28.9.2023 | Den české státnosti


Seznam článků publikovaných na Sardenu od 26. do 31. května

1.6.2011

SOUTĚŽ: Narozeninová soutěž - 31. května 2011 0:05

Čas je nezastavitelný a Sarden je zase o něco starší. A i letos budeme soutěžit o spoustu hodnotný cen, jimiž chceme udělat radost vám - našim čtenářům. Pokud si dobře pamatujete, loni jsme se ptali na věci týkající se Sardenu. Tento rok se zaměříme na samotné redaktory.

číst dál

RECENZE: Orson Scott Card, Vykoupení Kryštofa Kolumba (Troj-duel) - 31. května 2011 0:05

Proti mistrovi pera se postavili v různých literárních aspektech tři další bardi fantastiky. Užijte si souboj Orsona Scotta Carda proti Danu Simmonsovi, Nealu Asherovi a Andrzeji Sapkowskému...

číst dál

RECENZE: XB-1 5/2011 - 31. května 2011 0:03

Oproti předchozím dvěma číslům se pětková XB-1 vytáhla v zahraniční sekci hned se třemi povídkami. Dvě z nich jsou z ranku science fiction, poslední bych pak řadil mezi pohádky, když zavřu obě oči, tak fantasy, ono se koneckonců rozdíl mezi těmito žánry dá docela dobře setřít.

číst dál

PR+CON: Festival Fantazie přivítá poprvé Transformers! - 31. května 2011 0:00

Jako každým rokem, tak se i letos koná v Chotěboři největší sjezd fanoušků Fantasy a Sci-Fi – FESTIVAL FANTAZIE a to od 30.6. do 10.7.2011.

číst dál

RECENZE: Žoldnéři fantasie - Dálnice ke všem čertům - 30. května 2011 0:05

Literární soutěž Žoldnéři fantasie (dříve O železnou rukavici lorda Trollslayera) určitě není pro fanoušky domácí fantasy neznámým pojmem. Nejen proto, že poskytuje možnost jak zkušeným, tak i začínajícím autorům, aby se pochlubili svými výtvory, ale také proto, že nejlepší povídky z každého ročníku vycházejí v knižní podobě, a tak se s nimi může seznámit opravdu široký okruh čtenářů.

číst dál

RECENZE: Thor MAX - Vikingové - 30. května 2011 0:00

Čekali jsme dlouho. Ale dočkali jsme se. Po všech komiksech, v nichž byl syn Odinův pouze členem týmovky, přichází konečně jeho sólová jízda. Thor je další z hrdinů nakladatelství Marvel. Stvořil ho guru grafického románu Stan Lee, v jehož fantazii se zrodili hvězdy jako Iron Man, Spider Man, atd.

číst dál

UKÁZKA: Jan Kotouč: Tristanská občanská válka - 30. května 2011 0:00

První ukázka z knihy Tristanská občanská válka od Jana Kotouče, která vyjde ve dvou dílech v červnu a červenci 2011. Román volně navazuje na autorovu prvotinu Pokračování diplomacie.

číst dál

PR+LITERATURA: Tajná kniha Šerosvitu - 28. května 2011 0:00

Městskou duchařskou fantasy s hororovými prvky napsal kolektiv pěti českých autorek, Karolina Francová, Sanča Fülle, Vilma Kadlečková, Lucie Lukačovičová, Julie Nováková neobvyklou metodou. Každá z autorek napsala dvě až čtyři povídky, které dohromady skládají napínavý příběh. Ilustroval Jan Dřevíkovský.

číst dál

UKÁZKA: Rob Thurmanová, Přání smrti (Kal a Niko 4) - 28. května 2011 0:00

Série příběhů o bratrech Leandrosových si už získala slušný okruh fanoušků, které tedy jistě potěší čtvrtá kniha tohoto cyklu.

číst dál

REPORTÁŽ: Reportáž z vyhlášení AI2051 - 27. května 2011 0:05

Vyhlášení vítězů této povídkové soutěže se mělo původně odehrát na veletrhu „Svět knihy“, v neděli 15. května. I samotné organizátory soutěže, tj. časopis Pevnost ve spolupráci se společností Intel, zřejmě zaskočil velký ohlas a počet přispěvatelů. Do soutěže nakonec dorazilo celkem 142 povídek. Bylo tedy nutné termín vyhlášení posunout, aby mohla všechna díla být náležitě přečtena a zhodnocena. Den „D“ nastal o celých deset dní později, tj. 25. května. Ve středu. Na ručníkový den.

číst dál

FILM: Vřískot 4 (Scream 4) - 27. května 2011 0:00

Prvý Vreskot sa vysmieval vyvražďovačkám, druhý pokračovaniam, tretí odpísal trilógie. Štvrtý Vreskot, respektíve Vre4kot (zabite toho človeka, čo vymyslel tie kraviny s číslami miesto písmen) si berie na mušku remaky. Dokázal režisér Wes Craven a scenárista Kevin Williamson zmysluplne doplniť sériu, alebo ide o ďalšie zbytočné štvrté pokračovanie?

číst dál

PR: Literární soutěž o nejlepší sci-fi povídku zná své vítěze - 27. května 2011 0:00

Porota pod vedením Ondřeje Neffa vyhlásila výsledky soutěže AI 2051 o nejlepší sci-fi povídku.

číst dál

UKÁZKA: Leoš Kyša, Alláhův hněv - 27. května 2011 0:00

Mír mezi křesťany a muslimy je křehký jako srdce nezletilé Alcorské prostitutky. ... Jenže čas na svádění cizích agentů a sledování muslimských zvědů pominul. Válka se vrací a přichází čas, kdy jde o všechno. Budoucnost těch, kdo nevyznávají Mohameda jako proroka Božího, visí na vlásku. A ten vlásek najdete na hlavě Daniela Kalandry.

číst dál

EDITORIAL: Sarden jedenáctiletý - 26. května 2011 0:05

Jedenáct let! Pojďme kromě tváře trochu obměnit i slovo šéfredaktora a nahraďme ho slovem osoby mnohem povolanější ;-).

číst dál

RECENZE: Jonathan Strahan a Lou Anders, Meče a temná magie - 26. května 2011 0:00

Určite ste to už zažili. Práve ste sa prelúskali vynikajúcou knižnou ságou, v duši vám ešte rezonujú pocity, ktoré ste pri čítaní toho veľdiela o tisícoch stránok prežívali… a odrazu netušíte, čo teraz robiť. Viete, že chcete čítať ďalej. Lenže akú knihu? Akého autora? Odpoveďou na vaše tápanie by mohla byť antológia fantastiky pod názvom „Meče a temná magie“...

číst dál

FILM: Melancholia (Lars Von Trier Melancholia) - 26. května 2011 0:00

Film Melancholia rozhodně není sci-fi. Je to možná trošičku fantasy a/nebo katastrofický film, ale rozhodně v tom nespočívá jeho těžiště. Výše zmíněné rozpory dávají tušit, že mnohé z toho, co na plátně vidíme, se ve skutečnosti nestalo a jsou to halucinace hlavní hrdinky, režiséra nebo jeho psa, které znamenají, že svět je depresivní, že Hitler je fajn nebo že je kolem málo patníků. Vyberte si, případně přijďte s vlastní verzí...

číst dál

FILM: Anime jako fenomén - 25. května 2011 0:05

Obálka mangyGlobalizace je v plném proudu. Fantastika se neustále vyvíjí. Každý už jistojistě alespoň jednou zaslechl slovo anime. Že ne? V tom případě vám, dámy a pánové, představuji zcela specifický žánr, který vás uchvátí.

číst dál

ZÁBAVA: Ručníkový den - 25. května 2011 0:00

Minulý rok jsme společně s nakladatelstvím Argo velkolepě nadělovali a oslavili Ručníkový den soutěží o hromadu knih a CD. Do redakce nám tehdy přišlo celkem šest příspěvků...

číst dál

REPORTÁŽ: Třetí narozeniny HMS Phantom - 25. května 2011 0:00

Sobota 15.5.2011 byla relativně normální den. Obzvláště v Praze. V Letňaněch byla mezinárodní výstava psů, v Holešovicích Svět knihy a v pražské pizzerii Manna byla oslava narozenin HMS Phantom. HMS, tedy Her Majesty's Ship (hezky česky: loď jejího veličenstva) Phantom je český fanklub sdružující fanoušky světa Honor Harringtonové z pera Davida Webera.

číst dál

RECENZE: Drew Karpyshyn, Mass Effect - Odveta - 24. května 2011 0:05

Lidstvo dosáhlo hvězd a připojilo se k rozsáhlé společnosti mimozemských druhů. Ale za hranicemi prozkoumaného vesmíru číhají Smrťáci, strojová inteligence usilující o vyhlazení všeho živého v galaxii. Záhadný, vůdce prolidské tajné organizace Cerberus, je jeden z mála, kdo znají pravdu o Smrťácích.

číst dál

redakce


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...