21.5.2022 | Svátek má Monika


RECENZE: Joe Abercrombie, Nejlépe chutná za studena

23.11.2010

TOPlistJistě už se vám to taky někdy stalo: Dřete do úmoru, pomáháte spolužákům či kolegům, strhali byste se pro blaho firmy či třídy a pak... Inu pak se na vás v lepším případě všichni vykašlou, v horším vás dokonce podrazí.

A přesně to se stalo Monze Murcatto. Plenila a dobývala, vraždila a mrzačila, občas i hlavu na kůl nabodla a to vše ve jménu svého pána a vládce, vévody Orsa. Vůbec by ji nenapadlo mít nějaké vyšší ambice, než se slušně zabezpečit a pak se nechat do konce života obskakovat. Bohužel pro ni a jejího bratra v ní Orso vyšší ambice vidí, a tak se poté, co mu oznámí další ze svých úspěchů, ani se nenaděje a s údivem ve tváři se ocitne na dně propasti pod okny Orsova paláce. Zmrzačená a zohyzděná přežije jen díky mrtvole svého bratra, která zmírnila její pád.
Tím by to v reálném světě také mohlo skončit. Jenže ve Styrii to teprve začíná, je totiž Jaro. A Jaro ve Styrii je čas určený pomstě.

Dokončení recenze.

Petr Šimčík


Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...