21.10.2021 | Svátek má Brigita


VYŠLO: Cizinec v cizí zemi, Morituri, Česká fantasy, Barbara Wood

24.2.2006

 

Cizinec v cizí zemisci-fi

Cizinec v cizí zemi
/Stranger in a Strange Land/
Heinlein, Robert A.

Nakladatel: Banshies
Překladatel: Jarmila Vegrichtová
Obálka: Dave Sarter
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 412
Rozměr: 145 x 215
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

O tom, že Cizinec v cizí zemi je absolutní špičkou v dějinách žánru science fiction, slyšel snad každý. Nyní se tedy v novém, autorově původním nezkráceném vydání, může každý přesvědčit, že je to pravda.
Robert A. Heinlein, mistr příběhu a kouzelník stylu, napsal mnoho skvělých románů. Ale málo platné, Cizinec je nejlepší. Dojemný a ohromující příběh Valentina Michaela Smitha, člověka z Marsu, totiž není jen strhujícím a zábavným vyprávěním. Je to poselství o podstatě dobra a zla, hovoří o samotných zdrojích lidské činorodosti a síly.
Muž z Marsu, zároveň superman i velké dítě, člověk, který se znovu učí někdy absurdním zásadám lidské civilizace, patří k velkým postavám světové literatury.
Kdo by se ubránil sympatiím k němu, dojetím nad jeho nemotorností, a obdivu k jeho laskavému srdci?
Ale ne, nejde o nějakou moralitu. Po několik století žila malá lidská komunita na Marsu mezi zdejšími inteligentními bytostmi. Tyto bytosti jsou však úplně jiné než lidé. Neznají faleš, jsou duchovnější a v mnohém mocnější. Na druhou stranu však pojídat zemřelé je součást místní kultury. Druhá kosmická výprava přiváží jednoho z pomarťanštělých lidí zpět na Zemi...
A tady začíná strhující příběh, v němž Smithovi a jeho velkolepě individualistickým přátelům jde o život. Neboť Smith, který je díky komplikovanému pozemskému právu dědicem nesmírného majetku a jediným vlastníkem Marsu, není vůbec pro byrokratickou pozemskou vládu pohodlný.
Začíná vyprávění, od něhož se nelze odtrhnout. Zároveň však v divokém a krásném toku děje vyvstávají otázky. Nesmírně vážný a upřímný Michael, který bere všechno doslova, jaksi mimochodem odhaluje stupiditu, falešnost a klamnost mnoha lidských zvyků. Ty neobstojí v konfrontaci s jinou kulturou. Marťan ukazuje lidem, v čem nejsou lidmi.
Ne náhodou se Cizinec stal kultovní knihou pro všechny, kteří se nechtějí spokojit s průměrným životem plným předsudků. Výzva, kterou Robert A. Heinlein přináší, zní: „Nebuďte otroky zvyku, používejte srdce a rozumu. Dobro není nuda." Dost však slov, velký příběh čeká. Vše ostatní řekne Michael a jeho přátelé.

cena 289.00 Kč
www.daemon.cz


2006: Česká sci-fisci-fi

2006: Česká sci-fi
Urban, Pavel - Nečas, Ondřej S. - Řihošek, Pavel - Petr, Jaroslav ...

Nakladatel: Mladá fronta
Obálka: Martin Zhouf
Redakce: Jaroslav Jiran, Kateřina Tvrdá
Rok vydání: 2006
Počet stran: 376
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Napínavá dobrodružství ve vzdálených kotech vesmíru, alternativní a paralelní světy, střety znepřátelených mimozemských civilizací, útoky z hlubin kosmu, cesty časem i nefalšovaný český drsný humor...
To vše na vás čeká na stránkách nové reprezentativní výběrové antologie, obsahující deset zbrusu nových povídek nejlepších českých autorů ryzí science fiction, které dokazují, že naše současná domácí sci-fi již dosáhla velmi dobré světové úrovně a vyrovná se i tvorbě známých angloamerických autorů SF.

Vybral a sestavil Jaroslav Jiran.
Povídky:
- Pavel Urban: Unionis
- Ondřej S. Nečas: Supertajný večírek
- Pavel Řihošek: Invaze
- Jaroslav Petr: Poslední opravdové dobrodružství
- Jan Hlávka: Sršeň
- Martin Gilar: Do žádného vesmíru nevedou jen jedny dveře
- David Šenk: Hledání jinoplanetníků
- Jana Rečková: Pouti na hory
- Lukáš Hrdlička: Deník Johna Parkera
- Stanislav Ertl, ml.: Závrať z úspěchu

cena 219.00 Kč
www.daemon.cz


Morituri - Válkasci-fi

Morituri: Válka
/Deathstalker: War/
Green, Simon R.

Nakladatel: Wales
Překladatel: Mirka Polová
Obálka: Arndt Drechsler
Redakce: Robert Pilch
Rok vydání: 2006
Počet stran: 568
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Třetí kniha série Lord Morituri.

Jeho předek nalezl legendární zbraň dávno ztracené rasy - Temnoprázdno. Vyzkoušel ji. Měla zhasínat hvězdy, ale zhasínala celé galaxie. Od té doby mu přezdívali Lord Morituri a patřil k nejvýznamnějším šlechticům Císařství, než se stal obětí svých ambicí a dvorských intrik.
Mladý Owen Morituri se stal figurkou v komplikované hře samotné císařovny, jejímž cílem bylo zmocnit se ztraceného tajemství Temnoprázdna. Stal se psancem, přežil útoky i úklady vojáků, nájemných vrahů, tajných agentů i inkvizitorů Císařství. Ví ale, že se nemůže skrývat ani utíkat věčně. Jediný způsob, jak si zachránit život, je svrhnout takřka všemocnou císařovnu.
Ve skupince povstalců, která se kolem něj shromáždila, takřka každý sleduje své soukromé cíle. Skoro nikomu se nedá plně důvěřovat. Ale Owen Morituri nemá na výběr a ví, že musí zaútočit rychle a tvrdě. Že musí zasáhnout zkorumpované císařství v jeho nejslabších místech. Tvrdě a nelítostně, co nejvíce takových slabých míst najednou a bez ohledu na ztráty, které to přinese.
Povstalcům nezbývá než využít nových, často nečekaných a nevyzpytatelných spojenců a postavit se do čela jednotlivých úderných skupin.
Rozdělit se...

cena 329.00 Kč
www.daemon.cz


Věštkyněfantasy - dotisk

Věštkyně
/The Prophetess/
Wood, Barbara

Nakladatel: Euromedia Group - Ikar
Překladatel: Milada Nováková
Obálka: Ivan Brůha
Redakce: Tomáš Vladislav Novák, Ivana Parkmanová, Martina Adlová
Rok vydání: 2003
Počet stran: 376
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback
Stav: dotisk

Čas odpočítává poslední minuty roku 1999. Ačkoli do konce tisíciletí zbývá ještě celý rok, většina civilizace podlehla všeobecně rozšířenému omylu, že třetí milénium začíná 1. ledna 2000. Lidstvo očekává nějaký historický zlom, snad i konec světa nebo příchod nového Mesiáše. Náhodný výbuch poblíž vykopávek na Sinajském poloostrově odkryje nečekaný poklad - šestici svitků dokazujících, že prvním apoštolem byla žena. Zpráva způsobí rozruch mezi politiky, církevními hodnostáři včetně Vatikánu i mnohými bohatými sběrateli. Vypuká štvanice na dosud bezvýznamnou archeoložku, která se šesti svitky v kapse hledá sedmý - nejcennější. Po stopě doktorky Kateřiny Alexandrové se vydávají pronásledovatelé, kteří mají k dispozici nejmodernější techniku a neštítí se žádného zločinu...

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...