2.12.2020 | Svátek má Blanka


SOUTĚŽ: S Tritonem o sbírku Černá šťáva Margo Lanaganové

9.5.2010 15:05

Triton logoTOPlistJako obvykle nám bude stačit, když správně odpovíte na čtyři jednoduché otázky a budete mít štěstí při slosování.

Černá šťáva předkládá čtenářům sbírku deseti neobvyklých, dokonce šokujících povídek – vyprávění malého chlapce, jehož rodina asistuje při popravě sestry vražednice, líčení útěku sloního stáda ze zajetí, masakr páchaný šílenými klauny, život v izolované sektě popisovaný dítětem, povídky o nejrůznějších rituálech v různých společnostech – to všechno je tak neskutečné, tak bizarní a nečekané, že kniha si plným právem zaslouží zařazení do žánru fantasy; pro upřesnění, poetického, fantazijního fantasy. Nedočtete se tu o dracích ani o mimozemšťanech či skřetech, zato hodně o své vlastní duši a horečnatých snech, které mohou těšit i děsit.
Kniha získala cenu World Fantasy Award a australskou cenu Ditmar.
(anotace)

Černá šťáva Margo LanaganováOtázky:

  1. Povězte nám originální název sbírky, o kterou soutěžíme a rok, ve kterém vyšla.
  2. S jakou další knihou Margo Lanaganová zabodovala a získala literární ocenění?
  3. Uveďte nám místo a rok narození autorky.
  4. Proč Margo Lanaganová píše? A co by se muselo stát, aby toho nechala?

Své odpovědi zasílejte do půlnoci soboty 15. května 2010 na známou adresu: sarden@pagiserver.cz. Do předmětu uveďte "Cerna stava".

redakce


SOUTĚŽ: Vyhrajte a zachumlejte se do beránkové soupravy od decoDoma!
SOUTĚŽ: Vyhrajte a zachumlejte se do beránkové soupravy od decoDoma!

Mrazivých večerů přibývá a s nimi i touha zachumlat se do něčeho hřejivého. Souprava NOEL vám toto splní a navíc je v opravdu rozkošném zimním...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...