21.5.2022 | Svátek má Monika


RECENZE: Rob Thurman, Běsnění

10.2.2011

TOPlistPředstavuji vám v pořadí už třetí urban fantasy román z volného cyklu o Kal Leandrovi, který v současném New Yorku dělá se svým starším bratrem jakéhosi "paranormálního vyšetřovatele". Ano, námět není na hony vzdálený třeba Constantinovi, nebo Hellboyovi.

Jedná se skutečně o volný cyklus, podobně jako v případě například Zeměplochy znalost předchozích dílů není podmínkou. Občas se na ně vyskytne narážka, nebo postavy vzpomínají, co bylo, ale působí to spíše jako reklama na starší svazky série než návazný děj. Prodejnosti série má asi pomoci i otvírák na konci poslední kapitoly, naznačující o čem asi bude další díl.

Styl knihy čerpá inspiraci z detektivek drsné školy, celé vyprávění je v "ich" formě a vypravěč, detektiv Kal (od Kaliban) často komentuje dění okolo sebe vnitřními monology. Ty bohužel nemají jiskru ironických hlášek Phila Marlowa a občas sklouzávají téměř k sebelítosti.

Dokončení recenze zde...

Jarda Houdek


Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy
Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy. Právě na něm snadno usušíte ložní prádlo i...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...