19.11.2019 | Svátek má Alžběta


RECENZE: Ondřej Jireš (ed.), Hvězdy české sci-fi

25.1.2011

TOPlistDalo by se říct, že titul Hvězdy české sci-fi, vydaný minulý rok, poněkud nepříjemně zavazuje. Evokuje totiž pocit, že by se autoři ve sbírce obsažení měli pořádně vytáhnout, ba dokonce překročit vlastní stín. Ondřej Jireš vyzval pětici zkušených matadorů a legend, aby předvedli, jak se dokážou ohánět perem.

Ondřej Neff se přirozeně uchýlil do světa svého arkadského cyklu, který kdysi započal Měsícem mého života. Prázdniny v mezisvětě jsou typické pro jeho tvorbu. Akční sci-fi s detektivní zápletkou je rozhodně jeho parketa. Kuba Nedomý se tentokrát připlete k vraždě, ze které je nakonec podezřelá Su. Kubovi tedy nezbývá, než se za pomoci Dědka Čucháka ujmout vyšetřování. Přestože těžiště kvality tvorby pana Neffa už nějaký ten pátek vězí v románech, touto novelou jakoby se vracel do časů, kdy hrály prim jeho kratší práce. Servíruje nám šťavnaté a zábavné dobrodružství, které bez nadsázky patří k tomu nejlepšímu, co arkadský cyklus nabízí.

Dokončení zde.

Lament


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...