29.3.2024 | Svátek má Taťána


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Archi 10.11.2008 13:00

Re: Re: Nekorektní úvaha - dokončení

Konečně seriozní příspěvek.

jimmy.PC 24.1.2008 8:24

jimm\

Já tam bydlim lol:-D

George999 11.9.2007 8:21

NAS PAN PRESIDENT SI ASI STOJI NA VEDENI NEBO MU NA NEM LEZI HALDA DOLARU?!?!

Nechapu proc se resi radar v Brdech nebo si pan Klaus stoji na vedeni ze nechape to ze USA pro nas urcite nechce nic dobreho ale na vedeni mu lezi peknej pakl EUR tak to asi te nasi prodejne vlade nemuze dojit!!LIDE NECHTEJI RADAR A JA JSEM CECH A NECHCI TADY ZADNE AMERICANY AT TAHNOU DOMU!!STYDIM SE ZA TY KTERI SE NECHAJI KOUPIT NEBO JSOU DOKONCE SCHOPNI PRODAT SVOJI VLASTNI ZEM!!!!

George999 11.9.2007 7:43

JSME SNAD CESI TAK PROC NAS NASE VLADA PRODAVA?!

Zajima me proc EU uvolnila dotaci 18mil.Eur na provadeni vrtu v Brdech?!Protoze se ztraci podzemni voda a v potocich netece skoro zadna voda a radar ma treba jen odlakat pozornost a nebo to bude radar ktery znemozni vstoupit do vjenskeho prostoru?!?!U nas se tezilo uhli a kdyz klesne podzemni voda tak se to co je poddolovane muze propadnout VLASTNI ZEM POD NOHAMA!!!

baltazar 11.3.2007 18:01

Kdo bydlíte na Marsu

se přihlašte .. a netlačte se.

k 11.3.2007 17:27

mmm

Tak je to tu normální>-!!!R^:-)

Ilona 27.2.2006 10:49

Konečně někoho napadne se nad tímto problémem aspoň zamyslet

Tuto úvahu nepovažuji za nekorektní, neboť jak si pisatelé předchozích příspěvků mohou uvědomit i oni pracují pouze s již prokázaným a do své rádoby rovnice zapomínají dosadit nám stále neznámé ...(je potřeba se zamyslet co je nekorektní- jestli to, že se pracuje s nám známým a opomíjí se neznámé - nejsme pány vesmíru a i vědou dokázané argumenty jiná věda dokáže popřít- lidi myslete hlavou) takže pro autora- možná za xxlet Vám dá někdo za pravdu! Jestli již nebude pozdě!
JiVy 6.12.2005 13:12

Re: Re: Nekorektní úvaha - dokončení

Ovšem katastrofické zprávy se prodávají mnohem lépe, než seriózní analýzy.
JiVy 6.12.2005 13:11

Re: Nekorektní úvaha - dokončení

Zrovna před pár dny jsem byl na přednášce Václava Cílka, který patří k našim největším odborníkům na klimatologické výzkumy zaměřené do minulosti. Takže se pokusím shrnout to hlavní.
Jak Slunce, tak oběžná dráha země a sklon zemské osy procházejí složitými kvasiperiodickými změnami se spoustou cyklů, které se nejrůznějšími spůsoby skládají a tu posiluji a tu zase oslabují.
Podle současných poznatků sluneční aktivita v tomto století dosáhne svého 8200 letého maxima, která trvají 150-200 let. Prokazetelný nárůst sluneční aktivity se dá měřit i přímo, nejen přes kolísání velikosti polárních čepiček Marsu, a tato aktivita výrazně roste už od 50. let minulého století.
Takže opravdu musíme očekávat globální změnya klimatu. Ekologističtí aktivisté se snaží prokázat, že na oteplování, které pozorujeme se podílejí i antropogenní vlivy. Podle některých modelů opravdu vychází, že pozorované oteplování je větší, než by vyplývalo ze zvýšené sluneční činnosti. Ovšem je potřeba zachovat proporce, i kdyby lidský vliv byl 20 %, což je IMHO značně přehnaný odhad, tak například Kjótský protokol sliboval snížení produkce CO2 o cca 5 % za cenu obrovských nákladů zejména v USA, přitom vliv této změny na světové klima by byl hluboko pod úrovní naší schopnosti měření.
IMHO se u kampaní okolo globálního oteplování jedná o typické šíření poplašné zprávy spojené agresivním fundraisingem ekologistů a některých klimatologů a zejména univerzálních odborníků na všechno, které živí právě granty spojené s výzkumy změn globálního klimatu. Čím poplašnější zprávy produkují, tím více peněz dostanou.
Úplně mě dostaly TV záběry na londýnskou demonstraci proti glogálnímu oteplování, kdy davy ekologistů rytmicky bubnovaly proti globalizaci. Kdybych zavřel oči, myslel bych si, že jde o divošský rituál na přivolávání deště.
Prostě svět ve kterém žijeme se neustále mění a vyvíjí a lidský vliv je často mnohem menší, než si připouštíme. Ovšem katastrofické zprá
Lukáš Křesina 2.12.2005 9:54

Nekorektní úvaha - dokončení

A konečně, i kdybychom přijali předpoklad, že ubývání polárních čepiček je jev dlouhodobý a jeho příčinou je aktivita Slunce, je úvaha nesprávná. Každý školák by měl vědět, že aktivita Slunce je cyklická a základní cyklus je jedenáctiletý. Co když pozorované změny jsou jeho důsledkem? Šestileté pozorování by pak bylo stejné, jako by někdo měřil teploty od června do prosince a vyvozoval z toho, že nastupuje nová doba ledová. Na závěr si dovolím nabídnout alternativní vysvětlení. Malí zelení mužíčkové jednou za čtyři marsovské roky pořádají zimní olympuské hry (podle Mons Olympus - nejvyšší sopky na Marsu). Přitom sněhovými děly zesílí polární čepičky a ty pak jen tají až do příští zimní olympusády :-).
Lukáš Křesina 2.12.2005 9:46

Nekorektní úvaha

Pagi, tvá úvaha o globálním oteplování je silně nekorektní. Vychází z neověřených, neúplných a často i zcela chybných předpokladů a mnohdy tak jen opakuje obecně oblíbené omyly. Čtenářům je např. podsouváno jako fakt, že v době Vikingů bylo Grónsko zelenou zemí porostlou loukami. Není to pravda. I tehdy byla většina Grónska zaledněná, jen těch ledovců bylo možná o trošku méně než dnes. Vikingům, přesněji řečeno Islanďanům, to stačilo, osídlili totiž jen úzký proužek země při pobřeží a nežili si tam nijak skvěle. Na kolonizaci celého ostrova neměli ani lidské, ani materiální zdroje. Vybudovat trvalé osady se jim nepodařilo dokonce ani v Severní Americe, kde byly podmínky podstatně příznivější. Existuje i názor, že název Groenland byl jen propagandistický trik, který měl přilákat osadníky. Nekorektní je též předpoklad, že pozorování učiněná na Marsu lze v plném rozsahu vztáhnout i na Zemi. Dobře, zjistilo se, že během šesti let se polární čepičky na Marsu zmenšily. Pokud ale nevíme, proč se to stalo a jaké mechanismy při tom působily, nelze z toho nic vyvozovat. O intenzitě geologických procesů vyvolávaných vnitřními i vnějšími činiteli na Marsu víme zatím jen velmi málo a překvapení jsou na denním pořádku. Vyloučit jejich podstatný vliv na polární čepičky proto nelze.Navíc je třeba brát v úvahu, že marsovská ekologie je asi mnohem křehčí než pozemská. Pro srovnání je možno uvést polární kraje na Zemi. Stopy po průjezdu terénního vozidla severskou tundrou jsou patrné ještě po několika letech. Šestileté pozorování polárních čepiček je neprosto nedostatečné. V podmínkách Marsu jsou to pouze tři roky (oběžná doba Marsu je zhruba dvojnásobná oproti Zemi). To nepředstavuje dostatečně dlouhou statisticky vyhodnotitelnou časovou řadu. Naproti tomu na Zemi jsou záznamy o klimatu vedeny již celá staletí, k dispozici jsou i údaje ze starých kronik stejně jako přímé doklady, např. vrty do ledovců.