28.9.2021 | Den české státnosti


SOUTĚŽ: Literární soutěž Vidoucí 2009 – druhé kolo

30.10.2009 12:05

Vidoucí 2009TOPlistSedmý ročník literární soutěže Vidoucí dospěl do své nejnapínavější fáze – druhého kola – kde se mezi sebou utkají ty nejlepší povídky, které prošly neúprosným sítem kola prvního. Letos je jich jedenáct, v celkovém objemu mají něco málo přes sto stránek.

Zveme všechny čtenáře, aby se coby veřejní porotci zúčastnili jejich hodnocení a pomohli vybrat ty nejlepší.

Celá soutěž probíhá na stránkách pořádajícího klubu SFK Palantír, kde jsou všechny postupující povídky zveřejněny. Soutěžní práce jsou také dostupné ve společném dokumentu s jednotným formátem (doc, pdf). Vyhlášeny budou dvě kategorie: „odborná“, kde porotu budou tvořit redaktoři Pevnosti, členové klubů Palantír, Syndrid a Islington a pozvaní externí porotci; a „veřejná“, kde porotou budou čtenáři a návštěvníci webových stránek.

Soutěž pro veřejné porotce

Kromě toho, že jako vždy může veřejnost soutěžní povídky hodnotit, je pro aktuální ročník navíc ve spolupráci s časopisem Pevnost vyhlášena soutěž o věcné ceny pro toho člena veřejné poroty, který se svým hodnocením nejvíce přiblíží konečnému pořadí kategorie veřejné poroty.

Způsob hlasování ve druhém kole

Odborní i veřejní porotci hlasují stejným způsobem. Konkrétní bodové ohodnocení jednotlivých pozic bude až do uzávěrky druhého kola tajné. Porotce může/musí každé povídce udělit jednu z následujících možností:

  • první místo (1/1)
  • druhé místo (1/1)
  • třetí místo (1/1)
  • čtvrté místo (2/1)
  • páté místo (3/1)
  • horší (6/3); tvoří doplněk, který neobsadíte předchozími pozicemi

Řečeno slovy: Musíte obsadit právě jedno první místo, jedno druhé místo, jedno třetí místo, maximálně dvě čtvrtá místa a tři pátá místa. Žádné místo nesmíte nechat neobsazené.

Hlasování probíhá od 1. 8. od 31. 12. 2009; každý porotce má pouze jeden hlas. Také máte právo (nikoliv povinnost) sepsat k hodnocené povídce komentář, který bude po uzávěrce odeslán autorovi.

Jakými prostředky můžete hlasovat

Na stránkách je zveřejněn odkaz na tabulku, kterou vyplňte a odešlete na emailovou adresu vidouci@centrum.cz spolu se svým jménem, příjmením a případnou přezdívkou.

Další informace

Jestli vás soutěž zaujala a chcete si přečíst víc, navštivte stránky SFK Palantír. Chcete-li se dozvědět informace o proběhlém prvním kole, najdete je zde. Informace o historii soutěže, fakta, pomluvy, kuriozity, statistky a další jsou k nalezení zde.

Jan Harvalík


Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...