1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


SOUTĚŽ: Vyhlášení výherců soutěží o Století páry a Spiknutí 365

14.3.2010 12:05

TOPlistTentokrát jsme si s vyhlášením výsledků soutěže o první dva výtisky projektu Spiknutí 365 australské spisovatelky Gabrielle Lord dali pěkně na čas. Přijměte moji omluvu a jako potvrzení snad bude stačit, že soutěžící o Století páry Petra Schinka tak dlouho čekat nemuseli. Hodnotící soutěž Sardenu, kde byly ve hře Stíny nad Ulldartem neměla žádného účastníka, tudíž ani žádného výherce.

Do soutěže o Spiknutí 365 nám dorazilo 15 odpovědí a všechny byly správné. O Století páry soutěžilo celkem 17 účastníků a taktéž všichni odpověděli správně.

Vrhněme se tedy na správné odpovědi a posléze i na jména šťastných výherců...

Spiknutí 365 Leden Gabrielle LordSpiknutí 365 - Leden a Únor

 1. Jaké je celé jméno hlavního hrdiny románu na pokračování?
  Callum Ormond
 2. Jaké aktivity naplňují volný čas Gabrielle Lord?
  Procházky, meditace, zpívání, práce na zahradě nebo pokec s kamarádkami, rodina, vnoučata, zlatá rybička a udržuje se po tělesné i psychické stránce...
 3. Kdy začala autorka psát?
  Poprvé v jedenácti letech. Profesionálně ve třiceti letech. Každou z těchto odpovědí jsme uznali, neboť i na stránkách www.spiknuti-365.cz lze obě najít.
 4. Pokud jste správně uvedli jméno ústředního hrdiny, pak pro vás nebude problém odpovědět na otázky: Kolik je mu let? Jak se jmenuje jeho sourozenec?
  15 let, sestra Gábi

Století páry Petr SchinkStoletí páry

 1. Jak se jmenuje první Schinkova kniha a u jakého nakladatele vyšla?
  Špinavá práce; Wolf publishing
 2. Fastynger van Hauten - hrdina Století páry se čtenářům poprvé představila v jistém příběhu. Jak se onen příběh jmenoval, v jakém časopise vyšel a v jakém to bylo roce?

  Rozhraní; Ikarie, 2005
 3. A otázka z dějepisu - víte jaké století je označováno za století páry? A kdo je vynálezcem parního stroje?
  19. stol.; James Watt
 4. Co je to vlastně steampunk?
  Žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavnímu zdroji energie, která charakterizuje technologie, tvořící kulisy děl tohoto žánru.

And the winners are...

Šťastnou výherkyní prvních dvou výtisků projektu Spiknutí 365 s podtituly Leden a Únor se stala paní R. Novotná. Povídkovou sbírku Století páry pak losování přisoudilo panu M. Pešičkovi. Vítězům blahopřejeme a těšíme se, že i nadále budete soutěžit se Sardenem o ceny. Již brzy se těšte na šestý díl Stopařova průvodce...

Jan Pechanec


Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...