17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


VYŠLO: Cesta slepých ptáků, GRR Martin, Michael Crichton a další

12.9.2006

 

Cesta slepých ptákůsci-fi
- nové vydání -

Cesta slepých ptáků
Souček, Ludvík

Nakladatel: Baronet
Obálka: Richard Carrasco
Redakce: Jana Čermáková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 232
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Hrdinou románu Cesta slepých ptáků je český lékař Jiří Kameník, který společně se svým islandským kolegou zjišťuje, že dosud neprobádané jeskyně pod islandským kráterem Sneffelds skrývají úžasná tajemství. Souček v knížce umně spojuje vzrušující témata mimozemšťanů a dávných Vikingů a zřetelně demonstruje svou lásku ke všemu neprobádanému a záhadnému.

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Hostina pro vrány I - Píseň ledu a ohně, kniha čtvrtáfantasy

Hostina pro vrány I
/A Feast for Crows/
Martin, George R. R.

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Hana Březáková
Obálka: Martina Pilcerová
Redakce: Eva Hartová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 432
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Čtvrtá kniha série Píseň ledu a ohně.

Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá... Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na kdysi zoufale žádaný "Železný trůn", ale jsou příliš slabí nebo vzdálení, než aby se jim to mohlo podařit. Válka, která zuřila tak dlouho, strávila sama sebe... Avšak jako v dohře jakéhokoli vrcholného zápasu netrvá dlouho, a začnou shromažďovat zrádci, psanci, odpadlíci a mrchožrouti, hašteřící se nad kostmi mrtvých a nad kořistí přeživších. S tím, jak se lidské vrány slétají ke své hostině z popele, se v Sedmi královstvích rodí nové intriky a vznikají nebezpečné aliance, zatímco ze zlověstného soumraku minulých zápasů a chaosu se vynořují překvapivé postavy. Je to čas, kdy se moudří a ctižádostiví, ale i zrádní a silní snaží pomocí svých schopností, moci a magie přežít kruté a strašlivé časy, jež nastaly. Je to čas, kdy se lidé prostí i urození, bojovníci i čarodějové, úkladní vrazi i mudrcové dávají dohromady a snaží se bojovat o své místo na zemi a své životy. Protože na hostině pro vrány je mnoho hostí - ale jen pár jich nakonec přežije.

První kniha ze dvou.

cena 249.00 Kč
www.daemon.cz


Říše strachusci-fi

Říše strachu
/State of Fear/
Crichton, Michael

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překladatel: Michal Prokop
Obálka: Ivan Brůha
Redakce: Michal Hrnčíř, Jakub Sedláček, David Dvořák
Rok vydání: 2006
Počet stran: 576
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

V Los Angeles má být za několik týdnů zahájena Konference o náhlé změně klimatu, kterou pořádá významná ekologická organizace NERF. Akce má celý svět přesvědčit o krajní naléhavosti globálního problému. Horečné přípravy konference však naruší podivné chování hlavního sponzora NERF George Mortona: tento americký milionář v jakémsi pomatení mysli zpochybní činnost organizace a odmítne ji nadále finančně podporovat. Hned nato po zběsilé jízdě autem havaruje, a ač jeho tělo není nalezeno, vše nasvědčuje tomu, že zemřel. Materiály objevené v Mortonově domě dají do pohybu téměř planetární honičku - hrdinové románu se pokoušejí v Antarktidě, na Šalamounových ostrovech, v arizonské poušti i na jiných, často exotických místech zabránit sérii uměle vyvolaných přírodních katastrof...
Michael Crichton v kontroverzním románu Říše strachu už poněkolikáté kombinuje napínavý příběh s fundovaným rozborem ožehavého vědeckého problému, k němuž zaujímá značně vyhraněný postoj. Podle autora jsou klimatické změny, ke kterým v současnosti údajně dochází, pouhým mýtem, jenž má za následek politizaci vědy a potažmo představuje živnou půdu pro totalitární tendence či "ekoterorismus".

cena 299.00 Kč
www.daemon.cz


Taltosfantasy

Taltos
/Taltos/
Brust, Steven

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Kateřina Niklová
Obálka: Juraj Maxon
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2006
Počet stran: 224
Rozměr: 110 x 170
Provedení: paperback

Čtvrtá kniha série Vlad Taltos.

Nebyla to moje představa ideální dovolené, ale tohle byla práce. Koneckonců i nájemný vrah si musí vydělat na živobytí. Problém je, že všichni ví, že obyčejný člověk nemůže vstoupit na Stezky mrtvých a vrátit se z nich živý.
Ale Východňák vlastně není člověk, aspoň podle Dragaeranů. Takže tohle pravidlo se mě netýká. Doufám...

cena 179.00 Kč
www.daemon.cz


Ksci-fi

K
/K/
Easterman, Daniel

Nakladatel: BB art
Překladatel: David Záleský, Markéta Záleská
Obálka: Jan Matoška
Redakce: Tomáš Vystrčil, Ludmila Böhmová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 400
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Píše se rok 1940. První říjen se v koncentračním táboře nijak neliší od jiných dnů, plných krutosti a vraždění židovských zajatců. Podobné scény se odehrávají i v desítkách dalších táborů po celé zemi, stejné je to i v Kempu 17 v okrese Howard, u města Florence ve státě Maryland v USA.
V amerických prezidentských volbách v roce 1932 zvítězil Charles Lindbergh, kandidát Americké árijské aliance. K moci se tak fakticky dostal Ku Klux Klan, který spolu s Edgarem Hooverem a jeho všemocnou FBIS v USA nastolil nacionalistický policejní režim.
V roce 1940 drží Evropu ve svých rukou hitlerovské Německo. Spojené státy prozatím zachovávají neutralitu, ale spojenectví s Němci je na spadnutí.
Poslední ostrůvek svobody a demokracie, Velká Británie, vysílá do USA svého agenta Johna Ridgeforta s tajným posláním, které ještě může zvrátit zdánlivě beznadějnou situaci. Na Ridgefortovi leží odpovědnost za budoucnost světové demokracie.

Easterman si v knize K pohrává s tématem alternativní historie, podobně jako kdysi například Robert Harris v knize Otčina. Jeho temná vize fašistických Spojených států evokuje nepříjemnou myšlenku, jak málo stačí, aby se běh dějin zcela změnil.
Román vypráví napínavý politicko-špionážní příběh, který čtenáře upoutá výstižným vylíčením zdánlivě marného boje proti mašinérii totalitní moci.

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Královnin vrahfantasy

Královnin vrah
/The Queen's Assassin/
King, William

 

Třetí kniha terarškého cyklu.

Talorejská armáda dobývá hlavní město Kharadrey, aby královna Kathea mohla konečně usednout na trůn. Odlišné pohřební zvyky v tomto městě způsobí, že se na hřbitovech začínají dít podivné věci. Rik se pod vedením Asey pustí do studia magie. Navíc zjistí, že není jediný, kdo má na tomto světě schopnosti Stínokrve. Terraršská vysoká hra magie a intrik pokračuje.

cena 229.00 Kč
www.daemon.cz


Warhammer 40 000 - První a jedinísci-fi

Warhammer 40 000 - První a jediní
/Warhammer 40 000 - First & Only/
Abnett, Dan

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Martin Novák
Obálka: Adrian Smith
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 344
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

První kniha z cyklu Gauntovi duchové.

V ponuré budoucnosti Warhammeru 40 000 balancuje lidstvo na samém pokraji vyhynutí. Celogalaktické Imperium je v neustálém ohrožení a přežívá jen díky statečným vojákům, jako je imperiální komisař Gaunt, který v Chaosem prolezlé soustavě Sabbat vede svoje muže v boji mezi soupeřícími jednotkami stejně jako do bitev proti nelítostným silám Chaosu.
První a jediný je epická sága o interplanetárních válkách, velké ctižádostivosti, zradě a cti.

cena 229.00 Kč
www.daemon.cz


Conan: Dcera pána mrazu a další povídkykomiks

Conan: Dcera pána mrazu a další povídky
/Conan: The Frost Giant's Daughter and Other Stories/
Busiek, Kurt - Nord, Cary - Yeates, Thomas


Obálka: Cary Nord, Thomas Yeates
Redakce: Miroslav Adamec, Eva Hartová, Zdenka Štouračová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 192
Rozměr: 155 x 240
Provedení: hardback

Scénář: Kurt Busiek
Kresba: Cary Nord, Thomas Yeates
Barva: Dave Stewart

V roce 2004 vydavatelství Dark Horse Comics najalo úspěšného komiksového scénáristu Kutra Busieka (Zázraky), aby napsal scénáře pro novou komiksovou řadu s Conanem v hlavní roli. Ten se spojil s mladým malířem Cary Nordem, který nakreslil několik zkušebních stránek na kterých Conan bojuje s obří gorilou. Kresby inspirovaly specialistu na barvy Davea Stewarta k tomu, aby zvolil zcela nový styl vybarvování přímo v počítači, bez vytahování obrysů tuší. Zapomeňte však na ilustrace, ze kterých čiší počítačová umělost, výsledek vypadá jako ta nejlepší práce na papíře nebo plátně.
Tak vznikl nádherně barevný a stylově čistý comics, který si získal srdce čtenářů po celém světě. Jenom první sešit se musel dokonce dotiskovat čtyřikrát. Po roce vyšlo i souborné vydání, které teď vychází i u nás. Conan v roce 2004 obdržel cenu Willa Eisnera za nejlepší samostatný příběh (Conan: The Legend) a v roce 2005 Dave Stewart obdržel tuto cenu za nejlepší vybarvení comicsu.
Nová Conanova podoba hlásá návrat ke kořenům původní postavy. Příběhy jsou z podstatné části kresleny podle originálních povídek Conanova stvořitele R. E. Howarda a navíc je v nich jako prst pozvednutý k okraji klobouku na pozdrav nejdokonalejšímu conanovskému ilustrátorovi, Franku Frazettovi. S Conanem Howard vymyslel drsný a výbušný typ fantasy, a publikované album představuje tentýž drsný styl, převedený do grafické formy dokonaleji než kdykoliv předtím. Nové conanovské příběhy si uchovávají všechnu sílu původních Howardových příběhů, ale navíc mají i hloubku a spletitost, jež moderní čtenáři od svého čtení očekávají.
Příběhy, který začíná zpracování klasické Howardovy povídky Dcera pána mrazu, zachycuje Conanova dobrodružství z nejranějšího mládí, z doby, kdy opustil rodnou Cimmerii a vydal se na chladný a nelidský sever - na místa, kde si bohové i obludy vybudovaly pomníky na svou vlastní počest, a přitom před sebou hrnuli maso a krev jako zem hrnutou pluhem.

cena 799.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


Přibylo rodin, ve kterých dochází k domácímu násilí. Kde sehnat pomoc?
Přibylo rodin, ve kterých dochází k domácímu násilí. Kde sehnat pomoc?

Podle výzkumu Sociologického ústavu Akademie Věd v době covidu přibylo incidentů domácího násilí. Tím se zvýšila poptávka po službách, které...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...