28.9.2023 | Den české státnosti


Seznam článků publikovaných na Sardenu od 17. do 25. května

25.5.2011

FILM: Anime jako fenomén - 25. května 2011 0:05

Obálka mangyGlobalizace je v plném proudu. Fantastika se neustále vyvíjí. Každý už jistojistě alespoň jednou zaslechl slovo anime. Že ne? V tom případě vám, dámy a pánové, představuji zcela specifický žánr, který vás uchvátí.

číst dál

ZÁBAVA: Ručníkový den - 25. května 2011 0:00

Minulý rok jsme společně s nakladatelstvím Argo velkolepě nadělovali a oslavili Ručníkový den soutěží o hromadu knih a CD. Do redakce nám tehdy přišlo celkem šest příspěvků...

číst dál

REPORTÁŽ: Třetí narozeniny HMS Phantom - 25. května 2011 0:00

Sobota 15.5.2011 byla relativně normální den. Obzvláště v Praze. V Letňaněch byla mezinárodní výstava psů, v Holešovicích Svět knihy a v pražské pizzerii Manna byla oslava narozenin HMS Phantom. HMS, tedy Her Majesty's Ship (hezky česky: loď jejího veličenstva) Phantom je český fanklub sdružující fanoušky světa Honor Harringtonové z pera Davida Webera.

číst dál

RECENZE: Drew Karpyshyn, Mass Effect - Odveta - 24. května 2011 0:05

Lidstvo dosáhlo hvězd a připojilo se k rozsáhlé společnosti mimozemských druhů. Ale za hranicemi prozkoumaného vesmíru číhají Smrťáci, strojová inteligence usilující o vyhlazení všeho živého v galaxii. Záhadný, vůdce prolidské tajné organizace Cerberus, je jeden z mála, kdo znají pravdu o Smrťácích.

číst dál

PR+KOMIKS: Fenomén Warcraftu v komiksu a barvě! - 24. května 2011 0:00

World of Warcrat, alias WoW, neboli též familiárně wowko, je jednou z nejrozšířenějších a nejúspěšnějších online her. Je tak úspěšná, že vytvořila nejen novou subkulturu, ale i zbrusu nová zaměstnání a druhy obchodu. Dnes už mnoho obyvatel Číny nepracuje na polích, ale sedí u počítačů a vyrábí a shání v online světě tamní komodity, aby je mohli prodat (už za skutečné peníze), zahraničním hráčům. Ve světě WoW nejsou neobvyklé ani svatby či hromadná loučení se zemřelými hráči.

číst dál

CENY: Nebula 2010 - 24. května 2011 0:00

TOPlistTOPlistSFWA oznámila vítěze prestižních cen Nebula - jednoho z nejprestižnějších ocenění anglofonních zemí fantastice. Cena je udělovaná profesionálními spisovateli, což jsou v praxi členové SFWA (Science Fiction Writers of America), svým kolegům z branže. Historie ceny spadá až do roku 1965, kdy byla udělena první Nebula v kategorii román Herbertově Duně.

číst dál

SOUTĚŽ: Vyhlášení povídkové soutěže AI 2051 - 24. května 2011 0:00

Termín vyhlášení povídkové soutěže AI 2051- těšíme se na vás tuto středu!

číst dál

SLOUPEK: Pět autorů, kteří se na mně podepsali - 23. května 2011 18:00

Velmi živě si pamatuji, jak jsem nenáviděla čtení. Bylo mi šest, chodila jsem do první třídy a moje maminka, velká milovnice knih, chtěla, abych byla stejně „postižená“ jako ona, a pro TO se muselo něco udělat. Už odmalinka jsem milovala pohádky (a vydrželo mi to dodnes, jen se tomu říká fantasy). Babička s maminkou se mi jich něco načetly, ale najednou mě nutily, abych sama louskala písmenka. Jak já toho Robátka nesnášela a přála si, aby mu jelen Větrník šlápnul na krk a byl od nich navždy pokoj.

číst dál

UKÁZKA: Laurell K. Hamiltonová, Modrý měsíc (Anita Blakeová 8) - 21. května 2011 0:00

Na bývalého snoubence se dá jen těžko zapomenout. Když Anitě Blakeové ve tři ráno zazvoní telefon, chvíli si myslí, že je to on. Není. Je to jeho bratr a nepřináší dobré zprávy. Jak se zdá, bývalá láska Anitina života se nechala zavřít do vězení za pokus o znásilnění.

číst dál

RECENZE: Miroslav Valina, Ukrutně blízká setkání - 20. května 2011 0:05

Když kretén mlčí, mudrce připomíná. (Fišta)

číst dál

UKÁZKA: Zdeněk Řehák, Štvanice - 20. května 2011 0:00

Lidstvu se budoucnost příliš nepodařila. Dokáže sice létat na jiné planety, ale ekologické dopady na zdraví obyvatelstva jsou značné. Na Zemi žije již l5 miliard lidí. Přesto se v tomto přelidněném světě někdo po někom intenzivně shání. Záhadná klientka přichází do detektivní agentury Selim a žádá o pátrání po zmizelém muži. Případem je pověřen detektiv David Holy, který během dvou dnů narazí na několik mrtvol a sám začíná být ohrožován na životě. Aby vůbec zůstal naživu, musí svou detektivní práci za každou cenu dokončit…

číst dál

PR+CON: NightCon 2011 - 20. května 2011 0:00

NightCon je pokračovatelem úspěšné linie VampCon, která svým programem na téma upíři a vlkodlaci přispívala k rozšíření zaměření Festivalu fantazie od roku 2008. Letos jsme se rozhodli trochu rozšířit své pole působnosti a zaměřit se na horor obecně a vše, co se k němu vztahuje – upíři, vlkodlaci, zombies, démoni, magie a další s tím spjatá témata.

číst dál

FILM: Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides) - 19. května 2011 0:05

Jack Sparrow se tentokrát vydává na výpravu za fontánou věčného mládí. Navíc ho doprovází jeho bývalá milenka (Penélope Cruzová) a (Černovous Ian McShane).

číst dál

PR+LITERATURA: Román „Modrý měsíc“: láska je pouze jiné slovo pro krvácení! - 19. května 2011 0:00

Jedna z nejslavnějších sérií upířích romancí Anita Blakeová, lovkyně upírů, americké autorky Laurell K. Hamiltonové změnila českého nakladatele. Nakladatelství Epocha se dohodlo s nakladatelstvím Triton na převzetí tohoto populárního cyklu, a to od osmého svazku, tedy od titulu Modrý měsíc. V článku naleznete také životopis autorky...

číst dál

PR: Ceny Akademie SFFH rozdány - 19. května 2011 0:00

Časopis XB-1 si z předávání odnesl hned tři ocenění. Cenu za dlouholetou práci pro science fiction získal pro rok 2011 šéfredaktor časopisu XB-1 Vlado Ríša. Sošku v podobě Sfingy mu předal překladatel Richard Podaný. Ocenění je unikátní tím, že se výhercům neuděluje opakovaně, není jí tedy možné obdržet vícekrát.

číst dál

PR+KOMIKS: Dilbert - Hádej, kdo je chytřejší než ty - 19. května 2011 0:00

Šéfové, politici a občané postkomunistických zemí, mějte se na pozoru! Už potřetí je tu Dilbert!

číst dál

RECENZE: Petra Neomillnerová, Žár krve (Zaklínačka Lota 3) - 18. května 2011 0:05

Lota si užívá na statku s Torgem, když se objeví Enno. Podobá se hnijící mrtvole a je dočista šílený. To z něho dělá tvora mnohem nebezpečnějšího než kdykoliv předtím, o čemž rychle dokáže přesvědčit každého ve svém dosahu. Jeho násilnické činy mají dalekosáhlý dopad nejen pro Lotu a Torgeho.

číst dál

UKÁZKA: Jakub Ćwiek, Lhář (Lhář 1) - 18. května 2011 0:00

Valhala je v troskách. Loki, adoptovaný Odinův syn, patron podvodníků a zrádců, se postaví na stranu triumfujících zástupů Božích. Ve světě, kde se zbloudilá mytologická božstva spolčují s pekelnými démony, jsou jeho služby neocenitelné. Loki se stává andělským klukem pro všechno, alespoň to si archandělé myslí. On má však své vlastní plány. Na tomto i onom světě existují záležitosti, které není možné vyřídit se svatozáří nad hlavou.

číst dál

RECENZE: Jakub Ćwiek, Lhář (Lhář 1) - 17. května 2011 0:05

Každý talent má svoj začiatok, a ten Ćwiekov väzí v poviedkach, ktoré písal pre pobavenie svojich známych. Skromný autor sa istú dobu nechal presviedčať, ale nakoniec súbor textov zaslal poľskému nakladateľstvu Fabryka Słów. Výsledok predbehol očakávania.

číst dál

PR+KOMIKS: Sraz příznivců komiksového žánru se opět blíží! - 17. května 2011 0:00

V sobotu 28.5.2011 se v pražském klubu Cross, koná od devíti hodin ráno už pátý ročník Crweconu – nejstarší komiksové akce u nás!

číst dál

redakce


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...