočátku to tak ovšem nevypadalo. Odpovědná místa přece věděla, že Honor zahynula.
Jenže byla na omylu. Honor se vrátila z vězeňské planety zvané Peklo s půlmilionem nových přátel... včetně několika lidí, kteří znali skutečné pozadí událostí, při nichž se moci v Lidové republice chopil Výbor pro veřejný pořádek.
Válka vstupuje do rozhodující fáze a Honořino zmrtvýchvstání v kritickou chvíli povzbuzuje morálku spojenců. Obě strany věří, že mají vítězství na dosah, ale v cestě stojí mnohá úskalí, která ani jedna z nich nedokáže předvídat. Honor, novináři přezdívaná Salamandr, se opět ocitá ve výhni událostí, ta však tentokrát může být příliš žhavá, než aby v ní i salamandr dokázal přežít.

cena 259.00 Kč

www.daemon.cz


 

sci-fi Posvátný kámen

 Posvátný kámen
 /Sacred Stone/
Cussler, Clive - Dirgo, Craig

 

Nakladatel: BB art
Překladatel: Milan Hausner
Obálka: Bohumil Fencl
Redakce: Zuzana Pokorná, Danuše Lišková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 360
Rozměr: 160 x 235
Provedení: hardback

Druhá kniha série Akta Oregon.

Záhadná loď Oregon s ještě záhadnější posádkou se vydá opět z přístavu, aby na rozbouřených mořích od pólu k pólu využili své zkušenosti, nejmodernější techniku i netradiční přístupy a předešli vzniku III. světové války. Dirk Pitt už není na všechno sám a Juan Cabrillo se svou Společností je jeho důstojným vrstevníkem.
V nedostupných grónských končinách byl nalezen náboženský artefakt - meteorit v legendách označovaný jako Posvátný kámen. Jako radioaktivní zářič může velmi snadno způsobit katastrofu světových rozměrů.
A právě o takovém předmětu sní extremisté všech směrů a vyznání, muslimové i militantní vyznavači západního stylu života.
Příběh, který začal dávno před 50 000 let rozpadem mateřské planety, se prolíná severskou mytologií, aby vyvrcholil ve věku počítačů, satelitů a zbraní hromadného ničení.

cena 229.00 Kč

www.daemon.cz


 

Pan Pondělífantasy 

 Pan Pondělí
 /Mister Monday/
Nix, Garth

 

Nakladatel: Triton
Překladatel: Milan Žáček
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: Alena Malcová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 272
Rozměr: 140 x 210
Provedení: hardback

První kniha série Klíče od Království.

Arthur Penhaligon nemá být hrdina. Vlastně ho má čekat předčasná smrt. Ale pak mu zachrání život klíč ve tvaru minutové ručičky.
Arthur je v bezpečí - nikoli však jeho svět. Společně s klíčem přichází epidemie vyvolaná prapodivnými tvory z jiné dimenze. Cizinec jménem pan Pondělí, jeho pomstychtiví poslové se zakrvácenými křídly a armáda Uchvatitelů s psími hlavami se nezastaví před ničím, aby získali klíč nazpět - i kdyby to mělo znamenat smrt Arthura a zkázu všeho kolem něho.
Zoufalý Arthur se vydává do tajuplného domu - domu, který vidí jen on sám. A tady musí rozkrýt tajemství klíče a objevit svůj skutečný osud.

cena 249.00 Kč

www.daemon.cz


 

fantasy Warhammer - Srdce chaosu

 Warhammer - Srdce Chaosu
 /Warhammer - The Heart of Chaos/
Thorpe, Gav

 

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Leona Malčíková
Obálka: Adrian Smith
Redakce: -
Rok vydání: 2005
Počet stran: 296
Rozměr: 105 x 175

Třetí kniha trilogie Otroci temnoty ze světa Warhammeru.

Ničivý vliv Chaosu proniká do světa Warhammeru a nakazí všechny, kdo se s ním setkají. Kdysi vznešený rytíř Císařství Kurt Leitzig se zřekl svých bývalých spojenců a nyní stojí na samotném pokraji nesmrtelnosti a démonství. Ale může Kurtova bývalá láska Ursula shromáždit armádu, aby ho zastavila, než bude jeho duše navěky ztracena u Temných bohů?
Thorpova výpravná trilogie Otroci temnoty dochází k impozantnímu závěru, v němž se mocné armády střetávají na zakrváceném bojišti a bojují o nadvládu nad světem!

cena 209.00 Kč

www.daemon.cz


 

komiks Sandman 4

 Sandman: Údobí mlh
 /The Sandman: Season of Mists/
Gaiman, Neil - Dringenberg, Mike - Jones III, Malcom - Jones, Kelley ...

 

Nakladatel: Crew
Překladatel: Viktor Janiš
Obálka: Dave McKean
Redakce: Richard Podaný
Rok vydání: 2005
Počet stran: 224
Rozměr: 165 x 255
Provedení: paperback

Čtvrtá kniha série Sandman.

Důsledky nerozvážných činů se často ozývají i po velmi dlouhé době a chyby dělají i nesmrtelné bytosti. Podruhé v krátkém čase se musí Sandman vydat do Pekla, aby zachránil svoji dávnou lásku. Jaké je však jeho překvapení, když namísto očekávané konfrontace s Luciferem obdrží klíče od pekla. Danajštejší dar si lze jen těžce představit, avšak to zatím Morfeus netuší. Důsledky tohoto činu ho totiž dostihnou mnohem, mnohem později...

cena 389.00 Kč

www.daemon.cz


 

komiks Pod dekou

 Pod dekou
 /Blankets/
Thompson, Craig

 

Nakladatel: BB art
Překladatel: Richard Podaný
Obálka: Craig Thompson
Redakce: Viktor Janiš, Hana Musilová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 592
Rozměr: 175 x 240
Provedení: hardback

Za svoje teprve druhé dílo získal mladý americký autor Craig Thompson v roce 2004 (kromě řady dalších ocenění) hned dvě Eisnerovy ceny (nejlepší grafická úprava, nejlepší scenárista/výtvarník) - a vy teď máte možnost přesvědčit se, že právem.
Pod dekou je první objemný komiks v dějinách tohoto žánru, kterému americký nakladatel věřil natolik, že jej vypustil v knižní podobě rovnou, aniž by měl otestovaný v nějakých sešitových či časopiseckých vydáních. Jde vlastně o velmi civilně, ale přitom nápaditě a zábavně líčený příběh autorova dětství, mládí a první velké lásky. Zároveň tu řeší problém lidí, kteří byli vychováni na mírně řečeno nábožensky horlivém (a nemírně řečeno fanatickém) americkém venkově a kteří se pak zpod téhle deky i zpod jiných dek obtížně derou ven.
Je to vražedně přímočarý příběh, při kterém si vzpomenete na vlastní věk nevinnosti a lásky tolik, až vás to píchne do srdce jako rampouch z prvé wisconsinské zimy.

cena 590.00 Kč

www.daemon.cz


 

komiks Kontraband

 Kontraband
Turnovec, Jan - Gajdošíková, Silvie - Zimčík, Jiří - Němeček, Matěj ...

 

Nakladatel: Mot
Obálka: Jana Soppé
Redakce: -
Rok vydání: 2005
Počet stran: 96
Rozměr: 215 x 170
Provedení: hardback

Osm komiksů inspirovaných písněmi skupiny Traband.

Příběhy:
- Jan Turnovec: Road Movie
- Silvie Gajdošíková: Lano, co k nebi nás poutá
- Jiří Zimčík: Historka z podsvětí
- Matěj Němeček: Na širém moři
- Petr Včelka: Trosečník
- Jana Soppé: Circus Praha
- Adam Pelda: V čekárně u doktora
- Jan Bažant: Jak to všechno pěkně roste

cena 220.00 Kč

www.daemon.cz

Daemon


test test test 14:15 10.11.2005
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...