4.12.2021 | Svátek má Barbora


RECENZE: Ondřej Jireš (ed.), Hvězdy české sci-fi

25.1.2011

TOPlistDalo by se říct, že titul Hvězdy české sci-fi, vydaný minulý rok, poněkud nepříjemně zavazuje. Evokuje totiž pocit, že by se autoři ve sbírce obsažení měli pořádně vytáhnout, ba dokonce překročit vlastní stín. Ondřej Jireš vyzval pětici zkušených matadorů a legend, aby předvedli, jak se dokážou ohánět perem.

Ondřej Neff se přirozeně uchýlil do světa svého arkadského cyklu, který kdysi započal Měsícem mého života. Prázdniny v mezisvětě jsou typické pro jeho tvorbu. Akční sci-fi s detektivní zápletkou je rozhodně jeho parketa. Kuba Nedomý se tentokrát připlete k vraždě, ze které je nakonec podezřelá Su. Kubovi tedy nezbývá, než se za pomoci Dědka Čucháka ujmout vyšetřování. Přestože těžiště kvality tvorby pana Neffa už nějaký ten pátek vězí v románech, touto novelou jakoby se vracel do časů, kdy hrály prim jeho kratší práce. Servíruje nám šťavnaté a zábavné dobrodružství, které bez nadsázky patří k tomu nejlepšímu, co arkadský cyklus nabízí.

Dokončení zde.

Lament


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...