25.6.2022 | Svátek má Ivan


VYŠLO: Nové knihy od 15. do 24. března 2010

25.3.2010 0:05

Lovci Kybbů Perry Rhodan Hvězdný oceán 54TOPlistsci-fi

Perry Rhodan: Hvězdný oceán 054 - Lovci Kybbů
/Perry Rhodan: Der Sternenozean 054 - Kybb-Jäger/
Borsch, Frank

Nakladatel: Moba
Překladatel: František Ryčl
Obálka: Alfred Kelsner
Redakce: Blanka Černá
Rok vydání: 2010
Počet stran: 64
Rozměr: 155 x 255
Provedení: paperback

V roce 1332 n.g.l. Perry Rhodan a Atlan, oba bývalí Rytíři Hlubiny, ještě stále pobývají v hvězdném oceánu Jamondi. Bok po boku s Motany, podobnými lidem, a Rorkhetou Nomádem, bojují proti Kybbů, vládcům této hvězdokupy. Po velkých úspěších, ale rebelové utrpěli citelnou porážku, když byli poprvé konfrontováni s Kybb-Traky: jejich "kyberneutra" neutralizují sílu bionických křižníků. Aby revolta neuhynula dřív, než vůbec začala, byl svolán konvent planetárních královen, který Zephydu vyzdvihl na "hvězdnou královnu" všech Motanů. Navíc se podařilo najít a probudit všech šest Hlídek Ochránců. Zatímco ještě pořád není jasné, co bude dál, mnozí Motanové vedou válku, ve kterou v dlouhých letech útlaku vždycky doufali. Z kdysi zcela mírumilovných Motanů se stávají neúprosní lovci Kybbů...

cena 59.00 Kč


Star Wars Hvězda po hvězdě Denningsci-fi

Star Wars: Nový řád Jedi - Hvězda po hvězdě
/Star Wars: New Jedi Order - Star by Star/
Denning, Troy

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Milan Pohl, Jana Zejmanová
Obálka: Cliff Nielsen
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 484
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Nemilosrdní Yuuzhan Vongové drtí Novou republiku dalšími a dalšími útoky. Stvoří zuřivého netvora, který dokáže vypátrat – a zabíjet – rytíře Jedi. Republika navíc dostává děsivé ultimátum: pokud do týdne neoznámí polohu tajné základny Jediů, Yuuzhan Vongové zničí miliony lodí s uprchlíky. Zatímco se ochromení, avšak dosud neporažení Jediové snaží vypořádat s nejnovějším útokem, Leiin syn Anakin vymyslí riskantní plán. Spolu s údernou jednotkou Jediů pronikne do srdce nepřátelského území, aby zneškodnil nejnebezpečnější yuuzhanvongskou zbraň. Po boku svého bratra a sestry stane tváří v tvář svému osudu – a s nimi celá Nová republika...

cena 329.00 Kč


Poltergeist John Sinclair na stopě hrůzy 430horor

John Sinclair 430: Poltergeist
/John Sinclair 380: Ich und der Poltergeist/
Dark, Jason

Nakladatel: Moba
Překladatel: Jana Povolná
Obálka: Vicente Ballestar
Redakce: Lucie Klusková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 52
Rozměr: 155 x 255
Provedení: paperback

Neuvěřitelné a záhadné příběhy - vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair svádí ať už sám, či i s pomocí svých přátel nerovný boj se zlem a nadpřirozenými silami.

cena 37.00 Kč


Lobo univerzální gladiátořikomiks

Lobo: Univerzální gladiátor
/Lobo: Unamerican Gladiators/
Grant, Alan - Wagner, John - Kennedy, Cam

Nakladatel: Crew
Překladatel: Šimon Španihel
Obálka: Mike Mignola
Redakce: Jiří Pavlovský, Filip Gotfrid
Rok vydání: 2010
Počet stran: 96
Rozměr: 165 x 255
Provedení: paperback

Planeta Mondo Carno pořádá každoroční klání gladiátorů, největší jatka v celém vesmíru, kterých se účastní ti největší tvrďáci ze všech planet. A je jasné že takovouhle příležitost si Lobo nemůže nechat ujít. Nejde mu o ceny - dělá to pro radost. Jenže něco s tímhle bojem o život není v pořádku a někdo opravdu hodně nechce, aby Velkej šéf vyhrál. Což se Lobovi rozhodně nelíbí.
Planeta Mondo Carno je ideální místo, pokud se chcete zabít. S Lobem na planetě to nebude problém. S Lobem na planetě bude mnohem složitější přijít na to, jak přežít.

cena 289.00 Kč


Usagi Yjimbo Ostří trav Sakaikomiks

Usagi Yojimbo 12: Ostří trav
/Usagi Yojimbo 12: Grasscutter/
Sakai, Stan

Nakladatel: Crew
Překladatel: Ľudovít Plata
Obálka: Stan Sakai
Redakce: Filip Gotfrid
Rok vydání: 2010
Počet stran: 256
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Byl vykován v nebi a je nazývaný Kusanagi, Ostří trav - ztracený meč bohů.
Tato legendární zbraň může narušit politickou rovnováhu, což by ocenilo tajné Spiknutí osmi, prahnoucí po ukončení šogunátu a obnovení moci císaře. S pomocí čarodějky a duší mrtvých válečníků chtějí spiklenci najít ztracený meč a svrhnout šóguna. Když osud vloží Ostří trav do rukou ronina Usagiho Yojimba, tento samuraj bez pána se ocitne přímo uprostřed vražedného boje o nabytí obávané čepele. To všem však bledne vedle možnosti, že by meč padl do rukou démonického válečníka Jeiho!
Ostří trav, za které dostal Stan Sakai v roce 1999 Eisner Award za nejlepší uzavřený příběh je dosud nejdelším a nejambicióznějším Usagiho příběhem. Jeden z nejslavnějších komiksových autorů exceluje v ohromujícím epickém dobrodružství.

cena 269.00 Kč


Jak vycvičit draka Cowellováfantasy
- nové vydání -

Jak vycvičit draka
/How to Train Your Dragon/
Cowell, Cressida

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Šárka Ševčíková
Obálka: Studio Future
Redakce: Jakub Šedivý, Daruše Singerová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 192
Rozměr: 140 x 210
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Škyťák Strašný Treska III. se chce stát vikinským hrdinou. Prvním krokem na této cestě je úkol chytit a vycvičit draka. Škyťák se ale vrací s tím nejmenším a ještě k tomu bezzubým dráčkem... Dokáží spolu zachránit Vikingy? Stane se ze Škyťáka hrdina, náčelník kmene Chlupatých chuligánů nebo obávaný bojovník?

cena 199.00 Kč


LexikonLexikon: Neautorizovaný průvodce příběhy Harryho Pottera a souvisejícími prameny
/The Lexicon: An Unauthorized Guide to Harry Potter Fiction and Related Materials/
Ark, Steve Vander

Nakladatel: Slovart
Překladatel: Pavel Medek
Obálka: Dodo Dobrík
Redakce: Petr Hejný, Dagmar Hofmanová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 392
Rozměr: 150 x 220
Provedení: hardback

Nejdokonalejší průvodce ke všemu potterovskému Encyklopedie Steva Vander Arka, vycházející ze světově proslulé webové stránky Harry Potter Lexicon, kterou ročně navštíví 25 milionů lidí, je populárně a přitom vědecky pojatým dílem. Je příhodným referenčním pramenem obsahujícím odkazy na kapitoly pro toho, kdo chce v knihách o Harrym Potterovi od J. K. Rowlingové dál hledat. Lexikon je komplexním a zábavně podaným dílem, ideálním pro čtenáře, výzkumníky, studenty, knihovníky i akademické pracovníky. Harry Potter a jména fiktivních osob a míst v románech o něm jsou chráněné obchodní značky společnosti Warner Bros. Entertainment, Inc. Tato kniha není napsána, připravena, schválena ani licencována společnostmi Warner Bros. Entertainment, Inc., Scholastic Corporation, Raincoast Books, Bloomsbury Publishing Plc ani J. K. Rowlingovou a autor, jeho spolupracovníci, www.HP-Lexicon.org či vydavatel nejsou nijak spojeni se společnostmi Warner Bros. Entertainment, Inc., Scholastic Corporation, Raincoast Books, Bloomsbury Publishing Plc, s J. K. Rowlingovou ani s žádnou jinou osobou či firmou participující na příbězích o Harrym Potterovi.

cena 399.00 Kč


Žena černé magie Justin Gustainishoror

Žena černé magie
/Black Magic Woman/
Gustainis, Justin

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Pavlína Šustková
Obálka: Chris McGrath
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 264
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Vyšetřovatel nadpřirozených případů Quincey Morris a jeho parťačka, čarodějka Libby Chastainová, jsou povoláni, aby osvobodili zoufalou rodinu od smrtící kletby, jejíž původ se datuje až do dob salemských honů na čarodějnice. Aby kletbu odstranili, musí najít jejího původce, ženu praktikující černou magii, která drží svou záští rodinu ve své moci.
Pátrání po protivnici, která naprosto nemá v úmyslu se nechat odhalit, je zavede do tajemného podsvětí Bostonu, San Franciska, New Orleansu a New Yorku. Poté, co se jim podaří odvrátit několik hrozivých útoků, zjistí, že jim nezbude než se vydat do samotného Salemu – a do nitra temnoty, která se tam ukrývá.

cena 259.00 Kč


Baron Prášil Bierges Gollfriedfantasy
- nové vydání -

Baron Prášil
/Wunderbare Reisen zu Wasser und Lande, Feldzüge und lustige Abenteuer des Freiherrn von Münchhausen/
Bürger, Gottfried August

Nakladatel: Millennium Publishing
Překladatel: Jiří Kolář
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 168
Rozměr: 145 x 215
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

"Svět chce být klamán", říká známé přísloví a kdoví, zda není jeho tvůrcem sám baron Prášil, nekorunovaný král všech lhářů. Tento vážený a urozený muž si by l jistě vědom svého strhujícího vypravěčského umění a květnaté fantasie – ale přiznat, že nemluví pravdu? On, šlechtic a svobodný pán z Münchhausenu,povznesený nad každou kritiku a pochybnost? Vždyť vyprávěl své historky pro vlastní potěšení a tak sebevědomě si vymýšlel nejkrkolomnější příběhy, že vyrazil svým posluchačům doslova dech a nedal jim možnost ani příležitost projevit pochybnosti nebo se dokonce vysmát vypravěčově pravdomluvnosti. Byl-li pan baron z Münchhausenu – český baron Prášil – notorický lhář a šejdíř či jen blouznivý fantasta a rozený řečník, bohužel nevíme, neznali jsme ho. Ale jeho báječné vyprávění s nádhernými obrázky nabízí nové vydání této nesmrtelné knížky.

cena 229.00 Kč


Čindi Jack McDevittsci-fi

Čindi
/Chindi/
McDevitt, Jack

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Petr Kotrle
Obálka: Martina Kysucká
Redakce: Josef Frais
Rok vydání: 2010
Počet stran: 560
Rozměr: 120 x 195
Provedení: paperback

Při běžné průzkumné misi zkoumající neutronovou hvězdu zachytí kosmické plavidlo Akademie signál odvysílaný v neznámém jazyce. Ještě než loď z oblasti odletí, vypustí několik satelitů, aby signál našly - a případně odhalily jeho původ.
O pět let později jeden ze satelitů na signál konečně narazí. Kontaktní společnost, skupina bohatých nadšenců, kteří financují výzkum existence mimozemského života, se domnívá, že vysílání je mimozemského původu. Společnost poskytne Akademii kosmickou loď, která se vydává na výpravu, jejímž cílem je vypátrat zdroj signálu. Loď pilotuje kapitánka Priscilla "Hutch" Hutchinsová.
Hutch a její posádka sledují signál přes nespočet hvězd, od jedné planety ke druhé, ale nacházejí jen hádanky a smrtící překvapení.
V planetární soustavě daleko za hranicemi dosavadního zkoumání pak naleznou neznámý objekt. Obrovský, zlověstný a tajemný. A může skrývat odpověď na otázky nejenom Kontaktní společnosti, ale všech, kteří kdy zvedli oči k obloze a zamysleli se nad tím, jestli jsme sami...

cena 349.00 Kč


Hudba pro Anvilany Martin Sichingersci-fi

Hudba pro Anvilany
Sichinger, Martin

Nakladatel: Argo
Obálka: Alena Tejnická
Redakce: Miloš Urban, Milan Dorazil
Rok vydání: 2010
Počet stran: 192
Rozměr: 120 x 185
Provedení: hardback

Praha 2030.
Na troskách ČEZu povstává několik let po velké finanční krizi EnerClad, nejbohatší evropská firma, a zahajuje vysílání vlastní vesmírné televize. Zatímco lodě EnerCladu úspěšně terifikují jednu planetu za druhou, na Zemi se musí firma vypořádat s nečekaným problémem: v řídicí místnosti jaderné elektrárny Temelín se objevuje přízrak, který přesně před sto lety spatřil v Londýně inženýr Richard Eastman. Nakolik souvisí tento jev s objevem otce Pellegrina Ernettiho, který ve Vatikánu představil nejpozoruhodnější přístroj lidských dějin?
Sci-fi román o elektřině, televizi a vesmíru, jaký jste ještě nečetli.

cena 258.00 Kč


Upíří ségry Kámoška k zakousnutí Gehmováhoror

Upíří ségry: Kámoška k zakousnutí
/Die Vampirschwestern: Eine Freundin zum Anbeißen/
Gehm, Franziska

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Olga Hereinová
Obálka: Dagmar Henze
Redakce: Helena Škodová, Dana Sýkorová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 152
Rozměr: 130 x 200
Provedení: hardback

Potřebují kamarádku, a to okamžitě! Jinak se dvě poloupírky Daka a Silvania vydají zpátky do Transylvánie. Tam se dá aspoň nerušeně létat po okolí a do školy chodit v noci! V jejich novém domově v Německu je ale všechno úplně jinak - tady číhá nebezpečí na každém kroku. Bude první školní den totální katastrofa? Poznají upírky novou kámošku?

cena 179.00 Kč


Knoflíková válka Pergaudakomiks

Knoflíková válka 1: Poklad
/La Guerre des Boutons 1: Le trésor/
Pergaud, Louis - Gabella, Mathieu - Vernay, Valérie

Nakladatel: Albatros Media - CooBoo
Překladatel: Richard Podaný
Obálka: Valérie Vernay
Redakce: Ondřej Müller, Alexandra Horová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 32
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Francouzský spisovatel Louis Pergaud napsal Knoflíkovou válku již v roce 1912. Je to bezmála zázračná kniha, protože i sto let po svém vydání se těší oblibě mezi dětmi a dospělými. Urputný letitý souboj mezi partami kluků ze dvou znepřátelených vesnic je popisován vesele i vážně a v lecčems připomíná pokřivený svět dospělých jen s tím rozdílem, že tahle válka naštěstí končí jen utrhanými knoflíky a pořádnou ostudou. V českém prostředí si kniha získala neobyčejnou popularitu v překladu Evy Bezděkové z roku 1968, v roce 1962 byla úspěšně zfilmována v režii Yvese Roberta.
Komiks se od knižní předlohy odchyluje, aby autoři mohli využít gejzíru svých nápadů a žertíků i originální komiky kreseb Valérie Vernayové.

cena 149.00 Kč


Korzár Clive Cussler Akta Oregon Jack du Brulsci-fi

Korzár
/Corsair/
Cussler, Clive - Du Brul, Jack

Nakladatel: BB art
Překladatel: Ondřej Duha
Obálka: -
Redakce: Zuzana Pokorná, Ludmila Böhmová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 320
Rozměr: 160 x 235
Provedení: hardback

Už v pěti románech přivedl Clive Cussler své čtenáře na palubu Oregonu, na první pohled zchátralého plavidla plného supermoderního vybavení, jemuž velí odvážný jednonohý kapitán Juan Cabrillo. A teď Oregon a jeho posádka čelí dosud největší výzvě.
Korzáři jsou piráti a jako takoví se vyskytují v mnoha podobách. Například jako piráti, kteří na konci osmnáctého století a na začátku devatenáctého dobyli Berberské pobřeží, současní piráti, kteří zamořují vody Afriky a Asie, a piráti... kteří jsou ve skutečnosti něčím jiným.
Když se cestou na summit v Libyi zřítí letadlo ministryně zahraničních věcí Spojených států, CIA, která Libyjcům nedůvěřuje, najme Cabrilla, aby pohřešovanou ministryni našel. Posádka lokalizuje letadlo, ale ministryně je pryč. Ukáže se, že nový libyjský ministr zahraničních věcí má s konferencí jiné plány, takové, jejichž realizaci Cabrillo nemůže dopustit. Ale jak to všechno souvisí s dvě stě let starou námořní bitvou a století starými islámskými svitky, které jsou Libyjci podle všeho odhodlaní získat? Snaha najít odpovědi na tyto otázky zavede Cabrilla do minulosti a pak i do další nebezpečné bitvy na moři, tentokrát proti islámským teroristům, na jejímž výsledku závisí budoucnost národů.

cena 299.00 Kč


Muži, co zírají na kozy Jon Ronsonsci-fi

Muži, co zírají na kozy
/The Men Who Stare at Goats/
Ronson, Jon

Nakladatel: Mladá fronta
Překladatel: David Záleský
Obálka: Radek Nahodil
Redakce: Antonín Kočí, Lukáš Novosad, Jana Bromová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 200
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Vtipná kniha, podle níž byl natočen film v hlavních rolích s G. Cloonym, E. McGregorem, K. Spaceym, J. Bridgesem a dalšími. Hlavním hrdinou je mladý válečný zpravodaj Bob Wilton, jenž v Iráku narazil na něco, co mu může zařídit nejen Pulitzerovu cenu, ale možná i kulku do hlavy. Potkal totiž Lyna Cassadyho. Vojáka, jenž mu tvrdí, že je jedním z absolventů tajného vojenského programu, při němž se ke slovu dostaly i nějaké ty paranormální jevy. Vyzrazení tohohle státního tajemství by ale mohlo být pro oba dva velmi nebezpečné… Příslušníci této jednotky jsou schopni třeba uhranout kozu tak, že ji pouhým pohledem uspí. Ale nejen kozu a nejen uspí.

cena 259.00 Kč


Na pomezí Eternaalu Vilma Kadlečkováfantasy

Na pomezí Eternaalu
Kadlečková, Vilma

Nakladatel: Albatros Media - Plus
Obálka: Tomáš Kučerovský
Redakce: Marie Semíková, Alexandra Horová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 260
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Argenit. Pozůstatek dávných netechnických civilizací. Zdroj psychotronické energie, nástroj moci, brána poznání - a pro někoho smrt.
Na hranicích vesmírné říše Eternaal pátrají po krystalech argenitu tři dobrodruzi. Trosečník z pozemské generační lodi se snaží o návrat. Na zničené planetě vzdoruje vesmírným dobyvatelům poslední král. Velekněžka mimozemské Církve čelí intrikám kosmických Lodí... zatímco v hlubinách skal na planetě chladného rudého slunce se probouzí prastará bytost...
Reedice šesti příběhů o argenitu, které vznikaly postupně v posledních dvaceti letech, zavede čtenáře do blízké i vzdálené budoucnosti v blízkém i vzdáleném vesmíru.

cena 259.00 Kč


Y Poslední z mužů Vaughan Guerra José Marzán Cyklykomiks

Y: Poslední z mužů 2 - Cykly
/Y: The Last Man 2 - Cycles/
Vaughan, Brian K. - Guerra, Pia

Nakladatel: BB art, Crew
Překladatel: Petr Zenkl
Obálka: J. G. Jones
Redakce: Jan Řehoř
Rok vydání: 2010
Počet stran: 128
Rozměr: 170 x 260
Provedení: paperback

Poslední muž na Zemi. Chce jenom najít svou dívku a mít klid... jenže svět s ním má jiné plány. Pro někoho je prostředkem k záchraně světa, pro někoho symbol utlačovatelů, který je zapotřebí zničit. Čím víc se o jeho existenci ví, tím víc se kolem něj roztáčí kolotoč událostí, které se nedají zastavit. Zuřivé amazonky, šílená žena blábolící něco o mužích z vesmíru, idylické město s tajemnou minulostí, záhadný artefakt, izraelské komando, nalezená sestra... poslední muž na světě to nebude mít jednoduché.
Cykly je druhý díl z uzavřené a cenami ověnčené ságy, který má na svědomí jeden z největších komiksových talentů současnosti, Brian K. Vaughan.

cena 399.00 Kč


Přepadení v muzeu Upíří ségry Gehmováhoror

Upíří ségry: Přepadení v muzeu
/Die Vampirschwestern: Ein bissfestes Abenteuer/
Gehm, Franziska

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Olga Hereinová
Obálka: Dagmar Henze
Redakce: Helena Škodová, Dana Sýkorová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 152
Rozměr: 130 x 200
Provedení: hardback

Létání nad městem se mění v katastrofu... Daka a Silvania vezmou svou kamarádku na let nad městem, při kterém dojde k nehodě. A to je teprve začátek! Zpočátku nudné psaní referátu o uměleckém muzeu se mění v boj o holý život. Při prohlídce výstavy totiž dojde k přepadení muzea bandou lupičů. Podaří se dvojčatům zachránit situaci pomocí upírských schopností?

cena 179.00 Kč


Tichá čepel Salvatore Drizztovi 11 Legenda Forgottenfantasy

Forgotten Realms: Temné stezky I - Tichá čepel
/Forgotten Realms: Paths of Darkness I - The Silent Blade/
Salvatore, R. A.

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Kateřina Niklová
Obálka: Todd Lockwood
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 256
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Může být Magický krystal konečně zničen?
Drizzt je odhodlán zničit zákeřný Magický krystal, a vydá se proto za učeným knězem Kaderlem. Stane se však to, čeho se nejvíce obával - Crenshinibon padne do rukou drowského žoldáka Jarlaxla a jeho pochybného spojence Artemise Entreriho.

cena 239.00 Kč


Trolové Christoph Hardenbuschfantasy

Trolové
/Die Trolle/
Hardebush, Christoph

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Svatava Kretková
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 400
Rozměr: 170 x 240
Provedení: hardback

Myslíte si, že znáte všechny národy fantasy? Bojovali jste v bitvách s orky, kradli se spolu s trpaslíky podzemními chodbami, společně s elfy porazili démony. Ale hluboko v temnotě číhá ještě někdo: bytosti, které jsou noční můrou nesčetných legend, bytosti, jejichž jméno se smí vyslovovat jen šeptem…
Toto je příběh nejprůbojnějších, nejošklivějších a nejzáhadnějších tvorů fantasy a současně největší dobrodružství všech dob – protože temné síly se chystají podmanit si svět. A zatímco jsou lidé a elfové lhostejní k předzvěstem hrozící zkázy, trolímu bojovníkovi Druanovi a jeho druhům je osudem předurčeno postavit se zlu.

cena 349.00 Kč


Vzpoura klonů Jiří Poskočilsci-fi

Vzpoura klonů
Poskočil, Jiří

Nakladatel: Olympia
Obálka: Kateřina Marková
Redakce: Jolana Barešová, Jan Zoul
Rok vydání: 2010
Počet stran: 200
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Napínavé povídky Stvoření světa, Nová tvář, Dítě mutace, Spára, Těsně pod oblaky, Převaděč, Náhoda, Proměna, Fantom z, Barevní muži, Z bláta do louže a Vzpoura klonů, které se čtou jedním dechem, jistě udělají radost všem milovníkům science fiction. Jejich autor není v literárním světě žádným nováčkem. Psaní se věnuje již léta a také se zúčastňuje populární literární soutěže Cena Karla Čapka.

cena 219.00 Kč


Pevnost 4/2010 Dračice Jana Vybíralová Jan HlávkaPevnost 04/2010 - Dračice
Hlávka, Jan - Vybíralová, Jana - Kyša, Leoš - ...

Nakladatel: Pražská vydavatelská společnost, Epocha
Obálka: Warner Bros, Milan Sodoma
Redakce: Tomáš Němec, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Jiří Popiolek, Daniel Storch, Martin Šust, Karel Wolf, Filip Gotfrid
Rok vydání: 2010
Počet stran: 96
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Leoš Kyša: Velmi staré účty
- Ondřej S. Nečas: Zeranin pás
- Sara Genge: Modlitby za vajíčko

Padesátá sedmá kniha z Edice Pevnost:
- Jan Hlávka, Jana Vybíralová: Dračice
Draci. Zlovolné plémě dštící oheň a zkázu, kamkoliv přiletí. Když se navíc spojí pod velením své Matky, království nemá šanci. Existuje je jediná síla schopná jim účinně vzdorovat. Jenže... je dobrý nápad pozvat si do země mocný řád nekromantů? O jeho představené se tvrdí, že je horší než všichni draci dohromady. Navíc si klade podmínky. A princ Kelem sice není sladká, bezbranná panna, ale přesto brzy pozná, jaké to je, být předhozen skutečné dračici...

cena 125.00 Kč


Iustus Martin Moudrýhoror

Iustus 1
Moudrý, Martin

Nakladatel: Leonardo
Obálka: Martin Izák
Redakce: Jiří Pilch, Robert Pilch
Rok vydání: 2010
Počet stran: 424
Rozměr: 110 x 160
Provedení: paperback

Potkali jste ho někdy? Muže v šedém obleku s očima staršíma než čas?
Ne, myslím že ne. To už byste totiž byli mrtví.
Byl strašlivější než Smrt, hrozivější než věčnost a nesmiřitelnější než celá Devátá sféra dohromady.
Ale nic netrvá věčně.
Teď se smí jen dívat. Na tupé ovce, v něž se změnilo Hospodinovo stádo. Na zlo, nenávist a hnilobu prosakující světem. Má to všechno jako na dlani a trpělivost nikdy nepatřila k jeho silným stránkám.
Nechtěl bych být ve vaší kůži, vážně ne.
Protože tenhle svět...
...se změní.

cena 269.00 Kč


Kája SaudekKája Saudek
Saudek, Kája - Diesing, Helena - Prokůpek, Tomáš

Nakladatel: Arbor vitae societas
Obálka: Kája Saudek
Redakce: Arbor vitae societas
Rok vydání: 2009
Počet stran: 528
Rozměr: 235 x 275
Provedení: paperback

Výpravná obrazová monografie autorů Heleny Diesingové a Tomáše Prokůpka se po mnoha letech nezaslouženého mlčení stává prvním důstojným knižním holdem králi českého komiksu. Kája Saudek byl však nejen autorem smělých komiksů, ale také zdatným propagačním grafikem a uměleckým solitérem úspěšně se pohybujícím mezi filmem, užitou grafikou, ilustrační a volnou malířskou tvorbou. V autorových vrcholných dílech, vzniklých většinou v průběhu šedesátých let, se prolíná ovzduší doby s nesmírně působivým výtvarným rukopisem, ojedinělým i ve světovém kontextu. Kniha ovšem navíc přináší řadu zcela neznámých a dosud nepublikovaných Saudkových prací a rovněž dokládá, že se stal osobitým portrétistou mnoha slavných tváří kulturního, převážně hudebního světa.
Rozsáhlá publikace je po podrobné vstupní kapitole (Hledání a zrání) členěna do oddílů Film a televize, Komiksy a kresby, Reklamní a užitá tvorba, Erotické kresby, následuje exkurz do Saudkovy volné tvorby (Obrazy, objekty a dekorace) a závěr (Pokračovatelé, žáci, epigoni) je věnován silnému vlivu tohoto brilantního kreslíře na jeho mladší současníky i další generace.
Téměř 900 barevných reprodukcí vzbudí zájem - kromě skalních fanoušků Káji Saudka a špičkového komiksu - širších vrstev uměnímilovné veřejnosti.

cena 1490.00 Kč


SoudceBean Lucky lukekomiks

Lucky Luke - Soudce Bean
/Lucky Luke 13 - Le juge/
Goscinny, René - Morris,

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Edda Němcová
Obálka: Morris
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 48
Rozměr: 215 x 285
Provedení: paperback

Lucky Luke se na svých toulkách setkává s další svéráznou postavou Divokého západu - pologramotným soudcem Royem Beanem, samozvaným představitelem zákona na západ od řeky Pecos.

cena 149.00 Kč


Donžon návrat s plnou parádou Trondheim Sfarkomiks

Donžon: Zenit 6 - Návrat s plnou parádou
/Donjon: Zénith 6 - Retour en fanfare/
Sfar, Joann - Trondheim, Lewis - Boulet,

Nakladatel: Argo
Překladatel: Michala Marková
Obálka: Boulet
Redakce: Jovanka Šotolová, Alexandra Švolíková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 48
Rozměr: 205 x 300
Provedení: hardback

Strážce se svou družinou se vrací do Vaucansonu, neboť chce nalézt právní důkazy, které by zbavily Delacourta vlastnictví Donžonu. Mezitím se kačer Herbert opět snaží kontaktovat své rodiče. Aby však mohl nenápadně vniknout do města, kde není vítán, vypije zázračný lektvar, který mu změní obličej v masku smrti...

cena 298.00 Kč


Nejlepší den pro umírání Vladimír Šlechtafantasy
- nové vydání -

Nejlepší den pro umírání
Šlechta, Vladimír

Nakladatel: Brokilon
Obálka: Michal Ivan
Redakce: Robert Pilch, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 408
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Thompson nemůže žít ani s lidmi, ani s elfy. Pro jedny je nenáviděným půlelfem, pro druhé zase opovrhovaným poločlověkem. Jeho domovem se teď stalo gobliní město Likario. Nechává se najímat jako žoldák, prozkoumává staré chrámy a hledá poklady, bojuje s orky i s prastarými stvůrami. Má dva cíle. Za prvé: přežít a udržet naživu i svou rodinu. Za druhé: pomstít se těm, kteří mu ublížili. Obojí je velice těžké, ale Thompson se nevzdává.
Knížka Nejlepší den pro umírání přináší příběhy, které jsou ve vnitřní chronologii cyklu Pohraničí na úplném začátku.

cena 268.00 Kč


Pevnost 4/2010 Souboj TitánůPevnost 04/2010
Kyša, Leoš - Nečas, Ondřej S. - Genge, Sara

Nakladatel: Pražská vydavatelská společnost
Překladatel: Tadeáš Pelech
Obálka: Warner Bros
Redakce: Tomáš Němec, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Jiří Popiolek, Daniel Storch, Martin Šust, Karel Wolf, Filip Gotfrid
Rok vydání: 2010
Počet stran: 96
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Leoš Kyša: Velmi staré účty
- Ondřej S. Nečas: Zeranin pás
- Sara Genge: Modlitby za vajíčko

cena 55.00 Kč


Ráma tajemství zbavený Clarke Lee Gentrysci-fi
- nové vydání -

Ráma tajemství zbavený
/Rama Revealed/
Clarke, Arthur C. - Lee, Gentry

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Vladimír Hanák
Obálka: Valentino Sani
Redakce: Daniela Čermáková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 608
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Jeden z nejoriginálnějších SF cyklů se blíží svému rozuzlení. Nicole Wakefieldová, odsouzená k trestu smrti, prchá spolu se svou rodinou do oblasti záhadných mrakodrapů "New York", kde se setkává s dalším druhem tajemných a nebezpečných mimozemských tvorů, s oktopavouky.
V jejich společnosti právě probíhají zásadní změny a dostávají se do konfliktu s lidmi, zatím co se vesmírná loď blíží k místu velkého setkání a odhalení.

cena 369.00 Kč


Gravitation Přitažlivost 6 Murakamikomiks

Gravitation - Přitažlivost 6
/Gravitation 6/
Murakami, Maki

Nakladatel: Zoner Press
Překladatel: Jan Horgoš, Barbora Klabačková
Obálka: Maki Murakami
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 208
Rozměr: 125 x 190
Provedení: paperback

Deprimován silou Rjuičiho talentu se Šuiči rozhodne skončit s jeho napodobováním a vydat se vlastní cestou. Z jeho největšího hudebního idolu se tak s konečnou platností stává jeho největší rival. Mezitím Juki neočekávaně odcestuje do New Yorku a Šuičiho zápal opadá. Hiro ve snaze zmírnit Šuičiho splín přemluví Jukiho bratra Tacuhu, aby se převlékl za Jukiho a pomohl tak Bad Luck při dalším televizním vystoupení, tentokrát v soutěži ve vaření. Nic netušící Šuiči se nechá unést city a Tacuhu před kamerami políbí. Skandál je na světě - k velké radosti všech médií - dokáží ho Juki a Šuiči překonat? Nebo se tento polibek stane polibkem smrti jejich vztahu?

Tato kniha je vytištěna ve stylu "manga", v autentickém japonském formátu zprava doleva.

cena 169.00 Kč


Daemon


Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče
Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče

Známá moderátorka Tereza Tobiášová miluje cestování, a proto její první kniha Terezina dobrodružství obsahuje historky o cestování, její zážitky i...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...