21.10.2021 | Svátek má Brigita


VYŠLO: Bratr vlk česky, Mark Stone, Ikarie 01/2006, vzpomínky na natáčení Pána prstenů, Arkanum, Steklačův Golem, a ještě Golemovo oko

6.1.2006

 

Bratr vlkfantasy

Bratr vlk - Letopisy z hlubin věků I
/Wolf Brother - Chronicles of Ancient Darkness I/
Paver, Michelle

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překladatel: Jana Jašová
Obálka: John Fordham
Redakce: Alena Peisertová, David Dvořák
Rok vydání: 2005
Počet stran: 248
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Sám. Torak je najednou na všechno sám. O maminku přišel ještě jako nemluvňátko a tatínka mu právě zabil rozzuřený medvěd, který se za nimi žene Hlubokým hvozdem. Proč na ně má ta obluda spadeno a proč cestou ničí vše živé? Proč musel tatínkovi na smrtelném loži přísahat, že se s ní za pomoci Ducha světa utká? A co si teď počne - nezkušený dvanáctiletý chlapec, který se od svého otce zběhlého z klanu Vlků nikdy nehnul ani na krok?
Podle tatínkovy rady se má nejprve setkat s průvodcem, jenž ho povede Hlubokým hvozdem: průvodcem ztřeštěným i neomylným, se kterým se bude muset domluvit po vlčím. V nekonečné záplavě lesů a hor, v táboře mrzutých Havranů i na zamrzlých pláních Ledové řeky budou osiřelý Torak se stejně osiřelým Vlčkem a statečnou dívkou Renn čelit nemilosrdné, ale nádherné přírodě a spoustě očí, zvuků, stop i nástrah na cestě za částmi trojjediné duše Nanuaka. Pouze s ní se může chlapec odvážit požádat Ducha světa o pomoc. Ale nesmí otálet! Zima je na spadnutí, rudé oko Velkého zubra už se na noční obloze hlásí o slovo, a až stane nejvýš, medvědího netvora už nikdo nepřemůže!

Baladický severský příběh o síle přátelství, moci démonů i nečekané zradě se vrací do hlubin věků, kdy svět obývaly klany pravěkých lovců a sběračů a den co den zápasily o přežití. Díky zaujetí britské spisovatelky Michelle Paverové poznáváme, jak lidé oněch dob lovili, jak se oblékali, z čeho se radovali, čeho se báli a před čím se zaklínali. Buď jak buď, osud každého je vepsán do mraků nad Horou Ducha světa a ani Toraka nemine. Jenom je třeba prověřit, zda má hoch dost odvahy, důvtipu i obětavosti, zda si dovede hlídat záda - a zda umí naslouchat Hvozdu, který ho zoufale prosí o pomoc.

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Mark Stone - Svatá válkasci-fi

Mark Stone - Svatá válka
Červenák, Juraj

Nakladatel: Ivo Železný
Obálka: Petr Bauer
Redakce: Vlado Ríša
Rok vydání: 2005
Počet stran: 128
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback

Marka Stonea odvolali z dovolené. Jen málokdy se podaří nejlepšímu agentu vybrat si celou dobu, potřebnou na odpočinek po náročných misích. Generál Khov je zřejmě toho názoru, že Mark si nejlépe odpočine na další misi. Nyní má podezření, že na jedné z planet, nad nimiž SDPP má dohled, došlo k nepovolenému vměšování. Mark má podezření potvrdit nebo vyvrátit. Nebyl by to nejlepší z agentů, kdyby se spokojil jen s tím...

cena 84.00 Kč
www.daemon.cz


 

Ikarie 01/2006Ikarie 01/2006
Resnick, Mike - Hlávka, Jan

Nakladatel: Mladá fronta
Překladatel: Tomáš Richtr
Obálka: Petr Bauer
Redakce: Vlado Ríša, Jaroslav Jiran
Rok vydání: 2006
Počet stran: 64
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník science fiction, fantasy a hororu.

Povídky:
- Mike Resnick: S kočkami na cestách
- Mike Resnick: Princezna ze Země
- Jan Hlávka: Pátrači

cena 49.00 Kč
www.daemon.cz


 

Tam a zase zpátky: Vzpomínky na natáčení Pána prstenůTam a zase zpátky: Vzpomínky na natáčení Pána prstenů
/There and Back Again: An Actor's Tale/
Astin, Sean - Layden, Joe

Nakladatel: Alman
Překladatel: Richard Janda
Obálka: Martina Bošková
Redakce: Marta Rottová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 320
Rozměr: 140 x 220
Provedení: hardback

Epické zpracování klasického díla J. R. R. Tolkiena Pán prstenů, které natočil v letech 2001 - 2003 režisér Peter Jackson, se stalo událostí v dějinách filmu. Sean Astin, představitel Sama Křepelky, věnoval trilogii bezmála dva roky života. V knize Tam a zase zpátky popisuje natáčení Pána prstenů i události, které se odehrály před zrodem těchto filmů, hovoří o vztazích s ostatními herci a skrytém napětí a událostech v zákulisí natáčení.
Tam a zase zpátky je velice osobní a mimořádně čtivá výpověď o tom, co to znamená, účastnit se jednoho z největších filmových dobrodružství všech dob. Je to také pravdivý příběh herce, jehož sen se stal skutečností. Ve svých vzpomínkách Sean, jehož rodiče jsou herci Patty Dukeová a John Astin, popisuje své hollywoodské začátky ve filmech Rošťáci a Rudy i to, jak se dostal ke své životní roli a jaké to bylo, účastnit se natáčení Pána prstenů. Vypráví o slzách a potu, které byly nedílnou součástí nejambicióznějšího filmového projektu všech dob, a odhaluje, jak se v průběhu své rozvíjející se kariéry musel často a složitě rozhodovat.
Kniha Tam a zase zpátky rovněž odkrývá Hollywood očima herce, který ho zná důvěrně a dlouho. Napsal ji člověk, který svou kariérou dokazuje, že s nadšením a odhodláním lze uskutečnit jakýkoli sen. Sean Astin vás zve na nezapomenutelnou cestu z Hollywoodu na Nový Zéland a zase zpátky.

cena 268.00 Kč
www.daemon.cz


Arcanumhoror

Arcanum
/The Arcanum/
Wheeler, Thomas

Nakladatel: Alman
Překladatel: Richard Janda
Obálka: Martina Bošková
Redakce: Marta Rottová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 328
Rozměr: 140 x 220
Provedení: hardback

Píše se rok 1919. Ve stínu velkoměst se začíná vraždit. V této nebezpečné době, kdy se stírá hranice mezi řádem a chaosem, na sebe skupina vizionářů bere úkol zajistit bezpečí lidstva. Nazývá se Arcanum.
V londýnském Hyde Parku za podivných okolností zahyne Konstantin Duvall, zakladatel Arcana. Zdrcený Sir Arthur Conan Doyle, nejstarší člen Arcana, se rozhodne, že pomstí Duvallovu smrt a odhalí tajemství, které po sobě zanechal. Zemřelý Konstantin totiž vlastnil nejmocnější artefakt na světě: Knihu Henochovu, kroniku Božích omylů, jejíž stránky mají moc způsobit konec všeho. Kniha po Duvallově smrti zmizela.
Conan Doyle se vydává na cestu, která ho zavede do ubohého a špinavého podsvětí New Yorku, ke zdánlivě nesouvisícím, ale nepochybně propojeným vraždám. Svolá osamocené členy Arcana, aby mu přišli na pomoc. Zjistí, že se zapletli do příběhu starého jako sám čas. Nejde o boj mezi lidmi či národy, ale o válku temnoty a světla.
Arcanum je neobyčejný příběh, v němž vystupují nejznámější i nejnechvalněji proslulé osobnosti dvacátého století a ve kterém jsou v sázce věci nejen lidské, ale i božské.

Arcanum je oslnivý thriller o okultních a nadpřirozených jevech. Je plný dramatických událostí i napětí a vystupují v něm pozoruhodné historické postavy: mistr úniků Harry Houdini, neblaze proslulá voodoo královna Marie Laveau, mladý fantasta H. P. Lovecraft a důmyslný Sir Arthur Conan Doyle. Děj nás zavede do děsivé doby, kdy genialita a šílenství kráčely ruku v ruce...

cena 248.00 Kč
www.daemon.cz


Golem se vracífantasy

Golem se vrací
Steklač, Vojtěch

Nakladatel: Egmont ČR
Obálka: Jaromír F. Palme
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 192
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Třetí kniha série Golem.

Martin Nováček by byl jen obyčejný mladík, nebýt toho, že jednoho dne potkal na pražském židovském hřbitově Golema. Toto setkání zcela změnilo jeho život. Golem totiž umí míchat různé elixíry, které vzbudí zájem dvou podnikatelů bez skrupulí, Dr. Fiora a Mr. Piga. Oba dva chtějí elixíry mít a oba dva jsou schopni pro to udělat vše, dokonce i připravit o život toho, kdo jim stojí v cestě. Ale Martin už naštěstí není na všechno sám. Golem se vrátil, aby mu pomohl...

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Golemovo okofantasy

Golemovo oko
(Bartimaeova trilogie - Kniha druhá)
Jonathan Stroud

Nakladatelství: Euromedia Group - Knižní klub
Překlad: Petra Diestlerová
Obálka: Jana Šťastná
Stran: 496
ISBN: 80-242-1546-2
Cena: 249,-

Od událostí popsaných v Amuletu Samarkandu uběhly 2 roky, mladý mág Nathaniel dělá kariéru ve vládních službách. Jeho úkolem je zarazit útoky tajemného Odboje. Jenže plebejský gang vedený energickou Kitty uniká a Nathaniel je v ohrožení. Pak dojde v Londýně k dalším, mnohem ničivějším útokům. Stojí za nimi něco ještě nebezpečnějšího než Odboj? Nathaniel musí rychle odhalit pachatele: vypraví se do nepřátelské Prahy a opět povolá vynalézavého džina Bartimaea. Kitty s přáteli zatím plánují odvážný kousek, který má změnit dějiny Londýna... Pozoruhodný 2. díl originální fantasy trilogie je opět plný magie, humoru, dobrodružství a politických intrik.JONATHAN STROUD je britský spisovatel, který dlouhá léta pracoval jako redaktor dětských knížek a napsal už několik knih pro mladé čtenáře. Golemovo oko je druhý díl trilogie o Bartimaeovi. První díl Baartimaeovy trilogie, Amulet Samarkandu vyšel v roce 2005. Závěrečný svazek, Ptolemaiova brána, nakladatelství připravuje k vydání v roce 2006. Určeno pro děti od 12 let.

www.knizniweb.cz


Daemon


Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...