18.10.2021 | Svátek má Lukáš


VYŠLO: Pratchett, Vonnegut, předehra k Duně, Pátá planeta smrti

12.12.2005

 

Úžasná Zeměplocha: Klobouk s oblohoufantasy

Klobouk s oblohou
/A Hat Full of Sky/
Pratchett, Terry

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Jan Kantůrek
Obálka: Paul Kidby
Redakce: Naďa Svobodová, Vlastimír Talaš
Rok vydání: 2005
Počet stran: 352
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Příběh z Úžasné Zeměplochy.

Tonička Bolavá je o něco (ale ne zase o tolik) starší než v knize Svobodnej národ. Skoro se nezměnila. Pořád ještě je to dívenka, z níž jde některým (hlavně zlým) dospělým mráz po zádech. Nastupuje do učení na čarodějku, přesně jak bylo dohodnuto, ale nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Pictmužíci, neboli špirkové, kteří si pyšně říkají Svobodnej národ Nac Mac Fíglů, jí slíbili, že dohlédnou na farmu jejích rodičů a Tonička v doprovodu paní Klíšťové vyráží. Jenže něco neviditelného je stále za nimi a ze všeho nejvíc to potřebuje silný mozek...

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Sirény z Titanusci-fi

Sirény z Titanu
/The Sirens of Titan/
Vonnegut, jr., Kurt

 Nakladatel: Argo
Překladatel: Jaroslav Kořán
Obálka: Pavel Růt
Redakce: Richard Podaný, Milan Dorazil
Rok vydání: 2005
Počet stran: 220
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Zdá se to neuvěřitelné, ale Vonnegutův román Sirény z Titanu vznikl před čtyřiceti šesti lety, v roce 1959. A zatímco některá starší díla SF přece jen utrpí vývojem vědy, techniky i celé společnosti, tato kniha dodnes oslňuje vtipem, moudrostí, citlivostí, vykreslením postav i rafinovaností zápletky. Znovu se můžete s Vonnegutem vydat na bizarní pouť po Sluneční soustavě i lidské mysli. Znovu se můžete přesvědčit o pravdivosti jeho univerzálního vysvětlení jakýchkoli životních kotrmelců: „Stal jsem se obětí řady náhod, tak jako my všichni."

cena 239.00 Kč
www.daemon.cz


Historie Duny: Bitva o Corrinsci-fi

Historie Duny: Bitva o Corrin
/Dune: The Battle of Corrin/
Herbert, Brian - Anderson, Kevin J.

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Dana Chodilová
Obálka: Karel Řepka
Redakce: Jiří Chodil
Rok vydání: 2005
Počet stran: 632
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Závěrečná kniha trilogie Historie Duny.

Od událostí Křížové výpravy strojů uplynulo šestapadesát. Po smrti Sereny Služebnice, nastoupila nejkrvavější desetiletí Džihádu. Synchronizované světy a Nepřipojené planety jsou postupně osvobozovány a po letech boje začínají lidské světy doufat, že je konečně v dohledu závěr staletí se táhnoucího konfliktu s myslícími stroji.
Omnius má bohužel v rukávu ještě jednu smrtící kartu. V posledním zoufalém pokusu zničit lidstvo vypustí do vesmíru smrtící nákazu, která ničí obyvatelstvo celých planet... Před bojovníky lidstva se znovu zvedá vlna nesmírného boje. Válka, která trvala mnoho lidských životů, se konečně rozhodne v apokalyptické bitvě o Corrin.

V největší bitvě historie sci-fi se naposledy střetnou lidé a stroje... A na pouštní planetě Arrakis se legendární fremeni stávají obávanou bojovou silou, již objevil Paul Muad‘Dib v klasickém díle Franka Herberta Duna.

cena 319.00 Kč
www.daemon.cz


Pátá planeta smrti: Peklo pirátůsci-fi

Pátá planeta smrti: Peklo pirátů
/Deathworld 5: Deathworld vs. Filibusters/
Skalandis, Ant - Harrison, Harry

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Zdeněk Zachodil
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Jiří Popiolek, Libor Marchlík
Rok vydání: 2005
Počet stran: 192
Rozměr: 110 x 160
Provedení: paperback

Gigantická bitva o budoucí osud planety Pyrrus se neodvratně blíží. Piráti Henryho Morgana cítí kořist nevyčíslitelné hodnoty. Neví však, že se stali pouhými figurkami v riskantní partii rozehrané Jasonem dinAltem. Ani Jason ale netuší, zda pyrranská příroda zvítězí nad nejkrutějšími zabijáky celé Galaxie.
Klíč ke všemu je pravděpodobně ukryt v Epicentru. Jaké tajemství se tam ukrývá? Dokáže Jason dinAlt rozluštit i tuto záhadu?

Druhá kniha ze dvou.

cena 149.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...