27.9.2021 | Svátek má Jonáš


VYŠLO: Agent JFK 2, Conan Leonarda Medka, dotisk Silmarillionu, Lemův Marťan a další

11.11.2005

 

 

JFK 2 - Není krve bez ohněsci-fi

Agent JFK 02 - Není krve bez ohně
 Procházka, Jiří Walker - Žamboch, Miroslav  

Nakladatel: E.F., Triton
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Milena Matějková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 128
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback

John Francis Kovář, bývalý kapitán speciálních jednotek, člen úderného týmu Agentury EF se účastní první mise do jiného časoprostoru. Má to být rutinní výprava, jakých Agentura provádí desítky a stovky. Navzdory předpokladům se však se ocitá ve víru zběsilých událostí, které vrcholí 2. prosince roku 1805 monumentální bitvou u Slavkova.
JFK a jeho noví přátelé nemají čas ani prostředky, aby svou účastí zásadně ovlivnili slavnou a krvavou řež, známou jako „Bitva tří císařů". Nic jiného jim však nezbývá - uprostřed bitevní vřavy musí svést rozhodující boj proti zbraním, které v té době neexistovaly, proti silám existujícím napříč časem i prostorem od počátku světa do jeho skonání.
John F. Kovář na vlastní kůži poznává vnitřní smysl agenturního hesla:
„Svůj svět si musíme zasloužit!"

cena 89.00 Kč

www.daemon.cz

Marťansci-fi

Marťan
 /Człowiek z Marsa/
 Lem, Stanisław  

Nakladatel: Akropolis
Překladatel: Pavel Weigel
Obálka: Michaela Kukovičová
Redakce: Simona Sailerová, Veronika Sailerová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 144
Rozměr: 130 x 170
Provedení: paperback

Student medicíny Stanisław Lem, odsunutý z ruského záboru Lvova do Krakova, začal v roce 1946 psát válečné, dobrodružné a vědeckofantastické povídky. Nejdelší z těchto prací byl Marťan, otiskovaný časopisecky na pokračování. Knižně vyšel až o padesát let později. Jedná se o první Lemovo dílo science fiction, ještě nepoznamenané pozdějšími ideologickými tlaky.
Příběh mimozemšťana, který ztroskotá na Zemi, je spíše ve stylu klasické západní SF. Odehrává se v USA a jsou zde použity tehdejší poznatky o americkém vojenském výzkumu - Marťana se ujmou vojáci a celá záležitost je před veřejností přísně utajena. Už zde však autor ukazuje své literární schopnosti i názory, kterými se později proslavil. Dokázal vytvořit patřičnou atmosféru, vzhledem k událostem spíše pochmurnou, v čerstvé paměti čtenářů byly totiž takové události jako použití atomové bomby, vývoj dalších zbraní včetně biologických apod. Je zřejmé, že autor už od mládí zastával názor o nemožnosti zdárného kontaktu dvou principiálně odlišných civilizací (což v jiné podobě vyjádřil ve svých dalších dílech včetně posledního románu Fiasko).
Ačkoliv se nejedná o příliš rozsáhlé dílo, autor dokáže udržet čtenáře v napětí, obratně mísí technické popisy s napínavým dějem. Čeští čtenáři tak mají příležitost poznat počátek spisovatelské dráhy autora, který právě v tomto žánru dosáhl absolutních vrcholů.

cena 169.00 Kč

www.daemon.cz

Conan a Tarantijský tygrfantasy

Conan a Tarantijský tygr
 Medek, Leonard  
Nakladatel: Klub Julese Vernea

Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Egon Čierny
Rok vydání: 2005
Počet stran: 250
Rozměr: 110 x 180
Provedení: paperback

Do hlavního města Aquilonie Tarantie je po svém vítězství na Černé řece pozván generál Conan. Král Numenidus ho dá uvěznit a plánuje jeho popravu. V noci, v době kdy ulice Tarantie ovládá násilí a zločin, má muž s tváří tygra a s drápy z oceli plné ruce práce, aby do nich vrátila alespoň trochu spravedlnosti a bezpečí.

cena 179.00 Kč

www.daemon.cz

Silmarillionfantasy

Silmarillion
 /The Silmarillion/
 Tolkien, J. R. R.  

Nakladatel: Mladá fronta
Překladatel: Stanislava Pošustová
Obálka: Geoff Taylor
Redakce: Robert Kubánek, Jana Vysoká
Rok vydání: 2003
Počet stran: 312
Rozměr: 170 x 240
Provedení: hardback
Stav: dotisk

Mýty a legendy Středozemě.

Tolkienův Silmarillion popisuje První věk světa - jeho samozřejmou součástí je tedy vyprávění o vzniku Středozemě, o její mytologii, nejstarší historii a v neposlední řadě také o národech, jež ji obývaly v dobách předcházejících ději trilogie Pán prstenů. Název knihy je odvozen od jména tří vzácných klenotů, silmarilů, které zhotovil nejnadanější z elfů Fëanor. Úkolem těchto klenotů bylo uchovávat vzácné Světlo Dvou stromů blažené říše Valinoru. Všech silmarilů se však zmocnil Morgoth, první Temný pán, a v pevnosti Angband si jimi ozdobil svou železnou korunu. Fëanor a jeho druhové s ním vedli dlouhou válku, jejímž cílem bylo získat cenné klenoty zpět.
Quenta Silmarillion (Historie silmarilů), ústřední část knihy odehrávající se v Prvním věku, je doplněna Ainulindalë (Hudbou Ainur), úvodním mýtem pojednávajícím o Stvoření světa v Hlubinách času, a Valaquentou (Zprávou o Valar), což je vyprávění o božských mocnostech Valar a Mainar a jejich temných protějšcích Sauronovi a Melkorovi. Součástí knihy jsou ještě další dva oddíly: Akallebth (Pád Númenoru) a Vyprávění o Prstenech moci a Třetím věku - zde se děj ostává až k událostem, jimiž vrcholí trilogie Pán prstenů.
Text Silmarillionu je beze zbytku dílem J. R. R. Tolkiena, vydání se však dočkal až po spisovatelově smrti. Největší zásluhu na jeho uveřejnění má autorův syn Christopher.
Toto vydání navíc nabízí čtenářů šestnáct barevných ilustrací, jejichž autorem je Ted Nasmith.

cena 299.00 Kč

www.daemon.cz

Dračí hněv 1 - Ticho před bouřífantasy

Dračí hněv I - Ticho před bouří
 /When Dragons Rage/
 Stackpole, Michael A.  

Nakladatel: Triton
Překladatel: Konstantin Šindelář
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: Miroslav Přívětivý
Rok vydání: 2005
Počet stran: 408
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Druhá kniha trilogie Dračí koruna.

Pevnost Drakonis padla. V jejích ruinách sice stále zuří boje, ale valná část Chytrininých armád pokračuje v postupu, aby vpadla do samého srdce civilizovaného světa. Rozbroje mezi vládci Jižních zemí však brání, aby se jejich vojska postavila společné hrozbě. Mnozí namísto toho hledají nepřátele ve vlastních řadách - což pocítí zejména starý válečník Havran, na něhož dopadne tíha událostí, starých pětadvacet let. Je jen na jeho přátelích, aby mu pomohli z nebezpečné situace, byť na to mají zoufale málo času...

První kniha ze dvou.

cena 219.00 Kč

www.daemon.cz

Když se sny střetnousci-fi, fantasy

Když se sny střetnou
 /When Dreams Collide/
 Simmons, William Mark  

Nakladatel: Triton
Překladatel: Zdeněk Uherčík
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: -
Rok vydání: 2005
Počet stran: 376
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Druhá kniha série Kroniky Dreamlandu.

Po událostech v Dreamlandu si Robert Ripley myslí, že už se nemůže nic horšího stát. Ale během cesty do Ruska zjistí, že něco přeci jen není v pořádku. Umělému psychotickému egu a superegu počítače se podařilo uniknout a chtějí zabít šest miliard nevinných lidí. Jakmile však Ripley vstoupí do systému, něco se pokazí a on získá několik totožností. Dost na to, aby se pustil do křížku se spoustou zombií, kyberpunků, skřítků a skvělých hlášek. Je to tobogan fantasy her a světa počítačů, ze kterého se nedá snadno sesednout.
Velmi příjemná kombinace fantasy a science fiction. Když se sny střetnou kombinuje ztřeštěnou rozpustilost, která jistě uspokojí fanoušky Terryho Pratchetta, a spoustu slovních hříček, nad kterými zajuchá obdivovatel Pierse Anthonyho, se zcela vážným zamyšlením nad umělou inteligencí a důsledky, které může přinést její vytvoření. Je dost dobře možné, že Mark Simmons si zde pro sebe vytvořil úplně nový žánr.

cena 209.00 Kč

www.daemon.cz

Stín modrého býkafantasy

Stín modrého býka
 Medek, Leonard - Vrbenská, Františka  

Nakladatel: Straky na vrbě
Obálka: Jana Šouflová
Redakce: Michael Bronec, Petra Jungwiertová
Rok vydání: 2001
Počet stran: 448
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback
Stav: dotisk

Historický román s fantastickými prvky nás zavádí do české kotliny čtvrtého století, kde dochází ke konfliktu mezi zájmy tamních knížat, vzdálené římské říše a vymírajícího národa keltů.
Františka Vrbenská a Leonard Medek zpracovali text zkušeně a s přehledem, až je těžké odhadnout, co je jen fikce a co se mohlo doopravdy stát...

cena 225.00 Kč

www.daemon.cz


Pevnost 11/2005

Pevnost 11/2005
 Rečková, Jana - Jůzlová, Jana - Červenák, Juraj  

Nakladatel: Pražská vydavatelská společnost
Obálka: SPI International
Redakce: David Hartmann, Tomáš Němec, David Bimka, Martin Šust, Karel Wolf, Daniel Storch
Rok vydání: 2005
Počet stran: 108
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantastice, hrách a historii.

Povídky:
- Jana Rečková: 2x čaroděj v akci - Hadí král za nic nemůže (ukázka z románu)
- Jana Jůzlová: 2x čaroděj v akci - Monolit (ukázka z románu)
- Juraj Červenák: Doupě řvoucí smrti

cena 59.00 Kč

www.daemon.cz


Pevnost 11/2005 - Bestseller

Pevnost 11/2005 - Bestseller
 Doseděl, Svatopluk - Rečková, Jana - Jůzlová, Jana - Červenák, Juraj  

Nakladatel: Pražská vydavatelská společnost, Wolf Publishing
Obálka: SPI International, Grigory Vyatkin
Redakce: David Hartmann, Tomáš Němec, David Bimka, Martin Šust, Karel Wolf, Daniel Storch
Rok vydání: 2005
Počet stran: 108
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantastice, hrách a historii.

Povídky:
- Jana Rečková: 2x čaroděj v akci - Hadí král za nic nemůže (ukázka z románu)
- Jana Jůzlová: 2x čaroděj v akci - Monolit (ukázka z románu)
- Juraj Červenák: Doupě řvoucí smrti

--------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtá kniha z edice Pevnost:
- Svatopluk Doseděl: Bestseller
Ve Skalistých horách v centrální části amerického Colorada umírají za záhadných okolností lidé. Nezřídka dost krvavým způsobem. První obětí šestiprstého zabijáka se stává Malcolm Ferry, úspěšný autor strašidelného románu, který bohužel příliš pozdě pochopil, že ve svém rozepsaném trháku vytahuje na světlo fikci, jež fikcí tak docela není a světlo jí navíc zatraceně vadí. A právě kvůli tomuto Ferryho přehmatu se nad zasněženým krajem kolem hornického městečka Carbon Mills začínají kvapem stahovat zlověstná mračna. Místním lidem se po setmění houfně zakalují mozky a neovladatelný vír dění uchvacuje další a další aktéry dramatického duelu dvou odvěkých rivalů, pro něž byl svět vždycky příliš malý. Blíží se Vánoce roku 1994, ale do Rocky Mountains tentokrát nepřichází jenom Santa Claus...

cena 119.00 Kč

www.daemon.cz

WingCommander 6 - Pod cizí vlajkousci-fi

Wing Commander - Pod cizí vlajkou
 /Wing Commander - False Colors/
 Forstchen, William R. - Keith, Andrew  

Nakladatel: Klub Julese Vernea
Překladatel: Jiří Engliš
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Richard Klíčník, Egon Čierny
Rok vydání: 2005
Počet stran: 460
Rozměr: 110 x 180
Provedení: paperback

Šestá kniha série Wing Commander.

Útok na domovský svět Kilrathi uspěl. Byla zničena celá planeta včetně císaře a jeho válečných lordů. Přeživší Kilrathi, ať na válečných lodích nebo jejich koloniálních světech, byli demoralizováni a žádali o mír. Rasa kočičích válečníků přestala znamenat hrozbu pro Zemi a její kolonie. Třicet pět roků války konečně skončilo a v galaxii zavládl mír. Lidé si to mysleli...
Realita však byla jiná. Zůstalo zde dostatek nezávislých kilrathských vojenských vůdců - vládců, kterým zůstal k dispozici stále velký počet válečných lodí a zbraní. Někteří prahli po pomstě na opicích, které zničily jejich posvátný domovský svět, někteří hodlali založit svá vlastní nová impéria a další se jen dali na dráhu pirátů a napadali lidské kolonie dle svého rozmaru. Na Zemi mezitím lidé a jejich vůdci unavení válkou odvraceli sluch od zpráv o vzrůstající kilrathské agresivitě. Raději hleděli do vzdálené mírové a prosperující budoucnosti.
Bylo to však jen pouhé zastavení před příchodem nové bouře...

cena 265.00 Kč

www.daemon.cz

Chorál před bitvousci-fi

Chorál před bitvou
 /A Hymn Before Battle/
 Ringo, John  

Nakladatel: Wales
Překladatel: Eva Nováková
Obálka: David B. Mattingly
Redakce: Robert Pilch
Rok vydání: 2005
Počet stran: 440
Rozměr: 110 x 165

Provedení: paperback

První kniha série Odkaz Aldenaty.

Možnost, že nejsme ve vesmíru sami, znamená, že mimozemšťané mohou přistát před Bílým domem a dalšími mocenskými centry již zítra. Možná nás už delší dobu sledují, jen pro první kontakt s primitivní Zemí a jejími barbarskými, bojechtivými obyvateli nemají zatím žádný důvod...
Co když ale bojechtivost lidí na Zemi není náhodná, ale výsledek tisíciletého úsilí právě těchto mimozemšťanů? Co když je Země jejich laboratoří, kde se snaží vypěstovat vhodný biologický druh pro válku? Druh, který by mohl zachránit jejich již agrese neschopné rasy, sdružené v rozsáhlé, specializované Federaci, ohrožené mezihvězdnými nomády - Posleeny? A co když je Země i unikátní případ v celé řadě jejich experimentů, kdy ona tak žádoucí bojechtivost obyvatel zatím nevedla k sebedestrukci domovské planety dotyčných?
Tažení Posleenů nabývá na obrátkách, ohroženy jsou další stovky planet a mezi nimi již i samotná Země. Není jiná možnost, než experiment s nadějnou rasou předčasně ukončit a poslat ji do války! Bez ohledu na to, že na ni lidé nejsou připraveni, a také bez ohledu na to, že na kontakt s lidmi není vůbec připravená ani samotná Federace...

Military sci-fi série vysloveně kosmických rozměrů. K Zemi míří čtyři invazní vlny Posleenů, obávaných válečníků v měřítku celé galaxie. Ta první vlna má dva miliony vojáků a každá další jich má dvakrát tolik, co ta předchozí. Je v silách pozemšťanů zastavit tuto agresi? Nastává závod s časem...

cena 249.00 Kč

www.daemon.cz

Klonsci-fi

Klon
 /Cast of Shadows/
 Guilfoile, Kevin  

Nakladatel: Domino
Překladatel: Dagmar Kalová
Obálka: Zbyněk Janáček
Redakce: Marie Šťastná, Martin Pěch
Rok vydání: 2005
Počet stran: 288
Rozměr: 135 x 210
Provedení: hardback

Doktor Davis Moore je uznávaným odborníkem na asistovanou reprodukci. Jeho spokojený život se ale ocitne v troskách, když je brutálně zavražděna jeho dcera. Policisté po několika měsících bezvýsledného pátrání případ odloží, ale zdrcený otec se stále nevzdává naděje, že bude moci pohlédnout do tváře člověka, který sprovodil ze světa jeho šestnáctiletou Annu. Když mezi Anninými věcmi nalezne vzorek pachatelovy DNA, dostane šílený nápad: naklonovat vraha svého jediného dítěte...
Malý Justin si spokojeně hraje s kamarády, je bystrý a zvídavý. Milující rodiče pochopitelně netuší, k čemu byl jejich syn předurčen. Nevědí, že jeho roztomilá tvář se jednoho dne stane tváří chladnokrevného zabijáka. Pořídil Moore skutečně dokonalou kopii bestie? A lze vůbec do nevinné duše zakódovat zlo?

cena 199.00 Kč

www.daemon.cz

Madame Oktahoror

Madame Okta
 /Cirque Du Freak/
 Shan, Darren  

Nakladatel: Albatros
Překladatel: Richard Podaný
Obálka: Jakub Požár
Redakce: Jiřina Novotná, Michal Chodanič, Arnoštka Svobodová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 200
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

První kniha série Příběhy Darrena Shana.

Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Monstruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Crepsleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.

Svižný hororový příběh koncipovaný seriálově a pohrávající si navíc s mystifikací: Darren Shan je totiž jeho hrdinou-vypravěčem i autorem v jedné osobě.
Třebaže příběh je uzavřen, po jedinečném úspěchu na evropském trhu se utajený autor rozhodl v Darrenových dobrodružstvích pokračovat.

cena 189.00 Kč

www.daemon.cz

Snědý muž 1 - Tajemný učeňfantasy

Snědý muž IV - Tajemný učeň
 /Tawny Man II - Golden Fool/
 Hobb, Robin  

Nakladatel: Návrat
Překladatel: Jan Kozák
Obálka: Thomas Thiemeyer
Redakce: -
Rok vydání: 2005
Počet stran: 304
Rozměr: 115 x 165
Provedení: paperback

Na příběh FitzChivalryho Farseera nyní navazuje cyklus Snědý muž, jenž zachycuje příběh muže, který je nakonec konfrontován se dvěma magiemi, jež rozdělují nejen jeho osobnost, ale i celou zemi.

Princ Dutiful byl zachráněn z rukou Piebaldů a u dvora zase zavládl obvyklý rytmus. Avšak pro FitzChivalryho je návrat do izolace nemožný. Ačkoli je do hloubi duše zasažen ztrátou svého vlčího druha Nighteyese, Fitz se musí usadit na Buckkeepu a vrátit se k povinnostem Chadeova učně. V přestrojení za Toma Badgerlocka, strážce lorda Goldena, FitzChivalry špehuje za hradními zdmi. A jelikož jeho starý učitel chřadne, Fitz je nucen převzít na svá bedra další břemena, zatímco se snaží vyvést království z osidel občanské války, k níž má každým dnem blíž.
Princ Dutiful se zasnoubí s narčeskou Ellianií z Ostrovů, ale jeho život provází neustále napětí a narčeska samotná se zdá skrývat četná tajemství. Naštěstí má po svém boku Fitze, který se mu snaží být zároveň přítelem, učitelem a otcem, ale současně mu nesmí vyzradit svou pravou identitu. Vedle mnoha svých problémů je FitzChivalry, čelící ustavičným výhružkám Piebaldů a přibývajícím perzekucím proti lidem nadaným Moudrstí, nucen zajistit, že nikdo nevyzradí princovo tajemství, které by mohlo vést k pádu farseerovského trůnu: že on, stejně jako Fitz, má v krvi obávanou „zvířecí magii".

cena 209.00 Kč

www.daemon.cz

Usagi Yojimbo - Mezi životem a smrtíkomiks

Usagi Yojimbo - Mezi životem a smrtí
 /Usagi Yojimbo 10: The Brink of Life and Death/
 Sakai, Stan  

Nakladatel: Crew
Překladatel: Ľudovít Plata
Obálka: Stan Sakai
Redakce: Filip Gotfrid
Rok vydání: 2005
Počet stran: 200
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Vymítání démonů a boje s ninji jsou naprosto běžnou věcí v životě Miyamota Usagiho, samuraje bez pána, který se toulá krajinou, bojuje proti bezpráví a pěstuje svoje duchovní a bojová umění.
Na svých cestách za harmonií, které jej vedou přes hory a doly, přes města a venkov i podél rozeklaného pobřeží, potkává Usagi celou sbírku nezvyklých postav: vesničany pěstující mořské řasy, nevinného prodavače nudlí, ženu posedlou démonem, klan nemilosrdných netopýřích ninjů, gildu vrahů, záhadného obchodníka s léky a Inazumu, tajuplnou ženu s mečem. Více než jednou se Usagi ocitá ve velkém nebezpečí - je však zvyklý kráčet po tenké čáře mezi životem a smrtí.

Příběhy:
- Kaiso
- Setkání cizinců
- Černá duše
- Nudlička
- Hněv Spleteného uzlu
- Bonzův příběh
- Netopýři, kočka a králík
- Průsmyk chryzantém
- Blesk udeří dvakrát

cena 249.00 Kč

www.daemon.cz

Mouchakomiks

Moucha
 /Le Mouche/
 Trondheim, Lewis  

Nakladatel: Mot
Obálka: Lewis Trondheim
Redakce: -
Rok vydání: 2005
Počet stran: 108
Rozměr: 135 x 210
Provedení: paperback

Lewis Trondheim vám předkládá životní (a tak trochu netradiční) příběh mouchy, plný geniálního černého humoru a skvělé primitivní kresby.

cena 180.00 Kč

www.daemon.cz

Daemon


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...