6.10.2022 | Svátek má Hanuš


SOUTĚŽ: Hugo hledá své logo...

23.4.2009 0:05

Hugo web Awards 2009TOPlistPůvodní text v angličtině naleznete zde. Jedná se o volný překlad informačního charekteru o této skvělé příležitosti pro každého nadaného výtvarníka. Více informací naleznete na www.thehugoawards.org. (Pozn. Jana Pechance)

I vy se můžete stát částí historie Worldconů návrhem oficiálního loga pro cenu Hugo. Ačkoliv byla doposud raketa nejviditelnějším symbolem ceny Hugo na poli science fiction a fantasy, nikdy se nestala oficiálním logem k označení nominovaných anii vítězů, po více jak padesát let. The World Science Fiction Society přichází s návrhem změny vypsáním soutěže o logo, jejíž vítězný návrh by se stal oficiálním symbolem vhodným pro použití v nakladatelském, filmovém nebo televizním průmyslu.

Výhra

Hugo GernsbackTvůrce vítězného návrhu obdrží peněžní odměnu ve výši 500 dolarů (sponzorována www.scifiinc.org), skleněnou trofej v podobě vítězného návrhu, vstupenku na nadcházející Worldcon, Hugem ověnčený román Američtí bohové, novelu Koralina a sbírku Křehké věci podepsané autorem Neilem Gaimanem (zahrnující i Hugem oceněnou povídku Studie v smaragdové). Autor výtvarného návrhu si ponechá práva k jeho používání a bude se moci prezentovat jako jeho tvůrce.

Jak se zúčastnit?

Nezbytnosti k přihlášení odešlete na e-mail: logocontest@thehugoawards.org. Všechny návrhy poskytněte ve vektorové grafice (scalable vector graphic) ve formátu EPS a také v JPG. Více podrobných informací naleznete zde. Položky k zařazení do soutěže musí obsahovat jméno, věk, poštovní adresu, telefonní číslo, e-mailovou adresu (shodnou s odesílatelskou). K účasti není nutné hradit žádný poplatek, ale počet návrhů je omezen na 3 pro jednoho účastníka. Přečtěte si oficiální pravidla soutěže před odesláním svých návrhů, abyste se vyvarovali zbytečných nedorozumění.

Délka trvání soutěže

Hugo 2007Nejzazší termín pro odeslání je půlnoc (minuta po 23:59) 31. Května 2009 pacifického denního času (to znamená 7:00 1. Června UTC). Pokusíme se o potvrzení všech přijatých návrhů během jednoho týdne od obdržení, přesto nemůžeme být zodpovědní za e-maily, které nedorazí.

Porota

Hodnotit bude porota, jejímiž členy jsou:

  • Irene Gallo (Art Director at Tor Books and Tor.com)
  • Neil Gaiman (3 time Hugo Award winning writer)
  • Chip Kidd (Graphic Designer/Writer/Editor)
  • Geri Sullivan (Fan & Graphic Design pro)

Porotci byli jmenováni World Science Fiction Society's Hugo Awards Marketing Committee a finální rozhodnutí bude uděleno po konzultaci se sborem porotců.

Oficiální pravidla

Podívejte se na úplný seznam oficiálních pravidel pro všechny případné připomínku a zřeknutí se práv.

Otázky?

Jestliže máte jakkékoliv další dotazy a připomínky k pravidlům soutěže. Napište je do komentářů (www.thehugoawards.org/?page_id=275 nebo je zašlete na e-mail: logocontest@thehugoawards.org. Přestože se budeme snažit odpovědět na všechny dotazy, nemůžeme to zaručit.

Volně podle: http://www.thehugoawards.org/?page_id=275.

Jan Pechanec


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...