19.9.2021 | Svátek má Zita


SERIÁL: Deset způsobů, jak nejlépe zničit Zemi 3/10

6.8.2007 11:00

Výbuch SlunceTOPlist3. Výbuch slunce

  • Zdroj: film Nexus
  • Míra destrukce: 10
  • Pravděpodobnost: 3
  • Atraktivita: 3
  • Co je k tomu potřeba: Určitě ne sluneční brýle

Se sluncem je hold potíž, jednou svítí málo, jednou zase moc a sem tam se mu chce vybouchnout. Tu poslední možnost využil v konstrukci příběhu koprodukční film Nexus, který svého času děsil diváky i v českých kinech. Ke katastrofě dochází roku 12 992, kdy jsou lidé schopny meziplanetárních letů, ale jaksi se zapomínají koukat nad hlavu. Tak se jim ta žhavá potvůrka pomstí a jen tak z ničeho nic si vybuchne. Holt, blbej den. Planeta Země to samozřejmě nemůže ustát a tak praskne jak nafouknutý balónek. Něco z lidské populace se nakonec stihne zachránit v kosmické lodi, která nalezne útočiště na planetě Taron.

Pravděpodobnost výbuchu slunce považujeme za poměrně malou. I pokud by se mu chtělo explodovat, troufáme si tvrdit, že by nám ráčilo dát signály o něco dříve, než by nás tímto taškařením překvapilo. Proto strháváme filmu Nexus body za pravděpodobnost - ale něco málo si tam necháváme, protože samotná myšlenka zániku Země pomocí destrukce Slunce je nosná a využívá ji celá řada dalších science fiction (jmenujme třeba nejnovější Sunshine, který operuje s opačnou myšlenkou a to, že Slunci pomalu dochází dech, Země je sevřena ledovými spáry zimy a výrobci opalovacích krémů zkrachovali).

Pokud budeme hovořit o působivosti zániku Země ve filmu Nexus - vystačíme si s málo slovy. Země vybuchne v jediném okamžiku a je to. Určitě by se to dalo přirovnat k předchozímu bodu, kde Zemi zničila demoliční četa Vogonů. Tam jsme přidali pár bodíků právě za úžasné stroje Vogonů, tady se zase jedná de facto o výbuchy dva - takže také jeden dva body připočítáváme. Celkově však nepovažujeme tuto variantu za, kdo ví jak, atraktivní, řekněme, že se raději po dvanácté podíváme na 146tý díl Power Rangers - než na toto.

Autorem malby je Martin Čáslava. Více z jeho tvorby naleznete na jeho blogu.

Předchozí díl: Zničení Vogonskou demoloční četou.
Příště: Zamoření povrchu smrtonosným virem.

Petr Čáslava


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...