21.5.2022 | Svátek má Monika


RECENZE: Petr Heteša, Láska až za hrob

3.3.2009 0:05

Láska až za hrob Petr HetešaTOPlistPetra Hetešu na Sardenu netřeba již představovat, alespoň po tématicky zaměřeném týdnu na tohoto autora, který se zapsal do análu domácí fantastiky výbornými povídkami nejenom ve spolupráci s Karlem Veverkou. V poslední době mu díky edici Pevnost vyšly dva romány ve třech svazcích (a další se chystají). Dvousvazkových Šest diamantů jsme již představili, je čas podívat se na literárně i fabulačně vyspělejší dítě: Tedy román Láska až za hrob.

Vysoká, krásná, inteligentní, žena všech pěti pé, taková je studentka hutchingtonské univerzity Cameron Sodenbergerová. Živel, který si užívá život a za sebou nechává rozporuplné studijní výsledky a hordy přátel. Jednoho dne ji však z bezstarostnosti mládí vytrhne FBI. Cameron zbystří, dá si dvě a dvě dohromady, aby zjistila, že s FBI není něco v pořádku, zvlášť, když se agentura opět začala zabývat její semestrální prací o masakru v Lewittownu. Podivné praktiky uvnitř baltimorské FBI nedají spát agentu Jerradovi. Smyčka kolem Cameron se stahuje a objasnění lewittownského případu se blíží.

Hetešův styl se od Šesti diamantů vytříbil a celkový dojem z knihy je ucelenější a čtivější. Dialogy jsou stále hlavní devizou tohota autora, ale v Lásce až za hrob nemají za každou cenu pobavit, spíše posouvají příběh dále. Oddalování vysvětlení kauzy Lewittown drží čtenářovu pozornost našponovanou k prasknutí po celou bláznivou jízdu úprku Cameron před federály, Napětí vyvolané tajemstvím je v závěru umocněno vpravdě překvapivým rozuzlením, přičemž si autor se čtenářem pohrává, protože skutečné završení zůstává na čtenářově představivosti.

Hodnocení: 70%.

Láska až za hrob
Heteša, Petr

Nakladatel: Epocha
Obálka: Dan Černý
Redakce: Vladimír P. Polách, Jana Vosahlová, Blanka Kroupová
Rok vydání: 2008
Počet stran: 312
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback
Cena: 139 Kč

Jan Pechanec


Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...