Neviditelný pes

VYŠLO: Koontz, Čtyřlístek, Zelazny a další...

18.9.2006

Lukofantasy

Luko - malý vlkodlak
Vebrová, Sandra 

Nakladatel: Nakladatelství XYZ
Obálka: Petr Bauer
Redakce: Petra Niederlová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 204
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Nechte se zavést do světa napětí a fantazie. Město Stvůron je místo plné nadpřirozených bytostí. Magické, nevyzpytatelné i nebezpečné. Vedle lidí zde žijí skřetové, upíři, čarodějky... ale hlavně vlkodlaci. Nejvýznamnější rod, s tajemnou minulostí, starý tisíc pět set let.
Luko, dvanáctiletý chlapec s pronikavýma očima a zvláštním nadáním, je potomek vládce vlkodlaků. V nádherném domě vyrůstá spolu se svými nesmírně protivnými bratranci... Luko je normální kluk... skoro... až na to, že je vlkodlak. Ale trochu jiný, než byste čekali. A právě proto se nevyhne spoustě dobrodružství. Původně samotářský Luko se seznámí s lidskou dívkou Marianou - obě děti vyrůstaly bez rodičů. Mariana žije u manželů Skřetových - jako služka, Luko v honosném vlkodlačím sídle. Je sice obklopen přepychem a privilegii, ale nemá žádné přátele, kterým by mohl věřit. Mezi oběma osamělými hrdiny postupně vznikne silné pouto. A to přes všechny překážky, které je původně rozdělují. Přitom největší úkol je teprve čeká... Musejí se vydat po stopách tajemné minulosti vlkodlaků a navzdory velkému nebezpečí odhalit po léta skrývanou pravdu.

cena 199.00 Kč


Draci srdcefantasy

Dračí srdce 7 - Pomsta Železných havranů
/Drachenherz 7 - Die Rache der Eisernen Raben/
Brezina, Thomas 

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Ivana Vízdalová
Obálka: Nora Nowaczyk
Redakce: Helena Škodová, Daruše Singerová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 120
Rozměr: 125 x 185
Provedení: hardback

Poplach - Železní havrani útočí! Mstí se a napadnou i tři dračí rytíře. Leon spatřuje jediné východisko v boji. Ale je to opravdu tak dobrý nápad?

Leon na tebe čeká v Neviditelném světě! Tvé úkoly na cestě dobrodružstvím ti pomůže řešit kouzelný meč.

cena 179.00 Kč


Draci zradafantasy

Dračí srdce 8 - Zrada vlčího rytíře
/Drachenherz 8 - Die dunkle Kraft des Silberpfeils/

Brezina, Thomas 


Nakladatel: Fragment
Překladatel: Ivana Vízdalová
Obálka: Nora Nowaczyk
Redakce: Helena Škodová, Daruše Singerová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 120
Rozměr: 125 x 185
Provedení: hardback

Leon bude muset vyřešit hádanku: Kdo je tajemný lukostřelec, jenž na něj zákeřně vystřelil? A jaká temná síla vychází ze stříbrného šípu? Leon ví, že se ocitl ve velkém nebezpečí - a nezbývá mu moc času, aby tajemství odhalil...

Leon na tebe čeká v Neviditelném světě! Tvé úkoly na cestě dobrodružstvím ti pomůže řešit kouzelný meč.

cena 179.00 Kč


Neobycejne dedictvihoror

Neobyčejné dědictví
/Life Expectancy/
Koontz, Dean R. 


Nakladatel: BB art
Překladatel: Zuzana Pokorná
Obálka: Robin Brichta
Redakce: Marie Černá, Jan Řehoř
Rok vydání: 2006
Počet stran: 376
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Za zdmi nemocnice zuří bouře. Jimmy Tock se dere na svět ve chvíli, kdy jej opouští jeho dědeček Josef. Rudy Tock, nastávající otec a zarmoucený syn, přechází mezi čekárnou na porodnici a lůžkem umírajícího. Je to podivná noční hlídka, o to podivnější, že v největším náporu běsnících živlů Josef Tock promluví souvisle poprvé a naposled od záchvatu mrtvice.
Podle jeho slov čeká vnuka v životě pět temných dnů - pět konkrétních dat, na něž by se měl Jimmy připravit. Rudy zprvu považuje věštbu umírajícího za nesouvislé blábolení. Jenže později zjistí, že otec předpověděl na minutu přesně i čas vnukova příchodu na svět stejně jako délku a váhu a fakt, že se chlapec narodí s vrozenou vadou. Dědečkovo proroctví dostává náhle smysl, z něhož běhá mráz po zádech.
Další z řady úspěšných Koontzových románů nás tentokrát ponechává více na reálné zemi než ve světě za hranicemi chápání běžného smrtelníka. To ovšem neznamená, že z vyprávění mizí napětí, toho má tenhle americký spisovatel z Kalifornie pro své čtenáře vždycky dost. Ani záhad a intrik neubylo.

cena 199.00 Kč


Polarni presunsci-fi

Polární přesun
/Polar Shift/
Cussler, Clive - Kemprecos, Paul 

Nakladatel: BB art
Překladatel: Karel Šmejkal
Obálka: Bohumil Fencl
Redakce: Zuzana Pokorná, Danuše Lišková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 344
Rozměr: 160 x 235
Provedení: hardback

Šestá kniha série Akta NUMA.

Polární přesun je název pro jev, který se v minulosti možná udál už mnohokrát. Pokaždé dokázal přinejmenším dezorientovat ptáky i zvířata a poničit elektrické přístroje. V horších případech došlo k masivním vulkanickým erupcím, zemětřesením a dokonce i změnám klimatu. Nejhorším možným následkem tohoto jevu by však mohla být záhuba všech živých organismů a tím i konec života na Zemi.
Před šedesáti lety objevil jeden maďarský génius způsob, jak tento přesun polární oblasti vyvolat uměle. Později se však jeho práce ztratila, nebo se tak alespoň všeobecně soudilo. Nyní se jeden charizmatický vůdce skupiny odpůrců globalizace rozhodl využít objevenou práci, aby varoval světové industriální společnosti s tím, že po demonstraci svých možností vrátí svět do původního stavu. Ukáže se jediný problém - návrat k původnímu stavu není možný. Jakmile je přesun zahájen, neexistuje možnost, jak ho zastavit.
Austin, Zavala a zbytek týmu speciálních operací agentury NUMA čelili řadě zoufalých situací již v minulosti, avšak dosud nikdy se nestřetli s něčím podobným. Tentokrát by i oni... mohli přijít pozdě.

cena 229.00 Kč


Bajecne pribehy ctyrlistkukomiks

Báječné příběhy Čtyřlístku 1979 - 1982
Štíplová, Ljuba - Němeček, Jakub 

Nakladatel: Čtyřlístek
Obálka: Jaroslav Němeček
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 220
Rozměr: 215 x 305
Provedení: hardback

Scénář: Ljuba Štíplová
Kresba: Jaroslav Němeček

Příběhy čtyř nerozlučných přátel Fifinky, Bobíka, Myšpulína a Pindi z let 1979 až 1982 jsou báječné v mnoha ohledech. Po tolika letech existence Čtyřlístku se v té době staly opravdu známými a většina dětí je obdivovala, čekala na další vydání a s nadšením je četla. Jejich autoři Jaroslav Němeček a Ljuba Štíplová vyzráli a tvořili své příběhy na vysoké úrovni. Charaktery figurek se s postupujícími příběhy ustálily stejně jako kreslířský styl. Myšpulínovy vynálezy, Bobíkova síla, Fifinčiny kuchařské výkony a Pinďova sportovní kondice dosáhly svého maxima.
Čtyřlístek se stal oázou pohody, nikdy své čtenáře nezklamal, vždy rozdával radost a dobrou náladu. Činí tak dodnes.

cena 550.00 Kč


Cerny trunfantasy

Černý trůn
/The Black Throne/
Zelazny, Roger - Saberhagen, Fred 

Nakladatel: Banshies
Překladatel: Ivana Drábková
Obálka: Vladimir Bondar
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 304
Rozměr: 105 x 185
Provedení: paperback

Když se dimenze protnou, začnou lidé umírat...
Ten svět měl mnohá překvapení. Bez ohledu na skutečnost, že Perry netušil, jak se sem vůbec dostal, stal se ústředním hráčem ve smrtelně nebezpečné hře, jejíž pravidla nechápal. Mrtví nebyli mrtví, magie očividně fungovala, inkvizice držela opratě pevně v ruce, takže kacíři si nemohli příliš vyskakovat, král černého moru putoval napříč zemí, někde uprostřed oceánu plul bludný Holanďan vstříc chřtánu nenasytné propasti čekající na své oběti... a opice se mnohdy zdají být rozumnější než lidé.

cena 229.00 Kč


Orbitalni serlocisci-fi

Orbitální šerloci
Velinský, Jaroslav - Kaufner, Petr - Pecinovský, Josef - Červenák, Juraj ... 

Nakladatel: Mladá fronta
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Antonín K. K. Kudláč, Tomáš Němec, Kateřina Tvrdá
Rok vydání: 2006
Počet stran: 424
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Fantaskní detektivka jistě uspokojí milovníka kriminálních příběhů i čtenáře SF a fantasy. Devět současných českých autorů nabízí na stránkách další antologie z edice Ikaros své osobité pojetí tohoto žánru.
Dozvíte se, jaké dalekosáhlé následky může způsobit vypadnutí obyčejného nýtku... kdo zabíjel v palácích středověké Konstantinopole... co se skrývá v hlubinách měsíčních „moří"... jaké síly stojí za podivnými jizvami na těle zavražděného muže... Předchůdci i následovníci Sherlocka Holmese a dalších slavných detektivů již po tisící rozehrávají hru na lovce a kořist, neboť zločin je věčný...

Vybrali a sestavili Antonín K. K. Kudláč a Tomáš Němec.
Povídky:
- Jaroslav Velinský: Stačí vyndat nejtek...
- Petr Kaufner: Druhá kůže
- Josef Pecinovský: Muž, který vypil robota
- Juraj Červenák: Kámen a krev
- Ondřej S. Nečas: Případ rudé gladioly
- Michal Špaček: Dobří, zlí a bohatí
- Jana Rečková: Konec sezóny v Ponorce
- Jiří Pavlovský: Ztracená apokalypsa
- Ondřej Neff: Lunární potápěč

cena 199.00 Kč


Daemon.cz


zpět na článek