14.7.2020 | Svátek má Karolína


SOUTĚŽ: Hugo hledá své logo...

23.4.2009 0:05

Hugo web Awards 2009TOPlistPůvodní text v angličtině naleznete zde. Jedná se o volný překlad informačního charekteru o této skvělé příležitosti pro každého nadaného výtvarníka. Více informací naleznete na www.thehugoawards.org. (Pozn. Jana Pechance)

I vy se můžete stát částí historie Worldconů návrhem oficiálního loga pro cenu Hugo. Ačkoliv byla doposud raketa nejviditelnějším symbolem ceny Hugo na poli science fiction a fantasy, nikdy se nestala oficiálním logem k označení nominovaných anii vítězů, po více jak padesát let. The World Science Fiction Society přichází s návrhem změny vypsáním soutěže o logo, jejíž vítězný návrh by se stal oficiálním symbolem vhodným pro použití v nakladatelském, filmovém nebo televizním průmyslu.

Výhra

Hugo GernsbackTvůrce vítězného návrhu obdrží peněžní odměnu ve výši 500 dolarů (sponzorována www.scifiinc.org), skleněnou trofej v podobě vítězného návrhu, vstupenku na nadcházející Worldcon, Hugem ověnčený román Američtí bohové, novelu Koralina a sbírku Křehké věci podepsané autorem Neilem Gaimanem (zahrnující i Hugem oceněnou povídku Studie v smaragdové). Autor výtvarného návrhu si ponechá práva k jeho používání a bude se moci prezentovat jako jeho tvůrce.

Jak se zúčastnit?

Nezbytnosti k přihlášení odešlete na e-mail: logocontest@thehugoawards.org. Všechny návrhy poskytněte ve vektorové grafice (scalable vector graphic) ve formátu EPS a také v JPG. Více podrobných informací naleznete zde. Položky k zařazení do soutěže musí obsahovat jméno, věk, poštovní adresu, telefonní číslo, e-mailovou adresu (shodnou s odesílatelskou). K účasti není nutné hradit žádný poplatek, ale počet návrhů je omezen na 3 pro jednoho účastníka. Přečtěte si oficiální pravidla soutěže před odesláním svých návrhů, abyste se vyvarovali zbytečných nedorozumění.

Délka trvání soutěže

Hugo 2007Nejzazší termín pro odeslání je půlnoc (minuta po 23:59) 31. Května 2009 pacifického denního času (to znamená 7:00 1. Června UTC). Pokusíme se o potvrzení všech přijatých návrhů během jednoho týdne od obdržení, přesto nemůžeme být zodpovědní za e-maily, které nedorazí.

Porota

Hodnotit bude porota, jejímiž členy jsou:

  • Irene Gallo (Art Director at Tor Books and Tor.com)
  • Neil Gaiman (3 time Hugo Award winning writer)
  • Chip Kidd (Graphic Designer/Writer/Editor)
  • Geri Sullivan (Fan & Graphic Design pro)

Porotci byli jmenováni World Science Fiction Society's Hugo Awards Marketing Committee a finální rozhodnutí bude uděleno po konzultaci se sborem porotců.

Oficiální pravidla

Podívejte se na úplný seznam oficiálních pravidel pro všechny případné připomínku a zřeknutí se práv.

Otázky?

Jestliže máte jakkékoliv další dotazy a připomínky k pravidlům soutěže. Napište je do komentářů (www.thehugoawards.org/?page_id=275 nebo je zašlete na e-mail: logocontest@thehugoawards.org. Přestože se budeme snažit odpovědět na všechny dotazy, nemůžeme to zaručit.

Volně podle: http://www.thehugoawards.org/?page_id=275.

Jan Pechanec


MIKUPEX TRADE s.r.o.
Obsluha bagru / rypadla, Olomouc, 30 - 40 000 Kč

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...