25.10.2021 | Svátek má Beáta


VYŠLO: dotisk Dne trifidů, Koontzův horor, Crew2 a další

30.11.2005

 

Den trifidů - dotisksci-fi

Den trifidů
/The Day of the Triffids/
Wyndham, John

BB art
Překladatel: Jaroslav Kořán
Obálka: Alois Křesala
Redakce: -
Rok vydání: 1999
Počet stran: 280
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback
Stav: dotisk

Když vyšel poprvé v roce 1951 Den trifidů od Johna Wyndhama, měl autor knihy za sebou už řadu románů a povídek. S nimiž však literárně příliš neuspěl. I Den trifidů vycházel původně jen časopisecky na pokračování. Velký zájem čtenářů si však vynutil rychle za sebou hned několikeré knižní vydání a způsobil, že se Wyndham věnoval pak již nastálo vědeckofantastickému žánru.
Román o tom, jak neznámý roj meteoritů způsobí u většiny pozemšťanů slepotu a jak toho využijí průmyslové rostliny "trifidi", které náhle vyvinou zcela nečekané vlastnosti a zaútočí na lidi, má v sobě dostatek prvků neobvyklosti, aby čtenáře přitahoval. Zároveň mu však nechybí onen welsovský obecný pohled na život a jeho reálné jádro, které z fantastického příběhu činí podobenství o skutečném ohrožení přírody člověkem a člověka přírodou.

cena 179.00 Kč

www.daemon.cz


Tvářhoror

Tvář
/The Face/
Koontz, Dean R.

BB art
Překladatel: Roman Lipčík
Obálka: Robin Brichta
Redakce: Jaroslava Janačíková, Mirka Jeřábková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 472
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Channing Manheim je kříženec Michaela Jacksona a Adama Sandlera, momentálně největší filmová hvězda světa. Je podobně prázdný, podobně pohádkově bohatý a vede podobně bizarní život. A je tak i kýženým terčem psychopatických deviantů.
Balíčky, které začaly chodit na jeho adresu, bere šéf jeho početné ochranky, bývalý policista Ethan Truman, zprvu jako rutinní záležitost, pro jaké byl najat, byť jejich symbolika je temná a hrozivá a přesahuje chápání běžného rozumu. Poměrně spolehlivá stopa jej dovede k jejich odesílateli. Na prahu jeho bytu přijde několika výstřely o život. Nebo ne...?
Žije dál, přestože dostal několik ran přímo do břicha. Brzy však zjistí, že není sám, kdo by měl být mrtvý, leč přesto žije. Spolu se svým přítelem policistou se Ethan dostává nejen do souboje s časem, během něhož musí rozkrýt podstatu výhrůžek slavnému herci a překazit je, ale i do přímého kontaktu se silami, které nemohou pocházet z tohoto světa. Na čí straně stojí sociopat, jehož cílem je systematické podrývání společenského řádu formou drobných i větších zločinů, jež hodlá korunovat útokem na proslulou filmovou ikonu, je poměrně jasné. Na čí straně však stojí jeho kamarád z dětství, který stanul na opačné straně zákona než Ethan a zaplatil za to životem? Jeho nepostižitelné zásahy do vývoje událostí by mohl popřít jen chladný rozum, ten však Ethanovi začíná selhávat. Vměšování světa mrtvých do situace je totiž až příliš hmatatelné...

Deana R. Koontze nazývá kritika „pánem našich nejtemnějších snů", ale rovněž připomíná, že si v oblasti thrillerů vybudoval bezmála svůj vlastní žánr. Splývání reality s nadpřirozenem, rozmlžené hranice světů, brutální, expresivně líčené zlo stojící proti neústupným silám dobra, to jsou znaky desítek jeho knih balancujících na tenkém rozhraní hororu, kriminálního románu, thrilleru a fantastické literatury.

cena 229.00 Kč

www.daemon.cz


Meg: V pradávných vodáchhoror

Meg: V pradávných vodách
/Meg: Primal Waters/
Alten, Steve

BB art
Překladatel: Libuše Čižmárová
Obálka: Robin Brichta
Redakce: Marie Černá, Libuše Böhmová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 392
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Třetí kniha série Meg.

Osmnáct let uplynulo od chvíle, kdy Anděla, žraločí samice druhu Megalodon, uprchla z Tanakovy laguny a vrátila se do Marianského příkopu. Dobrodruh Jonas Taylor se mezitím stal mužem středního věku a otcem dvou dětí, zavaleným horou účtů a každodenními starostmi o rodinu. Ale v jeho životě se chystá změna.
Jeden hollywoodský televizní producent chce, aby se Jonas objevil v jeho novém dobrodružném seriálu Odvážlivci. Dalších šest týdnů se pak dva týmy výstředních odvážlivců snaží před televizními kamerami na palubě repliky španělské galeony v jižním Pacifiku zvítězit jeden nad druhým.
Jonas potřebuje peníze, a práce mu připadá docela snadná: jeho úkolem je doplňovat barvitý komentář pro televizní show. Avšak za scénou je kdosi jiný, kdo tahá za nitky. A než všechno skončí, Jonas, Terry a Mac se opět ocitnou tváří v tvář nejnebezpečnějšímu tvoru, jaký kdy na zemi existoval.

cena 199.00 Kč

www.daemon.cz


Crew2 15/2005komiks

Crew2 15/2005
Milligan, Peter - Chiang, Cliff - Canales, Juan Díaz - Guarnido, Juanjo ...

Crew
Překladatel: Štěpán Kopřiva, Richard Podaný, Jiří Pavlovský
Obálka: Jiří Grus
Redakce: Jiří Pavlovský, Milan Krejčí, Martin Němec, Ľudovit Plata, Tomáš Prokůpek
Rok vydání: 2005
Počet stran: 84
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Comicsový magazín

Human Target: Pětidenní milost
(Human Target: Five Day Grace)
Christoper Chance je lidský chameleon a udělal si z toho zdroj obživy. Někdo vás chce zabít? Jde po vás mafie či policie? Chance převezme vaše místo. Stane se živým terčem. A to i když prcháte z vězení a v zádech máte policii celých Spojených států.
Scénář: Peter Milligan
Kresba: Cliff Chiang

Blacksad: Národ ledu - 2. část ze dvou
(Blacksad: Arctic Nation)
Dokončení příběhu černého zločinu na pozadí bílé zasněžené krajiny. Barevný a přitom černobílý příběh, chladný jako zamrzlé jezero a temný jako prázdné důlky utopence, se chýlí ke svému nelítostnému závěru.
Scénář: Juan Díaz Canales
Kresba: Juanjo Guarnido

Deathblow: Smrt v hrsti prachu
(Deathblow: Get Dusted)
Žoldák vždycky splní svůj úkol. I když mu zbývá jenom jediná kulka. I když vedle něj leží mrtvola jeho kolegy. Jenže... co když se před ním otevře peklo?
Scénář: Allen Warner
Kresba: Carlos D‘Anda

cena 99.00 Kč

www.daemon.cz


Úsvit nad středomořímfantasy

Úsvit nad Středomořím
/Sunrise on the Mediterranean/
Frank, J. Suzanne

Domino
Překladatel: Daniela Mičanová
Obálka: Radek Urbiš
Redakce: Lenka Vymazalová, Martin Pěch
Rok vydání: 2005
Počet stran: 440
Rozměr: 135 x 210
Provedení: hardback

Třetí kniha série Chloe a Cheftu.

V zoufalé snaze nalézt svou životní lásku, egyptského lékaře Cheftua, opouští americká dívka Chloe relativní bezpečí současného světa a přes tajemnou bránu času se nechá zanést do neznámé doby a na neznámé místo ve Středomoří. Před smrtí ve vlnách ji na poslední chvíli zachrání námořníci, kteří se ji však vzápětí rozhodnou obětovat krvelačnému bohu přístavního města Aškelónu.
Podnikavá Chloe se ale nikdy nevzdává, a tak zdárně unikne všem nástrahám. Podaří se jí dokonce získat přízeň panovnického domu, biblických Filištínů, a konečně se dozví, že se ocitla ve staré Palestině. Země je v té době sužována nájezdy válečníků z hor, v jejichž vůdci Chloe pozná budoucího krále Davida.
Po neodvratné porážce Filištínů se Chloe přidává k Davidově družině, přispěje k obsazení Jeruzaléma, zdárně čelí úkladům vyslankyně egyptského faraona Achnatona - a dočká se i setkání s milovaným Cheftuem. Společně pak podporují Davidův vzestup k moci, byť při tom čelí nebezpečí, že je osud zase rozdělí...

cena 249.00 Kč

www.daemon.cz


Orci: První krev - Válečníci bouřefantasy

Orci: První krev - Válečníci bouře
/Orcs: First Blood - Warriors of the Tempest/
Nicholls, Stan

Fantom Print
Překladatel: Kateřina Niklová
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Jiří Popiolek, Libor Marchlík
Rok vydání: 2005
Počet stran: 240
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Třetí kniha trilogie Orci: První krev.

„Maras-Dantie je v plamenech. Staré národy a vy, přistěhovalci, spolu vedete válku. Zemí se prochází smrt a úkolem nás, orků, je rozhodnout o budoucnosti pro všechny.
Ať si Jennesta páchá zlo. Ať se proti nám obrátí všichni nepřátelé. Já, Stryke, už nebudu utíkat. Nastává čas odhalení, je nutné roztrhnout závoj tajemství. Musíme přežít a se vším skoncovat. Nebo zemřít. Viděl jsem náš osud. A nedovolím, aby se nám cokoli postavilo do cesty."

cena 199.00 Kč

www.daemon.cz


 

Daemon


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...