25.6.2022 | Svátek má Ivan


VYŠLO: Nové knihy od 12. do 2. března 2010

2.3.2010 0:05

Andělská hra Carlos Ruiz ZafónTOPlistfantasy

Andělská hra
/El Juego del Ángel/
Zafón, Carlos Ruiz

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překladatel: Athena Alchazidu
Obálka: Ivan Brůha
Redakce: Michaela Bečková, Martina Bekešová, David Dvořák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 560
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

David Martín, mladík se spisovatelskými ambicemi, jenž zprvu otročí v bezvýznamném barcelonském plátku a poté svůj talent vydá napospas vydřidušským producentům pokleslé literatury, přijme v kritickém okamžiku svého života nabídku tajemného vydavatele Andrease Corelliho a rozhodně se pro něj napsat knihu, jakou ještě nikdy nikdo nenapsal. Čím náročnější se mu tento úkol jeví, tím více záhad vyvstává i kolem muže, který si opus, jenž by svému tvůrci přinesl nebetyčnou slávu, objednal. Záhad, nevysvětlitelných náhod i úmrtí za nejasných okolností. A otázek, z nichž nejpalčivější zní: Komu vlastně upsal David Martín svou spisovatelskou i lidskou duši?
V srdci Barcelony první poloviny 20. století - města, které prochází modernistickým přerodem, v němž staré čtvrti a špinavá zákoutí ustupují novým ulicím, čtvrtím, parkům a po světových výstavách zůstávají architektonické i technické vynálezy; které však zároveň pod povrchem skrývá prastaré bludiště chodeb a kanálů, plné duchů a stínů minulosti - se tak rodí poutavá, fascinující variace na faustovský motiv o pokušení a touze po nesmrtelnosti.
Román Andělská hra volně navazuje na Zafónův předchozí titul, Stín větru, díky němuž se jeho tvůrce stal nejprodávanějším španělským prozaikem současnosti.

cena 359.00 Kč


Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carrollfantasy
- nové vydání -

Alenka v kraji divů a za zrcadlem
/Alice's Adventures in Wonderland / Through the Looking Glass/
Carroll, Lewis

Nakladatel: Academia
Překladatel: Aloys Skoumal, Hana Skoumalová
Obálka: Robin Brichta
Redakce: Veronika Blážová, Běla Trpišovská
Rok vydání: 2010
Počet stran: 204
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Nejznámější dílo matematika, logika a učence Lewise Carrolla vypráví příběh zvídavé dívky Alenky, která se rozhodla pronásledovat podivuhodného Králíka s hodinkami. Skokem do králičí nory se začne rozvíjet příběh plný podivuhodností a fantasijních zápletek, jímž není konce díky obyvatelům podzemní říše.
Alenka se zde setká se šklebivou Kočkou, dostane se do potrhlé Čajové Společnosti, zahraje si kroket se Srdcovým Králem a Královnou a prožije spoustu dalších neuvěřitelných dobrodružství.
Nejnovější film inspirovaný tímto příběhem natočil režisér Tim Burton a do hlavních rolí obsadil Miu Wasikowskou, Johnyho Deppa, Anne Hathawayovou a další.

cena 99.00 Kč


Percy Jackson Moře nestvůr Rick Riordanfantasy

Percy Jackson: Moře nestvůr
/Percy Jackson: The Sea of Monsters/
Riordan, Rick

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Dana Chodilová
Obálka: Pavel Rozumnyy
Redakce: Ilona Sedláčková, Pavel Polák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 304
Rozměr: 145 x 210
Provedení: hardback

Mytologické bytosti ožívají... Krvelačné nestvůry se bouří... Bohové z Olympu kladou další úkoly...
"Po klidném školním roce se na mně valí další problémy. Poslední den školy to začalo! Hodina tělocviku se proměnila ve vybíjenou s lidožravými obry a Grover se dostal do průšvihu. Další špatná zpráva: Táboru polokrevných hrozí zničení... Vydávám se s přáteli na výpravu, ze které se nemusíme všichni vrátit živí... Jdeš do toho s námi?"

cena 349.00 Kč


Klíč soudného dne James Rollinssci-fi

Klíč soudného dne
/The Doomsday Key/
Rollins, James

Nakladatel: BB art
Překladatel: Zdík Dušek
Obálka: -
Redakce: Tomáš Toula, Mirka Pelnařová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 382
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Na Princetonské univerzitě umírá v laboratoři, kde se pracuje s nebezpečným biologickým materiálem, úspěšný genetik. V římské bazilice sv. Petra je nalezen mrtvý vatikánský archeolog. V Africe je u tábora Červeného kříže zavražděn syn amerického senátora. Tři vraždy na třech kontinentech spojuje děsivý detail: všechny oběti jsou označeny druidským pohanským symbolem, který jim někdo vypálil do kůže.
Bizarní úmrtí přinutí velitele Graye Pierce a Sigma Force závodit s časem: musejí vyluštit záhadu, jejíž kořeny sahají do dávné minulosti k šokujícímu zločinu proti lidskosti zakódovanému v tajemném středověkém rukopisu. První vodítko se objeví v mumifikovaném těle pohřbeném na anglickém rašeliništi – a jedná se o hrůzné tajemství, které ohrožuje celý svět.
S pomocí dvou žen ze své minulosti – bývalé milenky a nové partnerky – musí Gray poskládat z jednotlivých střípků strašlivou pravdu. Odhalení však není zadarmo a pro záchranu budoucnosti musí obětovat jednu z žen, jež má po svém boku.
Sigma Force čelí největší hrozbě lidstvu v dobrodružství, které sahá od římského Kolosea přes ledové norské vrcholky a rozvaliny středověkých opatství k zapomenutým hrobkám keltských králů. Nejhorší noční můra je uvězněna v talismanu pohřbeném dávno mrtvým světcem – v artefaktu známém pod označením klíč soudného dne.

cena 269.00 Kč


Kronos Jeremy Robinsonsci-fi

Kronos
/Kronos/
Robinson, Jeremy

Nakladatel: BB art
Překladatel: Jiří Špalek
Obálka: Jan Matoška
Redakce: Marta Rottová, Ludmila Böhmová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 328
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Kronos, nejmladší a nejvýznamnější z Titánů; manžel a bratr Titánky Rheie, otec významných řeckých bohů (Zeus, Hestia, Démétér, Héra, Hádes, Poseidon), se obával, že by ho jeho potomci mohli připravit o moc (kvůli věštbě, podle které k tomu mělo dojít), a tak raději všechny své potomky požíral, když se narodili.
Děj knihy se odehrává v Mainském zálivu. Oceánolog Atticus Young s dcerou Joanou se vydají na potápěčskou výpravu za velrybami. Přitom narazí na záhadného ohromného tvora, který dívku pohltí. Nešťastný otec se rozhodne, že tvora, podobného hadovi, vyhledá a zabije. Kniha líčí situace, do kterých se přitom dostává, a to, co se děje s Joanou v Kronově břiše. Attikusovi pomáhá v pátrání bohatý majitel jachty, který ho vezme k sobě na jachtu, a společně Krona pronásledují. On sám také touží obludu zabít, chce ji zařadit do své sbírky, v níž jsou i relikty pravěkých tvorů, obluda totiž připomíná potomka praještěra kronosaura, který záhadně přežil do našich dnů. Spolupráce obou mužů však neprobíhá bez konfliktu, Kronos útoky přežije a připraví oceánologu Youngovi a jeho dceři nečekané, avšak radostné překvapení zcela v duchu jednání antického Krona.

cena 249.00 Kč


Stalker Arkadij a Boris Strugačtísci-fi
- nové vydání -

Stalker
/Piknik na obočině/
Strugackij, Arkadij - Strugackij, Boris

Nakladatel: Triton
Překladatel: Marie Uhlířová
Obálka: Martin Zhouf
Redakce: Marie Semíková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 192
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Dnes již klasický román bratří Strugackých nás zavádí do Pásma - tajemné oblasti u městečka Harmondu, kde se dá objevit mnoho podivných, ale někdy smrtelně nebezpečných úkazů, předmětů a anomálií. V Pásmu se dá rychle zbohatnout, ale ještě rychleji zemřít... Přesto se noc co noc stalkeři odvažují dál a dál. Cena je ovšem vysoká. A zaplatit musí všichni. Někde v samotném srdci Pásma je však možná skryta naděje...

cena 238.00 Kč


Rytíři a jiná havěť Kestřánková Agátafantasy

Rytíři a jiná havěť
Kestřánková, Agáta

Nakladatel: Work in Progress
Obálka: Agáta Kestřánková
Redakce: Roman Sovák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 92
Rozměr: 105 x 160
Provedení: paperback

Příběhy vesměs gangsterského a fantasy žánru se špatným koncem. Na své si přijdou i milovníci černého humoru. První povídky napsala autorka v jedenácti letech. Za pohádku Abecedníček získala zlaté ocenění v soutěži Zlatá Ema, povídka Cesta mrtvé duše a prázdného těla, která uvádí tuto knihu se umístila na stupních vítězů soutěže internetového portálu Meredit.

cena 99.00 Kč


Za zrcadlem John Ringo zrcadlo 1sci-fi

Za zrcadlem
/Into the Looking Glass/
Ringo, John

Nakladatel: Brokilon
Překladatel: Robert Čapek
Obálka: Kurt Miller
Redakce: Robert Pilch, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 344
Rozměr: 115 x 180
Provedení: paperback

Když Univerzitu centrální Floridy zničí šedesátikilotunová exploze, první podezřelý je terorismus. Ale teroristé za sebou málokdy nechávají otevřené dveře do jiného světa.
Čas je důležitý, takže ministr obrany zapojuje do práce nejbližšího fyzika s dostatečně vysokým bezpečnostním pověřením.
William Weaver, PhD. má doktoráty z oborů od jaderné fyziky až po elektroinženýrství a je vědátor až do morku kostí. Na druhou stranu je díky schopnostem sahajícím od jízdy na horském kole až po hru na elektrickou kytaru dostatečně rychlý a tvrdý na to, aby přežil situaci, kdy mimozemské brány začnou chrlit "démony".
Zdá se, že jako bleskové rozhodnutí je právě on tou nejlepší volbou: chytrý, schopný a odolný. Jen kdyby dokázal dát do pořádku věci se svou přítelkyní, zbavit se svého šéfa a zaplatit účet za mobil. Jo, jasně - a ještě přijít na to, jak zabránit těm bráním v dalším otevírání.
Brány se ale šíří a nepřátelští mimozemšťané se šíří s nimi, takže je na Weaverovi a poddůstojníkovi jednotek SEAL Millerovi, aby zjistili, jak si s tím vším poradit. Potíž spočívá v tom, že jediný způsob, jak zachránit Zemi, je v podstatě její zničení. Pak už by ale nebyly žádné přítelkyně, ani mobily, ani šéfové...
Tak dobře, dvě z těchto tří věcí jsou špatné. Je třeba určit nějaké ty priority. Takže předpokládejme, že Weaver s Millerem prostě nejdříve zachrání svět.

cena 258.00 Kč


Boj o Domhan 1 Dáša Hábováfantasy

Boj o Domhan I
Hábová, Dáša

Nakladatel: Epocha
Obálka: Lubomír Kupčík
Redakce: Michal Štipský
Rok vydání: 2010
Počet stran: 288
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

V Domhanu panuje křehký mír mezi mágy a lidmi bez magických schopností, avšak po léta skrývaná nevraživost nakonec vrcholí podlým vražděním. Daleko od mocenských intrik vyrůstá trojice přátel: Red, králův synovec a neobyčejný kouzelník, Gorak, syn mocného městského správce, a Lanna, dívka bez minulosti. Mezitím se ale schyluje k válce, jakou Domhan nezažil celé Věky. K válce, v níž rozhodující slovo nebudou mít jen zbraně a kouzla, ale také pouta rodiny a přátelství...
První kniha ze dvou.

cena 135.00 Kč


Boj o Domhan 2 Dáša Hábováfantasy

Boj o Domhan II
Hábová, Dáša

Nakladatel: Epocha
Obálka: Lubomír Kupčík
Redakce: Michal Štipský
Rok vydání: 2010
Počet stran: 248
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Život v Domhanu se změnil. Zákony krále Goraka jsou lidem vnucovány pod pohrůžkou smrti, magie je zakázána a děvčátka narozená v roce Ohně jsou bez výjimky vyvražďována. Lidé však nezapomněli na Proroctví hovořící o dívce s Dračím znamením, která zemi opět vrátí do rukou právoplatných vládců. Tou vyvolenou by mohla být Aya, sirotek vychovaný uprostřed vysokých hor a neprostupných lesů. Na Ayu čeká nejtěžší rozhodnutí jejího života a domhanský trůn možná uvítá posledního potomka Dračích lidí...
Druhá kniha ze dvou.

cena 135.00 Kč


Brigáda zatracených Margaret Weis Don Perrin DragonLancefantasy

DragonLance: Brigáda zatracených
/DragonLance: The Doom Brigade/
Weis, Margaret - Perrin, Don

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Jakub Bohoněk
Obálka: Keith Parkinson
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 240
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Válka kopí skončila porážkou stoupenců Královny Temnot a skupina jejích drakoniánských vojáků opustila bojiště. Vedeni smělým plukovníkem Kangem, se Drakoniáni dostanou do Karoliských hor, kde v malém a poklidném údolíčku založí vesnici a zkouší žít v míru.
Jenže vrchovští trpaslíci na druhé straně téhož údolí nemají z nových sousedů velkou radost...
Právě začalo léto. Žhavé léto předznamenávající zkázu Krynnu. Ve světě dochází k podivným a děsivým událostem - událostem, kterým nikdo v údolí nevěnuje nejmenší pozornost.
Neboť trpaslíci objevili mapu vedoucí k pohádkovému pokladu ukrytému hluboko v tunelech trpasličího království Thorbardinu. Drakoniáni zjišťují, že tenhle poklad je pro ně cennější než všechno bohatství světa a bezpodmínečně jej musí najít ještě před trpaslíky.
Královna Temnot mezitím spřádá vlastní plány...

cena 219.00 Kč


Evoluce Bernard Beckettsci-fi

Evoluce
/Genesis/
Beckett, Bernard

Nakladatel: Plejáda publishing
Překladatel: Jarmila Doubravová
Obálka: Martin Zhouf
Redakce: Lucie Křesťanová, Martin Zhouf
Rok vydání: 2010
Počet stran: 144
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

V daleké budoucnosti Země se život po globální katastrofě soustředí na malé souostroví uprostřed oceánu. Tady, chráněná před jakýmkoliv nebezpečím zvenčí Velkou mořskou bariérou, vyrůstá i Anaximandra, adeptka na vstup do Akademie, která právě před přijímací komisí skládá zkoušku z historie. Spolu s ní se vracíme v dějinách nazpět, k událostem, které předcházely zrodu novodobého státu. Mladý voják jménem Adam neuposlechne předpisů a zachrání dívku, která odkudsi na lodi připlula k bariéře. Za to je odsouzen a představitelé státu se rozhodnou ho navíc využít k výzkumu - přidělí mu do vězení za společníka androida jménem Art, který má interakcí s ním rozvíjet svůj intelekt. Jenže projekt selže a Art se kontaktem s odbojným a neposlušným Adamem naučí věci, které jeho konstruktéři nepředpokládali. To nevyhnutelně vede ke střetnutí androidů a lidí. Dějiny, o nichž Anaximandra vypráví, splynou s přítomností a příběh spěje k šokujícímu odhalení... Kdo vlastně vyhrál závěrečnou bitvu?

cena 269.00 Kč


Gravitation Přitažlivost 5 Murakamikomiks

Gravitation - Přitažlivost 5
/Gravitation 5/
Murakami, Maki

Nakladatel: Zoner Press
Překladatel: Jan Horgoš, Barbora Klabačková
Obálka: Maki Murakami
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 224
Rozměr: 125 x 190
Provedení: paperback

Sláva ASK uvadá a Šuiči a jeho Bad Luck se tak stávají vycházejícími hvězdami japonského hudebního průmyslu. Jeho vztah se spisovatelem Eirim Jukim konečně začíná fungovat a vypadá to, že se konečně vše dostalo do správných kolejí. V tom přichází senzační zpráva, že Nittle Grasper, skupina, ke které Šuiči vždy vzhlížel, s dávají znovu dohromady. Bad Luck tím přichází a klávesistku a Šuičiho idol je rázem jeho největším rivalem.

Tato kniha je vytištěna ve stylu "manga", v autentickém japonském formátu zprava doleva.

cena 169.00 Kč


Krevní pouto Patricia Briggshoror

Krevní pouto
/Blood Bound/
Briggs, Patricia

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Kateřina Niklová
Obálka: Daniel Dos Santos
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 288
Rozměr: 155 x 210
Provedení: hardback

"V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan..."
Dlužit laskavost není nic příjemného, natož když ji dlužíte upírovi. O tom se přesvědčila i Mercy Thompsonová. Aby takový dluh vyrovnala, musí jedné noci navštívit opuštěný motel, ve kterém se má setkat s neznámým upírem. Zdánlivě jednoduchá záležitost, jenž s oním upírem není všechno tak úplně v pořádku...
Mercy se rázem dostává do středu smrtelně nebezpečné hry, v níž půjde o život nejen jí, ale celému společenství nadpřirozených bytostí. Do Tri-Cities totiž zavítalo skutečné zlo...

cena 249.00 Kč


Marvel Heroes X-men zasahují 7/2010komiks

Marvel Heroes 07/2009
/Marvel Heroes/
Ewing, Al - Tong, Andie - Scanlon, Mitchel - ...

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: -
Obálka: -
Redakce: Milan Pohl
Rok vydání: 2009
Počet stran: 32
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Marvel Heroes je měsíčník o Hulkovi, Iron Manovi, Spider-Manovi a dalších slavných superhrdinech! Má 32 celobarevných stran formátu A4. V každém čísle čtenáři najdou dva napínavé komiksy, hádanky a doplňovačky, spoustu zajímavostí a novinek ze světa filmu a počítačových her a navíc ještě zdarma atraktivní dárek.

cena 50.00 Kč


Není jiných cest Alex Drescherfantasy

Není jiných cest
Drescher, Alex

Nakladatel: Leonardo
Obálka: Michael Whelan
Redakce: Jiří Pilch
Rok vydání: 2010
Počet stran: 440
Rozměr: 110 x 160
Provedení: paperback

Klopp Yggredd se vrací již potřetí - poprvé na stránkách románu!
Tentokrát je Klopp nucen se vypořádat nejen s intrikami mocných, ale i s rafinovanou snahou legendami opředené Meltezy o ovládnutí Kněžegradského království. Korupce, černá magie a lidská chamtivost jeho zemi ještě nikdy neohrožovaly tak, jako nyní a pomoc může čekat jen z těch nejnepravděpodobnějších míst.

cena 269.00 Kč


Pevnost 3/2010

Pevnost 03/2010
Carlson, Jeff - Žemlička, Zdeněk - Lukačovičová, Lucie - ...

Nakladatel: Pražská vydavatelská společnost
Překladatel: Miroslav Valina
Obálka: Bontonfilm
Redakce: Tomáš Němec, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Jiří Popiolek, Daniel Storch, Martin Šust, Karel Wolf, Filip Gotfrid
Rok vydání: 2010
Počet stran: 96
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Jeff Carlson: Oči upřené do daleka
- Zdeněk Žemlička: Něco horšího
- Lucie Lukačovičová: Co nevrhá stín
- Jiří Mazurek: Tuzexx
- Jan Č. Galeta, Zbyněk G. Holub: Cesty snů

cena 55.00 Kč


Pevnost 3/2010 Anna Šochová Vládci močáluPevnost 03/2010 - Vládci močálu
Šochová, Anna - Carlson, Jeff - Žemlička, Zdeněk - ...

Nakladatel: Pražská vydavatelská společnost, Epocha
Obálka: Bontonfilm, Lubomír Kupčík
Redakce: Tomáš Němec, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Jiří Popiolek, Daniel Storch, Martin Šust, Karel Wolf, Filip Gotfrid
Rok vydání: 2010
Počet stran: 96
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Jeff Carlson: Oči upřené do daleka
- Zdeněk Žemlička: Něco horšího
- Lucie Lukačovičová: Co nevrhá stín
- Jiří Mazurek: Tuzexx
- Jan Č. Galeta, Zbyněk G. Holub: Cesty snů


Padesátá šestá kniha z Edice Pevnost:
- Anna Šochová: Vládci močálu
Baron Sirgodon měl se svými dvojčaty, dívkou a chlapcem, vždycky trápení, až se nakonec rozhodl oba cvičit společně jako muže. Snad učinil dobře, vždyť zemí otřásají příběhy plné zrady a temných kouzel. O moc v nich kromě lidí bojují i bytosti vládnoucí ohromnému močálu, které se snaží získat takovou sílu, jež překoná i zatracení. Dokáží stát dvojčata při sobě uprostřed bojů? Kolik je čeká obětí, zápasů a proher? Vždyť žena se nesmí plést do mužských záležitostí...

cena 125.00 Kč


Pokolení starců Brian Wilson Aldiss Mistrovská díla SFsci-fi
- nové vydání -

Pokolení starců
/Greybeard/
Aldiss, Brian W.

Nakladatel: Laser-books
Překladatel: Vít Kabelka
Obálka: Tim White
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 288
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Svět stižený jadernou katastrofou, po které následovaly lokální války, hladomor a smrtící epidemie, se musí vypořádat s dosud největším protivenstvím - člověk ztratil schopnost reprodukce. Zatímco poslední zbytky lidstva nezadržitelně stárnou, Země se propadá do beznaděje a plíživého, všudypřítomného rozkladu.
Každý se s tím vyrovnává po svém; někdo se uzavře do vlastního ponurého ticha, jiní naopak řeší toto trauma ztrátou veškerých civilizačních zábran. Pocit marnosti, odevzdanosti a melancholie prostupuje vše kolem padesátiletého hrdiny příběhu, jenž je mezi pomalu umírajícími vlastně mladíkem...
Brian W. Aldiss završil románem Pokolení starců první období své literární tvorby. Počínaje románem Nonstop přes Skleník a Dlouhé světelné roky se na přelomu padesátých a šedesátých let stal patrně nejpopulárnějším autorem science fiction. A jeho tehdejší knihy zůstaly čtivé dodnes.

cena 239.00 Kč


Rok Pandemie Jeff Carlsonsci-fi

Rok pandemie
/Plague Year/
Carlson, Jeff

Nakladatel: BB art
Překladatel: Jana Koubová
Obálka: Jan Matoška
Redakce: Zuzana Pokorná, Jan Řehoř
Rok vydání: 2010
Počet stran: 304
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Nanotechnologie se měla stát konečnou zbraní lidstva v jeho odvěkém boji proti rakovině. Místo záchrany tisíců se však vytoužený lék kvůli lidskému selhání proměnil v masivní pandemii, která zahubila téměř pět miliard lidí a navěky změnila život na Zemi.
Ale i vražední nanoboti mají jednu slabinu - v nadmořské výšce zhruba tří tisíc metrů se sami ničí. Těm, co se zachránili útěkem nad tuto hranici, se ale i tak čas rychle krátí. Zima, sněhové bouře, nedostatek potravy a především bezohledná lidská touha po přežití mohou rychle dokončit to, co pandemie nezvládla.
Snad jediná opravdová naděje na záchranu lidstva a rychle se hroutícího životního prostředí spočívá v rukou špičkové odbornice, která přežila na palubě mezinárodní vesmírné stanice. Mezitím se v kalifornských horách skupinka odvážlivců odhodlá sestoupit pod hranici smrti...
Podaří se včas vyvinout protilék? Anebo zvítězí osobní a mocenské zájmy, které se objevují i ve chvílích nejtěžších? Přežije lidstvo?

cena 249.00 Kč


Stephen King Mistr strachu Lisa RogakováStephen King: Mistr strachu
/Haunted Heart: The Life and Times of Stephen King/
Rogak, Lisa

Nakladatel: Nakladatelství XYZ
Překladatel: Ondřej Skoupý
Obálka: Jakub Karman
Redakce: Šárka Kociánová, Pavel Dvořák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 408
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Biografie amerického spisovatele Stephena Kinga (nar. 1947), jednoho ze čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti a bezesporu nejvýznamnějšího představitele žánru hororu a thrilleru vůbec. Kniha mapuje jak Kingův pestrý život - od raného dětství, přes nuzné spisovatelské začátky, až po současnost - tak monumentální Kingovo dílo, které bylo jednotlivými životními etapami ovlivňováno. Zároveň pojednává o Kingově vztahu ke své vlastní slávě, k vášnivým fanouškům, k žurnalistům a literárním kritikům a odhaluje jeho rodinné zázemí, koníčky a záliby.
Tato publikace by neměla chybět v knihovně žádného fanouška, který chce nahlédnout do zákulisí knih, kterými Stephen King dobyl svět populární literatury.

cena 289.00 Kč


Století páry Petr Schinkfantasy

Století páry
Schink, Petr

Nakladatel: Triton
Obálka: Jan Doležálek
Redakce: Milena Jakoubková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 296
Rozměr: 125 x 200
Provedení: paperback

Svět se na okamžik zastavil a teď se váhavě jako ospalý kolos rozhoduje, na kterou stranu padne. Mocní metafyzikové si mysleli, že mohou přírodní zákony ohýbat dle libosti, teď se však na ně v oblacích páry žene průmyslová revoluce a hrne zažité pořádky na smetiště dějin.
Ani nově vzniklá industriální říše to nemá snadné. Trolové, sloužící jako pracovní otroci, se začali vzpouzet a bojovat o svá práva.
Do těchto neklidných časů se narodil pistolník, nájemný ochránce i zabíječ nestvůr Fastynger van Hauten, kterému se zatím povedlo zklamat každého, kdo se k němu upnul. Vydává se do divokých pralesů, na opuštěná pohřebiště i do spletitých uliček, kde bojuje se svými nepřáteli i sám se sebou a každým svým skutkem rozhoupává misky vah osudu do bláznivého tance.

cena 228.00 Kč


Velkolepý Spider-man 2/2010komiks

Velkolepý Spider-Man 02/2010: Zatmění Měsíce!
/Spectacular Spider-Man 154: Dark of the Moon/
Handley, Ferg - Royle, John

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Petra Havlová
Obálka: John Royle
Redakce: Petr Novotný
Rok vydání: 2010
Počet stran: 36
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Kdysi byl Petr Parker výborný, (i když trochu neduživý) středoškolský student. Už v útlém dětství přišel o oba rodiče a vychovávali ho strýček Ben a tetička May. Při laboratorním pokusu kousl Petra radioaktivní pavouk a dal mu sílu, rychlost, hbitost a "pavoučí instinkt", který ho dokáže varovat před nebezpečím. Zpočátku Petr využíval své schopnosti jako maskovaný wrestler pro získání slávy a peněz. Když ale jeho chybou unikl zločinec, který později zabil strýčka Bena, Petrův názor na svět se podstatně změnil. Pochopil, že s velkou mocí přichází i velká odpovědnost. A tak se Petr Parker stal postrachem všech zločinců. Z mladého muže rozhodnutého odčinit tragickou smrt svého strýčka se stal Spider-Man...

cena 53.00 Kč


Vetřelci Omnibus 2komiks

Vetřelci 2
/Aliens 2/
Arcudi, John - Willis, Damon - Prosser, Jerry - ...

Nakladatel: BB art, Crew
Překladatel: Martin D. Antonín
Obálka: Dave Dorman
Redakce: Mirka Pelnářová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 456
Rozměr: 160 x 235
Provedení: hardback

Spáry vetřelců si od lidstva vybraly krvavou daň a za očištění svého světa od bestiálních zrůd jsme zaplatili děsivým zpustošením povrchu Země. Nicméně, objevil se i komerční přínos této pohromy – došlo k objevu neuvěřitelných vlastností krmné šťávy vetřeleckých královen. Hodlá lidstvo opět riskovat samotnou svou existenci, jen aby díky vetřelcům ukojilo své choutky?
Série Vetřelci vydavatelství Dark Horse Comics se u kritiků i čtenářů dočkala nadšeného přijetí a bezesporu ukázala, že prostředí kultovního filmu lze působivě oživit i díky komiksovému zpracování.

cena 990.00 Kč


Thorgal Aaricie Rosinski van Hammekomiks

Thorgal 14: Aaricie
/Thorgal 14: Aaricia/
Van Hamme, Jean - Rosinski, Grzegorz

Nakladatel: Albatros Media - CooBoo
Překladatel: Richard Podaný
Obálka: Grzegorz Rosinski
Redakce: Ondřej Müller, Alexandra Horová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 48
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

První díl nové komiksové řady o Thorgalovi. Thorgal Aegirsson je tajemný syn hvězd, houževnatě čelící nástrahám osudu. Právo na obyčejný život si musí znovu a znovu vybojovávat s nasazením veškeré své inteligence i válečného umu. V jeho světě se mísí raný středověk a severská mytologie s dědictvím dávno zaniklých říší.
Autory série jsou cenami ověnčený belgický scenárista Jean Van Hamme a polský kreslíř Grzegorz Rosiński, přítel Káji Saudka a první tvůrce z někdejšího socialistického bloku, který se dokázal prosadit v západním komiksu.

cena 179.00 Kč


Zhoubný kmen Nákaza Hogan Del Torohoror

Zhoubný kmen: Nákaza
/The Strain/
del Toro, Guillermo - Hogan, Chuck

Nakladatel: Beta
Překladatel: Linda Bartošková
Obálka: Michal Kuba
Redakce: Dominika Křesťanová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 432
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Na letišti JFK v New Yorku přistane boeing 777 a v tom náhle přestanou všechny systémy reagovat. Pozemní personál tápe ve zmatku, až konečně povolá na pomoc tým pro vyšetřování biologických hrozeb. Na palubu vstupuje Dr. Efraim Goodweather, šéf týmu, a z toho, co vidí, mu ztuhne krev v žilách. Bývalý profesor, který přežil holocaust, nyní zastavárník ve Španělském Harlemu Abraham Setrakian, dobře ví, co se děje. Ví, že nadešel čas války... Vizionářský držitel Oskara za film Faunův labyrint Guillermo del Toro a spisovatel Chuck Hogan, nositel Hammettovy ceny, vložili společně svou fantazii do smělé, epické trilogie o děsivé bitvě mezi člověkem a vampýrem, který ohrožuje veškeré lidstvo. Nenechte si ujít další dva díly trilogie Zhoubného kmene: Pád a Noc až navěky, které vyjdou v roce 2010 a 2011.

cena 329.00 Kč


AvatarAvatar: Cesta do světa Jamese Camerona
/The Art of Avatar: James Cameron's Epic Adventure/
Fitzpatrick, Lisa

Nakladatel: Computer Press
Překladatel: Jiří Fadrný
Obálka: Bontonfilm
Redakce: Tomáš Krejčiřík, Radek Střecha
Rok vydání: 2010
Počet stran: 108
Rozměr: 305 x 260
Provedení: hardback

Pro všechny, kteří propadli kouzlu filmu Avatar a chtějí mít kousek své Pandory doma. Tato kniha předkládá hlavní kreativní návrhy, od scénáře po skici, 2D obrazy a skutečné 3D modely a sochy, od počáteční fáze až po finální úpravy vizuálních efektů. Sbírka s více než 200 barevnými uměleckými díly obsahuje řadu unikátních kompozic od nejuznávanějších ilustrátorů, kteří dnes pracují ve filmové branži.

cena 399.00 Kč


Daemon


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...