30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


SOUTĚŽ: Výsledky soutěže O tři výtisky Dobrodružství kapitána Báthoryho 1

14.12.2009 9:05

Brokilon logoTOPlistNa soutěž o Strážce Varadínu dorazilo celkem 27 odpovědí, z nichž 26 bylo správných. Ze správných odpovědí jsme vylosovali tři šťastlivce - pány L. Machalu, J. Spurného a J. Schmidt, kterým tímto jménem nakladatelství Brokilon a redakce Sardenu blahopřeji.

Mile mě překvapila hojná účast čtenářů ze Slovenska a téměř stoprocentní úspěšnost odpovědí, na které se nyní můžeme podívat...

 1. První otázka našeho turnaje se nemůže týkat ničeho jiného, než začátků Juraje Červenáka. Takže rádi bychom věděli v jakém nakladatelství Ďurovi vyšla kniha Olgerd ze Scallbornu: Meč z Thormarenu a pod jakým pseudonymem jí publikoval?
  Saga; Thorleif Larssen
 2. V roce 1999 vyhrál Juraj Červenák soutěž O nejlepší fantasy a získal tak titul Nositel meče. Ptáme se za jakou povídku to bylo a kdo byl jejím hrdinou?
  Krvavý oheń, bílý oheň; Černokněžník nebo Rogan
 3. Své povídky o Černokněžníkovi Roganovi shrnul Červenák do povídkové sbírky. Jak se ona kniha jmenovala, u jakého nakladatele vyšla a v jakém roce to bylo?
  Válka s běsy nebo Černokněžník: Válka s běsy; Wales; 2006
 4. Strážcové Varadínu Dobrodružství kapitána Báthoryho Juraj ČervenákTo, že je Červenák machr, dokázal, když publikoval na pokračování jistý román. Rádi bychom znali název oné knihy a v jakém časopise vycházela?
  Sekera z bronzu, rouno ze zlata; Fantázia
 5. Strážcům Varadínu předchází nedávno vydaná povídka. Jaký je její název?
  Turkobijce
 6. A nyní trocha dějepisu. Strážci Varadínu se odehrávají v roce 1660. Který habsburský císař tehdy vládl?
  Leopold I.
 7. A poslední otázka – kdo je Červenákův dvorní ilustrátor knih?
  Michal Ivan

Ti z vás, kteří neměli takové štěstí, si nemusí zoufat, neboť pro vás chystáme další klání o ceny.

Jan Pechanec a Martin Stručovský


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...