Středa 13. května 2026, svátek má Servác
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

RECENZE: Jiří Kulhánek, Povídky

Martin Stručovský
  0:05
diskuse (7)

Povídky Jiří KulhánekTOPlist Fanoušci Jiřího Kulhánka nemuseli po Stronciu čekat na další mistrovo dílo nekonečně dlouho. O tom zda je to dobře nebo špatně se dozvíte v následující recenzi…

Tato kniha kolibřího formátu obsahuje pouhopouhé dvě povídky. Tou první je Je 7.00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta. Vyšla kdysi dávno v Ikarii. Právě na tuto povídku navazuje i čtyřdílná Kulhánkova série Divocí a zlí. I zde se čtenář setkává s hlavním hrdinou Patejlem, který se potýká s menšími problémy, které jsou v jeho životě na denním pořádku.

Text obsahuje spoustu akce, cynických hlášek, přesně tak jsme u Kulhánka zvyklí.

Druhý text se jmenuje Trojúhelník a jedná se o kratičkou hříčku z roku 1993. Nejedná se ani o nic zábavného a čtivého. Zkrátka a dobře je to pouze kratičká pointovka.

A to je všechno, dámy a pánové. Člověk by čekal, že autor povolí vydání všech svých povídek v nějaké pěkné úpravě za rozumnou cenu, samozřejmě s nějakou novou obálkou a ne s tou, která již figuruje na Vládcích strachu.

Sečteno a podtrženo, pokud jste fanoušci Jiřího Kulhánka, je pro vás tento kolibřík povinností už jen z toho důvodu, že nikdo neví, kdy se dalšího mistrova díla dočkáme. Pokud si chcete jen přečíst nějakou českou scifi, tak se této knize vyhněte obloukem. Mohli by jste být docela zklamáni. Ty peníze za to nestojí.

Hodnocení: 40 %.

Povídky
Kulhánek, Jiří

Nakladatel: Klub Julese Vernea
Obálka: Luis Royo
Redakce: Egon Čierny
Rok vydání: 2007
Počet stran: 80
Rozměr: 85 x 95
Provedení: paperback
Cena: 79.00 Kč

Aston Ondřej Neff
13. 5. 2026

Prolezli jsme o jedno promile procenta, hlásí parlamentu ministerstvo obrany

Jan Bartoň
13. 5. 2026

Tak jako vždy, vše souvisí se vším.

Raymond Ibrahim
13. 5. 2026

‚Co se podle vás stane, až jich bude většina?‘:

Tomáš Guttmann
13. 5. 2026

Stateční lidé vymřeli z pohledu většiny médií, ale Robinson je důkazem opaku.

Miloslav Grundmann
13. 5. 2026

Rok 1848 byl v tomto smyslu rozhodující.

tals Štěpán Ťalský
13. 5. 2026

Výhra = titul. Slávističtí fotbalisté po nedohraném derby mají druhou možnost, jak si definitivně...

mul Matyáš Müller
13. 5. 2026

Ve středu po týdnu pokračuje mimořádná schůze Poslanecké sněmovny. Probíraly se hlavně změny v...

ČTK, Lidovky.cz
13. 5. 2026

Pražský městský soud potrestal organizovanou skupinu, která v dortech převážela kokain linkovým...

Jaroslav Veis
13. 5. 2026

Mám k Slavii vztah, v němž se mísí nostalgie s fanouškovstvím: klukovská léta jsem prožil na dohled...

Lidovky.cz
13. 5. 2026

Velký krok směrem k evropským pohárům udělali fotbalisté Hradce Králové. Ve středu na domácím...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz