25.10.2021 | Svátek má Beáta


VYŠLO: Jůzlová, Rečková, Szalai, Hamiltonová a další

14.2.2006

 

2x čaroděj v akcifantasy

2x čaroděj v akci
Jůzlová, Jana - Rečková, Jana

Nakladatel: Wolf Publishing
Obálka: Grigory Vyatkin
Redakce: Jiří Vlček, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 192
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Pátá kniha z Edice Pevnost.

V jedné knize dostáváte do rukou dvě novely dvou skvělých autorek - Jany Rečkové a Jany Jůzlové. Moderní fantasy, které se odehrává v alternativních světech, je plné magie i techniky, lásky i násilí, přátelství i zrady.

Novely:
- Jana Jůzlová: Monolit
Velitel, střelec, navigátor, kameraman a čaroděj - klasické složení atheronové skupiny, týmu specialistů, který má likvidovat nebezpečné oživlé Hlídače ve zrušených dolech na atheron. Tento magický prvek byl kdysi významnou surovinou, dávno se však nevyužívá a o jeho vlastnostech se zdaleka neví všechno. Jenomže té skupině, která získala zakázku na největší a možná nejobtížnější důl planety, legendární Monolit, momentálně čaroděj chybí. Přijmou tedy Ernesta Haddona, špičkového čaroděje, jehož pověst však zničila drogová závislost. Ačkoli je údajně vyléčený, noví společníci mají o jeho schopnostech značné pochybnosti. Když však v Monolitu narazí na atheron, jaký ještě nikdy neviděli, právě Ernestova drogami pozměněná mysl může být jejich nadějí...

- Jana Rečková: Hadí král za nic nemůže
Do podivného kraje s podivnými turistickými atrakcemi se vrací dědic jednoho z nejpodivnějších místních hradů. Hned od počátku se musí prodírat houstnoucí magií a intrikami - a čelí jím způsoby, nad nimiž mágům i intrikánům zůstává rozum stát. Do děje se pletou nemrtví, dokonce ani sochy v proslulé jeskyni nejsou tím, čím se zdály. Kromě toho to vypadá, že věda není na magii tak docela krátká - aspoň ne vždycky.

cena 89.00 Kč
www.daemon.cz


Poslední konec světasci-fi

Poslední konec světa
Szalai, Ladislav

Nakladatel: Český klub
Obálka: Zdeněk Hajný
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 168
Rozměr: 125 x 205
Provedení: hardback

Pod tímto možná trochu pochmurným názvem se skrývá třicet povídek autora, který dlouhodobě inklinuje k žánru science fiction a jeho „krajním mezím", jež často vykresluje s humorným nadhledem. Autor před námi zviditelňuje základní „lidský moment", který má čtenáře nejen šokovat, ale zároveň i přivést k zamyšlení nad tím, co je opravdu lidské. Nevymýšlí, jak vyplývá z názvů povídek, jen jakési neskutečné impaktní metamorfózy neexistujících vynálezů, např. simulátory duše, generátory smíchu, chemické supercharisma, psychodlaky aj., ale především se zabývá člověkem a jeho vnitřním problémem, vyvolaným nečekanými, nejčastěji zcela fantastickými okolnostmi. Sympatizuje s lidskými či lidským bytostem podobnými postavami natolik, že je téměř zbožňuje, či lépe řečeno zvěčňuje, jak je vidět hned v první povídce Simulátor duše a především v „pohádce" Tři přání.
Přichází ze zcela novými neotřelými příběhy, jejichž hrdinové - vychytralé platební karty, mimozemšťani v podobě obřích kovových volejbalových sítí, laskavé robovčely, lochnesské nestvůry, překvapivě lidský hromovládce apod. - slovem, klasický sci-fi bestiář a relikviář - ožívají a nově jsou pojmenováváni a definováni groteskním a ironickým nadhledem, čímž tento pompézní gejzír nečekaných nápadů s ještě nečekanějšími pointami přináší konejšivě hravý a léčivý tanec fantazie, humoru a zamyšlení.
Ladislav Szalai j snad poslední matador, který u nás v „nové době" ještě pravidelně vydává sci-fi povídky, což svědčí nejen o zarputilosti, s níž se věnuje tomuto žánru, ale i o kvalitě jeho projevu, jenž nachází i dnes své hluboce vnímavé čtenáře.

cena 189.00 Kč
www.daemon.cz


Anita Blakeová, lovec upírů - Provinilé slastihoror

Provinilé slasti
/Guilty Pleasures/
Hamilton, Laurell K.

Nakladatel: Triton
Překladatel: Lucie Lukačovičová
Obálka: Alžběta Trojanová
Redakce: Martina Čechová, Marie Bubínková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 248
Rozměr: 125 x 200
Provedení: paperback

První kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů.

Vampyrismus je v USA legální. Za úplatu vám oživovatelé povolají z hrobu zombii dle vašeho výběru. Po některých hřbitovech se potulují ghúlové.
Nemrtví by možná měli mít hlasovací právo, ale kdo zastaví ty, kteří začnou zabíjet lidi? Vedlejší zaměstnání oživovatelky Anity Blakeové je právě lov a exekuce odsouzených upírů. Co ale Anita udělá, když je žádána o pomoc při vyšetřování případu několika zavražděných upírů?
Upíři jsou přece taky lidi. Nebo ne?
Vítejte v St. Louis, ve městě lovců, oživovatelů, lykantropů, vúdú šamanů a lidí, kteří uvízli v síti upířích intrik. Co se skrývá za zavřenými dveřmi Církve věčného života, v podzemí Cirkusu prokletých nebo upířího nočního klubu Provinilé slasti?
A když to někdo zjistí, o kolik bude jeho životnost delší než životnost mýdlové kachničky v proudu Missouri?

cena 169.00 Kč
www.daemon.cz


Spiknutí  proti Americesci-fi

Spiknutí proti Americe
/The Plot Against America/
Roth, Philip

Nakladatel: Volvox Globator
Překladatel: Josef Línek
Obálka: Karel Horák
Redakce: Ladislav Dlabal
Rok vydání: 2006
Počet stran: 312
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Philip Roth ve svém novém románu rozpřádá fiktivní příběh vítězství Charlese A. Lindbergha v prezidentských volbách v roce 1940. Ch. Lindbergh, slavný letec, který roku 1927 jako první přeletěl Atlantik, poráží Franklina D. Roosevelta a stává se třicátým třetím americkým prezidentem. Jeho programem je však izolacionismus a pronacistická politika. Do všech židovských domácností v Americe vstupuje strach, prezident totiž začíná veřejně skandalizovat Židy za jejich sobecké úsilí o zapojení Spojených států do 2. světové války. Lindbergh záhy vyjedná s Adolfem Hitlerem „srdečnou dohodu", a to i přes skutečnost, že nacistické Německo okupuje téměř celou Evropu a všude prosazuje svůj zkázonosný antisemitismus.
Philip Roth, držitel Pulitzerovy ceny, dokresluje události těchto hrozivých let Linberghova prezidentství příběhem vlastní rodiny žijící v Newarku, která spolu se všemi dalšími americkými židovskými občany má všechny důvody obávat se toho nejhoršího.

cena 299.00 Kč
www.daemon.cz


Čtyřlístek - Tajemství Železné maskykomiks - nové vydání

Čtyřlístek - Tajemství Železné masky
Štíplová, Ljuba - Lamková, Hana - Lamka, Josef - Poborák, Jiří ...

Nakladatel: Čtyřlístek
Obálka: Jaroslav Němeček
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 100
Rozměr: 215 x 305
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Dva příběhy Čtyřlístku.

Tajemství Železné masky
Scénář: Ljuba Štíplová
Kresba: Jaroslav Němeček

Z hradu Dubí na Bermudy
Scénář: Hana Lamková, Josef Lamka
Kresba: Jaroslav Němeček

Trojlístek to zařídí
Scénář: Jiří Poborák
Kresba: Jaroslav Němeček

cena 270.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...