16.5.2021 | Svátek má Přemysl


VYŠLO: Nové knihy od 7. do 16. dubna 2010

16.4.2010 0:05

Andělské zrcadlo David BarnettTOPlistfantasy

Andělské zrcadlo
/Angelglass/
Barnett, David

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Zuzana Vydrová
Obálka: Marek Fišer
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 240
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Praha současnosti: ve strouze se probudí muž bez jakýchkoliv vzpomínek na minulost, jeho paměť je nepopsaný list. Ujme se ho skupinka ekoaktivistů, kteří jej pojmenují "Poutník" a postupně jej vtáhnou do svých plánů na vyvolání nepokojů při blížícím se summitu výrobců ropy N15.
Praha v roce 1584: ve strouze se probudí muž bez vzpomínek, připojí se k poselstvu z Anglie a je přijat na dvůr Rudolfa II. Melancholický císař obklopený intrikány, podvodníky a šarlatány mu dá jméno "Poutník"...
A v zářícím městě na pokraji věčnosti upadne bytost vyššího řádu za své nekonformní názory v nemilost.
Tři příběhy se vzájemně proplétají a zatímco se jejich protagonisté postupně profilují a odhalují svou pravou povahu, kniha spěje k překvapivému rozuzlení.

cena 239.00 Kč


Fénix vítězný John C. Wrightsci-fi

Fénix Vítězný
/The Phoenix Exultant/
Wright, John C.

Nakladatel: Laser-books
Překladatel: Vladimír Lackovič
Obálka: Stephan Martiniere
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 304
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback

Pokračování románu Zlatý věk, druhý díl stejnojmenné ambiciózní trilogie ze vzdálené budoucnosti lidské transcendence. Barvité, rozevláté, myšlenkově překvapivě bohaté dílo, které nadchne každého fanouška space opery, jenž hledá knihu, která dokáže víc než jen pobavit.
Phaetonova cesta pokračuje přeměněnou Sluneční soustavou - Jupiter byl přetvořen v druhou hvězdu, Mars a Venuše terraformovány, lidstvo dosáhlo nesmrtelnosti... I přes všechny technické zázraky a neskutečné úspěchy se však lidstvo na dlouhý čas poddalo stagnaci. Phaetonovým cílem je oživit lidskou touhu po dobytí vzdálených hvězd. Snaží se získat zpět velkolepou hvězdnou loď, nejúžasnější vesmírné plavidlo vystavěné lidstvem, a vydat se vstříc dobrodružství ve vzdáleném vesmíru.

cena 269.00 Kč


Milenec z temnot Wardhoror

Milenec z temnot
/Dark Lover/
Ward, J. R.

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Jiřina Stárková
Obálka: Martina Kysucká
Redakce: Marie Hošková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 464
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců svého rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku se svými odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z upírů je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit dávnou vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě polorodou sestru, musí za ni Wrath vzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nesnilo ani v nejdivočejších snech.

cena 299.00 Kč


Mstitelé Nekroskop 13 Brian Lumleyhoror

Nekroskop XIII: Mstitelé
/Necroscope: Avengers/
Lumley, Brian

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Jana Mikulenková
Obálka: Bob Eggleton
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 448
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Přeplněná prázdninová loď se stane hrůzostrašným hnízdem vládce a vládkyně z Vampýrů, kteří prchají před pobočkou E a novým nekroskopem, Jakem Cutterem. Dříve než někdo stihne nahlásit, že se loď ztratila, těch několik posledních přeživších pasažérů na palubě už nebudou lidskými bytostmi... a vampýři se mezi tím dávno vydají vstříc svým dalším výbojům.
Korat, upír, který se skrývá v mysli Jakea Cuttera, je odhodlán získat kontrolu nad jeho životem a Jake je stejně tak odhodlán mu to nedovolit. Nicméně, aby Jake tento boj vyhrál, musí důvěřovat Benu Traskovi - jenomže Trask, šéf pobočky E je schopen Jakea bez milosti zabít, když se o jeho dotěrném společníkovi dozví!
Zahrada s upířími plodnicemi pod Londýnem, založená třetím z upírů, vládcem Szwartem, rodí trpké ovoce, které způsobuje záhadnou spavou nemoc - s upíří nákazou - a pomalu se šíří populací Velké Británie.
Jednotlivé týmy pobočky E mají na talířích příliš velká sousta. Musí lokalizovat teroristy, kteří ohrožují svět nukleárními zbraněmi; natrvalo zavřít bránu mezi upířím světem a zemí; analyzovat výtrusový mor; a vypátrat a zničit trojici vampýřích vládců. Dokonce ani síly Harryho Keogha, původního nekroskopa, přivolané ze záhrobí v kombinaci se silami nejmocnějších agentů pobočky E nemusí stačit k tomu, aby byly poraženy stvůry, které přivedly zemi na pokraj totálního zničení.

cena 299.00 Kč


Vampiráti příliv hrůzy Justin Somperhoror

Vampiráti: Příliv hrůzy
/Vampirates: Tide of Terror/
Somper, Justin

Nakladatel: Mladá fronta
Překladatel: Lumír Mikulka
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: Lucie Šavlíková, Jana Bromová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 400
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Dobrodružství Connora a Grace mezi piráty a vampýry pokračuje! Dvojčata Connor a Grace Hrommovi se na konci prvního dílu šťastně shledali a jsou spolu na pirátské lodi Diablo. Zatímco Connorovi se život mezi piráty líbí, Grace se touží vrátit na plavidlo vampirátů. Podaří se jí navázat s lodí spojení a dovídá se, že další členové posádky se bouří, neboť chtějí více lidské krve, než kolik jim dává jejich kapitán. Když se Connor přihlásí na pirátskou akademii, Grace se bez jeho vědomí vrací k vampirátům; chce pomoci svému příteli Lorcanovi, který přišel o zrak, když se ji snažil chránit. Mezitím Sidorio, bývalý člen posádky vampirátské lodi, který se jako první vzbouřil proti svému kapitánovi, stále brázdí oceán v touze po lidské krvi...

cena 319.00 Kč


Kategorie stvůry Sakurako 3komiks

Kategorie: Stvůry 3
/Category: Freaks 3/
Sakurako, Gokurakuin

Nakladatel: Zoner Press
Překladatel: Petr Klička
Obálka: Gokurakuin Sakurako
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 200
Rozměr: 125 x 190
Provedení: paperback

Lidský svět obývají zlí duchové, živící se našimi slabostmi a touhami. A nemají to ani příliš těžké, vždyť který smrtelník by odolal posedlosti "stvůrou", která dokáže splnit všechny vaše sny? Ale jakou cenu bude nakonec třeba zaplatit za nečisté spojení zlého ducha a jeho lidského hostitele?
Vítejte v Nanamiho agentuře pro výzkum nadpřirozených jevů. Její ředitel, Asagi Nanami, využívá pro boj se stvůrami své nadání a také nadpřirozené schopnosti, plynoucí z jeho ne právě lidské podstaty. Ale dokáže on a jeho kolegové v boji proti stvůrám uspět, když ovoce zla je tak lákavé?
Pokud jste si Asagiho a jeho společníky - Naokiho Amana, Mahime Jošino, Izumiho a králičí dívku Tokiko - oblíbili a chcete vědět, jak se vypořádají s případem černé stvůry, a také odhalit něco málo z jejich minulosti, pak se můžete těšit na třetí pokračování mangy Kategorie: Stvůry.

cena 172.00 Kč


Žoldnéři fantazie sborník fantasy Tango s upíremfantasy

Žoldnéři fantasie: Tango s upírem
Bronec, Michael (ed.)

Nakladatel: Straky na vrbě
Obálka: Jana Šouflová
Redakce: Michael Bronec, Jana Kopečková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 368
Rozměr: 105 x 165
Provedení: paperback

Milovníci fantasy mohou ochutnat novou krev žánru. Ve vášnivém tangu s upírem s každým krokem vstoupí do nového světa.
Poznáte tajemnou královnu Odiinreon s perleťovou maskou. Soudce Iwakuru, nedoučeného mága a ochránce města Egami, vyšetřujícího záhadné vraždy. Upíry v pražské tančírně - a Lovce, kteří si na ně ostří kolíky. Oběšenou dívku hledající pomstu a majordoma Smrti. Konstruktéra vzducholodí a vzdušného piráta, jemuž se věci poněkud vymkly z rukou. Rusalku běžící o život, již podle proroctví může zachránit jen muž s bílou holí. Mrazivou hrobku fénixů. A slunce, které dnes ještě zapadá nad Atlantidou!
Žoldnéři fantazie jsou znalí svého řemesla...

cena 225.00 Kč


Úkryt hraběte Drákuly Thomas Brezina Klub záhadhoror

Klub záhad: Úkryt hraběte Drákuly
/Grusel-Club: Graf Draculas Geheimversteck/
Brezina, Thomas

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Michaela Škultéty
Obálka: Wolfram Nowatzyk
Redakce: Jakub Šedivý, Daruše Singerová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 120
Rozměr: 125 x 185
Provedení: hardback

Hrabě Drákula žije!
Ve městě pátrá mladý záhadný muž po úkrytu hraběte Drákuly. Klub záhad nevěří vlastním uším.
Přesvědčí je dopis od lovce upírů, který záhadně zmizel před mnoha lety. Podle něj je Drákula živý, ale nemůže nikoho pokousat. Vicky, Jup a Nick se pouští do pátrání a odhalují mnohem děsivější věci...
A ty jsi při tom!

Staň se i ty členem Klubu záhad! Pomocí superlupy objasni s ostatními členy strašlivé tajemství neviditelné bestie. V Klubové příloze s dalšími informacemi o případu také zjistíš, jak jsi obstál ty sám.

cena 199.00 Kč


Hunger Games Aréna smrti Suzanne Collinsovásci-fi

Hunger Games: Aréna smrti
/The Hunger Games/
Collins, Suzanne

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Zdík Dušek
Obálka: -
Redakce: Jakub Šedivý, Dana Sýkorová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 328
Rozměr: 145 x 210
Provedení: paperback

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

cena 349.00 Kč


Kočičí holka Nový začátek Thomas Brezinasci-fi

Kočičí holka: Nový začátek
/Leonie Lion/
Brezina, Thomas

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Dagmar Steidlová
Obálka: Nataša Vaňková
Redakce: Ilona Sedláčková, Daruše Singerová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 384
Rozměr: 150 x 215
Provedení: hardback

Katie je nositelkou kočičích genů, které jí aplikovali její rodiče, biochemici. Žije na malém ostrově St. Jeremy se strýcem a babičkou, kteří se jí ujali po tragické smrti jejích rodičů před mnoha lety.
Pohodu narušují neznámí nepřátelé, kteří se jí chtějí zmocnit pro její zvláštní schopnosti. V zápětí dostává zprávu, že její rodiče jsou živí a chtějí se s ní setkat...
Využije svých schopností, aby ochránila svůj život?
Najde Katie své rodiče?

cena 299.00 Kč


Nestvůra z Dračího jezera Klub záhad Thomas Brezinahoror

Klub záhad: Nestvůra z Dračího jezera
/Grusel-Club: Das Ungeheuer im Drachensee/
Brezina, Thomas

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Michaela Škultéty
Obálka: Wolfram Nowatzyk
Redakce: Jakub Šedivý, Daruše Singerová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 112
Rozměr: 125 x 185
Provedení: hardback

Příšera útočí!
Obětí se stává Jup, který si vyjel s tatínkem na prázdniny. Naštěstí jsou tu kamarádi z Klubu záhad, kteří spěchají na pomoc. Podaří se jim odhalit záhadu z hlubin Dračího jezera? Ochrání obyvatelé nedaleké vesnice před strašlivým osudem?
Klub záhad zahajuje pátrání... A ty jsi při tom!

Staň se i ty členem Klubu záhad! Pomocí superlupy objasni s ostatními členy strašlivé tajemství neviditelné bestie. V Klubové příloze s dalšími informacemi o případu také zjistíš, jak jsi obstál ty sám.

cena 199.00 Kč


Spravedlnost Northův svět 3 David Drakesci-fi

Spravedlnost
/Justice/
Drake, David

Nakladatel: Klub Julese Vernea
Překladatel: Jan Kantůrek
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: Egon Čierny
Rok vydání: 2010
Počet stran: 350
Rozměr: 110 x 180
Provedení: paperback

Dobrá snaha komisaře Hansena o všeobecný mír v Otevřeném kraji se zvrtla a nový diktátor král Venkatna právě pod záminkou udržení míru vládne krutou rukou a válčí s každým, kdo se mu nechce podřídit. Hansen se rozhodne věci znovu změnit. Aby North dokázal Hansenovi, že jeho mírové plány jsou nesmyslné, dodá Venkatnovi stroj, ovlivňující běh událostí a k němu dvě operátorky - otrokyně, bývalé Pátračky Julii a Race. Znovu se setkáme s kovářem Vrabčákem, který se vydá do světa androidů, aby vybojoval nevěstu pro svého pána Sabura, i se zrádným poloandroidem Fortinem, jenž nenáviděnému Hansenovi nastrojí smrtelnou past v Páté rovině.

cena 290.00 Kč


Kadeti fantazie sborník fantasy povídekfantasy

Kadeti fantasie
Bronec, Michael (ed.)

Nakladatel: Straky na vrbě
Obálka: Janina Strnadová
Redakce: Michael Bronec, Hanka Vranová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 104
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Několik krůpějí přeteklo přes okraj Žoldnéřům fantasie a nyní k Vám přichází s jejími Kadety. Každý z nich se dívá na svět jinýma očima - nápaditě a s jiskrou! A co že Vás čeká?
Eldarinn má v patách armádu, před sebou nebezpečnou cestu a zatraceně málo času. Jak se vybarví smutný klaun, když smyje líčidla a přestane se hádat se zrcadlem? Hubatá policistka má nejen neortodoxní stravovací návyky, ale i vyšetřovací metody. Slepá šermířka a němý střelec, který tak docela neříká pravdu, se spolu vážně těžko domluví. A kdo je to Nasciturus? To se dozvíte až v poslední povídce!
Kadet kdysi znamenalo "mladší bratr" či "benjamínek". Kadetem býval i D'Artagnan, a kam až to dotáhl!

cena 120.00 Kč


Prcek Chlupino Žravá mořská panna Fraipont Bailykomiks

Prcek Chlupino 1: Žravá mořská panna
/Petit poilu 1: La sirene gourmande/
Fraipont, Céline - Bailly, Pierre

Nakladatel: Mot
Překladatel: Hana Zahradníčková
Obálka: Pierre Bailly
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 32
Rozměr: 195 x 265
Provedení: hardback

Je prťavý, Je samý chlup. Je to prcek Chlupino!
Vypravil se brzy zrána, všechno šlo jak po másle a tak dále... Jenže, ejhle! Co se děje? No tě pic, to je rána! Nějak se to zvrtlo nenadále.
Krásná mořská panna, hromada smetí, zamilovaný červík a stará kocábka tajemného kapitána...
Ničeho se neboj, Chlupino! Běž!

cena 189.00 Kč


Kouzelný meč Abaddon Otomar Dvořákfantasy
- nové vydání -

Kouzelný meč Abaddon
Dvořák, Otomar

Nakladatel: Machart
Obálka: Kameel Machart
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 240
Rozměr: 130 x 195
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Dobrodružný bohatě ilustrovaný pohádkový příběh tolkienovského typu začíná v jedné knihovně, kde se kurážný prvňáček Jenda Kulíšek pustí do četby složitého pohádkového příběhu. Nezná ještě celou abecedu a tak se stane, že v příběhu zabloudí. Jeho starší kamarádka Pavla řečená Pavlasatka se ho vydá hledat a na cestu si vezme hrst mocných písmen. V pohádkovém světě se setká s princem Richardem a společně se pak ocitají na křižovatce tajemných cest v nočním lese. Hrdinové příběhu zažívají nesčetná dobrodružství na cestě za mocným mečem Abaddonem a při šarvátkách se záludnými tvory pohádkových příběhů...
Do poutavě vyprávěného příběhu, který rozhodně nepostrádá dobrodružný nádech, napětí, tajemství a humor, vstupují známé i neznámé postavy pohádkových příběhů a na pozadí pátrání po tajemném meči Abaddonu se citlivě prolíná reálný svět s fantastickou říší pohádek.

Důmyslně konstruované schéma knihy napomáhá rozvoji fantazie, díky přiložené společenské hře pak zábavnou formou rozšiřuje schopnosti a dětskou slovní zásobu.

cena 299.00 Kč


Magické hračkářství Angela Carterováfantasy

Magické hračkářství
/The Magic Toyshop/
Carter, Angela

Nakladatel: Dybbuk
Překladatel: Lucie Mikolajková, Martin Mikolajk
Obálka: Jan d'Nan
Redakce: Viktor Janiš, Markéta Hofmeisterová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 224
Rozměr: 125 x 195
Provedení: hardback

Patnáctiletá Melánie se po smrti rodičů spolu se svými dvěma mladšími sourozenci přestěhuje ke svému strýci do Londýna. Přechod z nevinnosti vesnického života k dusnému, drsnému, ale přitom barvitému životu v domě strýce-loutkáře, jeho hluchoněmé ženy Margaret a jejích dvou živočišných bratrů připraví Melánii šok, který jí však pomůže dospět v ženu.
Carterová tak i v tomto svém románu čtenáře nenechá na pochybách, že patří mezi nejzajímavější anglicky píšící spisovatelky druhé poloviny dvacátého století. Jako vždy i zde pohled na realitu rozkládá a zároveň jej zase zceluje, osciluje mezi jemným lyrickým viděním a ostrými záznamy syrové reality. Dívá se na svět přes různě barevná sklíčka a vytváří surrealistický obraz hodný krasohledu, ve kterém se mísí svérázná komika, ale také existenční motivy a absurdita.

cena 241.00 Kč


Velkolepý Spider-man 4 2010komiks

Velkolepý Spider-Man 04/2010: Bývalý Avenger...
/Spectacular Spider-Man 156: Once an Avenger.../
Handley, Ferg - Royle, John

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Petra Havlová
Obálka: John Royle
Redakce: Petr Novotný
Rok vydání: 2010
Počet stran: 36
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Kdysi byl Petr Parker výborný, (i když trochu neduživý) středoškolský student. Už v útlém dětství přišel o oba rodiče a vychovávali ho strýček Ben a tetička May. Při laboratorním pokusu kousl Petra radioaktivní pavouk a dal mu sílu, rychlost, hbitost a "pavoučí instinkt", který ho dokáže varovat před nebezpečím. Zpočátku Petr využíval své schopnosti jako maskovaný wrestler pro získání slávy a peněz. Když ale jeho chybou unikl zločinec, který později zabil strýčka Bena, Petrův názor na svět se podstatně změnil. Pochopil, že s velkou mocí přichází i velká odpovědnost. A tak se Petr Parker stal postrachem všech zločinců. Z mladého muže rozhodnutého odčinit tragickou smrt svého strýčka se stal Spider-Man...

cena 53.00 Kč


Marvel Heroes 8komiks

Marvel Heroes 01/2010
/Marvel Heroes/
Handley, Ferg - Royle, John - Peaty, James - ...

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: -
Obálka: -
Redakce: Milan Pohl
Rok vydání: 2010
Počet stran: 32
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Marvel Heroes je měsíčník o Hulkovi, Iron Manovi, Spider-Manovi a dalších slavných superhrdinech! Má 32 celobarevných stran formátu A4. V každém čísle čtenáři najdou dva napínavé komiksy, hádanky a doplňovačky, spoustu zajímavostí a novinek ze světa filmu a počítačových her a navíc ještě zdarma atraktivní dárek.

cena 50.00 Kč


Transmetropolitan Život je pes Ellis Robertsonkomiks

Transmetropolitan 2: Život je pes
/Transmetropolitan 2: Lust for Life/
Ellis, Warren - Robertson, Darick

Nakladatel: BB art, Crew
Překladatel: Darek Šmíd
Obálka: Darick Robertson
Redakce: Mirka Pelnářová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 144
Rozměr: 170 x 255
Provedení: paperback

Zuřivý reportér Spider Jerusalem pokračuje v průzkumu světa budoucnosti. Při svém putování narazí na komunitu lidí, poskládaných z miniaturních strojů, setká se s rozmrazenými nešťastníky z našich časů a zavítá i do historických rezervací, kde konfrontuje samotné dějiny. Ve Městě ho zatím očekává první velký protivník - totiž jeho exmanželka. Respektive její hibernovaná hlava. A banda zabijáckých farmářů. A psychopatický policejní kastrát. A také monstrum, kterému říká "táto". Život totiž není jenom zábava. Život je pes.
Budoucnost není růžová. Hraje všemi barvami a vrhá temné stíny. Ve druhém díle komiksového opusu Transmetropolitan se scenárista Warren Ellis a kreslíř Darick Robertson vracejí do světa, kde je módním trendem proměna člověka v inteligentní prach, kde se minulost zavírá do rezervací a kde lidé vypisují petice za smrt nenáviděných novinářů. Ano, takových, jako je třeba Spider Jerusalem.

cena 399.00 Kč


Miluju Led-Zeppelinkomiks

Miluju Led Zeppelin
/I Love Led Zeppelin/
Forney, Ellen

Nakladatel: BB art
Překladatel: Jaroslava Kočová
Obálka: Ellen Forney
Redakce: Michal Jareš, Mirka Pelnářová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 112
Rozměr: 225 x 300
Provedení: hardback

Tento velkoformátový komiksový výbor byl nominovaný na ceny Harvey a Eisner a jde o sbírku stripů kreslířky Ellen Forneyové. Obsahuje celostránkové komiksy, které vycházely například v L. A. Weekly, v seattleském The Stranger, v BUST Magazine a Oxford American.
Řada stripů spadá do kategorie "Jak na to", i když tedy nelze říci, že by šlo o právě běžné návody: autorka rozdává rady nejen ryze praktické ("Jak kouřit trávu a neskončit ve vězení"), ale i zcela ujeté ("Jak kroužit ňadry na různé strany") a dojemně nepoužitelné ("Jak si přišít amputovaný prst zpátky"). Kromě manuálů najdete v knížce i stripy jako "Poslední soundtrack", morbidní skládanku se spoustou krve, pozlátka a Led Zeppelin; obrázkové interview s Margaret Choovou nazvané "Jak být správná buznolapka"; a "Seattleské erotické zajímavosti" a "Vzpomínky na Lásku", což je jakési grafické putování za vzestupy a pády Courtney Love.
Ellen Forneyová se osobně podílela na přípravě českého vydání a ve spolupráci s ní vznikla bublina, kterou v žádném jiném vydání nenajdete, jen v tom českém. Je to "radikální řez" z příhody "Jak abstinovat podomácku".

cena 399.00 Kč


Mistr Džošu a broskvový sad Jaroslava Kočovákomiks

Mistr Džošu a broskvový sad
Kočová, Jaroslava

Nakladatel: Dokořán
Obálka: Jaroslava Kočová
Redakce: Michaela Procházková, Tomáš Hibi Matějíček
Rok vydání: 2010
Počet stran: 140
Rozměr: 195 x 205
Provedení: hardback

Mistr Džošu a broskvový sad je sbírka komiksových minipříběhů, nakreslených na základě knihy Václava Cílka Mrtvá kočka. Autorka obrazové podoby zpracovává kromě klasických japonských zenových koanů také další příběhy, jako je např. Doslov k Básni o prameni Broskvových květů (v překladu V. Cílka), který je jednou z nejčastěji zmiňovaných pasáží celé rané čínské literatury. Jak komiks, tak kóanová cvičení vyžadují silné zapojení imaginace, schopnost vytváření širokých asociací, postřeh a adaptabilitu. Komiksové ztvárnění se tak jeví kromobyčejně příhodným.

cena 250.00 Kč


Vládcové vesmíru Kronika české science fiction Adamovičsci-fi

Vládcové vesmíru
Adamovič, Ivan (ed.)

Nakladatel: Albatros Media - Plus
Obálka: Miloš Novák
Redakce: Ondřej Müller, Alexandra Horová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 388
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Svět za 10 000 let obydlený inteligentními zvířaty, poslední milenecký pár vystavený v zoo, lov na blechu vypěstovanou do obřích rozměrů, cesta časem do budoucnosti ovládané komunisty, nejničivější válka, v níž se vraždí myšlenkou, létající listonoši, vědec infikovaný sérem z divokého prasete, nelítostný soud Měsíčanů nad Pozemšťany kvůli naší masité stravě... to jsou některá z témat povídek, které tvoří prehistorii české sci-fi. Antologie Vládcové vesmíru přináší ty nejlepší české povídky žánru science fiction od konce 19. století do konce druhé světové války. Představuje tak první reprezentativní průřez počátky tohoto literárního žánru u nás doplněný podrobnými medailonky o autorech. V antologii je obsažena i knižně nikdy nepublikovaná katastrofická novela Emila Vachka Mor profesora Solomitnikova či kompletní román Jana Bardy Převychovaní, jenž lze směle řadit k předním světovým antiutopiím.

cena 349.00 Kč

Daemon


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...