Neviditelný pes

SOUTĚŽ: Hugo logo - jednoduchost vs. kompromis?

1.9.2009 12:05

Hugo Award logo 12TOPlistKdyž jsem před několika měsíci informoval o vyhlášení soutěže k vytvoření loga pro SF cenu Hugo, dlouho se na oficiálních stránkách Huga nic nedělo, ač uzávěrka byla stanovena na 31. května 2009. Pak se objevil oficiální text, jak soutěž dopadla:

Porotci vybrali vítěze v soutěži Logo pro cenu Hugo (Hugo Awards Logo Contest). Všechny ostatní účastníky jsme e-mailem informovali, že jejich návrh nebyl vybrán jako vítězný. Vítězný návrh bude odhalen při letošní ceremonii předávání cen Hugo v sobotu 9. srpna 2009 v noci na 67. světovém SF conu s názvem Anticipation.

Do soutěže dorazilo 390 návrhů od 215 lidí z 24 zemí. Děkujeme každému ze zúčastněných za jejich loga do této soutěže.

Ale až po letošním Worldconu byl zveřejněn vítězný návrh, který možná není ani tolik barevný, ani tak líbivý, ani mnoho dalších ani jako další návrhy, z nichž několik si můžete prohlédnout ve Fotogalerii. Pravdou však zůstává, že vítězná podoba oficiálního loga překvapuje svojí jednoduchostí a stává se tak určitým kompromisem, který bude na věky věků snadno zapamatovatelný.

Logo je určitě podobné letošní sošce od Dave Howella ;-) Stejně tak je zajímavé podívat se do diskuze pod článkem, který vítěze odtajnil, neboť právě tam se můžete dozvědět, jak některá další loga vypadala. Samozřejmostí jsou jisté pocity ublíženosti autorů nevybraných návrhů...

Jan Pechanec


zpět na článek