25.10.2021 | Svátek má Beáta


RECENZE: Gabrielle Lord, Spiknutí 365 - Leden

28.2.2010 0:05

Spiknutí 365 Leden Gabrielle LordTOPlistPoprvé se setkáváme s Callumem Ormondem 31.prosince na Flood Street v Richmondu. Byl si s kamarádem Borgesem trochu zakopat a teď se vrací domů, aby pomohl naložit auto. Najednou před ním stál smradlavý člověk v županu a jak se Callumovi zdálo, mluvil z cesty.

„Běž pryč! Uteč! Schovej se a zůstaň tam až do 31.prosince příštího roku. Nemáš tušení, do jakých problémů ses dostal. Poslechni mě! Prosím! 365 dní, Cale. Máš 365 dní!

Pak se na muže vrhli zřízenci, kteří vyskákali ze sanitky, šílence znehybnili a naložili do vozu. Cala se snažili uklidnit tím, že ten chudák v županu blázní už několik dní a je to s ním čím dál horší. Přibouchli dveře sanitky a Cal zůstal na ulici sám.

Příběh pokračuje na rybářském člunu ve Zrádné zátoce. Calum se svým otcem často vyjížděl do zátoky na lodi. Otec ho učil jak ovládat loď, jak se o sebe postarat, kdyby došlo k nečekané události. Jenže dnes Calův otec na palubě nebyl. Nedávno zemřel. V lodi seděl strýček Raf, tatínkův bratr, identické dvojče. Zvedal se vítr. Určitě se blížila bouře. Jenže strýček Raf nic nechápal. Loď nabírala vodu. Potápěla se. Převalila se dnem vzhůru a Raf i Cal z ní vypadli, každý na jinou stranu. Cal se i se záchrannou vestou pomalu potápěl pod hladinu. Chvíli mu trvalo, než zjistil, že ho vesta táhne ke dnu, místo aby ho pomáhala udržet na hladině. Musel se jí zbavit. Máma a sestra Gábi by další ztrátu neunesly.

Tak začíná první díl neobvyklého knižního seriálu. Leden. Příběh vypráví Callum sám. Jeho deníkové zápisky jsou vždy uvedené dnem, místem a časem, kdy akce probíhá. Je nabitý přímo detektivním napětí. Callum Ormond, teprve patnáctiletý, musí najednou řešit spoustu věcí. Co je to za rodinné tajemství, které z něj chtějí cizí lidé i násilím dostat? Proč se strýček Raf chová tak podivně? A hlavně! Jak má zůstat naživu, když po něm pátrají lidé, kteří ublížili sestře Gábi. A policie?! Domů se vrátit nemůže. Tam by ho našli.

Tento díl končí 31. ledna chvíli před půlnocí. K mé nelibosti uprostřed velmi nebezpečné akce, u které je potřeba se dozvědět celý konec, jinak jsem nerudná! Teď nezbývá než čekat na další díl, Únor, protože zvědavost mi nedá opustit nedokončený příběh plný nezodpovězených záhad a tajemství. A určitě se máme na co těšit! Australská spisovatelka Gabriele Graig Lord se zabývá forenzní vědou (forenzní antropologií) a to jsou velmi praktické vědomosti při psaní detektivních příběhů.

Spiknutí 365 - Leden /Conspiracy 365 - January/ (ukázka z knihy, ukázka z 2. pokr. Únor, o autorce, recenze Pechyho)
Lord, Gabrielle
Nakladatel: Fragment
Překladatel: Milena Hordinová
Obálka: -
Redakce: Helena Klečková, Daruše Singerová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 184
Rozměr: 130 x 195
Provedení: paperback
Cena: 149 Kč

Zuzana Ričovská


Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMECHANIK na 2 směny (od 30000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 36 000 Kč

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...