28.11.2020 | Svátek má René


VYŠLO: Nové knihy od 16. do 29. dubna 2010

29.4.2010 0:05

Sirotkova aliance Robert BuettnerTOPlistsci-fi

Sirotkova aliance
/Orphan's Alliance/
Buettner, Robert

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Jiří Matyskiewicz
Obálka: Juraj Maxon
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 288
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Země sice získala spojence pro válku se Slimáky, lidi kdysi dávno převezené na jiné planety, ale to její problémy zdaleka neřeší, spíše komplikuje
Jason Wander, vyslaný jako vojenský poradce na jednu z planet, velice rychle zjistí, že hrát si na politika poletujícího mezi planetami může být ještě těžší, než velet armádám v boji
Mezitím se schyluje k bitvě se Slimáky o nesmírně důležitou mezihvězdnou křižovatku a Jasona čeká další nesplnitelný úkol.

cena 199.00 Kč


Ledová ruka děsivé příběhy Chris Mouldhoror

Děsivé příběhy: Ledová ruka
/Something Wickedly Weird: The Icy Hand/
Mould, Chris

Nakladatel: Víkend
Překladatel: Petra Diestlerová
Obálka: Chris Mould
Redakce: Jaroslav Kašpar
Rok vydání: 2010
Počet stran: 176
Rozměr: 130 x 185
Provedení: hardback

Ledová ruka je pokračováním příběhu jedenáctiletého chlapce jménem Stanley Buggles, který dostane jednoho dne tajemný dopis, z nějž se dozví, že se stal dědicem šlechtického sídla v ostrovním městečku Crampton Rocku. Prastrýce admirála, jenž mu majetek zanechal, jakživ nespatřil
Když tam Stanley Buggles přijíždí na zimu, všechno se zdá v nejlepším pořádku. Jenže zimní vánice s sebou nese něco zlého. Proč Stanleyho pronásleduje bezhlavý přízrak? A kdo jsou ti nebezpeční piráti pochodující ledem a sněhem?
Tajemný příběh plný napětí je provázen půvabnými obrázky, nezapomíná na humor a čte se s velikým okouzlením.

cena 199.00 Kč


Robinson Crusoe Daniel Defoekomiks

Robinson Crusoe
/Robinson Crusoe/
Defoe, Daniel - Johnson, Dan - Kumar, Naresh

Nakladatel: Grada Publishing
Překladatel: Šimon Jimel
Obálka: Naresh Kumar
Redakce: Ivana Kočí, Magdaléna Jimelová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 72
Rozměr: 150 x 240
Provedení: paperback

Komiksová adaptace slavného románu anglického spisovatele Daniela Defoea je určena dětem od 9 let. Strhující děj, výstižné ilustrace a forma obrázkového románu nadchne každé dítě a čtení se tak pro něj stane velkou zábavou.
Devatenáctiletý Robinson Crusoe není spokojen se svým klidným, ale nudným životem v Anglii. Tak rád by se plavil po moři a poznával svět. Jeho touha po dobrodružství ho přiměje bez rozloučení s rodiči opustit rodnou zemi a vydat se do cizích krajů. Během následujících pěti let poznává mnoho míst a lidí, ale především sám sebe. Zažije několik nebezpečných situací na moři i na pevnině, a tak si začíná pohrávat s myšlenkou, že se usadí. Ale jeho dobrodružná povaha ho ještě jednou přiměje nasednout na loď. Tentokrát má však ztroskotání lodi katastrofální následky a Robinson se jako jediný z posádky zachrání na zdánlivě opuštěném ostrově. Je možné, aby v takové situaci člověk sám přežil? Podaří se mu ostrov opustit, nebo na něm bude muset zůstat?

cena 149.00 Kč


20000 tisíc mil pod mořem Jules Vernekomiks

20 000 mil pod mořem
/20,000 Leagues Under the Sea/
Verne, Jules - Rafter, Dan - Ahluwalia, Bhupendra

Nakladatel: Grada Publishing
Překladatel: Michal Kočí
Obálka: Bhupendra Ahluwalia
Redakce: Ivana Kočí, Magdaléna Jimelová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 72
Rozměr: 150 x 240
Provedení: paperback

Pro čtenáře od 9 let jsme připravili komiksové vydání známého dobrodružného románu Julese Verna, kterého díky jeho fascinujícím příběhům mnozí označují za zakladatele sci-fi literatury. Román 20 000 mil pod mořem je klasickou ukázkou Verneovy fantazie a předvídavosti a jeho obrázková forma ho pomůže přiblížit i těm dětem, které se nerady prokousávají mnohostránkovými knihami
Záhadná mořská příšera vyvolává paniku ve všech světových oceánech. Tato obluda má již na svědomí nejen řadu lodí, ale i mnoho lidských životů. Na moři není jediného místa, kde by byly posádky v bezpečí! Jako odpověď na časté útoky vysílá americká vláda do boje s netvorem výpravu s jasným cílem - vystopovat a zničit. Mezi členy výpravy jsou profesor Pierre Aronnax, mořský biolog, i s jeho věrným sluhou Conseilem, a také celosvětově proslulý lovec, Kanaďan Ned Land. Společně se vydávají na palubě bitevní lodi Abraham Lincoln za záhadnou příšerou do hlubin oceánů. Podaří se jim ji ulovit? A odhalí tajemství, které ukrývá?

cena 149.00 Kč


Dobrodružství Huckleberryho Finna Martk Twainkomiks

Dobrodružství Huckleberryho Finna
/The Adventures of Huckleberry Finn/
Twain, Mark - Mann, Roland - Kumar, Naresh

Nakladatel: Grada Publishing
Překladatel: Šimon Jimel
Obálka: Naresh Kumar
Redakce: Ivana Kočí, Magdaléna Jimelová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 72
Rozměr: 150 x 240
Provedení: paperback

Útěk se někdy jeví jako dobrý nápad...
Všem klukům a holkám od 9 let, milujícím napětí a dobrodružství, přinášíme komiksové zpracování známého příběhu Marka Twaina. Forma obrázkového románu jistě nadchne nejen děti, které mají problémy se čtením souvislých textů
Vdova Douglasová dělá, co může, aby Huckleberryho Finna trochu zcivilizovala, ale nějak to nejde. Čisté šaty, chození do školy a denně připravené teplé jídlo mu připadají nudné a nezáživné. Aby si svůj život trochu zpestřil, připojí se Huck, jak mu všichni říkají, ke gangu lupičů Toma Sawyera. Když se jim ale nepodaří žádný únos ani přepadení a všechny to přestane bavit, rozhodne se dát životu v teple druhou šanci. Chodí do školy a hledí si svého po nějakou dobu. Když se však z ničeho nic objeví jeho otec a začne dělat potíže, Huck se rozhodne, že má dost poklidného života a na voru se vypraví na opuštěný ostrov. Když tam dorazí, zjistí, že není jediný, kdo se tu rozhodl zůstat. Na své plavbě po řece Mississippi se setká se zloději, povodní, která přinese překvapení, lupiči, přestřelkami, podvodníky a rodinnými spory. Po všem tom dobrodružství si Huck nakonec přeje, aby byl zase zpátky doma, stýská se mu po teplém jídle a vlastní posteli. Splní se mu jeho přání, nebo bude jeho dobrodružství pokračovat?

cena 149.00 Kč


Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twainkomiks

Dobrodružství Toma Sawyera
/The Adventures of Tom Sawyer/
Twain, Mark - Josdal, Matt - Shearer, Brian

Nakladatel: Grada Publishing
Překladatel: Šimon Jimel
Obálka: Naresh Kumar
Redakce: Ivana Kočí, Magdaléna Jimelová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 72
Rozměr: 150 x 240
Provedení: paperback

Známá dobrodružství Toma Sawyera jsou tentokrát zpracována formou komiksu, který je zábavnou formou přiblíží všem čtenářům již od 9 let.
Tom Sawyer je neposedný chlapec s nezkrotnou touhou po dobrodružství, což ho často přivede do nesnází. Žije se svou tetičkou Polly v městečku St. Petersburg na řece Mississippi ve státě Missouri. Se školou si starosti nedělá, místo ní se potuluje po okolí s Huckem Finnem, zanedbaným synem vesnického opilce, a občas dokáže napálit své kamarády tak, že mu s radostí vydají své poklady. Tom se zamiluje do Becky Thatcherové, nové obyvatelky městečka, která jeho city opětuje a dokonce souhlasí i se zásnubami. Bohužel, po Tomově podřeknutí se na něj velmi rozhněvá, ale nakonec se vše spraví.
Tomova nevinná dobrodružství získají nový rozměr ve chvíli, kdy s Huckem spatří na hřbitově něco, co vidět rozhodně neměli. Oba se tak ocitnou v centru skutečných a napínavých dobrodružství, s nebezpečnými zločinci v patách. Dokážou chlapci využít příležitosti a stanou se hrdiny? A budou se někdy vůbec moci vrátit ke svým bezstarostným životům?

cena 149.00 Kč


Ďábelský had John Sinclairhoror

John Sinclair 434: Ďábelský had
/John Sinclair 384: Skylla, die Menschenschlange/
Dark, Jason

Nakladatel: Moba
Překladatel: Marek Küchler
Obálka: Vicente Ballestar
Redakce: Lucie Klusková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 52
Rozměr: 155 x 255
Provedení: paperback

Neuvěřitelné a záhadné příběhy - vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair svádí ať už sám, či i s pomocí svých přátel nerovný boj se zlem a nadpřirozenými silami

cena 37.00 Kč


Ostrov pokladů Robert Louis Stevensonkomiks

Ostrov pokladů
/Treasure Island/
Stevenson, Robert Louis - Harrar, Andrew - Kohlrus, Richard

Nakladatel: Grada Publishing
Překladatel: Michal Kočí
Obálka: Richard Kohlrus
Redakce: Ivana Kočí, Magdaléna Jimelová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 88
Rozměr: 150 x 240
Provedení: paperback

Příběh Roberta Louise Stevensona, plný napětí a dobrodružství, baví čtenáře již více než sto let. Současná komiksová adaptace románu umožní vydat se na nebezpečnou, ale krásnou výpravu za tajemným pokladem dětem od 9 let.
Život mladého Jima Hawkinse se obrátí naruby v den, kdy do hostince jeho otce vstoupí podivuhodný muž. Námořník jménem Billy Bones skrývá tajemství, které za ním přivede i další cizince. Po Bonesově smrti Jim zjistí, že toto tajemství je vlastně mapka, která ukazuje zakopaný poklad kapitána Flinta..., pro kterou jsou mnozí ochotni i zabíjet! Plánek vedoucí k pokladu nakonec v Jimových rukou opravdu skončí, a ten se vydává na cestu za největším dobrodružstvím svého života. To ještě netuší, jaká překvapení a nebezpečí ho na cestě čekají. Na lodi plné pirátů, kterým nejde o nic jiného než o poklad, Jim zjišťuje, že nemůže věřit skoro nikomu. Získají nakonec hrdlořezové to, co tolik chtějí? Anebo je Jim přelstí a najde poklad sám?

cena 159.00 Kč


Věčný zahradník Perry Rhodan Hvězdný oceán 66sci-fi

Perry Rhodan: Hvězdný oceán 055 - Věčný zahradník
/Perry Rhodan: Der Sternenozean 055 - Der ewige Gärtner/
Hoffmann, Horst

Nakladatel: Moba
Překladatel: František Ryčl
Obálka: Alfred Kelsner
Redakce: Blanka Černá
Rok vydání: 2010
Počet stran: 64
Rozměr: 155 x 255
Provedení: paperback

Osu KRVAVÉHO MĚSÍCE a jeho posádky se zřejmě naplnil. MEČ a jeho smíšená posádka mezitím dosáhla Tan JAmondi II. Co je čeká na této planetě? Co je s dómem, co je s odkazem Ochránců? Narazí tu na zbytky Kybbů, nebo na Kybby nastraženou past? Hlavním úkolem této výpravy je pátrání po Paragonovém kříži. Jen Lyressea si vzpomíná na někoho, kdo by jim snad mohl pomoci: je to Orrien Alar, strážce majestátného Praotce stromů.

cena 59.00 Kč


Pyramida Stráže! Terry Pratchettfantasy

Pyramidy / Stráže! Stráže!
/Pyramids / Guards! Guards!/
Pratchett, Terry

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Jan Kantůrek
Obálka: Josh Kirby
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 688
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

V pořadí již čtvrtá dvojkniha románů z Úžasné Zeměplochy, vázaná v červených deskách se zlatou ražbou a s velmi kvalitním papírem uvnitř, na němž se dobře vyjímají černobílé ilustrace Paula Kidbyho.
Romány:
- Pyramidy (Pyramids)
- Stráže! Stráže! (Guards! Guards!)<

cena 489.00 Kč


Blbec z Xeenemünde Erosomy Josef Nesvadbasci-fi
- nové vydání -

Blbec z Xeenemünde / Erosomy
Nesvadba, Josef

Nakladatel: Millennium Publishing
Obálka: Petr Vyoral
Redakce: Helena Tichá
Rok vydání: 2010
Počet stran: 436
Rozměr: 150 x 215
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Josefa Nesvadbu, vynikajícího autora scifi románů, povídek a filmových scénářů, není nutné představovat. Jeho dílo patří ve svém žánru, ale i mimo něj, mezi to nejlepších z našich autorů. Patří mezi nejpřekládanější české spisovatele. V novém vydání jeho nejlepších povídek, je autor představen jako vynikající spisovatel, psycholog, vizionář a moudrý muž.

cena 349.00 Kč


Bludiště snů Ladislav Szalaisci-fi

Bludiště snů
Szalai, Ladislav

Nakladatel: Millennium Publishing
Obálka: Petr Vyoral
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 308
Rozměr: 150 x 215
Provedení: hardback

Známý český autor sci-fi, nositel několika ocenění včetně ceny za nejlepší sci-fi knihu roku, přichází s dalším dílem dokládajícím jeho mimořádnou fantazii, kterou skvěle uplatňuje ve svých vypointovaných povídkách.

cena 329.00 Kč


Smečka z bagdádu Vaughan Henrichonkomiks

Smečka z Bagdádu
/Pride of Baghdad/
Vaughan, Brian K. - Henrichon, Niko

Nakladatel: Comics Centrum
Překladatel: Jan Kantůrek
Obálka: Niko Henrichon
Redakce: Václav Dort, Kamil Bernášek, Richard Klíčník
Rok vydání: 2010
Počet stran: 136
Rozměr: 160 x 240
Provedení: hardback

Během bombardování Iráku Američany v dubnu roku 2003 utekla z bagdádské zoologické zahrady smečka vyhladovělých lvů. Plná zmatku se toulala ulicemi města, až je zastřelila americká vojenská hlídka. Tento skutečný příběh posloužil scénáristovi Brianovi Vaughanovi jako základ jeho prvního románu v obrazech o skutečné ceně svobody.
Smečka lvů se dostane ze zajetí a postupně odhaluje pravidla nového, pro ně nepoznaného světa. Smečka není jednotná v názoru na nově vzniklou situaci. Lvice Núr si touží vydobýt svobodu vlastní silou, jejím protipólem je stará poloslepá Safa, pro kterou je její pohodlí důležitější, než volnost. Smečku doplňují samec Zill, pragmatický, pohodlný bojovník a mladý lvíček Ali, jediný z celé smečky narozený v zajetí.
Jak citlivé a aktuální téma kniha zpracovává lze dokumentovat tím, že přes nadšené reakce čtenářů i renomovaných kritiků nebyla nominována na žádnou z prestižních comicsových cen. Přesto se Smečka z Bagdádu v USA mnohokrát dotiskovala a ve světě vyšla v mnoha jazykových mutacích.
.Oceněny nebyly ani kresby výtvarníka Nika Henrichona, patřící k tomu nejkvalitnějšímu, co lze v současné comicsové tvorbě vidět. Zvířata v jeho podání dokážou přesně vyjádřit své pocity i myšlenky a prostředí Bagdádu působí velice autenticky. Detailní akce střídají panoramatické dvoustrany a chvílemi se zdá, jakoby ze stránek oslepovalo ostré irácké slunce a vystupoval pouštní prach.
Oběma autorům s autentičností pomáhali blogeři z Iráku, vojenští fotografové i američtí vojáci.

cena 599.00 Kč


Bláznivý úplněk Jim Butcherfantasy

Bláznivý úplněk
/Fool Moon/
Butcher, Jim

Nakladatel: Triton
Překladatel: Pavel Toman
Obálka: Chris McGrath
Redakce: Markéta Minaříková, Jiřina Studničková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 424
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Harry Dresden, jediný čaroděj v Chicagském telefonním seznamu a konzultant pro paranormální jevy, se potýká s osobními i finančními těžkostmi. Po posledním případu se stále ještě neobnovily dřívější důvěrné vztahy s poručíkem Murphyovou, šéfkou Zvláštního oddělení policie. Ta se na něho obrací s žádostí o pomoc v případě vlkodlaků, sérii podivných vražd, k nimž dochází vždy kolem úplňku. Jakmile je objevena mrtvola mladé ženy v čarodějnickém kruhu, stává se z Harryho Dresdena hlavní podezřelý a musí se postavit nejen "temným" silám, ale i agentům FBI a pouličnímu gangu.

cena 299.00 Kč


Černá šťáva Margo Lanaganováfantasy

Černá šťáva
/Black Juice/
Lanagan, Margo

Nakladatel: Triton
Překladatel: Petra Klůfová
Obálka: Lubomír Kupčík
Redakce: Táňa Holasová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 216
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Černá šťáva předkládá čtenářům sbírku deseti neobvyklých, dokonce šokujících povídek - vyprávění malého chlapce, jehož rodina asistuje při popravě sestry vražednice, líčení útěku sloního stáda ze zajetí, masakr páchaný šílenými klauny, život v izolované sektě popisovaný dítětem, povídky o nejrůznějších rituálech v různých společnostech - to všechno je tak neskutečné, tak bizarní a nečekané, že kniha si plným právem zaslouží zařazení do žánru fantasy; pro upřesnění, poetického, fantazijního fantasy. Nedočtete se tu o dracích ani o mimozemšťanech či skřetech, zato hodně o své vlastní duši a horečnatých snech, které mohou těšit i děsit.

cena 209.00 Kč


Dědička stínů Anne Bishopová Černé drahokamy 2fantasy

Dědička Stínů
/Heir to the Shadows/
Bishop, Anne

Nakladatel: Triton
Překladatel: Jana Odehnalová
Obálka: Larry Rostant
Redakce: Helena Klečková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 584
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

V tomto násilném, vášnivém i temném světě fantazie vládne čistá krev - rasa čarodějnic a princů válečníků, jejichž síla se ukrývá v magických drahokamech. V druhém díle trilogie Černých drahokamů se sny říše Temnoty o osvoboditelce konečně stávají skutečností
Čistá krev čekala staletí na příchod Čarodějky, živoucí nositelky magie. Někteří ji považují za mýtus, další odmítají uvěřit, zatímco někteří se těší, že ji využijí jako loutku pro své vlastní temné záměry
Jaenellina fyzická zranění vyléčí pouze čas. Křehká mysl je jen stěží schopna ochránit ji před hrůznými vzpomínkami z dětství. Nic ji však nemůže odvrátit od jejího osudu, který bude naplněn, až se vzpomínky vrátí a magie dozraje. Jaenellin bude donucena přijmout svůj úděl. V ten den se říše Temnoty dozví, co to znamená, když vládne Čarodějka...

cena 348.00 Kč


Gravitation 7 Přitažlivost Murakamikomiks

Gravitation - Přitažlivost 7
/Gravitation 7/
Murakami, Maki

Nakladatel: Zoner Press
Překladatel: Jan Horgoš, Barbora Klabačková
Obálka: Maki Murakami
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 224
Rozměr: 125 x 190
Provedení: paperback

Vztah Eiriho Jukiho a Šuičiho Šindó se stále prohlubuje a prodeje desek Bad Luck i Jukiho knih utěšeně rostou. Veřejnost začíná být jejich nekonvenčním vztahem posedlá a mediální tlak na celou hudební skupinu i na Eiriho roste. Proto se Hiroši Nakano rozhodne v kapele skončit. Podaří se Šuičimu přesvědčit svého nejlepšího přítele, aby si svůj odchod rozmyslel? Vydrží Jukiho osobnost nečekaný nápor senzacechtivé veřejnosti? A uskuteční se konečně Šuičiho vytoužené rande s Eirim v Disneylandu?
Staňte se na chvíli romantickým Šuičim Šindó a na stránkách mangy s ním prožijte jeho příběh o lásce a hudbě.
Tato kniha je vytištěna ve stylu "manga", v autentickém japonském formátu zprava doleva.

cena 169.00 Kč


Hello, Ameriko! J.G. Ballardsci-fi

Hello, Ameriko!
/Hello America/
Ballard, J. G.

Nakladatel: Albatros Media - Plus
Překladatel: Josef Rauvolf
Obálka: Magda Fišerová
Redakce: Petr Onufer, Alexandra Horová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 240
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Román Hello, Ameriko! je napínavým záznamem dobrodružného putování výzkumné evropské výpravy napříč americkým kontinentem po globální klimatické změně, při níž se větší část Spojených států změnila v neobyvatelnou poušť. Nejedná se však "jen" o futuristické sci-fi či utopickou vizi - jak upozorňuje v doslovu ke knize filosof Miroslav Petříček, všechny Ballardovy romány lze označit za sňatek rozumu s noční můrou. Obdobně výstižnou charakteristiku své tvorby nabízí ovšem Ballard sám, když mluví o svém psaní jako o setkání vědy a pornografie na pitevním stole: způsob, jímž proniká pod povrch, je skutečně chirurgicky přesný a nemilosrdný, ale právě proto je často až nesnesitelně blízko traumatům současného světa. Román Hello, Ameriko! je toho - přes všechnu svou (anti)utopičnost - nejlepším důkazem.

cena 279.00 Kč


Fantasy and Science Fiction F&SF Jaro Léto 2010Magazín Fantasy & Science Fiction 01/2010
/The Magazine of Fantasy & Science Fiction/
Due, Tananarive - Kosmatka, Ted - Kelly, James Patrick - ...

Nakladatel: Triton
Překladatel: Ivana Svobodová, Aleš Heinz, Jiří Engliš, Aleš Drobek, Karel Makovský, Richard Podaný, Petr Kotrle, Ľudovít Plata
Obálka: Cory Ench, Catska Ench
Redakce: Martin Šust, Marie Semíková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 240
Rozměr: 125 x 200
Provedení: paperback

Příběh chlapce, jenž se stal původcem rychle se šířící pandemie, aneb Pacient nula od TANANARIVE DUEOVÉ. O tom, že mezi moderní vědou a alchymií může být jen úzká hranice, nás přesvědčí Umění alchymie od TEDA KOSMATKY. Krysoň od JAMESE PATRICKA KELLYHO si velmi osvěžujícím způsobem zahraje s nálepkou kyberpunku a připomene zlatá léta tohoto subžánru. Hned několik dobrých příběhů s prvky nadpřirozena nabízí Curandero a Švéd od DANIELA ABRAHAMA. Mysteriózní Pohřební pochod Marionet naruší na cizí planetě pozemská vědecká expedice v rozsáhlé novele ADAMA-TROYE CASTRA. Nová Rakeťákova dobrodružství nás pod taktovkou DARYLA GREGORYHO naučí dívat se na vesmírné eskapády, hvězdné říše a osamělé dobrodruhy s velkou dávkou pochopení a nadhledu. Trocha klasiky se skrývá pod názvem Retrográdní léto od JOHNA VARLEYHO, a s ní přichází také příběh z nestálého povrchu planety Merkur. Čerpadlo šest od PAOLA BACIGALUPIHO se nemilosrdně vrací zpátky na Zemi a vzhlíží do budoucna s notnou dávkou oprávněných obav. Pohled na zvláštní život jednoho mimozemského druhu v povídce Ansarské roční doby od URSULY K. LE GUINOVÉ nám snad zvedne náladu. A Nimitseahpah od Nancy Etchemendyové přispěchá na samý závěr s příběhem, z něhož může slabší povahy mrazit v žilách. Chybět nesmí tradičně ani recenze z pera či spíše klávesnice JIŘÍHO POPIOLKA a také ohlédnutí za Čtvrtstoletím s Kenem Woodem od nezkrotného živla české fantastiky JIŘÍHO W. PROCHÁZKY.

cena 219.00 Kč


Metro 2033 světový apokaliptický bestseller Dmitri Glukhovskysci-fi

Metro 2033
/Metro 2033/
Glukhovsky, Dmitry

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překladatel: Rudolf Řežábek
Obálka: 3H Creative Studio
Redakce: Ivana Parkmanová, Martina Adlová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 472
Rozměr: 150 x 235
Provedení: hardback

Arťom žije se svým pěstounem ve spletitém labyrintu moskevského metra, na jediném místě na světě, kde je lidstvo po jaderné válce schopné alespoň zčásti přežívat. Jednotlivá lidská společenství živoří v šachtách metra, kde co stanice, to zvláštní komunita, jakýsi mikrostát se všemi svými ctnostmi a nešvary, které známe z každodenního života na zemském povrchu
Arťom se nachází na stanici, která je sice pokládána za jedno z bezpečnějších míst v obrovské síti tunelů, avšak tuto jistotu narušuje temná moc, jež hrozí zničit nejen chlapcovo útočiště, ale celé metro. Mladík, jenž kdysi porušil jedno ze základních přikázání života v metru, je nucen - aby odčinil svou vinu - putovat od jedné stanice ke druhé, projít celým moskevským metrem až do poslední stanice, kde žijí v ideálním společenském zřízení kazatelé. Ti údajně vlastní záhadný předmět, který Arťom musí získat, aby zachránil metro před zkázou, jež hrozí nejen zevnitř podzemního mikrosvěta, ale proniká sem i z povrchu v podobě temných sil...

cena 399.00 Kč


Milenci John Connollyhoror

Milenci
Connolly, John

Nakladatel: BB art
Překladatel: Jarmila Kroupová
Obálka: Jan Matoška
Redakce: Tomáš Toula, Jan Řehoř
Rok vydání: 2010
Počet stran: 326
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Když mu pozastaví licenci soukromého detektiva, vezme Parker práci barmana v Portlandu. Nedobrovolný odchod do ústraní se snaží využít k soukromému vyšetřování: zkoumání vlastní minulosti včetně smrti svého otce, který spáchal sebevraždu chvíli poté, co zastřelil dva neozbrojené teenagery. Toto pátrání odhalí skutečnosti týkající se Parkerova původu
Mezitím se mladá dívka snaží uniknout před neviditelnou hrozbou, která pravděpodobně způsobila i smrt jejího přítele. Bývalý žurnalista Mickey Wallace zahajuje svoji spisovatelskou dráhu zevrubným pátráním a mapováním pozoruhodných činů provázejících minulost Charlieho Parkera, jenž se má stát hlavním hrdinou jeho budoucí knihybr>Stíny, které se záhadně objevují v Parkerově životě jsou milenci, jejichž jediným cílem je sprovodit Parkera ze světa…

cena 249.00 Kč


RIP R. I. P. Best of 1985-2004 Thomas Ottkomiks

R.I.P.: Best of 1985 - 2004
/R.I.P.: Best of 1985 - 2004/
Ott, Thomas

Nakladatel: Mot
Obálka: Thomas Ott
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 192
Rozměr: 170 x 240
Provedení: hardback

Kniha obsahuje příběhy vydané pod názvem Exit a několik dalších

cena 500.00 Kč


Zombie příručka pro přežití Max BrooksZombie: Příručka pro přežití - Kompletní ochrana před živými mrtvolami
/The Zombie Survival Guide: Complete Protection from the Living Dead/
Brooks, Max

Nakladatel: Volvox Globator
Překladatel: Pavel Sojka
Obálka: Daniel Řehák
Redakce: Petr Zenkl
Rok vydání: 2010
Počet stran: 324
Rozměr: 120 x 160
Provedení: paperback

Proč brát na lehkou váhu a pošetile riskovat to nejcennější, co máte - svůj život? Nechť je vám tato kniha klíčem k přežití v boji proti hordám nemrtvých individuí, které vás mohou, aniž byste to věděli, sledovat právě nyní. Zombie - příručka pro přežití nabízí všechny druhy ochrany a spoustu ověřených rad z důvěryhodných zdrojů, jak zabezpečit sebe a své nejbližší proti živým mrtvolám. Tato kniha vám může zachránit život.

cena 199.00 Kč


Spousta času na smrt Cybrain 1 Petr Hetešasci-fi

Spousta času na smrt
Heteša, Petr

Nakladatel: Epocha
Obálka: Karel Zeman
Redakce: Vladimír P. Polách, Jana Vosahlová, Blanka Kroupová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 296
Rozměr: 115 x 165
Provedení: paperback

Cybrain je napůl biologický obří počítač. Připojení lidského mozku formou jeho dočasného pronájmu z něj pak dělá superpočítač. Všechno funguje, než se mezi "napojenými" nedobrovolně objeví hlavní hrdina. A zemře-li v kyberprostoru, zemře i v reálném světě. Nezbývá mu, než se pokusit dostat zpět do normálního života. Na cestě za svobodou ale číhají zbytky zmutovaných softwarových řetězců personifikovaných do zabijáckých kyborgů, krvelačných monster a smrtících antivirových policistů?

cena 149.00 Kč


V mistrově stínu Povídky Edgara Allana Poeahoror

V mistrově stínu
/In the Shadow of the Master/
Connelly, Michael (ed.)

Nakladatel: Nakladatelství XYZ
Překladatel: Vítězslav Nezval, Tomáš Pekárek, Josef Schwarz, Ladislav Šenkyřík, Jaroslav Vrchlický
Obálka: Isifa Image Service, Jakub Karman
Redakce: Luboš Snížek, Pavel Dvořák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 384
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Knížka věnovaná mistrovi hororu a detektivky Edgaru Allanu Poeovi. Poe, za svého krátkého života tragická a zasmušilá postava, je dnes, dvě stě let po narození, oslavován jako šílený génius, který započal se žánrem detektivky. Nevylíčitelným způsobem ovlivnil další žánry a oblasti zábavy – od poezie přes hudbu až po film. Spolu s jeho významnými literárními pracemi v téhle knížce najdete dlouhé a krátké myšlenky těch, kdo kráčejí v Poeových stopách. Jeho současníků, těch, kdo se jím přímo či nepřímo nechali inspirovat. Jsou to vítězové ceny Edgar, autoři nejprodávanějších knih, mistři povídek. Od Stephena Kinga, který tak výmluvně píše o svém vztahu k Poeovi, přes Sue Graftonovou, jež láskyplně a zdráhavě skládá Poeovi poklonu, po zesnulého Edwarda Hocha, který napsal téměř devět set povídek. Všichni tito spisovatelé jsou současnými vládci světa, který Poe vytvořil. Nápad byl prostý. Jsme na narozeninovém večírku. Dvacet hostů, které organizace Mystery Writers of America pozvala, přišlo poblahopřát Edgaru Allanu Poeovi k dvoustým narozeninám.

cena 249.00 Kč


Pevnost 5/2010Pevnost 05/2010 - Závěrečný účet
Heteša, Petr - Žlebek, Jan - Mostecký, Jaroslav - ...

Nakladatel: Pražská vydavatelská společnost, Epocha
Překladatel: Ľudovít Plata
Obálka: Daniel Dos Santos
Redakce: Tomáš Němec, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Filip Gotfrid, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Jiří Popiolek, Daniel Storch, Martin Šust, Karel Wolf
Rok vydání: 2010
Počet stran: 96
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.br>Povídky:
- Jan Žlebek: Hračka trnitého boha
- Jaroslav Mostecký: Kamarád ze žita
- Brendan Connell: Na tisíci vlnách pod hvězdami spíme
- Anna Šochová: Skřet z Vraní skály
- Petr Plaček: Pohádka z Obrárie.

Padesátá osmá kniha z Edice Pevnost:
- Petr Heteša: Závěrečný účet
Greg Honberg už ví, kdo ho dostal do kybernetického pekla, v jehož podzemí musí čelit zmutovaným programům, disponujícím ostrými zuby, drápy, plazmovými zbraněmi a eliminačními granáty. Smysl jeho života se smrskl do jediného slova: pomsta. Strůjci jeho osudu sice obývají reálný pozemský svět, ovšem Greg brzy přijde na to, že ten je s kyberprostorem již natolik propojený, že šance na pomsto jsou více než reálné..

cena 125.00 Kč


Pevnost 5/2010 Cybrain 2 Petr Heteša Závěrečný účetPevnost 05/2010
Žlebek, Jan - Mostecký, Jaroslav - Connell, Brendan - ...

Nakladatel: Pražská vydavatelská společnost
Překladatel: Ľudovít Plata
Obálka: Daniel Dos Santos
Redakce: Tomáš Němec, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Filip Gotfrid, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Jiří Popiolek, Daniel Storch, Martin Šust, Karel Wolf
Rok vydání: 2010
Počet stran: 96
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.br>Povídky:
- Jan Žlebek: Hračka trnitého boha
- Jaroslav Mostecký: Kamarád ze žita
- Brendan Connell: Na tisíci vlnách pod hvězdami spíme
- Anna Šochová: Skřet z Vraní skály
- Petr Plaček: Pohádka z Obrárie.

cena 55.00 Kč


Vichry Duny Brian Herbert Kevin J. Andersonsci-fi

Vichry Duny
/The Winds of Dune/
Herbert, Brian - Anderson, Kevin J.

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Dana Chodilová
Obálka: Karel Řepka
Redakce: Jiří Chodil
Rok vydání: 2010
Počet stran: 504
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Příběh z cyklu Hrdinové Duny, začíná tam, kde Frank Herbert ukončil Spasitele Dunybr>Jessica, matka imperátora Paula Atreida se vrací na pouštní planetu Dunu zúčastnit se pohřbu svého synabr>Po Paulově sebevraždě se stala regentkou, vládnoucí místo jeho dětí, duševně chorá a brutální Paulova sestra Alia. Ta se pokouší udržet moc společně s Duncanem. Paulův přítel Bronso z Iksu se ale staví do opozice proti rodu Atreidůbr>Autoři se v tomto pokračování Duny soustřeďují na osudy těchto postav a na rostoucí napětí mezi Jessicou a její dcerou Alií.

cena 339.00 Kč


Ikarie 5/2010Ikarie 05/2010
Lake, Jay - Rivera, Mercurio D. - Watt-Evans, Lawrence - ...

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Eva Brožová, Jiří Engliš, Blanka Petáková, Petr Kotrle, Radovan Zítko
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: Vlado Ríša, Jaroslav Jiran
Rok vydání: 2010
Počet stran: 80
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník science fiction, fantasy a hororu.br>Povídky:
- Jay Lake: Dle lidského konceptu
- Mercurio D. Rivera: Touha po Langalaně
- Lawrence Watt-Evans: O Větroplavci Smithovi a marťanech
- Robert Silverberg: A nepohne se nic
- Jack Skillingstead: Jsi tam?
- Jana Dvořáčková: Matný svit hvězd
- Vladimír Zábrodský: Průnik.

cena 99.00 Kč


Iron Man Extremis Ellis Granovkomiks

Iron Man: Extremis
/Iron Man: Extremis/
Ellis, Warren - Granov, Adi

Nakladatel: Crew
Překladatel: Darek Šmíd
Obálka: Adi Granov
Redakce: Jiří Pavlovský
Rok vydání: 2010
Počet stran: 144
Rozměr: 170 x 260
Provedení: paperback

Vždycky existuje druhá cesta. Tony Stark vylepšil své tělo pomocí kovu, teď ale stojí proti člověku, který si vylepšil přímo tělo. Čeká nás boj kovu proti masu. A v tomhle případě má maso silně navrchbr>Do restartu Muže v oceli se pustila legendární Warren Ellis, tvůrce temných komiksů (Fell, Transmetropolitan) a ještě temnějších románů (Americkej sen) Warren Ellis. Vrátil se do minulosti Iron Mana, oprášil jeho podstatu a - za pomoci precizní malby Adi Granova - vyslal vstříc nelítostné budoucnosti. Na setkání, které nemusí přežít.

cena 349.00 Kč


Pán soumraku Bertrice Smallfantasy

Pán soumraku
/The Twilight Lord/
Small, Bertrice

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Jana Pacnerová
Obálka: Martina Kysucká
Redakce: Marie Hošková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 400
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Lara záhadně zmizí během své návštěvy v Novém mimozemí. Dominus zoufale hledá svou milovanou ženu, ale když nemůže najít jedinou stopu, obrátí se Magnus Hauk na dva mocné spojence - na prince Kaliqa a jeho tchýni Ilonu, nejmocnější mezi vílími královnami. Kdo Laru unesl a proč? Kol, Pán soumraku, se velmi těší ze svého vítězství. Lara je v jeho moci a její síly mu pomůže dobýt jak Hetar tak poté i Terah. Ale vládce Hetaru kuje své vlastní plány, když se dověděl o zmizení Lary, domnívá se, že je Terah nyní zranitelný, a plánuje válku proti Magnusi Haukovi.

cena 279.00 Kč


Tarzan Edgar Rice Burroughskomiks

Tarzan: Éra Joea Kuberta 1
/Tarzan: The Joe Kubert Years 1/
Kubert, Joe

Nakladatel: BB art, Crew
Překladatel: Ľudovít Plata
Obálka: Joe Kubert
Redakce: Jan Řehoř
Rok vydání: 2010
Počet stran: 200
Rozměr: 175 x 265
Provedení: hardback

V této archivní kolekci najdete přetištěných prvních osm sešitů z dnes již klasického období, kdy v sérii Tarzan působil Joe Kubert. Tento tvůrce zde dosahuje tvůrčího vrcholu - píše, kreslí a edituje měsíční komiksovou sérii věnovanou jedné z nejoblíbenějších postav svého dětství. V první knize příběhů o Tarzanovi z rodu opů (inspirované romány Edgara Rice Burroughse) ožívá pán džungle s ohromující intenzitou. A to jak v příbězích, které jsou adaptací Burroughsových románů, tak v těch, které jsou jimi pouze inspiroványbr>Jenom nemnoho kreslířů dokáže zachytit fyzickou akci a dynamiku lidského těla tak jako Joe Kubert. Jeho působivý talent může být plně oceněn v komiksu Tarzan ze sedmdesátých let dvacátého století, který Kubert psal, kreslil a editoval. Tato nádherná archivní kolekce - s předmluvou Joea Kuberta a restaurovanými barvami vycházejícími z původních barev Tatjany Woodové - nesmí chybět ve sbírce žádného fanouška nadčasových dobrodružných příběhů a Kubertovy nesporné intenzity a schopností
Tarzanovo objevování radostí a strastí číhajících v africké divočině a mnoho nebezpečí ze strany lidí i divokých zvířat naplňují tuto sbírku primitivním vzrušením. První kniha z řady Tarzan: Éra Joea Kuberta, obsahuje příběh Zrození opičího muže (smělou adaptaci prvního románu Edgara Rice Burroughse o Tarzanovi) a další příběhy inspirované Burroughsovými klasickými knihami - to vše napsáno a nakresleno legendárním Joem Kubertem.

cena 599.00 Kč


Daemon


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...