27.5.2022 | Svátek má Valdemar


RECENZE: Ondřej Neff, JFK 10 - Jeruzalémský masakr

5.6.2007 10:00

Jeruzalémský masakr NeffTOPlistHned na začátku se John a Andrea vydávají do Jeruzaléma, kde se má o Velikonocích konat atentát na papeže. Nenechejte se mýlit – nejedou papeže zachránit. Jedou tam, aby viděli při práci zkušené profíky. V Jeruzalémě se to agenty jenom hemží – zmiňme například agenta Jamese Bonda alias 007.

Na papeže bude skutečně spáchán atentát. Jistý nacista ho rozřeže na plátky motorovou pilou. Teď si říkáte – to ale není problém agentury. Omyl! K atentátu je použito zařízení agentury. Navíc se John ke své nelibosti do atentátu namočí až po uši. On, Andrea a Bond jsou odvlečeni do sídla agentury a vypadá to s ním věru bledě.

Brzy se jemu a Bondovi podaří utéct. To však už ví, kdo za tím vším stojí a co musí udělat. Časoprostorovým oknem se dostávají do doby Kristovy – těsně pár hodin před jeho ukřižováním. Ona tajemná osoba v pozadí chce totiž zabránit Kristovu ukřižování…

Od Ondřeje Neffa jsem ještě nikdy nic v životě nečetl, takže Jeruzalémský masakr pro mě byl vlastně premiérou. Styl pana Neffa dokáže zaujmout nemálo čtenářů – vždyť kromě akce a humoru, do děje zanesl i chvilkové úvahy nad tím, zda–li nemá John zabránit Ježíšovu ukřižování. Kromě toho mohl vedením příběhu připomenout filmy o Bondovi – John provede průšvih, načež ho Bytewská pošle na dovolenou, kterou John využije k pátrání po atentátníkovi. Nerad bych novelu označil za parodii, spíše o ní můžeme mluvit jako o poctě filmům s agentem Jejího veličenstva.

Co říci na závěr? Jeruzalémský masakr se zapsal jako další kousek rostoucí mozaiky jménem Agent JFK, který sérii rozhodně ostudu neudělá.

Hodnocení: 80%

Agent JFK 10 - Jeruzalémský masakr
Neff, Ondřej 
Nakladatel: E.F., Triton
Obálka: Jan Doležálek
Redakce: Milena Matějková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2007
Počet stran: 160
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback

Martin Stručovský


Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...