20.10.2021 | Svátek má Vendelín


SOUTĚŽ: O Palpyho kšandy 2007

1.10.2007 0:05

O Palpyho kšandyTOPlistAcademia Sithia vyhlašuje druhý ročník soutěže v parodické Star Wars fan fiction!

Této soutěže se mohou zúčastnit všechny původní dosud nikde nepublikované a jinde nesoutěžící česky nebo slovensky psané povídky. Musí se ovšem jednat o humor, satiru či parodii (!!!), které si berou na mušku osoby, místa, rasy, planety, události atd. světa Hvězdných válek.


Je zcela jedno, na kterém místě, v jakém čase či se kterými hrdiny se děj povídky bude odehrávat. Nebráníme se ani vpádu osob notoricky známých z jiných sci-fi či fantasy děl do předaleké galaxie a na straně druhé nemáme též nic proti tomu, aby byl komický účinek docílen tím, že jedna nebo více postav ságy Star Wars bude přemístěna do libovolného historického období na naší planetě nebo do kteréhokoli obecně známého fantasy světa.
Nikdo se také při psaní nemusí úzkostlivě se vyhýbat tomu, aby se o jakéhokoli Sitha či imperiála otřel poznámkou, co by mohla být vykládána jako sebeméně neuctivá, protože v této soutěži je každá rána dovolená!


Hodnoceny budou pouze celková literární úroveň zpracování, vtipnost a originalita povídky jako celku a zejména její pointy. Každý z porotců bude tudíž posuzovat především zda se mu ta která povídka zdá být dobře či špatně napsaná a jak moc nebo málo je z jeho pohledu čtivá, zábavná a neotřelá. Upozorňujeme ovšem, že součástí hodnocení bude ve větší či menší míře (závisí na tom kterém porotci) i stav zaslaného příspěvku co do překlepů a gramatických chyb.

Další podmínky:

  • soutěžní příspěvek nesmí být delší, než 4 klasické wordovské strany (49 řádků na stránku při velikosti písma 12).
  • zasláním příspěvku do soutěže autor povídky vyjadřuje svůj souhlas s její bezplatnou publikací na našich stránkách, případně i s jejím bezplatným otištěním ve sborníku soutěže, bude-li tento vydán.
  • soutěžní příspěvky přijímáme výhradně v elektronické podobě, zaslané jako přílohu k e‑mailu na adresu Darth.Zira@email.cz ve formátu *.doc nebo *.rtf, pochopitelně virů prosté. Zaslané přílohy by měly být ve vašem vlastním zájmu psané některým ze tří nejběžnějších druhů písma (Arial, Courier, Times New Roman) a pokud možno bez zbytečných ozdůbek jako písma různých barev apod. (kdo si u nás bude chtít šplhnout, zašle nám svůj příspěvek v kopii i v html - ručně vyrobeném, nikoli „woknovém“, nebo aspoň v kopii v *.txt, kde příslušnými tagy označí odstavce a eventuální kurzívu, tučné a podtržené písmo).
  • uzávěrka soutěže je o půlnoci 1. listopadu 2007. Soutěžní příspěvky došlé po tomto termínu budou po dohodě s autorem zařazeny do dalšího ročníku.
  • slavnostní vyhlášení výsledků a předání diplomů a cen těm nejlepším proběhne na Koprconu 2007 (16. – 18. listopadu), pravděpodobně v rámci sobotního galavečera. Autoři povídek, které se umístí na prvních třech místech, obdrží kromě diplomů i drobné věcné dary a autor vítězné povídky k tomu získá též kšandy z šatníku samotného galaktického císaře. Sejde-li s méně než 6 soutěžních prací nebo pisateli soutěžních prací budou méně než 4 osoby, bude věcnými dary včetně uvedených kšand odměněn pouze autor vítězné povídky.
  • více podrobností k podmínkám soutěže lze nalézt a případnou inspiraci je možné načerpat na webových stránkách: http://sith.mysteria.cz.
Darth Zira


Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...