16.9.2021 | Svátek má Ludmila


SOUTĚŽ: Výsledky Velké novoroční soutěže s Avatarem, nakladateli a Sardenem

8.1.2010 12:05

AvatarTOPlistUf! To to trvalo, co? Nakonec jsme se však z dovolené vrátili a mohli vylosovat šest výherců knih, o které jsme soutěžili ve Velké novoroční soutěži:

Nakladatelství Plejáda poskytlo do soutěže výtisk dobrodružného románu Fragment. Argo přidalo Lukjaněnkova Lorda z planety Země. Triton-book zase military Poručík. Od Fantom Printu je byl výtisk Neochvějného. Straky na vrbě nabídly román Semper fi a od Baronetu jste hráli o klasicky laděný Poslední teorém. Na obálky románů se můžete podívat na konci tohoto článku.

Soutěžní otázky:

 1. A začneme jak jinak než klasikou. Víte, jaký autor napsal kultovní military sci-fi Hvězdná pěchota?

  Robert (Anson) Heinlein

 2. A u Hvězdné pěchoty ještě zůstaneme. V roce 1997 se dočkala filmového zpracování. Zajímalo by nás, kdo byl jejím režisérem.

  Paul Verhoeven

 3. Mariňáci, Semper Fi, Carpe diem. Všechny tyto knižní hity spojuje jméno jednoho autora military sf. Kterého? Mimochodem, víte jaké je jeho dvorní nakladatelství? A jak se jmenuje jediná povídka, kterou má doposud na svém kontě?

  Robert Fabian; Straky na vrbě; Epizit

 4. Kromě onoho autora, jehož jméno jsme chtěli vědět předchozí otázce, píše v České republice military sf také Tomáš Bartoš. Kromě úspěšných Žoldnéřů má na svém kontě také jeden díl Agenta JFK. Chceme vědět jeho pořadové číslo a název.

  17; Renegát

 5. A od království literatury se přesuneme zpět do světa filmu, konkrétně k mistru Cameronovi, který je v tomto testu hlavní hvězdou. Víte čím se James Cameron živil před tím, než začal točit filmy?

  řidič náklaďáku

 6. Po Terminatorovi natočil Cameron jistý film, kterým přispěl do slavné sci-fi série. Chtěli bychom vědět, jak se onen film jmenoval, v kterém roce vznikl a který neméně slavný režisér natočil předchozí díl?

  Aliens nebo Vetřelci; 1986; Ridley Scott

 7. Který film natočil James Cameron podle vlastní povídkou, kterou napsal coby mladý student základní školy?

  The Abyss nebo Propast

 8. O božskou hudbu k Avatarovi se postaral známý skladatel James Horner. Zajímalo by nás kolikátá je to jeho spolupráce s Jamesem Cameronem a na kterých dvou předchozích snímcích spolupracovali?

  třetí; předchozí spolupráce – Aliens nebo Vetřelci; Titanic

 9. A na závěr trocha počítání. Víte kolik Oscarů získal Titanic – poslední Cameronův film?

  11

Do soutěže dorazilo celkem rekordních 55 e-mailů. Před vyhodnocením odpovědí bylo 5 e-mailů bylo kvůli duplicitě vyřazeno. Bohužel jsme dalších 11 zaslaných odpovědí museli vyhodnotit jako špatné, kvůli nesprávné odpovědi na otázku č. 7. Někteří ze soutěžících využili možnosti "vybrat" si případnou výhru. Štěstí při losování a výsledná listina vypadá následovně:

 • Antonín Hujer - Fragment
 • Jaroslav Schmidt - Semper fi
 • Jiří Bálek - Lord z planety Země
 • Tomáš Novotný - Poručík
 • Magda Zedníková - Poslední teorém
 • Uživatelka Gege7 - Neochvějný

Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za účast v našich soutěžích. Již zítra pro vás všechny máme další klání. Tentokrát o komiks Muriel a oranžová smrt Káji Saudka.

Fragment Warren FahyLord z planety Země Sergej LukjaněnkoPoručík Rick Shelley

Neochvějný Ztracená flotila Jack CampbellSemper Fi Robert FabianPoslední teorém Arthur C. Clarke Frederik Pohl

Jan Pechanec a Martin Stručovský


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...