18.10.2021 | Svátek má Lukáš


VYŠLO: Clive Barker, Michael Crichton, C. S: Lewis, parodie Silmámilion, David Eddings a Perry Rhodan

21.2.2006

 

Velké a tajné showhoror - nové vydání

Velké a tajné show
/The Great and Secret Show/
Barker, Clive

Nakladatel: Classic
Překladatel: Martina Švejdarová
Obálka: Dave Sarter
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 612
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

První kniha série Knihy Umění.

Existuje moře snění, do kterého se může člověk ponořit jenom třikrát za život. Ten, kdo ovládne moře snění a přizpůsobí si ho k obrazu svému, může se světem, ve kterém bojují dva základní principy, manipulovat jako bůh a zanechat po sobě neodstranitelný odkaz. Svět ani moře snění už nikdy nebudou takové, jako byly do osudového střetnutí...
Skutečnost není tak skutečná, jak si lidé myslí. Někteří něco tuší a své předtuchy si navzájem sdělují. Nicméně ne každá zpráva dojde na místo určení. Zaměstnanec pošty Randolph Jaffe při pročítání nedoručených dopisů začne do tohoto tajemství pronikat. Ale to mu nestačí. Rozhodne se být jeho součástí. Stane se z něj Jaff, bytost posedlá temnotou a neohlížející se na nic a na nikoho. Co se stane, pokud získá a ovládne tajemné Umění? Dokáže Jaffa zastavit Fletcher, který se mu vyrovná silou, ale ne krutostí?
Malé kalifornské městečko Palomo Grove ještě netuší, že se má stát dějištěm boje na život a na smrt, který hned tak neskončí. Protože Jaff a Fletcher mají děti...

Romány Cliva Barkera ohromují čtenáře po celém světě neuvěřitelným rozsahem předkládaných vizí a každá jeho kniha se ihned stává besstselerem. Velké a tajné show se pak dostává až k děsivě novým výšinám. Fantasie, hrůzný příběh, znepokojivá báje - to vše dohromady v tomto nezapomenutelném eposu Clive Barkera dopadá plnou silou autorova mimořádného talentu. „Jednoduše vyjádřeno," říká Barker, „je to o Hollywoodu, sexu a Armageddonu." První knihou Umění vytvořil Clive Barker veledílo obrazotvornosti, které zkoumá zakázaná území naší duše i nejzazší kouty srdce. Rozsáhlý, triumfálně kouzelný a komplexní román Velké a tajné show je právě o lidském životě.

cena 299.00 Kč
www.daemon.cz


Ztracený světsci-fi - dotisk

Ztracený svět
/The Lost World/
Crichton, Michael

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Zdeněk Volný
Obálka: Ricardo
Redakce: Kristina Volná
Rok vydání: 1997
Počet stran: 416
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback
Stav: dotisk

Druhá kniha série Jurský park.

Román Ztracený svět navazuje s několikaletým časovým odstupem na děj proslulého Jurského parku a líčí další vývoj projektu InGen. Ukazuje se, že ačkoli InGen zkrachoval a investoři, kteří vložili miliardy dolarů do ambiciózního podniku, vklady oplakali, je přece jen všechno trochu jinak. Dokonce i protagonista Jurského parku Ian Malcolm se pozdravil ze zranění způsobených tyrranosaurem, aby se znovu zapletl do dramatických dobrodružství s naklonovanými dinosaury. Spolu s ním a dalšími vědci prožijeme nebezpečná střetnutí se ztraceným světem.

cena 259.00 Kč
www.daemon.cz


Letopisy Narnie 4 - Stříbrná židle fantasy - nové vydání

Stříbrná židle
/The Silver Chair/
Lewis, C. S.

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Veronika Volhejnová
Obálka: Cliff Nielsen
Redakce: Helena Klečková, Alena Suchánková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 256
Rozměr: 140 x 210
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Čtvrtá kniha série Letopisy Narnie.

Narnie... kde obři chystají zkázu... kde zlo splétá sítě... kde vládnou kouzla...
Navzdory neznámým nebezpečím a hlubokým a tmavým jeskyním je skupinka přátel vyslána hledat uneseného prince. Na své výpravě do Podzemí se však setkávají s daleko krásnějším a daleko hrozivějším zlem, než si vůbec dokázali představit.

Letopisy Narnie - příběhy, které dnes neodmyslitelně patří do světového fondu dětské literatury jsou pozváním pro každého z nás. Pojďme a pospěšme spolu s dětskými hrdiny do světa, kde je sice Zlo silné, ale Dobro nakonec přece jenom zvítězí!

cena 249.00 Kč
www.daemon.cz


Silmámilionfantasy

Silmámilion
/The Sellamillion/
Roberts, A. R. R. R.

Nakladatel: Mladá fronta
Překladatel: Lucie Matějková
Obálka: Douglas Carrel
Redakce: Petr Matoušek, Kateřina Tvrdá
Rok vydání: 2005
Počet stran: 208
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Bylo nebylo, ale ze všeho nejspíš bilo. Bilo se na bicí při Velkém nářezu, při kterém Pán všech Věcí Erár stvořil zemi N'Azdar a poté drahokam Silmámil, jenž má ozařovat svět kouzelných bytostí a příbuzné havěti, aby se ve tmě nepřizabila. Temný pán Šauroň však veřejné osvětlení z rajské říše odcizí, odloupne si z posvátného klenotu titěrného mrňouska čili VěcTM a zbytek pro jistotu uskladní v břiše sedmdesátitunového prasete, neboť plány na ovládnutí Středníkozemě se uskutečňují snáz s drahocenným rukojmím v sejfu. Rázem zavládne chaos. N'azdarští duchové, vnadné elfské princezny s vadou řeči, chrabří rytíři z rodu lidí, vrásčité vědmy, skeptičtí trpaslíci i další postavičky zařazené jen tak pro okrasu kulis se v dresu Dobra snaží potřít Zlo a podnikají zápas dramatičtější než finále NHL. Kdo v něm zvítězí? Dobro? Pcha! A kam se vesmír řítí a jaké interpunkční znaménko stojí za jeho klíčovou větou?

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Elenium III - Safírová růžefantasy - nové vydání

Elenium III - Safírová růže
/Elenium III - The Sapphire Rose/
Eddings, David

Nakladatel: Triton
Překladatel: Robert Tschorn
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Marie Semíková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 576
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Nakonec rytíř Sparhawk získává Bhelliom, legendární kouzelný klenot, který má uzdravit královnu Ehlanu od smrtícího jedu. Ten již zabil jejího otce. Sparhawk a Sefrenie - mocná učitelka styrické magie - musí osvobodit Ehlanu z křišťálového obalu, uchovávajícího její život, zatímco se usilovně snaží najít lék.
Ale objevení Bhelliomu provází další nebezpečí. Jen co vzal Sparhawk kámen do ruky, otvírají se brány temnot. Odvěký zemošský bůh Azash mobilizuje své hrůzné síly, aby se zmocnil vlády nad světem. Sefrenie ví , že pokud se zmocní safírové růže pekelné mocnosti, bude to znamenat smrtelné nebezpečí pro všechny živé. Uzdravení královny Ehlany je jen počátek Sparhawkova poslání. S pomocí čtyř oddaných rytířů musí čelit Ehlaninu nepříteli, krutému Anniovi, který se snaží zmocnit královského trůnu. Annias propadl moci svého tajemného pána, Azashe, který má v úmyslu jen jedno - získat Bhelliom!

Třetí kniha trilogie.

cena 249.00 Kč
www.daemon.cz


Perry Rhodan: Hvězdný oceán 004 - Nová sluncesci-fi

Perry Rhodan: Hvězdný oceán 004 - Nová slunce
/Perry Rhodan: Der Sternenozean 2203 - Die neuen Sonnen/
Nagula, Michael

Nakladatel: Moba
Překladatel: František Ryčl
Obálka: Dirk Schulz
Redakce: Lukáš Kratochvíl, Z. S. Krejčí
Rok vydání: 2006
Počet stran: 64
Rozměr: 155 x 225
Provedení: paperback

Velké změny v kosmu představují nebezpečí pro vesmírné lety, jakož i pro veškerá technická zařízení. V této době vyrůstá Kantiran jako míšenec dvou ras. A právě v této době se objevují Nová slunce...

Kantiran je sirotek, své rodiče nikdy nepoznal. Přesto však tento mladý muž, vyrůstající na planetě Creiff, pokryté divokou džunglí, ví, že jeho matkou byla žena z planety Arkon a otcem jakýsi pozemšťan, přímo ze Země. Je tedy míšenec - a to v době, kdy se mezihvězdné říše Arkonidanů a Pozemšťanů navzájem podezíravě hlídají.
V této době, na začátku 14. století nového galaktického letopočtu - to odpovídá konci pátého tisíciletí „našeho letopočtu" - se obydlené planety Mléčné dráhy nacházejí před velkými, ba revolučními změnami. Perry Rhodan, jenž v 21. století přivedl lidstvo do vesmíru, hodlá chránit svobodu Ligy svobodných Pozemšťanů. A Bostich I., imperátor Arkonu, chce stále více rozšiřovat svou moc.

cena 35.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...