22.9.2023 | Svátek má Darina


SARDEN: Slavíme desáté narozeniny... 3/3

26.5.2010 12:05

Sarden logoTOPlistSlavíme narozeniny!

Tak se na něj podívejme! Už nám hezky povyrostl, nasbíral základní zkušenosti a vědomosti. V poslední době se hodně osamostatnil, a i když se od své původní rodiny ještě úplně neoddělil, ve světě se neztratí. Má celkem slušný přehled nejen o tom, co se děje doma, ale občas už i vykoukne za humna a určitě tam nachází spoustu věcí, kterými se nechává inspirovat.

Z toho všeho vyplývá především to, že už ví úplně přesně, čím chce být, až bude velký. Hlavně chce být NEJLEPŠÍ ZE VŠECH!

O kom že je vlastně řeč? No přece o SARDENU, který slaví své desáté narozeniny.

Protože kulatá výročí svádějí k bilancování, dovolili si redaktoři krátký oddech, během kterého odpověděli na tři otázky. Dnes s redakcí nahlédněte do budoucnosti.

3. Jak bude podle vás vypadat Sarden za další desetiletí?

Jak bude vypadat Sarden za další desetiletí? Inu, věšteckou kouli nemám a hádat si taky netroufnu. Já jen doufám, že Sarden tu bude pořád i za těch deset let a bude stále přinášet horké novinky ze světa fantastiky. (Sirius)

Starší, skúsenejší, iný a pritom stále rovnako pohostinný a známy. (Majkl)

Samostatná UI v systéme VR. (mato)

Zajímavá otázka, ale doufám že to bude pořád ten starý dobrý Sarden. (DreamChaser)

Sarden půjde nahoru. Bude tu víc redaktorů, s větším umem a zkušeností, budeme se víc hádat o recenzní výtisky, Sarden bude ještě známější a ještě navštěvovanější. (Tobiáš Smolík)

Bude lepší, aktuálnější, přístupnější a samostatný - tentokrát to bude Sarden, který bude brát pod svá křídla nové projekty. (petrsimi)

Za deset let tu samozřejmě Sarden stále bude. Patrně bude ještě profesionálnější (těžiště volnočasových aktivit se v naší civilizaci přesouvá stále víc do popředí), bude technicky vymakanější, ale jádro, složené z lidských bytostí, dychtících po pocitu úžasu a toužících ho předat, to přetrvá. (Lament)

Vzal bych to podle sebe - bude starší, zkušenější, tlustší a do důchodu bude mít stále daleko... (Dalmatin)

Jako pesimistka, co se týká "trvanlivosti" současného světa, si myslím, že pokud tu bude za 10 let tenhle svět a internet, tak tu bude i Sarden. A vzhledem k rychlosti, kterou se vše na netu řítí, si netroufám odhadovat, jak bude vypadat. (Renča)

Čertví. Ale jelikož za deset let se určitě změní technologie, ale nikoliv lidi, tak bych řekl, že Sarden bude sice vypadat úplně jinak, ale bude stejný. (JŽ)

To záleží na tom, jestli si Bruce poradí s tím asteroidem. (DejF)

Chcete po mně sci-fi?! Sarden už nebude "první a jediný český scifi internetový deník - od roku 2000". Díky časové smyčce jej předběhne dnes ještě neexistující deník "Asteroid". Sarden se mezitím personifikuje, naštve, zahltí Asteroid nepublikovatelnými nadávkami, aby se posléze změnil z antropomorfní personifikace na obyčejný papír. Vznikne tak papírový týdeník Sarden, který - a teď přijde největší scifi a nejméně uvěřitelná část celého příběhu - v počtu odběratelů v ČR předběhne i Blesk! (Jajoch)

Bude to rozsáhlý deník se svými pravidelnými rubrikami, sloupky, fejetony a i na moje oblíbené povídky určitě dojde. "Chcete vědět, co je ve světě sci-fi nového? Čtěte a poslouchejte Sarden!" (Alča)

No a nakonec vyjádření toho, kdo o té budoucnosti bude hlavně rozhodovat – sám velký guru Pechy pravil:

Na rozdíl od Martina si myslím, že křišťálovou kouli mám, alespoň na nejbližší měsíce. Nicméně za deset let tu Sarden určitě bude. Bude to platforma a vůdčí síla pro každého milovníka fantastiky. S mojí osobou už bude spjat jen okrajově, protože ho bude utvářet celé společenství lidí. Já odejdu do ústraní a z povzdálí, z houpacího křesla, hodlám sledovat, jak se ti mladí s nadšením honí za úspěchy a vizemi věcí příštích. Možná bude v arabštině a číst se od konce zprava doleva a rozebírat variace Koránu, ale kdo ví.

Všichni redaktoři jsou optimisté, což je jistě potěšitelné, ale již konec zahálky a planých úvah, chutě do práce!

Vždyť nás ještě čeká spousta úsilí, aby si náš oslavenec za pár let, v dospělosti, mohl říct: "Jsem nejlepší ze všech!"

Alča s redakcí Sardenu


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...