30.1.2023 | Svátek má Robin


RECENZE: Miroslav Žamboch, Agent JFK 13: Prokletí legendy I.: Damská hra

26.11.2007 0:05

JFK 13 Prokletí legendy Dámská hra Miroslav ŽambochTOPlistHned na začátku musím zklamat všechny dámy, které se těší na Johna Francise Kováře. Miroslav Žamboch, který se po roce vrací do svého projektu, se tentokrát rozhodl zavděčit nám - mužům. Proto, pánové, připravte se, čeká nás Dámská hra.

Znáte to, zamilovaná holka udělá pro svého milého prakticky cokoliv. Jenže když je ta zamilovaná holka naše stará, chtěl jsem říci mladá, známá Andrea Villefort a ten milý JFK, můžete si být jisti, že tady bude pěkně veselo. Obzvláště po tom, co Kováře postihlo v minulém díle (viz. Recenze na Stín legendy). Andrea se tedy rozhodne na nic nečekat a společně se starou známou partou, ke které se přidá spousta nových neznámých, začne bojovat proti špíně, která se začala rozmáhat v Agentuře. O tom, že to nebude boj pěkný, svědčí už sama perfektní obálka Marka Hlavatého.

Akce střídá akci, sem tam zazní dobrá a ostrá hláška a vy na dvě stě dvaceti stranách zažijete perfektně pochmurný příběh s detektivní zápletkou, který dotvářejí vskutku kvalitní ilustrace. Až se jím prokoušete (ona to bude spíš taková chutná rychlovka), tak na vás jako bonus čeká třinácti stránková a vskutku pěkná povídka Oni od Jaroslava A. Poláka.

Tohle všechno by vám mělo být dostatečnou náhradou za neobvykle vysokou cenu 189 Kč.

Jestliže budete přes všechny tyto plusy a jeden mínus překvapeni mým hodnocením, tak věřte, že je to kvůli novému hodnocení, které jsme na Sardenu zavedli. Pokud bych to bral podle sebe, tak je to osmdesátka jak vyšitá. Ale pravidla jsou hold pravidla.

Hodnocení: 75%

Agent J. F. K. 13: Prokletí legendy - Dámská hra
Žamboch, Miroslav
Nakladatel: Triton, E.F.
Obálka: Marek Hlavatý
Redakce: Milena Matějková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2007
Počet stran: 240
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback

Martin Stručovský


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...