Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

REPORTÁŽ: CzechTrek 3

  0:05
diskuse (0)

CzechTREK 3TOPlistJiž třetí Czech Trek czechtrek.trekkies.cz/ pořádaný kluby Trekkies TNG, CZ Kontinuum a Subspace, se konal v pátek a sobotu 19.-20. 9. 2008 v Kulturním domě Ládví v Praze 8 – Kobylisích.

V duchu Czech Trekovsých tradic se v pátek večer a pak i v sobotu ráno, (v sobotu večer a v neděli ráno už nic nedávali), promítal film, tentokráte ST 2 – Khanův hněv. Návštěvníci minulých CZT si jistě vzpomenou na úplně první kinopremiéru ST 10 – Nemesis, nebo na úplně několikátou kinoprojekci ST 8 – První kontakt.

Jelikož jsem letos krapet nestíhala, účastnila jsem se až sobotní besedy s hlavní hvězdou celé akce – Denise Crosby, alias Tashy Yar, případně Sely ze ST-TNG.

Zapůsobila na mě zhruba stejně jako minulá ST návštěva - Marina Sirtis.

CzechTREK 3 hostéVtipná, milá a příjemná Denise nám během hodinky odpověděla na množství otázek.

Roli Tashy například opustila, protože jako herečka chtěla, aby se její postava nějak výrazněji projevovala, což bohužel Tashe nebylo umožněno. Zato jí byl umožněn jeden z nejzajímavějších odchodů ze světa živých. Paradoxně Tashina smrt některé diváky upozornila na to, že v seriálu taková postava vůbec byla (mě ne, já ji měla ráda i zaživa).

Sela byla míšenka člověka a romulana. Podle záměru herečky měla Tashina dcera vzniknout na palubě Enterprise C (díl Enterprise včerejška), a to z krátkého románku mezi ní a poručíkem Richardem Castillem. Producenti ale usoudili, že by na to oba mladí, za jiných okolností určitě déle zamilovaní lidé, neměli čas. Na to herečka zavrtěla hlavou a nevím jakou dobu přemýšlela nad tím, jak dlouho to asi trvá producentům. Měli pravdu jen v tom, že vzhledem k tomu, že onen díl je časovka, ve které jde nejen o změnu dějin Federace, další možnou, ehm.. jistou Tashinu smrt a zničení lodi, které ještě před Kathryn velela žena, měli by na to oba mladí, za jiných okolností určitě déle zamilovaní lidé… jen jeden pokus.

Sváděcí scéna Tashy a Data působila sice strašně sexy, ve skutečnosti to byla pro herečku zkouška vážnosti. Záchvat smíchu na krajíčku a Brent Spiner, představitel Data, také není zrovna vážný tvor. Dalo by se říct, že tohle byla jedna z veselých historek z natáčení, přestože si jsem jista, že asi tak jedna ze sta.

Na to trochu navázal další dotaz. Pokud by někdy v budoucnu byla možnost (a technologie), přibyl by do domácnosti Denise Crosby umělý mužský společník, který by zastával funkci… umělého mužského společníka. No nevím, v téhle otázce jsem mírně skeptická. Ne, že bych byla nepřející, ale já bych umělého mužského společníka nechtěla. I když… možná jednou přijde doba, kdy už si o mě nikdo ani kolo neopře, a to pak asi budu uvažovat trochu jinak.

Denise Crosby se dále vyjádřila k Drtivému dopadu – filmu, ve kterém hrála matku hlavní dětské hrdinky, a ve kterém taktéž zemřela. Mně vždycky odevzdaná smrt na silnici se svým mužem po boku, připadala trochu divná, ale tam šlo podle jejích slov spíš o to, že mít jistotu o bezpečí svých dětí mnohonásobně převyšuje strach o vlastní existenci. Pravděpodobně by tak jednala stejně i ve skutečnosti.

Pud sebezáchovy se u mě projevil krátce předtím, než nadešel čas focení s herečkou, která si právě, po podpisu více než 160 fotek, dala desetiminutovou pauzu, která v mém životě otevřela další možnou, velmi reálnou alternativní budoucnost týkající se mé první zkušenosti z bezdomovectvím. Čili kdybych to riskla a šla se vyfotit, ujel by mi poslední autobus domů. Jelikož jsem byla mírně zbabělá, vyfotit jsem se nešla. A přitom stačilo zajistit si nocleh. No jo, jak říkala moje babička „Komu není shůry dáno, ten je blbej.“

Takže se těším na další CzechTrek a na druhou návštěvu Denise Crosby.

Tomáš Vodvářka
20. 7. 2024

Zdá se, že společenská radost před 3 lety, kdy ze sněmovny vypadla komunistická strana, byla...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

SÝR ZDARMA
20. 7. 2024

Američané mají silné pochybnosti o tom, že atentát na Donalda Trumpa je dílem osamoceného...

Martin Tůma
20. 7. 2024

Jak snadno a levně dokázat, že Země je placatá/How to easily and cheaply prove that the Earth is...

Milan Smutný
20. 7. 2024

Po letech přešlapování a mizerných rozhodnutí v energetice, ovlivněných dominantně dotační zelenou...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Tempo inflace bylo podobně jako před měsícem viditelně slabší, než se čekalo. Spotřebitelské ceny v...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

Tisíce lidí v sobotu večer opět demonstrovaly v několika izraelských městech proti vládě....

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

Česká národní banka (ČNB) ve druhém čtvrtletí nakoupila téměř šest tun zlata. Na konci pololetí...

Josef Mlejnek
21. 7. 2024

Premiér Petr Fiala pozval zvolené české europoslance na setkání do Kramářovy vily. Hnutí ANO...

Lenka Štěpánková
21. 7. 2024

Byť se očekávalo, že porodnost bude nadále klesat, její aktuální strmý propad překvapil i mnohé...

Josef Žídek
21. 7. 2024

Pitný režim –– mantra, kterou si opakujeme (nejen) v horkých letních dnech. To ale neznamená...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz